Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Falešná apokalypsa  ~  Psionika

martin281
Zaslal: čt březen 29, 2007 14:47 Citovat
Založen: 8.3.2007 Příspěvky: 2 Bydliště: Minkor
Myslite, ze by Zvin pri zaverecnem gratulovani dal do mysli prikaz "louka rozkveta" i svenu synovi?

_________________
"Má mysl je ostrá, mé myšlenky jasné, mé vědomí široké, mé soustředění skálopevné."
Psionická mantra
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kenny
Zaslal: pá březen 30, 2007 21:53 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
100% Smile
i když žádnýho syna nemá,pokud je mi známo:o)

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elwe
Zaslal: po září 28, 2009 13:14 Citovat
Založen: 9.3.2008 Příspěvky: 65
K té neoriginálnosti: řekni mi za které povolání se nemusíš stydet. Jde mi o to, že je sice pekny, ze kouzelnik muze na zacatku 3 kouzla, ale potom na se do cca 8 urovne nauci dostatek kouzel, ze uz zadne nepotrebuje(napr.:nejaky hazeni ohne, neviditelnost, rozptyl kouzla, zaklep, hypnoza, rychlost, sugesce, nejakej sti a treba dotyk upira)=>tohle je 9 kouzel ktery muze ovladnout na 4 urovni a pak co? Nauci se dalsi prakticky nepotrebny kouzla(zpomene si nekdo na nebezbecny ovoce vedle fialovych blesku?). Samozrejme kouzla se spis nauci podle svych potreb(nejaky speh se nauci cizi smysly, atd). mnohem lepsi by bylo vymyslet 50kouzel ruzne modifikavatelnych(stupne) nebo par prikladu(2 utocny, obranny, par smyslovych a nejaky teleportacni) a kostru podle ktere by si PJ a hrac vymysleli kouzla.
Jediny povolani, ktery se rozviji rovnomerne je podle me lovec MB, ktery nemusi cekat x urovni na novou schopnost ci pro nej neznamena 1uroven=3-4novy kouzla, 1zivot a par magu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: po listopad 14, 2016 21:27 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Fuuuha, zajímavé diskuze. Smile

A jak mám poslední dobou ve zvyku, přisadím si.

Jak vnímáte psioniky s odstupem let? Herní, knižní? Jak jejich vývoj na Asterionu? A co jejich budoucnost? Rozkvetla u někoho z vás už louka? Smile

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Invincible
Zaslal: po listopad 14, 2016 23:52 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Já osobně sem z psioniků pořád poměrně nadšený, ten koncept je hrozně zajímavý, už několik let mám v šuplíku připravenou postavu plavenského psionika, kterou bych si rád zahrál, ale bohužel se mi to stále nepovedlo, protože hrajeme podle pluska a já sem byl nejspíš doživotně odsouzen k postu PJ a přijde mi škoda ho použít jako "pouhou" CP. Toho času sem se i pokoušel aplikovat psionika do DrD+, ale nakonec sem se na to vykašlal, protože balancovat nové povolání v tomhle systému je fakt peklo.Sad

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: út listopad 15, 2016 19:10 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Jelikož hrajem v Drd2 tak jsem si jen tak nastřelil pravidla pro psionika jen pro sebe a hráči jsou na tvorbu moc liní. Obecně ho ale vnímám jen jako slabšího mága. Psionika se mi líbí ale nesedí jak moc pod palcem to má Zantur, proto to mám nastavený tak že silní psionici se můžou vysmeknout z toho příkazu co jim dává.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Invincible
Zaslal: čt listopad 17, 2016 1:53 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Zurkhen napsal:
Jelikož hrajem v Drd2 tak jsem si jen tak nastřelil pravidla pro psionika jen pro sebe a hráči jsou na tvorbu moc liní. Obecně ho ale vnímám jen jako slabšího mága. Psionika se mi líbí ale nesedí jak moc pod palcem to má Zantur, proto to mám nastavený tak že silní psionici se můžou vysmeknout z toho příkazu co jim dává.


To srovnání s mágem je takové nepřesné (tedy za předpokladu, že mág je v DrD 2 něčím podobným jako v 1.6kách, tj. někdo, kdo se zaměřuje na mentální magii), vzhledem k tomu, že velká část psionických schopností se zaměřuje nejen na práci s myslí, ale i na práci s vlastním tělem.

Ovládnutí Zanturem určitě může být problematické, především, pokud by si někdo chtěl zvolit psionika jako povolání pro hráčskou postavu, ale z globálního hlediska je tu určitě velmi zajímavý prvek.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: čt listopad 17, 2016 12:05 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Rauksul napsal:
Fuuuha, zajímavé diskuze. Smile

A jak mám poslední dobou ve zvyku, přisadím si.

Jak vnímáte psioniky s odstupem let? Herní, knižní? Jak jejich vývoj na Asterionu? A co jejich budoucnost? Rozkvetla u někoho z vás už louka? Smile


Ach psionik na DrD1.6 moje srdcovka.
Zvlášť pro mě nezapomenutelném hraní kdy se vyspal s MB která ho pak roztrhala.
Čemuž předcházela dokonalá dvaceti minutová hra na to jestli ona MB říká pravdu... Ano opravdu chtěla jenom mě, toužila po mě... a chtěla mě v sobě. Po těchto závěrečných otázkách už to dále nemělo smysl protahovat...

