Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Haf
Zaslal: st červen 15, 2016 18:03 Citovat
Založen: 15.6.2016 Příspěvky: 2 Bydliště: Krčma u Veterána
Chtěl bych se zeptat, jak je na tom Asterion s dvorskou kulturou a "rytířským životem"? Pořádají se třeba rytířské turnaje- ať už pěšky, nebo v sedle, kdo koho srazí dřevcem z koně? Toulají se trubadůři, opěvující krásné dámy? etc etc... existuje takové chování na Astertionu? A kupříkladu v Dálavách? (např. Almendorských či Danérských před Rilondskou válkou?)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: čt červen 16, 2016 13:57 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Více bych si to představoval na Lendoru mezi lidmi, nejvíc pak asi v Danérii. Ale líbí se mi podobná představa i v Minkoru u Verithianů, nebo obecně u trpaslíků, kde si nějaké turnaje dokážu dobře představit, i nějakou tu složitou etiketu, co se jejich urozených (rodin strážců komnat a krále) týče.
Jinak v menší míře si myslím, že se něco jako turnaje a trubadůři objevují hlavně v Západní dálavě, nebo třeba v Erinu (tam spíše duely, než turnaje).
Bardská akademie je popsaná v Dálavách v rámci Albirea, tak bych pohledal ještě tam. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: ne červen 19, 2016 18:48 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Tyjo, osobně si teĎ nic nevybavuju, ale zkusil byhc pohledat v materiálech které byly uvřejněny z modulu Pro smrt a slávu.

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Haf
Zaslal: čt srpen 04, 2016 18:49 Citovat
Založen: 15.6.2016 Příspěvky: 2 Bydliště: Krčma u Veterána
Díky za odpověď.
Koukal jsem se do modulů, co má k dispozici a do článků a našel jsem pár odpovědí: Bohužel ne co jsem hledal. Bardi a bardská akademie jsou známí, leč ti nejsou úplně tolik v mém zájmu. Ve VTB jsem u textu o Tafreinovy a jeho kněžích našel poznámku o tom, že Tafrein podporuje právě různé potulné trubadúry, takže asi nějací existují.
Rozporuplné informace jsou o rytířích. Jestli jsem pochopil text, uveřejněný o rytířských řádech na asterionu správně (na stránkách Asterionu), tak světští rytíři jsou pasován i spíš za zásluhy, případně k vhodnému úřadu (např. velitel posádky), různí panoši a spol jsou v tomto textu podáni hlavně u rytířských řádů- na druhou stranu v Tajemství dubu (ZZS) jsou na panství jak panoš, tak páže... takže mám skoro pocit, že v tom je asi trochu binec.
Dál jsem v textu o rytířských řádech našel, že Rytíři devíti hvězd (mimochodem, v samostatném textu o nich na internetu mají úplně jinak popsaný varkoč než v hlavním modulu Laughing okej- beru, jsem šťoura) jsou takový ti typičtí "potulní rytíři" toulají se světem, oni na koni, s nimi kněz na oslu a páchají dobro jen za jídlo pro sebe a píci pro koně- a jsou za to prostým lidem milováni a drsnými válečníky vysmíváni.
Subotamští mniši jednou za rok dělají velký turnaj (ale ti je sotva dělají s dřevci v sedlech)
Gorovi "kněží"- různí vysloužilci a podobně, nosí na slavnosti svou zbroj a zdobený varkoč.
A nepamatuju si to úplně jasně, ale mám pocit, že v Gorově sídle se různé turnaje pro potěchu jeho a Riany pořádají (ale i kdyby. běžné smrtelníky to vážně neovlivní)
V uveřejněných textem k vojenství (z Pro smrt a slávu) jsem nic k tomuto nenašel.
Já si právě dokážu dobře představit dvorskou kulturu na Lendoru, hlavně v Danérii a Almendoru, ale má otázka směřovala hlavně na Taru. Dovedu si to představit v Almendorských Dálavách (a např. znovudobytém Albireu) a možná v Západní dálavě, ale tohle je spíš otázka k autorům modulů, jak si svůj svět představují (a jak to tedy vnímají obyvatelé Asterionu). Jestli ještě něco jako "romantika středověku" má v tomhle světě místo, jestli si tu rytíři pro lásku kazí brnění, pořádají se rytířské turnaje, trubadúři pějí krásným hradním paním a zamilovaní mladí panoši slibují vykonat pro svou vyvolenou hrdinské skutky, nebo jestli na Asterionu- resp. Taře zvítězila "krutá realita" dobrodruhů a průzkumníků, kteří raději než romantické boje ve jménu krásné paní objevují nové obzory "ve jménu" té které gildy a politické frakce, případně "nové" nevyrabované ruiny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rysing
Zaslal: čt srpen 25, 2016 12:16 Citovat
Založen: 19.1.2011 Příspěvky: 9
Mám pár otázek ohledně měny na Asterionu, snad jsem to jen někdě nepřehlédl.
1)Kolik váží na Asterionu zlaťák(nebo jeho ekvivalent)?
2)Kolik je v něm % zlata?
3)Používali Arvedané mince z garenu?

