Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Dálavy  ~  Dobrodružství Únos Entefala

miloslav.zaoral
Zaslal: ne únor 17, 2013 13:19 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Hráli jste ukázkové dobrodružství Únos Entefala z modulu Dálavy? Podělte se s námi o zážitky ze hry.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: ne únor 17, 2013 15:34 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...jedno z mych nejoblibenejsich, mozna proto, ze bylo jedno z prvnich (ale uz je to strasne daaavno, skoro 15 let!!) Cool dokonce jsem si jej zahral i jako PJ, tak jako hrac (ale za hrace jsem jej nedokoncil)

...pamatuji si treba, jak postavy (i hraci) byly uplne paf z deti zivlu, cele to melo dost apokalypticky nadech Twisted Evil zaverecna bitva v ruinach a zvlast v podzemi nebyla moc krvava, ale o to vic akcni a napinava... zniceni knihy byl klasicky "turn-off" motiv, podobny jako napr. v "Temnych dnech Zel. dolu" (tam stacilo znicit vazebny krystal a vetsina nemrtvaku sla do pryc...); vubec si ale nepamatuji, co se stalo s hlavnim zaporakem - Delkanem Sad tenkrat mi ale pripadal jako typicky "temny mag" - zaporak par excellence Very Happy pritom to byl strasnej jouda!!

...no nic, na tohle dobrodruzstvi vzpominam fakt rad Cool

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Fery
Zaslal: po únor 18, 2013 13:04 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Já ho odehrál taky hrozně dávno. Ale patřilo k těm dobrým. Hrál jsem za PJ a to putování bylo dobrý. Asi největší zážitek bylo setkání s těma Dcerama vody. Ale je to fakt dávno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panMrkef
Zaslal: ne září 29, 2013 16:08 Citovat
Založen: 29.9.2013 Příspěvky: 26 Bydliště: Brno
Jo, jo, dobře vymyšlený dobrodružství. Zvláště podruhé po deseti letech to byla paráda. Nikdo si nic nepamatoval a navíc byly postavy oproti první hře na 2.-3. úrovni, takže paráda. Navíc jsem použil cizí družinku, jako dokončovatele, protože ta naše dost váhala, takže všechnu smetanu pak slízli právě oni.
Delkan se šel kát do nějakého kláštera a my jsme získali výbornýho kamaráda Andřeje, který potom prudil až do hrdinské smrti v Železných dolech. Mimo jiné i zde cizí družina z dobrodružství Entefala dodělala závěr za nás Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: po září 30, 2013 12:27 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...he he, druzina 'dodelavacu' Very Happy chudaci hraci i jejich postavy...a chudak Andrej, to je moje oblibena CP, toho bych padnout nenechal :-/

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
panMrkef
Zaslal: po září 30, 2013 16:32 Citovat
Založen: 29.9.2013 Příspěvky: 26 Bydliště: Brno
Pro mě to bylo ideální řešení k tomu, abych přiměl družinku jednat. Pamatuji si, že kdysi se takovýhle dodružství řešilo stylem: kouzelník: už nemám magy, válečník: mám málo životů: vyspíme se a zítra to doděláme Confused
Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Na Asterionu je spousty dobrodruhů, kteří se snaží o totéž, takže když se v Železných Dolech stalo dejavu, dávají si teď všichni sakra pozor, jak se rozhodnou a jdou raději i do rizika, než by jim někdo vyfoukl jejich nárok na chvíle slávy. Dokážeš si představit, když pak přišli do hospody v ŽD a všichni si připíjeli na statečného Um´wanga a bystrou Lun-Jing a po nich ani pes neštěk, i když vlastně přišli všem věcem na kloub?
Razz Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: po září 30, 2013 23:32 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...tak je fakt, ze spousta dobrodruzstvi je casove omezena a ta linie je vicemene dana Smile takze jo, kdo pozde chodi... Twisted Evil

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
panMrkef
Zaslal: út říjen 01, 2013 19:54 Citovat
Založen: 29.9.2013 Příspěvky: 26 Bydliště: Brno
Andřeje je škoda. Družinka ho měla ráda i když hrozně prudil. Vytáhli ho z oprátky, když v Dračime organizoval vzpouru Smile a pak se ho nemohli zbavit. Pak v Dolech hrozně machroval a přapískl to. Ale tělo se nikdy nenašlo a tak není jasné, co se s ním vlastně stalo Wink
Myslím, že by se zase mohl někde objevit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iskar
Zaslal: ne červen 29, 2014 22:39 Citovat
Založen: 30.3.2010 Příspěvky: 60
Po pätnástich rokoch od vydania modulu Dálavy sme túto asterionskú klasiku odohrali aj v našej družine. Podobne ako v prípade druhej a tretej časti dobrodružstva Z hlubin zelené a modré, aj v tomto prípade sa na splnenie úlohy podujal iba jeden dobrodruh na vyššej úrovni (tentokrát však nešlo o lupiča, ale o chodca).