Pro mě je psionik mág co nepoužívá magenergii z okolní přírody ale ze sama sebe tato magenergie mu ovšem může sloužit jen k posilování vlastního těla smyslů a pocitů nebo k operacím s aurou jiných živých tvorů.

Protože hrajeme na pluska tak to mam herně jako body theurga, od theurga mentální souboj, od čaorděje mentální a investigativní magii s tím že kouzla se učí za body co má theurg 1 první stupeň 2 druhý a 3 třetí. Magenergii jako theurg náklonost akorát místo denní/měsíční/roční/životní je to běžná/uložená/nejhlubší nitro/život. To samé pasivní schopnosti.

Jak je vidět líbilo se mi pojetí z DrD1.6 Smile

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: čt listopad 17, 2016 12:35 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Invincible napsal:
Zurkhen napsal:
Jelikož hrajem v Drd2 tak jsem si jen tak nastřelil pravidla pro psionika jen pro sebe a hráči jsou na tvorbu moc liní. Obecně ho ale vnímám jen jako slabšího mága. Psionika se mi líbí ale nesedí jak moc pod palcem to má Zantur, proto to mám nastavený tak že silní psionici se můžou vysmeknout z toho příkazu co jim dává.


To srovnání s mágem je takové nepřesné (tedy za předpokladu, že mág je v DrD 2 něčím podobným jako v 1.6kách, tj. někdo, kdo se zaměřuje na mentální magii), vzhledem k tomu, že velká část psionických schopností se zaměřuje nejen na práci s myslí, ale i na práci s vlastním tělem.

Ovládnutí Zanturem určitě může být problematické, především, pokud by si někdo chtěl zvolit psionika jako povolání pro hráčskou postavu, ale z globálního hlediska je tu určitě velmi zajímavý prvek.


Těch schopností co pracují s vlastním tělem moc nemá (Dle pravidel 1,6) a nahradit se dají snadno (ve dvojkách)

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Invincible
Zaslal: čt listopad 17, 2016 14:43 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Zurkhen napsal:
Invincible napsal:
Zurkhen napsal:
Jelikož hrajem v Drd2 tak jsem si jen tak nastřelil pravidla pro psionika jen pro sebe a hráči jsou na tvorbu moc liní. Obecně ho ale vnímám jen jako slabšího mága. Psionika se mi líbí ale nesedí jak moc pod palcem to má Zantur, proto to mám nastavený tak že silní psionici se můžou vysmeknout z toho příkazu co jim dává.


To srovnání s mágem je takové nepřesné (tedy za předpokladu, že mág je v DrD 2 něčím podobným jako v 1.6kách, tj. někdo, kdo se zaměřuje na mentální magii), vzhledem k tomu, že velká část psionických schopností se zaměřuje nejen na práci s myslí, ale i na práci s vlastním tělem.

Ovládnutí Zanturem určitě může být problematické, především, pokud by si někdo chtěl zvolit psionika jako povolání pro hráčskou postavu, ale z globálního hlediska je tu určitě velmi zajímavý prvek.


Těch schopností co pracují s vlastním tělem moc nemá (Dle pravidel 1,6) a nahradit se dají snadno (ve dvojkách)


V pravidlech DrD 1.6 možná ne... Ale jestli si v hlavním textu Falešné apokalypsy četl pasáž o psionice, tak jich je tam zmíněno poměrně dost.

Bohdan napsal:
Protože hrajeme na pluska tak to mam herně jako body theurga, od theurga mentální souboj, od čaorděje mentální a investigativní magii s tím že kouzla se učí za body co má theurg 1 první stupeň 2 druhý a 3 třetí. Magenergii jako theurg náklonost akorát místo denní/měsíční/roční/životní je to běžná/uložená/nejhlubší nitro/život. To samé pasivní schopnosti.


To byl u mne právě ten největší problém, použití magenergie sem se chtěl za každou cenu vyhnout, protože mi k asterionskému pojetí psioniky vůbec nesedí.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: čt listopad 17, 2016 15:42 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Asi bych si to měl zase po letech přečíst. Upravit to do dvojek by neměl být problém.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: čt listopad 17, 2016 17:18 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Invincible napsal:

To byl u mne právě ten největší problém, použití magenergie sem se chtěl za každou cenu vyhnout, protože mi k asterionskému pojetí psioniky vůbec nesedí.


A proto to beru tak jak jsem napsal příjde mi to prostě jako možnost čerpat ze svých vlastních rezerv a k tomu mi aplikačně příjde ten theurguv system nejlepší.

Celkově to beru tak, že vlastně všechny zvláštní schopnosti povolání který nevyužívají magii odněkud z okolí berou energii z vlastní aury. Hrdina se cítí vyčerpán ale není to normální únava.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Invincible
Zaslal: čt listopad 17, 2016 19:25 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Zurkhen napsal:
Asi bych si to měl zase po letech přečíst. Upravit to do dvojek by neměl být problém.


To určitě nebude... Vzhledem k tomu jak prostě jsou povolání ve dvojkách pojata tam nemůže být problém přidat téměř cokoliv.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.