4)Co znamená v ceníku "cena váhy zlaťáků"?

Děkuju moc Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: čt srpen 25, 2016 13:43 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
rysing napsal:
Mám pár otázek ohledně měny na Asterionu, snad jsem to jen někdě nepřehlédl.
1)Kolik váží na Asterionu zlaťák(nebo jeho ekvivalent)?
2)Kolik je v něm % zlata?
3)Používali Arvedané mince z garenu?

4)Co znamená v ceníku "cena váhy zlaťáků"?

Děkuju moc Very Happy


Nad tímhle jsme seděli asi deset hodin a určo to nikde v modulech ani aplikacích ani kdekoliv jinde v publikacích asterionu napsané není. Very Happy

A jelikož se v našem světě razilo spousta mincí, s různým zastoupením zlata, jde hlavně o to, co si nastavíš.

My jsme si nastavili pro Asterion zlaťák jako malinkatý plíšek velikosti dvoukoruny (akorát placatější) se zhruba stejnou hmotností jako ta naše dvoukoruna - tedy cirka 3-4g. Přičemž zastoupení zlata se blíží ke 100%.
Stříbrné mince jsou už běžnějším platidlem, stříbro v nich není zastoupené tolik - proto desetinová hodnota. Přičemž budou vážit o něco méně, než zlaťáky, ale mohou být zase masivnější -> to znamená zhruba stejná váha.

Díky tomu už není představa 200 zlatých v měšci tak divoká. Pořád je to pod 1 kg a objemově je to prostě naditý měšec, který člověk schová ve dlani. Smile

S tím že jsme do našeho Asterionu už zavedli směnky v rámci bank i v lidských Dálavách (i u trpaslíků, skřítků, nebo v Minkoru) a případně zavedli větší zlaté mince v hodnotě až 10zl, které jsou určeny pro nákladnější obchody, případně přímo zlaté pruty, nebo šperky (perly, drahé kameny atp.), tak se s tím už nějak poprat jde i v rámci dobrodruhů, kteří si kupují magické meče a zbroje za tisíce zlatých. Very Happy

A Arvedané používali atony (trojúhelníkové mince, které šly složit do hexatonu - měly drážky), které jsou myslím popsány někde v hlavním modulu, nebo v Dálavách. A ty myslím z Garenu nebyli, ale z nějaké slitiny, magicky upravené - takže je bylo těžké falšovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: po říjen 24, 2016 18:24 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Deli napsal:
rysing napsal:
Mám pár otázek ohledně měny na Asterionu, snad jsem to jen někdě nepřehlédl.
1)Kolik váží na Asterionu zlaťák(nebo jeho ekvivalent)?
2)Kolik je v něm % zlata?
3)Používali Arvedané mince z garenu?

