Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Pevnost zoufalství

Silwerik
Zaslal: st leden 02, 2013 20:07 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Autorův styl psaní z Her s příběhem mě navnadil a kniha má očekávání jenom potvrdila. Jde o krátký dobrodružný příběh o hledání a záchraně, který k mé velké potěše reflektuje poválečnou situaci Rilondského království a posunuje jeho příběh dále. Hlavní linie má hlavu i patu, ubíhá bez logických lapsů nebo přemíry patosu rychle kupředu. Zajímavých postav s vlastními osudy a motivacemi se tu najde velké množství. K tomu navíc ještě odkazy na další postavy a reálie známé z modulů.
Zmínit musím i perfektní Kýbusovu obálku i vnitřní ilustrace protagonistů.
Snad jedinou menší vadou je cena knihy (trochu vyšší vzhledem k počtu stránek...).

Určitě mohu Pevnost doporučit - jako příjemné čtivo, i jako obohacení asterionského "kánonu". Pokud Kolbaba časem přijde s další Taragovou výpravou (hmm Derteon... ), má v mojí knihovně místo Smile

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekK
Zaslal: ne leden 20, 2013 20:28 Citovat
Založen: 20.1.2013 Příspěvky: 3
Díky za reakci a jsem moc rád, že se kniha líbila. Každá pozitivní reakce je příjemné nakopnutí, abych pokračoval dál. Super je, že poseldní dobou těch kopanců dostávám povícero Very Happy.
Teď ještě musím vymyslet nějakou knížku s Taragem v Derteonu Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery
Zaslal: st leden 23, 2013 6:47 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Nevyjde to jako ebook? Né že bych neměl papírové knihy rád a obracení stránek nejde nahradit, přeci jenom elektronicky se čtou hlavně brožované knížky lépe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: čt leden 24, 2013 11:36 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Fery: určitě by měly. Zjistím u nakladatele, jak to s nimi vypadá.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: po leden 28, 2013 17:59 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Knížka se mi velmi líbila a pečetl jsem ji na jeden zátah, tedy bych jí označil za velmi zdařilou jednohubku. Sedí mi autorův styl a vyvážené využití hranice psaní pro běžného fantasy čtenáře a pro hráče drd na Asterionu.
Z čehož jsem měl pocit, že autor zná oba "póly".
Příběh hezky odsýpal, místy bylo použito základních jednoduchých "fíglů" na udržování napětí, což mi v tomto případě připadalo vhodné.
Příjemná oddychovka, doporučuji všem asterioňákům. Wink

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: čt leden 31, 2013 12:43 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Tak ebooky nových asterionských knih už jsou k dostání, např. zde:

http://www.kosmas.cz/knihy/179415/pevnost-zoufalstvi/

http://www.kosmas.cz/knihy/179416/magnolie-a-demon/

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: pá únor 01, 2013 21:46 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...vyborny rodinny pribeh Smile doporucuji predcitat detem, pripadne rodicum pred spanim!! Ne, ale vazne, tuhle "jednohubku" jsem si vychutnaval stranku po strance. Zapletka je jasna, nebezpeci velke, postavy nabusene (presto ne neporazitelne) a konspirace za kazdym rohem. Me tenhle akcni styl sedi a rad si tuhle knizku prectu znovu... a jeste se vice tesim na dalsi autorova dila!!

Nastudoval jsem si dalsi povidky ze sborniku i treba Dechu draka, take nejake texty k LARPum a postavy se mi zacinaji cim dal tim vic zamlouvat... rad se v budoucnu dozvim vice o historii a dobrodruzstvich Taraga, Tien, Iandzi a ostatnich postav. Jinak, v Pevnosti zoufalstvi je nejvetsim sympatakem vousaty slechtic-zalesak Bor ze Strelova Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Fery
Zaslal: po únor 04, 2013 13:00 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Dočtu tanec s draky a jdu na tohle Smile Recenze zatím vypadají dobře, tak to se moc těším Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery
Zaslal: po únor 11, 2013 8:04 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Tak dočteno.
Příběh je fakt výborný, je to rychlé a děj prostě utíká jako o závod. Prostředí a využití kněžích jsem si užil a akční scény jsem si fakt představoval. Škoda jen, že je to fakt jak z rychlíku. Zasloužilo by si to i větší rozsah s širším vysvětlením třeba motivace ostatních postav nebo pozadí Smile

