Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Krajiny za obzorem 2: Hranice šílenství  ~  Předběžná diskuze

Administrator
Zaslal: út říjen 18, 2016 17:11 Citovat
Založen: 8.9.2003 Příspěvky: 20 Bydliště: Luže [Czech Republic]
Předběžná diskuze - kterých oblastí se modul bude týkat? O jaký časový rozsah půjde? co důležitěho se na Asterionu stane?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Rauksul
Zaslal: út říjen 18, 2016 17:13 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Můžu prozradit - dočkáte se velkého množství zelené, Oranžové a Žluté Wink Vaše tipy?

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Deli
Zaslal: st říjen 19, 2016 11:57 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Jestli to chápu dobře, má modul popisovat severovýchod Tary.

Já pořád postrádám nějakou propracovanější historii Plaveny a jejich kolonií na Taře. Zemi šelem, tamní gildy atp. A taky místopisné věci, osídlení severovýchodu Tary. Tak nějak mi na mapách chybí nejstarší (Plavena osídlovala jako první) lidské osady a nevidím důvod, proč by mělo mít Mořské císařství jediné město na Taře Malenu a to ještě na ostrově. Nebo i to, jak funguje v Plaveně šlechta, to jsem taky nikde nenašel. Za to bych byl hodně rád.

O Vznešených elfech a jejich minulosti, proč je Ugrien velekněžka a koho vlastně Vznešení elfové uctívají (jako jo, už jsem si to vymyslel vzhledem k vašemu článku o běsích, ale byl bych zvědavý na to, co jste si vymysleli vy.) Kolik jich na Asterionu vlastně je, kdo je vede, jakou mají agendu a jak vypadá jejich "běžný" den.

Xintru vem čert, tu už jsem v našem hraní nechali umřít. Very Happy

Kirbegovo loďstvo a fungování jeho posádky, to je skoro na povídku, takže když by se nějaká krátká do modulu vešla, nezlobil bych se. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: st říjen 19, 2016 12:01 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Jo a minulost Verithiánů a jejich současné magické schopnosti jako takový informativní blok jiným fontem někam do kapitolky Země šelem, to by bylo taky super. OSmile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: čt říjen 20, 2016 19:45 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Deli napsal:
Jestli to chápu dobře, má modul popisovat severovýchod Tary.


nejen Smile


Deli napsal:

Já pořád postrádám nějakou propracovanější historii Plaveny a jejich kolonií na Taře. Zemi šelem, tamní gildy atp. A taky místopisné věci, osídlení severovýchodu Tary. Tak nějak mi na mapách chybí nejstarší (Plavena osídlovala jako první) lidské osady a nevidím důvod, proč by mělo mít Mořské císařství jediné město na Taře Malenu a to ještě na ostrově.


Áno Smile

Zatím se jedná o nejrozsáhlejší sekci. A jo,, jendá se z nějakýho důvodu a oblast která se dlooouho obcházela. Kdo ví proč.

Deli napsal:

Nebo i to, jak funguje v Plaveně šlechta, to jsem taky nikde nenašel. Za to bych byl hodně rád.


Bude Smile

Deli napsal:

O Vznešených elfech a jejich minulosti, proč je Ugrien velekněžka a koho vlastně Vznešení elfové uctívají (jako jo, už jsem si to vymyslel vzhledem k vašemu článku o běsích, ale byl bych zvědavý na to, co jste si vymysleli vy.) Kolik jich na Asterionu vlastně je, kdo je vede, jakou mají agendu a jak vypadá jejich "běžný" den.


Bude. Vzhledem k dějinným událostem tohle přesáhne i lokální rámec.

Deli napsal:

Xintru vem čert, tu už jsem v našem hraní nechali umřít. Very Happy


V době modulu je beztak taky mrtvá....