4)Co znamená v ceníku "cena váhy zlaťáků"?

Děkuju moc Very Happy


Nad tímhle jsme seděli asi deset hodin a určo to nikde v modulech ani aplikacích ani kdekoliv jinde v publikacích asterionu napsané není. Very Happy

A jelikož se v našem světě razilo spousta mincí, s různým zastoupením zlata, jde hlavně o to, co si nastavíš.

My jsme si nastavili pro Asterion zlaťák jako malinkatý plíšek velikosti dvoukoruny (akorát placatější) se zhruba stejnou hmotností jako ta naše dvoukoruna - tedy cirka 3-4g. Přičemž zastoupení zlata se blíží ke 100%.
Stříbrné mince jsou už běžnějším platidlem, stříbro v nich není zastoupené tolik - proto desetinová hodnota. Přičemž budou vážit o něco méně, než zlaťáky, ale mohou být zase masivnější -> to znamená zhruba stejná váha.

Díky tomu už není představa 200 zlatých v měšci tak divoká. Pořád je to pod 1 kg a objemově je to prostě naditý měšec, který člověk schová ve dlani. Smile

S tím že jsme do našeho Asterionu už zavedli směnky v rámci bank i v lidských Dálavách (i u trpaslíků, skřítků, nebo v Minkoru) a případně zavedli větší zlaté mince v hodnotě až 10zl, které jsou určeny pro nákladnější obchody, případně přímo zlaté pruty, nebo šperky (perly, drahé kameny atp.), tak se s tím už nějak poprat jde i v rámci dobrodruhů, kteří si kupují magické meče a zbroje za tisíce zlatých. Very Happy

A Arvedané používali atony (trojúhelníkové mince, které šly složit do hexatonu - měly drážky), které jsou myslím popsány někde v hlavním modulu, nebo v Dálavách. A ty myslím z Garenu nebyli, ale z nějaké slitiny, magicky upravené - takže je bylo těžké falšovat.


Díky za příspěvek nahoře. Smile

1+2) ne nikde to není. A popravdě tohle je věčná debata. My jsme třeba zvolili přístup "zlaták je dvacka". Stříbrňák je pětikoruna. Mědák desetník, Gulden je asi tak padesátka.

5g je IMHO málo, třeba tolar měl cca 30g.

V zásadě šlo vždy o to co to bylo za stát a kdo ty peníze kryl. Dokud se nedalo pořádně "věřit" státnímu zřízení, měli mince hodnotu "kovu" z kterýho byli (at už čistýho, slitiny, ...). A postupně se víc snižoval příděl kovu a cenu "kryl stát".

Taky je vhodný si uvědomit JAK VELKÝ byl "vynález" bank a směnek (a jako moc to pak těm templářům dalo).

4) Co se ví, tak nikoli. je to sice drahý kov, ale je drahá spíč pro svoje magické vlastnosti. Proto měli Atony. A ano, to byla nějaký alchymistická slitina - neměla cenu sama o sobě, její cena byla v "nezfalšovatelnosti".

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Deli
Zaslal: po říjen 24, 2016 20:35 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
trochu jsem zasurfoval... Very Happy
Ohledně zlatých mincí, tak tam ta váha odpovídá. A ano, tolar vážil 30 g, ale v minulosti existovali i stříbrné mince groše a ty měly při váze cirka 4 gramů cenu 1/30 výše zmíněné zlaté mince.
Takže máš pravdu v tom, že pokud by se měl dodržet poměr 1 zl=10 st, tak ty stříbrné mince by měly vážit zhruba třikrát víc, než zlatá.

