Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Asterion - minulost, přítomnost i budoucnost

speedy
Zaslal: út prosinec 27, 2011 9:33 Citovat
Založen: 31.3.2010 Příspěvky: 24
Nevíte někdo, jaké jsou barvy jednotlivých Čtyř království? Nemůžu to nikde najít. U mně je to: Almendor - červená, bílá. Keledor - fialová, žlutá. Danérie - zelená, bílá. Storabsko - nikdy jsem nepotřeboval.

_________________
Životnost celé mé říše záleží na jediné řece, to pomyšlení mi někdy nedá spát.
Zurkhen Černý
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fergo Fergusson
Zaslal: ne duben 22, 2012 21:51 Citovat
Založen: 22.4.2012 Příspěvky: 58 Bydliště: Mým domovem je Vyhnaství
Mám dotaz. Co se změní v řádu světa po té, co se Khar stane principem Asterionu? Co bude jinak?

_________________
A pane Fergusson, jak jste jen dokázal zabít toho lidožravého obra?
"Tákhle jsem máchnul sekerou a bylo po něm."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: po květen 21, 2012 19:15 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Fergo Fergusson napsal:
Mám dotaz. Co se změní v řádu světa po té, co se Khar stane principem Asterionu? Co bude jinak?


to je věc, která zatím není zcela jasná. původní myšlenka byla, že zmizí tvárnost a Khar se stane jakýmsi "principem svobody" tedy abstraktním prvkem, který zajistí, že činy rozumných tvorů už nebudou spojeny s dalším abstraktnem, kterým je řád světa.
V poslední době se ale zdá, že by vše mohlo být poněkud jinak :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cenis
Zaslal: po květen 21, 2012 19:37 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
speedy napsal:
Nevíte někdo, jaké jsou barvy jednotlivých Čtyř království? Nemůžu to nikde najít. U mně je to: Almendor - červená, bílá. Keledor - fialová, žlutá. Danérie - zelená, bílá. Storabsko - nikdy jsem nepotřeboval.


oficialne barvy nikde nejsou uvedeny, ale jsou logicky odvozeny od znaku jednotlivych kralovstvi, tak jako je tomu u vlajek statu v Evrope - treba u české, moravské nebo polské (pro původní znaky viz kartičky v Hlavním modulu nebo http://asterionrpg.cz/tl_files/clanky/Doplnky%20a%20dalsi%20materialy/heraldika.pdf )
Almendor zlatá (žlutá) a rudá
Keledor stříbrná (bílá) a zlatá (žlutá)
Danérie stříbrná (bílá) a modrá
Storabsko zelená, zlatá (žlutá), stříbrná (bílá) a hnědá, popřípadě jen zelená a hnědá
Plavena zlatá (žlutá) a černá

ovšem pokud jsi zvyklý na své barvy, určitě se nic nestane, když je budeš používat i nadále ;-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fergo Fergusson
Zaslal: so červen 02, 2012 17:25 Citovat
Založen: 22.4.2012 Příspěvky: 58 Bydliště: Mým domovem je Vyhnaství
Cenis napsal:
Fergo Fergusson napsal:
Mám dotaz. Co se změní v řádu světa po té, co se Khar stane principem Asterionu? Co bude jinak?


to je věc, která zatím není zcela jasná. původní myšlenka byla, že zmizí tvárnost a Khar se stane jakýmsi "principem svobody" tedy abstraktním prvkem, který zajistí, že činy rozumných tvorů už nebudou spojeny s dalším abstraktnem, kterým je řád světa.
V poslední době se ale zdá, že by vše mohlo být poněkud jinak Smile


Uznávám, že kdyby se Khar stal abstraktnem zrušil tvárnost a v podstatě tak legitimizoval zlo jako jednu z voleb, asi by tím Stvořitele pořádně naštval, ale jedna věc mi na tom nesedí. Aby se Khar stal abstraktnem, musel by se vzdát svého konkrétna, své osoby, fyzické stránky a zřejmě i možnosti svobodně zasahovat do Asterionu. Hodně mi to připomíná nirvánu. A to mi na Khara nepasuje. Neumím si představit, že by se Khar po několika tisíciletích své existence vzdal toho všeho, jen aby Stvořitele naštval. Možná kdyby se stal osobou, která je na roveň bohům, posílil svou moc a dosáhl toho, co mu Stvořitel sliboval, vlastními silami, tak mi na to něj sedne více.