Deli napsal:

Kirbegovo loďstvo a fungování jeho posádky, to je skoro na povídku, takže když by se nějaká krátká do modulu vešla, nezlobil bych se. Smile


povídka.... Možná bude jedna podobná navazovat na Louskáčka. Ale kdo ví.

Klidně rozveď co si představuješ pod "fungování posádky" Wink

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Gena
Zaslal: čt říjen 20, 2016 21:34 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Zelená - Orist (takže Marellion a Les dávno mrtvých)

Oranžová - Drik (Jižní hvozd)

Žlutá - Kirbeg (Ostrov Albatrosů)

Jinak už se nemůžu dočkat Smile

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: čt říjen 20, 2016 22:39 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Rauksul: tvé odpovědi mě těší, super. Smile

K tomu fungování kirbegovy posádky... Já si ji totiž představuji jakou takovou skupinu naprostých exotů, co si prošli životem, kterému by druzí nechtěli ani věřit. Každý jedinečný charakter, co už má na věci udělaný názor a co prostě ví, že něco umí. A přesto je musí něco spojovat. Zajímala by mě ta nálada, ta atmosféra, a jestli dril, tak jakou má podobu, jak se u takových lidí dosahuje disciplíny, jakou osobností musí být jednotlivý velitelé lodí, že se jim to daří ukočírovat.

Jasně, nabízí se aura moci Kirbega, ale on nikdy nebyl popisovaný jako někdo, kdo by se moc zajímal o to, co muži plavící se pod jeho vlajkou dělaj za divočinu, pokud nakonec splní to, co měli zadáno (potopit nějakou tu loď, vydrancovat nějakou rybářskou vesnici atp). Jestli vůbec jim nějaké konkrétní úkoly on sám dává. Takže si myslím, že ten bič tam musí reprezentovat někdo jiný než Kirbeg. Možná někdo ne tolik odtržený od reality ponořený do vlastního bádání. Někdo, kdo jen Kirbegovi zajišťuje materiály a artefakty, které momentálně potřebuje ke svému výzkumu. Jakási jeho pravá ruka? Obdivovatel, někdo z Kirbegovi minulosti? Skřetí lord? Nebo jeho výtvor, golem? Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: čt říjen 20, 2016 22:42 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
A vůbec mi ke Kirbegovi sedí nápad s napodobeninou jeho milované. První umělá bytost? Smile
Mohla by to být krásná úchylka, Kirbegova posedlost. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: pá říjen 21, 2016 17:54 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Gena napsal:
Zelená - Orist (takže Marellion a Les dávno mrtvých)

Oranžová - Drik (Jižní hvozd)

Žlutá - Kirbeg (Ostrov Albatrosů)

Jinak už se nemůžu dočkat Smile


No, nějak se nám ti mutantíci nakumulovali... To je tím, že lezou až na Kraj světa. Nebo tím že sou dostatečně šílení?

Deli napsal:
A vůbec mi ke Kirbegovi sedí nápad s napodobeninou jeho milované. První umělá bytost? Smile
Mohla by to být krásná úchylka, Kirbegova posedlost. Very Happy


Taková GolemeVelesta... RoboVelesta.. NekroVelesta... hm... tři sudičky jak vyšité Very Happy

A jinak zajímavé nápady. A podnětné Smile Konkrétně z téhle oblasti je něco hotovo, ale plno se teprve tvoří Smile

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zurkhen
Zaslal: so říjen 22, 2016 12:15 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Já doufám že o Xintře a fungování Smutného hvozdu před její smrtí tam nějaké info bude, bo její konec z Cesty snů je fakt strašnej blábol.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gena
Zaslal: so říjen 22, 2016 12:28 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Zurkhen napsal:
Já doufám že o Xintře a fungování Smutného hvozdu před její smrtí tam nějaké info bude, bo její konec z Cesty snů je fakt strašnej blábol.


Musím souhlasit. Taky se mi to vůbec nelíbilo. Rád bych se o ní taky něco dozvěděl.

