Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Co se chystá?

tavicz
Zaslal: po srpen 11, 2014 10:24 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Pracuje se na něčem? Chystá se něco? Na co se můžeme těšit? Vypadá to tu mrtvě, sekce "Chystáme" už je dva roky neaktualizovaná a vydání Marellionu nebo Sedmého živlu vypadá taky mrtvě. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: po srpen 11, 2014 18:05 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Asterion už dlouho stagnuje, protože chybí nové kusy. Marellion a 7Ž už prý dlouho leží dokončeny u Mytága, ale to své aktivity hodně utlumilo. Osobně se bojím finanční krize (přecejen, Asterion už vyzkoušel dvě předchozí nakladatelství...), ale trochu komunikace ze strany nakladatelství by neuškodilo. Jestli má cenu dál čekat, nebo zkusit alternativní cesty vydání. Osobně bych přispěl na Kickstarteru a ani pdf verze by mi nevadila (byť papír je papír).
Moc bych si přál dovydat Asterion do finální podoby - do Konečné bitvy (tj. minimálně po modul Krajiny za obrzorem II a pokračovat třeba v knihách)

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: so srpen 16, 2014 9:58 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Ono je to o více věcech, které se sešly. Za mě můj osobní pohled - pocity:)
Třeba Marellion mohl vyjít už loni na Vánoce, ale dodnes čekáme na obálku, kterou jsme zadali Tomáši Kučerovskému, ale pořád ji nedokončil. A tak nějak si říkám, jestli má ještě další čekání smysl - možná něco vyrobím ve Photoshopu a bude:)
Nakladatel řeší spoustu dalších věcí, které jsou pro něho momentálněí víc aktuální a potřebné, což chápu a respektuju. Ale věřím, že když bude mít všechny podklady, tak knihu letos vydá.
Pak jsme tu my autoři. Někoho věčné čekání odradí a začne se věnovat jiným - aktuálnějším věcem. Třeba já jsem už rok v zahraničí a tak nějak vůbec občas dumám o smyslu svého psaníSmile Třeba se v pětatřiceti vrhnu na focení aktů stromů nebo se stanu profesionálním vrhačem vikingských seker...Smile
Spisovatelem jsem "už byl" a člověk nemusí trávit život stále tím samým.

Díky moc vám všem - našim věrným příznivcům a čtenářům za podporu. Kvůli vám to sem píšu a kvůli vám bych rád dotáhl pár asterionských projektů. Zatím to nevzdáváme - je to jen o čase a ten je svým způsobem věčnýSmile

Žena říká, že tu píšu smutné výlevy - tak se usmějte a věřte, bude lípSmile Ve skutečnosti je nápadu přehršel, jen období nepřeje. Ale to se podáWink

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tavicz
Zaslal: so srpen 16, 2014 19:34 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Vy autoři věřte, že jsou tu pořád věrní čtenáři Asterionu, kteří stále čekají na nový modul nebo cokoliv z prostředí Asterionu, byť by to byl jen zápis z kroniky. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: ne srpen 17, 2014 22:55 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Ano, stále jsme tu Wink a ještě dlouho budeme.
Osobně mi teď příjde že prožívám takovou asterionskou renesanci ale až mi ta vlastní invence dojde úpěnlivě doufám že něco výjde.
Ale jestli někde budeš vrhat sekery a bude to vypadat jako v Hoří má panenko tak si k tomu dáme celá družina pivo a pak ten kdo hodí nejmín na kostce půjde dělat terč Razz

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Goryvlad
Zaslal: po srpen 18, 2014 12:06 Citovat
Založen: 4.10.2011 Příspěvky: 27 Bydliště: Ostrava/Seliak
Asterion pořád sleduju. Hrajeme na něm, co začal u nás vycházet.
Dotaz na autory: Mohly by jste tady hodit nějaké události do KRONIKY od roku 865 ?
Každopádně za nás děkuji všem co se kdy na Asterionu podíleli a držím palce do budoucna Smile

_________________
Ave,imperator,morituri te salutant!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tavicz
Zaslal: po srpen 18, 2014 13:11 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Dnes, v době čteček, levných tiskáren a on-demand tisku by bylo možná nejlepší, kdyby autoři vydali zbytek příruček v PDF (placená). Přijde mi, že nejdýl se to vždy zdrží u vydavatele, kdy se organizuje vytištění.

S PDF a tabletem se pracuje lépe než s knihou, dobře se hledá, člověk může mít u sebe všechny příručky najednou, aniž by potřeboval Gemu. Může číst skoro na čemkoliv a kdo chce, může si vytisknout pár stran na tiskárně, nebo nechat vytisknout a svázat v kterémkoliv copycentru, nevychází to draho.

Autoři by měli hlavně větší svobodu vydávání, peníze by šly přímo jim, nečekalo by se měsíce na akci vydavatele apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: po srpen 18, 2014 17:14 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Dík chlapi, takova podpora cloveku zvedne naladu.
kdyz Gil dal sve pocity tak ty moje - moduly lezi ladem a nevim jak to s nima bude dal. Mam strach, ze pdf nic neresi a to z toho duvodu, ze se nedari tvorit. Pravda Sedmy zivel uz mel byt venku a vlastne nevim, na cem je ted zasekly.

