Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Dungeons & Dragons

Máte zájem o aplikace Dungeons & Dragons pro Asterion?

Ano   [ 13 ]  
76%
  76%
Ne   [ 4 ]  
23%
  23%

Celkem hlasů : 17
tavicz
Zaslal: čt leden 01, 2015 12:33 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Vše nejlepší do nového roku 2015! Pro tento rok jsem se jako fanoušek Asterionu ve spolupráci s mými kamarády rozhodl rozproudit jeho stojaté vody.

V popisu Asterionu se píše.
citace:
Asterion v první řadě podporuje systémy českých RPG (Dračího doupěte a Dračího doupěte Plus), ale je snadno přizpůsobitelný i pro systémy jiné - jako je např. v zahraničí známé Dungeons & Dragons.


Přesto za skoro 16 let existence Asterionu se o převedení do Dungeons & Dragons až dosud nikdo nepokusil. To se teď mění.

Když mi můj kamarád ShadoWWW ukázal novou edici D&D, moc se mi líbila. Byla podobná starému DrD 1.6, ale v některých věcech byla ještě lepší. ShadoWWW dokonce překládá pravidla v rámci Kostky.

Pokud si chcete zkusit zahrát Asterion v Dungeons & Dragons, doporučuji překlad Základních pravidel ZDE. Jsou relativně krátká a hráči i PJ v nich najdou všechna potřebná pravidla, jak začít hrát.

V Zákaldních pravidlech však jsou jen základní rasy a povolání Dungeons & Dragons a nejsou v nich některá rozšiřující pravidla. PJ v nich zase najde jen některé základní nestvůry a nenajde v nich pravidla o budování světů apod. K tomu slouží rozšířená pravidla - Příručka hráče, Průvodce Pána jeskyně a samostatný Bestiář. Každá z rozšiřujících příruček má víc jak tři sta stran a momentálně se překládá Příručka hráče. Pro začátek vám ale určitě budou stačit jen Základní pravidla, případně plus to, co je dosud přeloženo z Příručky hráče. Všechny překlady najdete ZDE.

Jak jsem ale napsal v úvodu, mým záměrem jsou hlavně aplikace Dungeons & Dragons nové, páté edice pro Asterion. Najdete je v odkazu výše v sekci Asterion, konkrétně pak ZDE. Zatím je tam jen tabulka s bohy Sedmnáctky a jejich doporučené domény pro klerika. Bude se vám hodit, pokud si budete chtít zahrát v D&D kněze. V příštích dnech, týdnech a měsících budu zveřejňovat další aplikace Asterionu - návaznosti ras a povolání v pravidlech D&D na rasy a povolání v Asterionu, přidám aplikace asterionských ras a povolání, co v pravidlech nejsou atd. Máte se na co těšit.

Byl bych rád, kdybyste sem psali své reakce. Ať už na překlad pravidel D&D či na aplikace pravidel pro Asterion. Jak se vám líbí, co byste rádi změnili či doplnili apod. Předem děkuji za všechny reakce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Albasir Stříbrný
Zaslal: pá listopad 20, 2015 9:57 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 41 Bydliště: Ostrava (Albireo)
Tak jsem si zběžně proletěl pravidla D&D páté edice a moc se mi líbí. Určitě bych uvítal aplikace pro Asterion. S jednou družinou hrajeme podle podle pravidel DrD Plus s další teď začínáme podle DrD 1.6, ale kdyby byla možnost hrát podle D&D, asi bych se pro to rozhodl. Ale i tak je v pravidlech dost inspirace i pro naše hraní. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: so listopad 19, 2016 14:54 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Koukám aplikace moc nepokročily.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: so listopad 19, 2016 16:49 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
http://jeskyneadraci.cz/ Smile

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Albasir Stříbrný
Zaslal: po listopad 28, 2016 23:49 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 41 Bydliště: Ostrava (Albireo)
Rauksul napsal:
http://jeskyneadraci.cz/ Smile


Všichni bychom asi uvítali nějaké nové zprávy Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tavicz
Zaslal: út listopad 29, 2016 4:51 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Jo, na JaD se moc těším! Konečně důstojný nástupce starého Doupěte.

Prozradíte nějaké detaily ohledně JaD a Asterionu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.