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: so říjen 22, 2016 23:07 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Zajímavé, zajímavé Smile

Tady snad někdo nemá rád Anareta? Wink
- mimochodem, otázka do pranice. Co by jste čekali že bude s hvozdem PO Xintřině smrti?

A postava je to samozřejmě klíčová a rozhodně se nedá vynechat, nebojte.

Asterion se ale prostě vyvíjí. Nejde psát jen o jedné době. I když samozřejmě - a to se nebojte - chceme aby byl třeba zrovna Smutný hvozd hratelný i v době před Xintřinou smrtí. (I když v té době by jste tam možná páchnout ani nechtěli... )

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Gena
Zaslal: ne říjen 23, 2016 9:08 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
V mém světě (asi na základě Čarodějova učně, kde se přiklání na stranu řádu) nejsou pavoučnatky nijak negativní. Naopak, spolupracovali s družinou proti Plaveňanům, nemrtvím i temným druidům. Knihu jsem nakonec nemohl ignorovat (ač bych rád Very Happy ) a po Xintřině smrti se část podrobených národů osamostatnila (střední a západní část), část obsadili Drikovy druidi (jižní), sever si zabrala Plavena a výhodní část vstoupila do Miraského knížectví. To byl takový můj nápad. Je to teokratický stát vedený plavenským psionikem a uctívající temného boha. Zahrnoval oblast Arrvei, Oblých hor a část Ohnivého pobřeží. Nejprve v době vzniku měl jako spojence Plavenu a Ostrov Albatrosů. Po neshodách se obrátil na Xintru a Sarindar. Po pádu pavoučího řádu a Sarindaru ho ještě zachránili Orkové prchající z podzemí, kteří se k němu přidali. Když se v Plaveně změnila politika, tak s ní uzavřeli mír. Nakonec ale podlehli armádám Kirbega, který oblast obsadil. Celé "nové knížectví" jsem si popsal i historií, státním zřízením a podle vzoru Vzestupu temných bohů i temného boha. Můžu případně poskytnout. Jsem zvědavej, jak mi to bude zapadat do nového modulu Laughing

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: ne říjen 23, 2016 10:15 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Rauksul napsal:
Zajímavé, zajímavé Smile

Tady snad někdo nemá rád Anareta? Wink
- mimochodem, otázka do pranice. Co by jste čekali že bude s hvozdem PO Xintřině smrti?

A postava je to samozřejmě klíčová a rozhodně se nedá vynechat, nebojte.

Asterion se ale prostě vyvíjí. Nejde psát jen o jedné době. I když samozřejmě - a to se nebojte - chceme aby byl třeba zrovna Smutný hvozd hratelný i v době před Xintřinou smrtí. (I když v té době by jste tam možná páchnout ani nechtěli... )



Anaret mi nevadí, jen náhodnost a nesmyslnost pádu Xintry, která mi navíc byla dost sympatická (od mládí mám slabost pro zlé holky).

Po smrti Xintry přijde Drik, namaže si Anareta na chleba a s kamenem se půjde proměnit v strom.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: ne říjen 23, 2016 20:38 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Gena napsal:
... Celé "nové knížectví" jsem si popsal i historií, státním zřízením a podle vzoru Vzestupu temných bohů i temného boha. Můžu případně poskytnout. Jsem zvědavej, jak mi to bude zapadat do nového modulu Laughing


Ale o tom to i je, každý máme Asterion trochu jiný. I když pořád stejný Smile Malinký odchylky kolem centrálního "kánon" Asterionu. Někdy jsou ty odlišnosti dost zajímavé Smile

Popis klidně můžeme vyvěsit jako fanovský popis dosud nepopsané oblasti Wink

citace:
Po smrti Xintry přijde Drik, namaže si Anareta na chleba a s kamenem se půjde proměnit v strom.


A bude strom s kamenem záporák? Smile

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 5
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.