Přičemž všechno funguje jen při ryzosti nad 90% u obou mincí. Smile

A samozřejmě můžem špekulovat, jak vzácné je zlato a stříbro na Asterionu. Pak ty poměry mohou být upe jiné. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan 1
Zaslal: út říjen 25, 2016 14:02 Citovat
Založen: 7.12.2014 Příspěvky: 21
Zajímalo by mě v Rukověťi dobrodruha je u vylepšení Šestý smysl, předpoklad: nemít tyto výhody/ nevýhody: Intuice. U Ňoumi je to Fešák. Tyto dvě vylepšení nejsou v Rukověťi popsána. Co umí tyto dvě vylepšení?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: út říjen 25, 2016 18:58 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Deli napsal:
trochu jsem zasurfoval... Very Happy
Ohledně zlatých mincí, tak tam ta váha odpovídá. A ano, tolar vážil 30 g, ale v minulosti existovali i stříbrné mince groše a ty měly při váze cirka 4 gramů cenu 1/30 výše zmíněné zlaté mince.
Takže máš pravdu v tom, že pokud by se měl dodržet poměr 1 zl=10 st, tak ty stříbrné mince by měly vážit zhruba třikrát víc, než zlatá.

Přičemž všechno funguje jen při ryzosti nad 90% u obou mincí. Smile

A samozřejmě můžem špekulovat, jak vzácné je zlato a stříbro na Asterionu. Pak ty poměry mohou být upe jiné. Smile


Ono vždy najdeš limitní případ na min i max. Smile Já zvolil schválen naopak ten těžký tolar. Vždy to bude (jelikož to prostě není v modulech natvrdo) na volně a nastavení. Chceme aby jsme u sebe mohli mít i stovky zlatých v měšci? - to je logický volba pokud je peněz 'dostatek'. Chceme aby jsem hráli více při zdi a větší částky museli 'nějak' řešit a chránit? - to je logická volba pokud družinu víc baví se starat vozit s sebou zamčené truhličky, řešit banky, změnné kurzy na guldeny, atony, nebo třeba platit v perlách a drahokamech.

Ryzost 90% už je docela dost. Ale zase pak víc funguje to magické "cena váhy v..." Smile

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Lamius
Zaslal: út listopad 01, 2016 21:47 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Haf napsal:
Díky za odpověď.
Koukal jsem se do modulů, co má k dispozici a do článků a našel jsem pár odpovědí: Bohužel ne co jsem hledal. Bardi a bardská akademie jsou známí, leč ti nejsou úplně tolik v mém zájmu. Ve VTB jsem u textu o Tafreinovy a jeho kněžích našel poznámku o tom, že Tafrein podporuje právě různé potulné trubadúry, takže asi nějací existují.
Rozporuplné informace jsou o rytířích. Jestli jsem pochopil text, uveřejněný o rytířských řádech na asterionu správně (na stránkách Asterionu), tak světští rytíři jsou pasován i spíš za zásluhy, případně k vhodnému úřadu (např. velitel posádky), různí panoši a spol jsou v tomto textu podáni hlavně u rytířských řádů- na druhou stranu v Tajemství dubu (ZZS) jsou na panství jak panoš, tak páže... takže mám skoro pocit, že v tom je asi trochu binec.
Dál jsem v textu o rytířských řádech našel, že Rytíři devíti hvězd (mimochodem, v samostatném textu o nich na internetu mají úplně jinak popsaný varkoč než v hlavním modulu Laughing okej- beru, jsem šťoura) jsou takový ti typičtí "potulní rytíři" toulají se světem, oni na koni, s nimi kněz na oslu a páchají dobro jen za jídlo pro sebe a píci pro koně- a jsou za to prostým lidem milováni a drsnými válečníky vysmíváni.
Subotamští mniši jednou za rok dělají velký turnaj (ale ti je sotva dělají s dřevci v sedlech)
Gorovi "kněží"- různí vysloužilci a podobně, nosí na slavnosti svou zbroj a zdobený varkoč.
A nepamatuju si to úplně jasně, ale mám pocit, že v Gorově sídle se různé turnaje pro potěchu jeho a Riany pořádají (ale i kdyby. běžné smrtelníky to vážně neovlivní)
V uveřejněných textem k vojenství (z Pro smrt a slávu) jsem nic k tomuto nenašel.
Já si právě dokážu dobře představit dvorskou kulturu na Lendoru, hlavně v Danérii a Almendoru, ale má otázka směřovala hlavně na Taru. Dovedu si to představit v Almendorských Dálavách (a např. znovudobytém Albireu) a možná v Západní dálavě, ale tohle je spíš otázka k autorům modulů, jak si svůj svět představují (a jak to tedy vnímají obyvatelé Asterionu). Jestli ještě něco jako "romantika středověku" má v tomhle světě místo, jestli si tu rytíři pro lásku kazí brnění, pořádají se rytířské turnaje, trubadúři pějí krásným hradním paním a zamilovaní mladí panoši slibují vykonat pro svou vyvolenou hrdinské skutky, nebo jestli na Asterionu- resp. Taře zvítězila "krutá realita" dobrodruhů a průzkumníků, kteří raději než romantické boje ve jménu krásné paní objevují nové obzory "ve jménu" té které gildy a politické frakce, případně "nové" nevyrabované ruiny

