Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Písky proroctví  ~  Samý písek, voda nikde.

meator
Zaslal: po listopad 03, 2003 15:18 Citovat
Založen: 15.9.2003 Příspěvky: 152 Bydliště: HK
Co takhle Proroctví pouštních elfů?? Už jste ho četli, nebo vás nezajmá?? Já sem se dostal při mých cestách k části Pět ran krvavých, doufám že to tak je a je to docela zajmavý.

_________________
Ke všemu co je velké, je prvním krokem odvaha!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kenny
Zaslal: po listopad 03, 2003 20:53 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
To bylo jenom takový nakouknutí.Až to přijde, budeš pravdou překvapenej.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arled
Zaslal: pá listopad 07, 2003 11:16 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 38 Bydliště: Brno nebo Minkor
Jak myslíte, že se dívají obyčejní lidé na výstavbu diestory(doufám že to píšu dobře) v Albireu? Tam se to pak bude víc a víc hemžit pouštníma elfama a nebude takovej problém tam s jedním v družině zmizet...
Osobně mám nejvíc úcty k jejich nemalému vědění.

_________________
"Živod je jen dlouhé čekání na smrt, tak proč to neurychlit?!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pastel
Zaslal: pá listopad 07, 2003 12:09 Citovat
Založen: 7.10.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Londyn (aktualne)
Tie kúsky proroctva sú zaujímavé, ale keď som sa ich pokúšal ako-tak zoradiť, nezadarilo sa mi ... Wink

K tej diastore: možno je to kvôli tomu, aby mali bližšie do Červeného lesa. Možno tak k Lesu bude mať bližšie aj Matka púšť (stále si nedokážem zapamätať jej meno Wink) ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: so listopad 29, 2003 15:02 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Jo, jo, kdyby se našlo celé proroctví, bylo by temější, než Kharova duše.
Nevíte někdo, kdy bylo sestaveno proroctví pouštních elfů, nebo kdy rozděleno a ztraceno ???? Confused Confused Confused Nebo jak to s tím vůbec bylo ?

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: ne listopad 30, 2003 21:22 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Rozděleno bylo v době rozdělení pouštních elfů, kdy některé rodiny odešly.Podrobnosti jsou popsány v modulu Písky proroctví.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery
Zaslal: po duben 08, 2013 6:27 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Hodim to sem Smile
Hrál někdo v Lupačově hospodě? Jak tohle místo vypadá (myslím před útek)? Co obsazení hostů a obsluhy. Zkrátka jestli někdo tam má nějaké informace. Můžu si to vymyslet, ale nápady se hodí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panMrkef
Zaslal: ne září 29, 2013 18:32 Citovat
Založen: 29.9.2013 Příspěvky: 26 Bydliště: Brno
V Lupačově hospodě končilo naše dobr. Stínová dýka, kde to vše vyvrcholilo. Lupač byl donašeč Zylových stínů, a když se dozvěděl, že družinka jde z Derteonu, tak dal avízo agentům a zábava byla na světě. Jinak tu zase tak živo nebylo. Konec světa je konec světa Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: po září 30, 2013 12:32 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...takze v Derteonu postavy byly? By me jich bylo lito, kdyby skoncily u Lupace uz cestou tam Very Happy

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
panMrkef
Zaslal: po září 30, 2013 16:38 Citovat
Založen: 29.9.2013 Příspěvky: 26 Bydliště: Brno
U Lupače se stavili cestou z Derteonu.
Mám dojem, že v tomto dobrodružství potkali agenty Zyla i Khara. S jedněma skoncovali v Derteonu a u Lupače se jen moc rozvykládali a tak jsem jim tam šoupnul i Zyláky, aby si nemysleli, že když dojedou do konce dobrodružství, mají vyhráno Laughing
Já jsem strašně škodolibej PJ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: po říjen 24, 2016 17:51 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Lupačova hospoda je skvělá věc Smile

Ale osobně raději poslední rozcestí. Krásně napsaná, ne nadarmo je její text v sekci "autoři: již nepíšící".

