Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Hry s příběhem: Ocel a krev

Gilgalad
Zaslal: po říjen 08, 2012 11:19 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Tak Ocel a krev je venku a je to docela špalek. Co knize říkáte, jaké povídky vás nejvíce zaujaly?

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: pá říjen 12, 2012 14:05 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Tak mam přečtené asterionské povídky. Nejlépe bych asi hodnotil Prvního muže a Běsa. Těsně za ním pak Plavenský div, Dále pak povídku o průzkumnících Alemdorské armády a nakonec hrobnickou kapitolku.
A proč to tak vidím? začnu hezky od posledního místa, všechny povídky hodnotím hlavně z pohledu vtáhnutí do příběhu, zajímavých přístupů k látce a nakonec zábavnosti.

V hrobnické povídce bylo tak nějak málo hrobníků vše se dělo strašně rychle a vlastně to skončilo dřív než jsem čekal. Ovšem nemůžu říct, že i když ji hodnotím tak je špatná jen je v ní tak nějak všeho málo, ovšem potěšil mě na ní závěrečná poita malého obra Smile

Průzkumníci (nemůžu si vzpomenout na název) řekli během svých vyprávění u ohňů vše co se o válce s hervreny z pohledů "civilizovaného člověka" dá říct, vidím v ní potencionálně největší přínos pro mé hráče tak pro zajímavé CP které třeba někdy dezertují. Chválím bitevní scénu kterou člověk jen tak někde nepřečte(nepočítám popisy arvedanských bitev, ty doby jsou již pryč) snad leda bitva o rilond. A závěrečná tečka krásně popisuje jaký pocit můžou z takovýchto bitev mít obyčejní vojáci.

Cokoli o psyonicích a Zvinovi mi udělá vždy radost a když to ještě k tomu dává smysl a člověk potká hrdinku kterou má rád už minulé povídky nemůže to jen tak nic zkazit, kdyby měla nějaká uzavřenější vyvrcholení jistě by skončila na vrcholu mého žebříčku Smile

První můž je takřka psychologický náhled do hlavy a duše jednoho storaba bojujícího nejen o svůj život ale i o čest. Spousta mouder pro bojovníky které ovšem v podce nezní jako klišé a atmosféra, která by se dala krájet. Něco takového bych si představil jako úvod do modulu Pro čest a slávu do každé kapitoly o válečném umění.

Běs měl delší rozjezd ale po tom co se rozjel mi nabídl přesně ten typ hrdiny který mam rád má minulost podle ktreé se řídí vlastní problémy se kterými se snaží bojovat a osud kterému se nemůže vyhnout. Náhled na Tarské barbarské kmeny, spolu s konfliktem bohů o věřící tuto povídku vynesl v mých očích naroveň prvnímu muži Smile.

Jestli se tu zastaví někdo z autorů tak děkuji všem a těším se na další příspěvky. Smile

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: po říjen 15, 2012 10:32 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Zatím jsem přečetl jenom Asterionské povídky a čtení to bylo pěkné. Škoda, že to bylo tak krátké, ale pokaždé, když mám čas se dostat do svého nejoblíbenějšího fantasy světa ať už formou čtení, nebo hraní, tak je to svátek.
Tedy asi nedokážu objektivně zhodnotit literární kvalitu. Ale kdybych měl určit povídku, která se mi nejvíce líbila, tak bych vybral Plavenský div.

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanina
Zaslal: po říjen 15, 2012 17:01 Citovat
Založen: 27.7.2012 Příspěvky: 7
Pokud si budete chtít o hlavní hrdince Plavenského divu přečíst ještě něco, tak na předvánočních pultech by se měl objevit celý román - Magnólie a démon, kde je podrobně zmapován průběh jejích studií u Zvina:) (Kniha dějově předchází Derteonskému rohu a Plavenskému divu.)
Ten Plavenský div má konec otevřený chválně - časem na něj bude navázáno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: út říjen 16, 2012 16:25 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Nj ja to chapu ze schvalne Smile, jen jsem to myslel z pohledu ctenare, byl derteonsky roh taky otevreny ale ne tak hodne jako toto. Jen takova mala vytkap Rolling Eyes

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: čt říjen 18, 2012 17:35 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...tak mi chybi posledni asterionska povidka, a tou je Bes Cool moc se na ni tesim, takze si ji nechavam "nakonec" Very Happy ale k tem predchozim: Plavensky div je fajn, docela i napinak, ale neco mi tam chybelo Confused o to vic se ale tesim na chystany roman, protoze tam je schovany nejaky zajimavy pribeh, ktery ceka na odhaleni... jen jsem si ale zatim nezvykl na styl, jakym byla povidka napsana (urcite to bylo ale lepsi, nez u Derteonskeho rohu, takze roman uz pro me bude doufam ok), subjektivne je tedy az na nejakem 2.-3. miste

Hrobnici nezklamali!! Twisted Evil Proste si vysli na vylet, primarne za degustaci lokalnich napoju, a nahodou u toho narazili na par obriku a jednu obludku... nejlepsi bylo, ze uz se jim ani nechtelo ji sejmout, nedivim se jim po dlouhem boji s obry a takove vykopove praci Very Happy no a zaverecne "krup" dokonale zavrsilo tuhle horko-sladkou prihodu

Prvniho muze beru jako "oddychovku" a presne, jak pise Bohdan, hodila by se jako uvod do modulu nebo klidne i dalsiho sborniku, romanu, proste kamkoliv... nakonec jsem ale stejne doufal, ze to dopadne jinak