Pokusím se Ti odpovědět, i když bohužel není moc co a to co k tomu napíšu, Tě asi moc nepotěší.
Co se týče potulných trubadúrů, v tom článku o Tarfeinovi tím byli nepochybně myšleni "dračákovští" bardi. Přesto nějací klasičtí trubadúři existují v Danérii. Psal jsem článek o bardech a o nich se tam zmiňuji. Asi jsi ho četl (jestli ne, je tu na webu a trubadúři jsou tam zmínění v rámci cca první strany). O jiných trubadúrech nikde nepadlo ani slovo. Ti danérští trubadúři jsou opravdu popsaní jako historičtí reální trubadúři/bardi/minstrelové (ti například ve skutečnosti většinou neinterpretovali svá díla). Jestli jsou i nějací na Taře- asi moc ne. Na Taře na rozdíl od Lendoru je jenom pár knížectví s pár baronstvími a snad všichni šlechtici mimo Rilond jsou popsaní. Nějaký minstrel tu pomalu ani nemá kam jezdit, mezi dětmi Čereva je nějaký bard nebo bardka, ale podle celkového popisu Čerevů to bude ten "dračákovský" typ a ostatní šlechtici mají většinou k trubadúrství dost daleko. Možná Ljukanovec by mohl mít k tomu sklony (musel bych se na něj podrobně podívat) nebo vymyslíš někoho jiného z nich. Ale moc jich není, mají jiné starosti a jsou většinou rozhádaní. Na druhou stranu stvořili onen tzv. Sněmík a tak se přinejmenším někdy musí setkávat. Při těchto příležitostech by mohli mít nějakou tu dvorskou zábavu. Samozřejmě se dá předpokládat, že další nižší šlechtici jsou v Rilondu (např. na nižších úředních místech), takže pokud budeš chtít, něco z toho vymyslet můžeš. Ale jestli chceš mít na Taře stálé klasické potulné trubadúry, tak to se obávám by dost dobře nešlo. Co by ale určitě šlo, že řada z nich sem tam na Taru zavítá (třeba i kvůli lepšímu přijetí od Tarských šlechticů, kteří to ocení), takže tam reálně můžou být.
Turnaje s dřevci na koních na Asterionu jsou zmiňované u Subotamských mnichů a Eldebranských rytířů, takže nepochybně existují. Myslím, že se do nich můžou přihlásit i nečlenové řádu (u Subotamů určitě), ale to není, co hledáš. Nicméně i z jiných narážek (třeba u toho Gora) vyplývá, že nějaké musí existovat. V Danérii je jejich existence logická (dál pro ní platí víceméně totéž, co u těch trubadúrů). V Keledoru logicky určitě nejsou. Almendor je otázka. Za sebe upřímně řečeno myslím, že na Taře žádné nejsou/nebyly přinejmenším do příjezdu Waldena. Almendor je země hodně byrokratizovaná kolem krále, těžká jízda Almendoru je tvořená profesionálními vojáky a popisy většiny šlechticů to taky nepodporují. Na druhou stranu to není ani vyloučeno. Teoreticky by mohl třeba při některých výročích (Gorovy narozeniny, královy narozeniny, den Odvahy a cti nebo Konečné bitvy) pořádat turnaje Engolty a/nebo Sarni. Nakonec to záleží na Tobě, jak si to upravíš. Asterion nejsou bezpečnostní předpisy ani pravidla fotbalu. Můžeš třeba do Almendoru hodit i nějaké ty minstrely.
Co se týče turnajů na koních ve Storabsku, tak to asi záleží, jak se postavíš k těm turnajům v Almendoru. Ve Storabsku rozhodně budou mít různé pěší souboje, ke koňských tam určitě blízko nemají. Ale vzhledem ke vlivu, který Almendor na Storabsko má, je tam také mohli zejména na jihu země taky nějak převzít (případně je tam pořádat almendorští šlechtici ve vojsku, než se odtamtud armáda Východního království stáhne/stáhla).
V Mořském císařství by turnaje na koních podle mého být neměly. Ani tam nemají moc těžkých jezdců, na obrněnou jízdu nemají pěkné vzpomínky a vždycky měli mnohem blíž k moři, než koním.