Co se tyce knizek, tak tam plany a snad i sily jsou (kazdy vecer pred spanim promyslim druhou Vlocku, ale bohuzel psat musim momentalne odborne texty, vim ze Gil mysli na Zlatou masku a Hanina ma letos dodat druhou Magnolii) a verim, ze se to pohne, jednak s marellionem s paradni obalkou, jednak i s temi miniknizkami.

neco malo k elektronickym kniham - muj pocit - je problem je prodat, je problem je inzerovat a propagovat. Od nakladatele vim, ze nikde moc nechcou delat recenze jen na knihy co vyjdou elektronicky, ale ne tiskem. Takze musi fungovat suskanda mezi lidma, kteri si navzajem neco doporuci.

Pokud, co se herniho asterionu tyce, nad necim ja posledni dobou premyslim, tak nad nejakym malym restartem ve forme uzavreneho modulu s dobrodruzstvim, idelane pro nejaky jednoduchy system, ktery bude u toho obsazen (Kouzlem a mecem?). A taky uz sme se s Gilem jednou, trochu zertem, bavili o vytvoreni fungl noveho sveta... treba na to jednou prijde.

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gilgalad
Zaslal: st srpen 20, 2014 10:42 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Bohdan: tahle hra teďka frčí v severských zemích - "hit švédského léta"Smile
https://www.youtube.com/watch?v=MfWQo3uxnPQ

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tavicz
Zaslal: čt srpen 21, 2014 10:19 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Chápu, že Asterion hodně postihlo přerušení vydávní DrD 1.6, na které byl hodně fixovaný. Co místo KaM zkusit aplikace pro nové D&D páté edice? Základní pravidla jsou na internetu oficiálně zdarma ke stažení a tvoří se i český překlad.

Výhodou oproti KaM je snazší aplikovatelnost reálií Asterionu do herních mechanismů než v případě KaM, který má jen několik mechanismů více méně pro boj v jeskyni. Hrajeme teď Asterion právě v D&D 5e a díky systému zázemí jdou postavy krásně zasadit do prostředí Asterionu. Navíc tato verze D&D je velmi podobná DrD 1.6 (podobnější než KaM či jiné verze D&D či DrD2).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: so srpen 23, 2014 22:59 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Pokusy o aplikaci Asterionu na DnD už (co je mi známo) dvakrát byly, ale nikdy se je nepodařilo dovést do konce.
Ale pokud v tomhle systému hrajete a máte s tím zkušenosti, mohli byste se zkusit domluvit se stávajícím autorským týmem, zda by pro vás neměl využití (a za jakých podmínek). I když od domácího hraní k systematickým pravidlům může vést dlouhá cesta.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cerberos
Zaslal: út říjen 28, 2014 17:39 Citovat
Založen: 24.4.2010 Příspěvky: 46
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda se bude v rámci Asterionu něco dít. Přece jen už delší dobu se nic neděje, což je škoda. Dále by mě zajímalo, jestli je v plánu ještě něco o Derteonu. Případně jestli někdo nemá ohledně tohoto města nějaké náměty.
Děkuji za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tavicz
Zaslal: út říjen 28, 2014 19:18 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
S kamarádem, co dělá na napřekladech nové edice D&D, uděláme kolem Vánoc nějaké aplikace pravidel pro Asterion.

Co se týče Derteonu, ve světě D&D si ho představuji jako Temné říše (Underdark), respektive předlohou Derteonu mi kdysi byla Sedmisloupová síň z dobrodružství Thunderspire Labyrinth, která vedla do Temných říší.

Sedmisloupová síň (mapa se dá rozkliknout):


Naposledy upravil tavicz dne st říjen 29, 2014 6:55, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: út říjen 28, 2014 22:44 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
to cerberos:
po malých krůčcích, ale začíná se něco dít...
Právě vyšla kolibří/hobití knížečka Slza pro dračího pána. Každou chvíli se bojím, že mi někam zapadne, ale šetřím si ji na vhodnou chvíli. S nostalgickým rozvzpomínám na asterionské reálie Very Happy

Do Vánoc je slíbený Sedmý živel. Údajně chybí přeskenovat část původních obrázků... Ale je vidět, že Mytágo má snahu ho vydat. Tiskárny mají ale už frmol, už jsem skeptický, že si ho o Vánocích otevřu...

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: po listopad 24, 2014 0:07 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
tavicz napsal:
S kamarádem, co dělá na napřekladech nové edice D&D, uděláme kolem Vánoc nějaké aplikace pravidel pro Asterion.

Co se týče Derteonu, ve světě D&D si ho představuji jako Temné říše (Underdark), respektive předlohou Derteonu mi kdysi byla Sedmisloupová síň z dobrodružství Thunderspire Labyrinth, která vedla do Temných říší.

Sedmisloupová síň (mapa se dá rozkliknout):


Underdark je spis Podzemni rise. Ale pro Derteon bylo myslim inspiraci nejake podzemni mesto z Forgotten Realms, jen si za bohy nevzpomenu jake :-(

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 4
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.