Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Dobrodružství

Nejlepší dobrodružství bylo?

Únos Entefela. Věčná klasika s Nepojmenovaným.   [ 3 ]  
15%
  15%
Temné dny Železných dolů. Cestování, hordy nemrtvých, jo jo!   [ 4 ]  
20%
  20%
Stínová dýka. Vše v jednom! Město, shánění informací, cestování, Derteon a mocný artefakt!   [ 3 ]  
15%
  15%
Potřeba boha. Komorní, tajemné, atmosférické.   [ 2 ]  
10%
  10%
Kouzlo moci. Erin, mořský skřet, džungle, domorodci, šílený mág...   [ 1 ]  
5%
  5%
Obří jeskyně. Saheira, prazvláštní myšlenková bytost. Útřky z historie Asterionu a možnost stát se jejich součástí...   [ 1 ]  
5%
  5%
Skřítcí srdce. Fascinující Minkor, Dáje a historie skřítků a pouť je stvořeným artefaktem...   [ 3 ]  
15%
  15%
Čarodějův učen. Dungeon jak má být, tunely, místnosti, pasti, soutěžení a především - Marantinel a Alwarin!   [ 3 ]  
15%
  15%
Tajemství Dubu. Detektivní dobrodružství a - možná - cesta do Stínového světa.   [ 0 ]  
0%
  0%
Pláně z kostí. Nové Umrlčí království. Nekropole. Miliony koster. Krolonis sám!   [ 0 ]  
0%
  0%
Historky od Hrbaté kozy. Tři historky, tři dobrodružství. Nemusíme vždy zachraňovat svět...   [ 0 ]  
0%
  0%
Znovuzrozený. Rilond po válce, zničený, rozbořený, a v něm - ti co přichází za mrtvými...   [ 0 ]  
0%
  0%
Vábení mistálu a Cesta prachem. Konečně državy! :-)   [ 0 ]  
0%
  0%

Celkem hlasů : 20
Rauksul
Zaslal: po listopad 14, 2016 20:37 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Poslední dobou se tady i onde debatují asterionské dobrodružství. Která vás zaujalo nejvíc? A které naopak nejméně? Proč? Šlo o téma, styl, uchopitelnost? Kterým tématům dáváte přednost?


Naposledy upravil Rauksul dne út listopad 15, 2016 21:10, celkově upraveno 3 krát.

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zurkhen
Zaslal: po listopad 14, 2016 23:08 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Dal sem Temné dny, ale za stejně výborný považuji Únos Entefela. Za slabé považuji Čarodějův učen, Pláně z kostí a Tajemství dubu

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Invincible
Zaslal: po listopad 14, 2016 23:22 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Pro mne osobně je nejlepší triáda Temné dny Železných dolů, Tajemství Dubu a poslední část Historek od Hrbaté kozy (které v hlasování bohužel nejsou). Proč? Pravděpodobně hlavně kvůli settingu, Východní Dálava je mou oblíbenou částí Asterionu. Na druhé straně spektra pravděpodobně stojí Skřítčí srdce - z takovýhle heroických tažení sem pravděpodobně vyrostl už v době, kdy sem s Asterionem začínal, dobrodružství jako takové nebylo špatné, jen to není to co od RPG chci.

Každopádně hlas dávám Temným dnům Železných dolů, především z nostalgických důvodů.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: út listopad 15, 2016 4:09 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Invincible napsal:
Pro mne osobně je nejlepší triáda Temné dny Železných dolů, Tajemství Dubu a poslední část Historek od Hrbaté kozy (které v hlasování bohužel nejsou). Proč? Pravděpodobně hlavně kvůli settingu, Východní Dálava je mou oblíbenou částí Asterionu. Na druhé straně spektra pravděpodobně stojí Skřítčí srdce - z takovýhle heroických tažení sem pravděpodobně vyrostl už v době, kdy sem s Asterionem začínal, dobrodružství jako takové nebylo špatné, jen to není to co od RPG chci.

Každopádně hlas dávám Temným dnům Železných dolů, především z nostalgických důvodů.


Historky tam nabyly prostě proto, že jsem psal po paměti a vypadly mi. Sypu si popel a hlavu a omlouvám se. Jsou doplněny Smile

EDIT: Místál přídán. Zajímavý, úplně se mi vykouřil z hlavy.


Naposledy upravil Rauksul dne st listopad 16, 2016 5:30, celkově upraveno 1 krát.

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Iskar
Zaslal: út listopad 15, 2016 12:55 Citovat
Založen: 30.3.2010 Příspěvky: 60
V zozname chýbajú ešte dobrodružstvá Vábení mistálu a Cesta prachem z modulu Stíny jihu a dobrodružstvo Znovuzrozený z modulu Sedmý živel. Ani jedno z nich som síce nehral, ale pre úplnosť by bolo dobré doplniť ich tam. Smile Okrem vyššie zmieňovaných dobrodružstiev sme vynechali už len Tajemství Dubu, prvé dve Historky od Hrbaté kozy a Pláně z kostí (aj keď tie ešte určite odohráme), ostatné už máme úspešne za sebou.