Ale děkuji za pěknou knihu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekK
Zaslal: po únor 11, 2013 15:24 Citovat
Založen: 20.1.2013 Příspěvky: 3
Není zač, rádo se stalo. Very Happy
Jinak ještě jednou díky všem za povzbudivé reakce.
A co se rozsahu týče - uznávám, že je to rychlík/jednohubka, ale já měl radost, že jsem dodržel rozsah, který mi kluci - Gil a Čenis - napsali. Takže za to vlastně můžou oni Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zenir
Zaslal: so březen 16, 2013 9:59 Citovat
Založen: 28.3.2005 Příspěvky: 9 Bydliště: Údolí hrdinů
Včera jsem knížku dočetl a jsem spokojen. Na prvotinu skutečně skvěle napsáno. Hlavně musím vyzdvihnout atmosféru příběhu, která byla hutnější a mrazivější než, na jakou jsem u asterionských knížek zvyklý. Vyprávění mělo spád a gradaci. Taky se mi líbila návštěva Rilondu po válce.
Jedna z věcí, která mi trošku vadila, byla přítomnost Alwarina. Přišlo mi, že jeho zapojení v příběhu tkvělo v tom, aby se zdůraznila nabušenost hlavních postav. Přesto počáteční hledání šlo vyřešit třeba saly a pozdější zapojení jedné z postav nějakou jinou motivací, než žádostí Arcimága.
Myslím si, že asterionská družina spisovatelů má ve svých řadách dalšího velmi nadějného barda. A už se těším na jeho další příběhy. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: so březen 16, 2013 22:59 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Potěšilo, uspokojilo, akorát jedna věc mě trápí kdo byla ta ženská? nemůžu si vypomenout kdo konkrétně by to měl být ta "zlodějka" co se nechala zavřít jen tak ze srandy Smile

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: po březen 18, 2013 8:23 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Bohdan napsal:
Potěšilo, uspokojilo, akorát jedna věc mě trápí kdo byla ta ženská? nemůžu si vypomenout kdo konkrétně by to měl být ta "zlodějka" co se nechala zavřít jen tak ze srandy Smile


Tien - to je ta zlodějka, která tě zajímá.
(http://www.iklubovna.cz/zony/asterion-1/tien-160)


Tady pár informací k dalším postavám z knihy:

Tarag

(http://www.iklubovna.cz/zony/asterion-1/tarag-147)


Iandži
(http://www.iklubovna.cz/zony/asterion-1/iandzi-165)

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: pá duben 05, 2013 7:28 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Tady najdete recenzi na tuto knihu:
(http://www.fantasya.cz/clanek/pevnost-zoufalstvi-radovan-kolbaba-kociruje-pribeh-z-asterionu-jako-zkuseny)

Tento příběh jsem přečetl jedním dechem a rozhodně tuto knihu doporučuji.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gena
Zaslal: út červen 04, 2013 11:34 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Tak jsem dnes konečně dočetl. Přiznám se, že mé nadšení z knihy tak vysoké není. Dlouho jsem přemýšlel proč, když kniha má poměrně spád, akční scény a děj zasazen do válkou poznamenaného Rilondu. Když jsem dočetl Hrobníky, s chutí jsem se pustil do této knihy. Jedním dechem jsem se dostal někam před půlku a pak knihu na dlouhou dobu odložil. Nějak jsem neměl chuť se k tomu vracet. Před nedávnem jsem se rozhodl knihu dočíst a třeba změnit názor.

Musím souhlasit s Ferym. Větší rozsah jsem také postrádal, ale je jasné, že když je autor omezen, tak se to tam musí nějak vtěsnat. Rovněž souhlasím se Zenirem. Přítomnost Alwarina mi tam vyloženě vadila, zvlášť když nebyla objasněna jeho motivace, proč to dělá. Slova "Dlužíš mi to" mi nepřišla jako dostačující. Ale to jsou takové detaily.

To hlavní, co mi vadilo a proč jsem knihu na tak dlouhou dobu odložil, mi došlo až ke konci knihy. Jsou to hlavní postavy. Iandži i Tarag mě totiž vůbec neoslovili, nedokázal jsem se do nich nijak vžít, zkrátka mi nepřešli pod kůži. Když oběma na konci hrozila smrt, tak mi bylo úplně jedno, jestli to přežijí nebo ne. I když mi bylo jasné, jak to dopadne. Oni i ostatní postavy mě nějak nenadchly. Jediné sympatie si u mě získal Bor a později i Vojtič. Určitě bych to nebral jako chybu autora. Spíš je porucha u mého přímače Wink

Celkově bych to bral jako slabší dílko z asterionské stáje. Ale nerad bych autora odrazoval. Pokud je to prvotina, tak klobouk dolů. A s každým dalším dílem věřím, že to bude lepší a lepší. Za nějaký čas se ke knize opět vrátím a třeba se mi pro změnu zalíbí. Žádné dílo u mě jen tak neleží v knihovně a neusedá na něj jen prach. Takže těším se na další pokračování a věřím, že se mi bude líbit více Smile

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.