A nakonec Takova je valka!! Konecne zadni neporazitelni hrdinove, vsemocni magove, intriky, politika, svetodejne udalosti... zkratka obycejni lide (s obycejnym povolanim vojaka, takze zadni valecnici, vzdyt se ani neucastni hlavnich boju...), kteri se dostali do neobycejnych situaci - strucne a vecne napsane, napinave a melo to uvod, stat i zaver... postavy byly kazda "svoje", meli nejakou minulost, charakter a vetsina veci se resila "bez obalu", proste vojenska klasika... byl by z toho klidne slusny valecny film Smile takze asi zatim nejlepsi povidka, z meho pohledu, uvidime co na to povi Bes Wink Twisted Evil

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: čt říjen 18, 2012 17:39 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...jo a taky mi Takova je valka (a castecne Prvni muz) tematicky prisla nejblize "konceptu" sborniku, takove (a jeste vice "rubatorske") mi tam v asterionske casti chybely Confused asi malo oceli a krve, nevim... jeden by cekal, ze toho nasili Asterion muze nabidnout vice, zvlast v "soucasnosti" Twisted Evil

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Cenis
Zaslal: pá říjen 19, 2012 15:05 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
SADAAM: diky za pochavlu :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hanina
Zaslal: st říjen 24, 2012 15:07 Citovat
Založen: 27.7.2012 Příspěvky: 7
Tak už mám taky doma, asterionské věci od kolegů autorů přečteny a líbily se, akorát mi bylo líto Malého Buma a pak jsem nepochopila, jak na konci povídky "Běs" přemohl hlavní ranař šamanskou babici Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: so listopad 10, 2012 14:07 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...ja jsem si konecne docetl Besa a naramne jsem se u ni bavil Very Happy hlavne "kouzelna babicka" valela!! No a zaver naprosto genialni, kruty a zoufaly Wink

...tesim se moc na oba romany, snad vyjdou do Vanoc, vypada to, ze obe serie maji slusne nakopnuto a budou smele konkurovat napr. Hrobnikum!! At da Mirtal obema autorum spoustu inspirace a vule ke psani do budoucna Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Silwerik
Zaslal: po prosinec 10, 2012 17:40 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Za letošní sborník určitě palec nahoru Very Happy Řekl bych, že oproti Zločinu a trestu vzrostla spolu s rozsahem nejen pestrost obsahu, ale i kvalita a čtivost jednotlivých povídek. Jen ta sci-fi mi tam trochu chyběla. Zhodnotil bych také hlavně asterionské kousky:


Plavenský div: Povedené dílo. Mám rád psioniky (a Zvina zvlášť), oceňuju zajímavé využívání jejich schopností. Jen tahle hrdinka mi prostě nesedne (slovníkem i povahou... taky proto nečtu Neomillnerovou Wink. Autorka ale umí zajímavé zápletky a román si určitě koupím. Už jen kvůli dalšímu příslibu drakolidí!

Takže taková je válka: Čenisovy povídky si užívám pro jeho realistické pojetí (v asterionských mezích), práci s detaily a sympatické postavy. To vše se v ní snoubí s výbornou pointou. Pro mě jeden z vrcholů sborníku!

První muž: Atmosférické a naturalistické ztvárnění jednoho duelu. Pěkná jednohubka, brzy se mi ale vykouřila z hlavy...

Běs: Prequel autorova románu v trochu Conanovském pojetí. Příjemné čtení, zajímavé vykreslené scény (šamančino čarování, intervence bohů, závěrečná pointa...). Líbila se mi, o to víc se těším na knihu!!

Dračí poklad: Epizoda jak vystřižená z Hrobnických historek Smile Gilgalad umí, Hrobníci jsou evergreen. Jen malá hnidopišská poznámka: v Torských pahorcích by měl odpočívat rudý drak Chamier (byl o něm článek v Dechu draka). Tenhle zelený byl zřejmě starší kolega.

Letos se opravdu vydařily všechny povídky. Za zvlášť povedené bych vypíchl Úděl spojenců, Deník psaný ostřím nože a Cínový vojáček.

Za rok nashle, těšíme se na nové kousky:D

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: út prosinec 11, 2012 23:00 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Silwerik: kdoví, třeba je tam těch draků ještě vícSmile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: st prosinec 12, 2012 11:44 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...s tim drakem me to taky zmatlo, ale v puvodnich Dalavach i v reedici se uvadi, ze v Torskych pahorcich skutecne zije zeleny drak Smile spis me ale zarazi to, ze si ho Hrobnici nepodali a on si zas nekde v klidu lita Confused

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Hanina
Zaslal: čt prosinec 13, 2012 17:02 Citovat
Založen: 27.7.2012 Příspěvky: 7
Jestli vám románová Magna alias Noly z Plavenského divu sedne, snadno zjistíte z následující ukázky: http://fantasyplanet.cz/clanek/hanina-vesela-magnolie-a-demon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Goryvlad
Zaslal: čt prosinec 13, 2012 18:40 Citovat
Založen: 4.10.2011 Příspěvky: 27 Bydliště: Ostrava/Seliak
Tak dočteno Smile Nejvíce se mi líbily povídky Modroočko a Uděl spojenců. Hned jsem měl chuť oprášit starý modul o Tarii. Chtěl jsem se jen zeptat ,ve kterých horách se odehrává povídka Běs ? ( taky moc pěkná )

_________________
Ave,imperator,morituri te salutant!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.