Môj hlas dostal Čarodějův učeň, strávili sme s ním tri zábavné herné sedenia a dobrodruhovia mali jedinečnú možnosť zmerať si sily so svojimi partnerkami, ktoré sa pridali ku konkurencii. Smile Bavila ma aj Obří jeskyně a Stínová dýka, najťažšie sa nám hrala asi Potřeba boha a na rozdiel od niektorých hlasujúcich mi príliš nesadli ani Temné dny Železných dolů. O dôvodoch som sa viac rozpisoval pri zážitkoch z hrania k jednotlivým dobrodružstvám, takže asi nemá zmysel to tu opakovať, ale určite nám viac sedia klasické "jaskyne" s kúzelnými predmetmi a silnými protivníkmi, ako dobrodružstvá založené prevažne na vyjednávaní a detektívnom vyšetrovaní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: so listopad 19, 2016 12:14 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Kde vlastně bylo Vábení mistálu?

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Invincible
Zaslal: so listopad 19, 2016 12:20 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Zurkhen napsal:
Kde vlastně bylo Vábení mistálu?


KZO, ale bylo pouze v elektronické podobě.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: so listopad 19, 2016 13:35 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Ok doplněno vzdělání.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Albasir Stříbrný
Zaslal: út listopad 29, 2016 0:17 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 41 Bydliště: Ostrava (Albireo)
Pro mě osobně bylo nejlepší dobrodružství Potřeba boha. Hrál jsem ho dvakrát a pokaždé jako PJ a hráči se vždy skvěle bavili. Poprvé jsem měl z toho obavy, že nezvládnu hrát tolik cizích postav, ale nakonec to nebylo tak zlé. Sledovat, jak hráči spekulují, kdo za vším stojí, jak postupně podezírají všechny obyvatele kláštera, a jak se vyrovnávají s přísným klášterním řádem bylo velmi zábavné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: st listopad 30, 2016 23:26 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Zajímavý, Obří jeskyně nic, Tajemnství dubu nic, Ani chudinka Hrbatá koza nebo elektronický dobrodružství... Smile

Na jednu stranu je fajn, že je rozděleí tak nějak rovnoměrné a najdou se fanoušci skoro všech druhý jeskyní... na druhou stranu... no, uvidíme jak se vám zavděčíme v KO2 Wink

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Iskar
Zaslal: čt prosinec 01, 2016 9:57 Citovat
Založen: 30.3.2010 Příspěvky: 60
Ja som všetky odohraté dobrodružstvá absolvoval ako PJ, takže som oceňoval hlavne tie, ktoré pre hráčov predstavovali primeranú výzvu, dobre "odsýpali" a nedochádzalo v nich k zbytočným prestojom alebo nepredvídaným komplikáciám. No a keďže pri hre používame pravidlá DrD 1.6, vôbec ma nepotešilo, že niektoré novšie dobrodružstvá (Tajemství Dubu, Vábení mistálu, Cesta prachem, Znovuzrozený) neobsahujú žiadne aplikácie k týmto pravidlám - to je asi aj jeden z hlavných dôvodov, prečo sme ich doteraz ignorovali. Smile Dúfam, že dobrodružstvo v KO2 nebude vytvorené len ako "poviedkový príbeh" bez aplikácií pravidiel, ale bude popísané aspoň tak dobre ako napríklad Pláně z kostí.

Ak by som mohol hlasovať za viaceré dobrodružstvá (trebárs aj za dve), je veľmi pravdepodobné, že môj druhý hlas by získala práve Obří jeskyně. Aj Historky z Hrbaté kozy si rozhodne zaslúžia pozornosť, tretia z nich (Prokleté dědictví) bola veľmi zaujímavá a určite by som vyskúšal aj prvú (Víno na útěku), keby nebola určená skôr pre začínajúce postavy (už sme však mali tú česť s kúzelníkom Ivorom aj s jeho zmenšovacím amuletom). No a samozrejme musím spomenúť ešte Únos Entefela a Kouzlo moci, ktoré som prispôsobil na hru pre jednu postavu na vyššej úrovni. Keďže sme ich neodohrali ako celá družina, nepovažujem ich tak celkom za našu "spoločnú agendu", ale aj tak boli pekne spracované a obidve hodnotím veľmi pozitívne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miloslav.zaoral
Zaslal: ne prosinec 04, 2016 9:59 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Iskar napsal:
Ja som všetky odohraté dobrodružstvá absolvoval ako PJ, takže som oceňoval hlavne tie, ktoré pre hráčov predstavovali primeranú výzvu, dobre "odsýpali" a nedochádzalo v nich k zbytočným prestojom alebo nepredvídaným komplikáciám. No a keďže pri hre používame pravidlá DrD 1.6, vôbec ma nepotešilo, že niektoré novšie dobrodružstvá (Tajemství Dubu, Vábení mistálu, Cesta prachem, Znovuzrozený) neobsahujú žiadne aplikácie k týmto pravidlám - to je asi aj jeden z hlavných dôvodov, prečo sme ich doteraz ignorovali. Smile Dúfam, že dobrodružstvo v KO2 nebude vytvorené len ako "poviedkový príbeh" bez aplikácií pravidiel, ale bude popísané aspoň tak dobre ako napríklad Pláně z kostí.