No, co se týče Tajemství Dubu, tam hlavně žádný rytíř být neměl. Někdo ho pak naštěstí dokázal šikovně zapracovat do Stínů Jihu, ale v Taroské doméně by žádní rytíři být neměli. O.K.- vynechme stranou, že Orlí poutníci byli původně rytířský řád. Pán z Dubu ovšem Orlí poutník nebyl.

Celkově vzato na Taře určitě zvítězila "krutá realita", ale rozhodně ničemu neuškodí, když tam budeš mít šlechtické (tj. nejen řádové) rytíře, kteří bojují s Kharovými nohsledy pro lásku krásné dámy. Nakonec Taranis je pro ně jasný vzor. Wink

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: st listopad 02, 2016 1:33 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Jen bych dodal:

Almendor - vzhledem k tomu jak se rozmohla těžká pěchota, celkem bych u čekal, že i právě ono se budou chtít někdy předvést

Storabsko - viz. výše - co bude v almendoru to prosákne i sem, rozhodně nějaký ty pranice, severslá kombinece, vrh sekerou, ale třeba i soutěže ve stylu přesekat kládu co nejrychleji Wink

Jen bych dodal že (a teď si nejsem 100% jist) se i nějaká turnaje mají pořádat v Gorově sídle v Dračích skalách.

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kibe
Zaslal: pá listopad 18, 2016 10:51 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Deli napsal:

Nad tímhle jsme seděli asi deset hodin a určo to nikde v modulech ani aplikacích ani kdekoliv jinde v publikacích asterionu napsané není. Very Happy


Také jsme s tím jednu dobu zabili hodně času a došli jsme k závěru, že jedna mince (zlatá, stříbrná i měděná) váží pro hladký chod hry průměrně 5g (různé ražby, národy i rasy...) - procento ryzosti zlaťáků si už nepamatuji, ale dopočítali jsme ho právě podle ceny ryzího zlata vzhledem k váze. Poměr vůči stříbrňákům i měďákům jsme zachovali klasický dračákovský.

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Invincible
Zaslal: pá listopad 18, 2016 18:49 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Kibe napsal:
Také jsme s tím jednu dobu zabili hodně času a došli jsme k závěru, že jedna mince (zlatá, stříbrná i měděná) váží pro hladký chod hry průměrně 5g (různé ražby, národy i rasy...)


Těch 5g je hodně reálná váha, je to cca jako dnešní pětikoruny... Například Pražské groše vážily myslím necelé 4g, ale s tou pětkou se mnohem lépe počítá.Wink

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: út listopad 22, 2016 16:34 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Mám dotaz. O kolik se prodlouží život proměnou na skřeta a na draka?

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 116 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 115, 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.