Mimochodem nedávno jsem četl něco o "klišovitosti Asterionu". Řekl bych že třeba Pouštní elfové (a hlavně jejich koncept a myšlenka) jsou celkem dobrý protipříklad. Přecijen - ty pouštní červy taky nemají Wink

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Fergo Fergusson
Zaslal: čt listopad 03, 2016 13:19 Citovat
Založen: 22.4.2012 Příspěvky: 58 Bydliště: Mým domovem je Vyhnaství
Mně se Asterion nelíbí právě tam, kde se snaží opisovat reálie z našeho světa a dávat je na Asterion. Přirovnání hevrenů ke španělům, Erin k Benátkám, skřítci k Číne apod. V tomto bych souhlasil s kritikou. Asterion byl vždycky nejlepší tam, kde autoři nic neopisovali a zapojovali vlastní fantazii Nemrtví a světlonoši, Vzestup temných bohů Derteon apod. Pouštní elfové určitě patří do té orginálnější a povedenější části.

_________________
A pane Fergusson, jak jste jen dokázal zabít toho lidožravého obra?
"Tákhle jsem máchnul sekerou a bylo po něm."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: po listopad 07, 2016 0:26 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Chápu kam tim míříš, je to podobný jako u WoWka... taky pandy-asiati, na northrendu jsou vikingové-krávy ,... eskymáci-mroži a tak... To není nic moc...

Hreveni a španělové... jako kopíroání mi to tam nepřřijde, a líbí se mi že tam prostě je odlišná věc (například jména) oproti klasice a zároveň není potřeba popisovat Hevreny na milionech stránkách. Já si otevřu španělský slovník a hned mám nápad na jméno Hevrena, to je dobrý.. jako inspirace.
Erin aka benátky mě vlastně taky těší. Má to svoje kouzlo, a hutnou atmosféru.
U skřítků už je ta podoba dost silná, takže tam už je to trochu víc diskutabilní to jo... Ale pořád jsou to moje dost oblibená místa a naopak spousta míst, který jsou nějak neokopírovaný mi přijdou jako jen taková záplata bílýho místa...

Třeba hyassa, vůbec mi nesedí a takových částí by se taky našlo víc.

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zurkhen
Zaslal: po listopad 07, 2016 22:12 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Hevreni jsou spíš indiáni se španělskými jmény. A ti mě baví.
Erin mi nesedí spíš oblíkáním, výzbrojí a celkově tím že působí o nějaké to století jinde než většina Asterionu.
Skřítčí asiati mi tolik nevadí, spíš sem se dlouho nemohl srovnat s představou, že by jejich armáda mohla být někomu nebezpečná. (Hlavně mě s tím otravovali hráči.) Až poté co jsem všem skřítčím vojákům dal bojová umění to začlo dávat smysl.
A zrovna hyessa a sseta se mi fakt líbí.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: út listopad 08, 2016 20:24 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Skřítčí armáda je dokonce velmi nebezpečná Wink

S tím, že ovládají základy některých bojových umění se dá jistě souhlasit, teda asi ne v tom, že by létali a metaly blesky, ale variaci na základní (paradoxně) Wu Šu, nebo teda (přesněji) Aikido, zřejmě někde kolem prvního danu. Přičemž jde o především o bojové a spíše praktické umění.

Je taky podstatný si uvědomit že ano, jsou mrňaví, ale nejde o děti. Maji vyvinutou, a vytrénovanou muskulaturu, dokáží seknout či bdnout obdobnou silou jako někdo 'klasického' vzrůstu. nemluvě o tom, že naprostá většina všech klasických bojových praktik lidských armád nebo bojovníků a šermířů je pro boj s nimi v podstatě nepoužitelná a tak se boj s "těmi mrňavými hajzlíky" mění spíš na máchání mečem ve stylu "sekám trávu kolem" Smile

Erin - no ale on je Smile

K hevrenům je podstatný především Gilův text ve Stínech jihu. Předtím byli povětšinou jen tak neuceleně popisování a někdy to mohlo připomínat spíš až mongolský kmeny.

Po přibližování Asterioni k nějakýmu předobrazu u nás je často bráno spíš jako "pro zjednodušenou představu". Byt tedy zrovna u těch skřítků je to opravdu asi až moc Smile Jen bych upozornil, že je asi trochu rozdíl co je klíšé (slizový obludy, polobozi, elfové v lese, trpalíci nemají rády elfy, ...) a co je 'opisování' a přirovnání k nějakýmu už existujícímí předobrazu. Smile

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.