Ak by som mohol hlasovať za viaceré dobrodružstvá (trebárs aj za dve), je veľmi pravdepodobné, že môj druhý hlas by získala práve Obří jeskyně. Aj Historky z Hrbaté kozy si rozhodne zaslúžia pozornosť, tretia z nich (Prokleté dědictví) bola veľmi zaujímavá a určite by som vyskúšal aj prvú (Víno na útěku), keby nebola určená skôr pre začínajúce postavy (už sme však mali tú česť s kúzelníkom Ivorom aj s jeho zmenšovacím amuletom). No a samozrejme musím spomenúť ešte Únos Entefela a Kouzlo moci, ktoré som prispôsobil na hru pre jednu postavu na vyššej úrovni. Keďže sme ich neodohrali ako celá družina, nepovažujem ich tak celkom za našu "spoločnú agendu", ale aj tak boli pekne spracované a obidve hodnotím veľmi pozitívne.


Děkuji za zpětnou vazbu, autorem dobrodružství Vábení mistálu, Cesta prachem, Znovuzrozený jsem já. Chápu, že "povídkový styl" není pro každého, ale tato dobrodružství byla tvořena stylem, jakým jsem býval zvyklý hrát se svojí družinou, kdy jsme kladli důraz na příběh, atmosféru a roleplaying, nikoliv na pravila, které mě při hře svazovali. Byl to pokus o vytvoření něčeho nového, ukázat PJ, že se dá hrát i jinak, něž řečí čísel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iskar
Zaslal: po prosinec 05, 2016 9:09 Citovat
Založen: 30.3.2010 Příspěvky: 60
Len pre úplnosť - nemám nič proti poviedkovému štýlu, ak je doplnený aspoň základnými číselnými údajmi. Možno som len príliš lenivý na to, aby som si ich vymyslel podľa svojich potrieb, ale nemusím mať všetko podrobne rozpísané, stačia mi aj stručné popisy (s jedným hráčom som napríklad odohral príbehové dobrodružstvo Po stopách Oggiho, ktoré obsahovalo len zopár informácií o úrovniach postáv a niekoľko ďalších dodatkov, ale pre dané účely to úplne stačilo). Zároveň už dlhšie počítam s tým, že postavy v našej družine navštívia Údolie pohrôm, známe z dobrodružstva Mezi světy (aj keď to asi ešte chvíľu potrvá), takže určite budeme klásť dôraz aj na príbeh, atmosféru a roleplaying. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fergo Fergusson
Zaslal: út únor 20, 2018 9:01 Citovat
Založen: 22.4.2012 Příspěvky: 58 Bydliště: Mým domovem je Vyhnaství
Je ještě jedno dobrodružství, které není tady v nabídce, ale je dost dobré a to je Orantor. Nejsou tam skoro žádné souboje, takže to není dobrodružství pro všechny a hodně se to zaměřuje na role playing. Ode mě jako PJ to vyžadovalo domácí přípravu, kdy jsem si přichystal jak budou obyvatelé v Orantoru na postavy reagovat a co budou asi říkat. Od hráčů to zase vyžadovalo, aby hráli své postavy, ale vhledem k tomu, jak to máme nastavené, tak to nebyl žádný problém. Výsledek byl naprosto parádní.

_________________
A pane Fergusson, jak jste jen dokázal zabít toho lidožravého obra?
"Tákhle jsem máchnul sekerou a bylo po něm."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miloslav.zaoral
Zaslal: út únor 20, 2018 17:13 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Fergo Fergusson napsal:
Je ještě jedno dobrodružství, které není tady v nabídce, ale je dost dobré a to je Orantor. Nejsou tam skoro žádné souboje, takže to není dobrodružství pro všechny a hodně se to zaměřuje na role playing. Ode mě jako PJ to vyžadovalo domácí přípravu, kdy jsem si přichystal jak budou obyvatelé v Orantoru na postavy reagovat a co budou asi říkat. Od hráčů to zase vyžadovalo, aby hráli své postavy, ale vhledem k tomu, jak to máme nastavené, tak to nebyl žádný problém. Výsledek byl naprosto parádní.


Tak tady v té anketě jsou pouze dobrodružství, která byla součástí nějakého modulu. Jinak za mě taky souhlas - Orantor je super!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.