Výhody ostrieľaného jednotlivca v porovnaní s družinou začiatočníckych postáv sa prejavovali jednak v jeho zlepšených schopnostiach (stopovanie, zosielanie kúziel), ale aj v kvalitnejšom vybavení (kúzelná výzbroj, lietajúca metla) a v neposlednom rade aj v nadobudnutých skúsenostiach. Chodec si dokázal poradiť s viacerými náročnými situáciami - zabil trigona aj mambu zelenú, preletel na metle ponad Kráľovskú rieku aj cez oblasť výskytu omamne voňajúcich kvetín (s mokrým rúškom na tvári), utiekol pred dcérami vody aj pred elementálnou búrkou, diplomaticky jednal s Andrejom aj so služobnými goblinmi, vyliečil zranených členov karavány aj Silmu, vyhol sa Delkanovým pasciam aj konfrontácii so žoldniermi... V záverečnom súboji zabil dvoch kamenných rytierov, napokon bol však vyradený z boja a zachránil ho len včasný zásah Silmy, ktorej sa podarilo zničiť magický predmet, slúžiaci na udržiavanie rytierov pri živote. Zranenému Delkanovi už potom nepomohlo ani vyslobodenie Silminho brata Manyho, nahnevaný chodec ho v spravodlivom hneve zabil a po úteku žoldnierov preskúmal väčšiu časť pevnosti, v ktorej sa mu podarilo nájsť aj magickú krúžkovú zbroj. Ani Silma a Many neobišli skrátka, chodec to s nimi vyriešil pomerne elegantne a prenechal im jaskyňu po mŕtvom obrovi, vzdialenú asi pätnásť míľ od pevnosti (samozrejme sa príliš nezmieňoval o tom, že obra predtým zlikvidoval v spánku a že z pokladne vybral všetky strieborniaky, zlatky a šperky, ale inak zostalo všetko v pôvodnom stave, vrátane štyroch služobných goblinov, ktorí si rýchlo zvykli na nových pánov). Súrodenci si tak výrazne zlepšili svoj životný štandard, okrem strechy nad hlavou získali tisíc medených mincí, polia, vinice, dve kravy a dokonca aj služobníctvo, takže sa naozaj nemohli sťažovať. Smile

Aj keď sa musím priznať, že som od tohto dobrodružstva neočakával príliš veľa, v konečnom dôsledku ma príjemne prekvapilo a hráč chodca aj PJ sa pri ňom dobre bavili. Odporúčam ho do pozornosti každému, kto ho ešte nevyskúšal. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Albasir Stříbrný
Zaslal: út duben 28, 2015 8:10 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 41 Bydliště: Ostrava (Albireo)
Už je to strašně dlouho, co jste to hráli, ale naštěstí se k tomuto dobrodružství zachoval zápis ze hry Smile Bylo to naše úvodní dobrodružství na Asterionu. Šlo nám to celkem dobře. Moje postava kouzelníka donutila hypnózou jednoho statkáře, aby nám "zapůjčil" koně, aby nám to pronásledování šlo lépe Smile A náš skřítek zloděj si pak později jako odměnu za navrácení zaběhnutých koní ponechal poníka Smile Část se strážci rubínu náš PJ tehdy vynechal. Ale úspěšně jsme si poradili s masožravým keřem, s přemostěním propasti i s obrem Kelbem Tuanem. V Delkanově sídle už to bylo drsné. Souboj s kamennými rytíři nepřežil náš krollí hrdina Krog, protože hraničář váhal se zničením magické pyramidky, neboť tušil, že by mohla mít velkou cenu. Já jsem čarujícího Delkana, vyřadil ultimátním kouzlem Boží hněv a měli jsme vyhráno. Zachránili jsme Maniho, vrátili Firunovi Entefela a získali odměnu. A hráč padlého Kroga poté převzal postavu Andreje, ale přejmenoval si ji na Gorana (který poté zanedlouho padl během Temných dnů Železných dolů). Dobrodružství se mi jako hráči dost líbilo a své jistě sehrálo i mé čerstvé nadšení z Asterionu.

Když jsme před více než rokem začali znovu hrát s obměněnou družinou, uvažoval jsem, že bych to nechal hráče odehrát, ale vzhledem k výše zmíněnému dochovanému zápisu ze hry, který si hráči přečetli, jsem usoudil, že by to nebylo ono Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valek
Zaslal: po prosinec 14, 2015 9:20 Citovat
Založen: 24.2.2005 Příspěvky: 41 Bydliště: Trebic
Skvělé, spolu s ŽD asi nejlepší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: po listopad 07, 2016 22:23 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Nedávno jsem jej použil opět (po patnácti letech se stejnými hráči) a paráda, všichni byli nadšený. Andřeje jsem je nechal potkat již dříve a jejich názory na něj jsou dost ambivalentní.

Hráči mě dost překvapili, ale je to i tím že v DRD 2 se není třeba hnát za zabíjením potvor. Takže obra zcela ignorovali, počkali až vypadne, zachránili Silmu a vypadly bez vybrání pokladů aby se náhodou nevrátil.

Souboj se žoldáky byl poměrně rychlý a zabili jen jednoho.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: út listopad 08, 2016 20:28 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Neberte to špatně, ale mě to připomělo tohle:

http://drakkar.sk/11/wtf-momenty-v-rpg.html

nicméně na tom zahrát něco po dostatečný odmlce znovu (a lepé!) nevidím nic špatného Smile

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zurkhen
Zaslal: út listopad 08, 2016 22:27 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Hodlám použím spoustu dobrodružství z Asterionu znova. Většinu těch starších považuji za jedny z nejlepších co kdy vyšli.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: ne listopad 13, 2016 0:17 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Zurkhen napsal:
Hodlám použím spoustu dobrodružství z Asterionu znova. Většinu těch starších považuji za jedny z nejlepších co kdy vyšli.


S tím můžu jen souhlasit a rádi to slyšíme Smile

Byl by zájem o vydávání samostatných nových dobrodružství? Smile

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.