_________________
A pane Fergusson, jak jste jen dokázal zabít toho lidožravého obra?
"Tákhle jsem máchnul sekerou a bylo po něm."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: ne červen 03, 2012 9:01 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Fergo Fergusson: on Khar usiluje (aspoň tak se mi to jeví, co ho poslední roky sleduju - ale možná to nakonec bude trochu jinak:)) o "totální svobodu" - chce být mimo moc, která váže bohy. Má zkušenost, že dříve nebo později se najde nějaký Taranis nebo jiný borec, který ho bude chtít sejmout... Navíc ho Přírodní úroveň svými možnostmi limituje.
Kdyby se stal "abstraktnem", novou silou Asterionu - "svobodnou volbou bez skurpulí", byl by teoreticky něčím víc než bohem. Přiblížil by se Stvořiteli - nebo by se dostal víc z dosahu jeho plánů.
Vlastně by byl takovým "bohem ateistů" na Asterionu:) Pokušitelem - co by se stalo, kdyby každý obyvatel Asterionu zatoužil po tom stát se bohem, nebo ještě jinak - proč spoléhat na bohy, když mohu sám...?Smile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fergo Fergusson
Zaslal: so červen 09, 2012 10:48 Citovat
Založen: 22.4.2012 Příspěvky: 58 Bydliště: Mým domovem je Vyhnaství
No pokud by věci byly tak jak naznačuje Gilgalad, měl bych několik otázek na věci, které mi nejsou jasné. K tomu, abych mohl položit ty správné otázky, budu muset zabrousit trochu do filosofie, ale to vychází z podstaty věci.
1) Svobodná volba na Asterionu byla v podstatě už před Kharem. Khar byl pouze první, kdo ji využil a tím se stal příkladem pro ostatní, kteří ho mohli následovat. Už teď se přece každý může stát bohem, pokud má na to, aby zdrhl sarífágům. Už teď každý může jednat proti vůli Stvořitele a konat zlo. Na to přece není třeba, aby se Khar stal principem. Protože v tom stále nemám jasno, pokládám svou otázku znovu. Co bude jinak, až se Khar stane principem svobodné volby?
2) Podle toho, jak já rozumím Asterionu, rozdíl mezi dobrem a zlem do řádu Asterionu otiskl samotný Stvořitel. A zvolil dvě věci (principy nebo abstraktna, nevím, jak to pojmenovat), které tento rozdíl pomáhají udržet. Tou první je tvárnost, která trestá zlé skutky a odměňuje ty dobré ještě za života a tou druhou je Lamiusův soud, který to samé dělá po smrti. Dotkne se přeměna Khara ve svobodný princip i Lamiusova soudu?
3) Čenis napsal, že se Khar stane abstraktnem. Abstraktno je i tvárnost. Ale tvárnost je nemyslící princip. Existuje pouze tam, kde je někdo, kdo koná dobro nebo zlo a jen nad těmito lidmi má v podstatě svou moc. Její vůle, i svoboda se uplatňuje jen tam, kde je někdo, kdo koná něco proti tvárnosti nebo v jejím souladu. Stane se Khar abstraktnem se vším všudy jako tvárnost? Podle mě by tím o hodně přišel. Vlastně by přestal splňovat hlavní známky života. Nezaplatí za tu totální svobodu trochu vysokou cenu?
4) Khar tedy získá totální svobodu, která mu zajistí, že už ho žádný Taranis nesejme, ale… Pokud Khar vymyslel rituál, jehož základem je hromadná krvavá oběť myslících tvorů, čistě hypoteticky, by se mohl najít někdo, kdo je nakloněn dobru a je dostatečně vzdělaný např. reinkarnace Trigeroga, který by nakumuloval neuvěřitelné množství dobrých skutků a provedl by podobný rituál jako Khar akorát s opačným účinkem. Výsledkem by bylo nové abstraktno, které by zrušilo to předešlé, tj. princip svobodné volby a nejspíš by se obnovila tvárnost. A Khar by ostrouhal.

_________________
A pane Fergusson, jak jste jen dokázal zabít toho lidožravého obra?
"Tákhle jsem máchnul sekerou a bylo po něm."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: po červen 11, 2012 10:15 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Fergo Fergusson: vzhledem k tomu, že bylo pro mě těžké si na ty otázky odpovědět. Co motivuje Khara? Čeho by tím docílil? Proč by to dělal? Jsem se rozhodl přemýšlet nad tím, jak mu to překazit - ať už se pokouší o cokoliv. A že těch možností je hodně. Nejpravděpodobnější mi přišlo, že by se o to v prvé řadě chtěl postarat Narzian, ale tak, aby se Khar už opravdu nevrátil. Za svoji 5000 letou loajalitu mu Khar chtěl odkázat chaos? Znovu ho uvrhnout pod vládu toho přízemního Liena? Ukřivděný (Riam dostal přednost ??) geniální stratég s nejlepší výzvědnou a výkonou sítí na Asterionu s praxí 5000 let v oboru? Určitě by vymyslel způsob a měl důvody, jak zařídit, aby Khar neuspěl a určitě by se našli další, kteří by mu v tom dodali patřičné informace, pomoc (Zantur, Kirbeg, Riam, Alwarin ... všichni) za slib budoucí spolupráce, příměří, spojenectví proti Zylovi, Ytrakovi (?) a kdo ví čemu dalšímu... Samozřejmě by se tím asi musela změnit politika země nářků, rudé planiny, ale Narzian by svedl provést rychlý puč a dosadit ty správné lidi a odstranit ty nepohodlné (skřety) a vdechnout nové říši lidštější tvář s vládcem na trůně, který porazil Khara. Třikrát sláva. Very Happy A ti, co by mu mohli vzdorovat, by zemřeli při té krvavé válce. Trochu se do toho pak pletou ambice Umrlčího království, ale to se dá rozvádět po tom, co si PJ hodí za Vienna kostkou. Smile

Ber to jen jako takový impuls ke zvážení... Pro mě je Khar na Asterionu už takovou fosílií, která se svými sny a plány míjí se světem smrtelníků. Nepřátelé už padli, jediný nepřítelem může být Stvořitel (jestli). Je potřeba ho nahradit někým, kdo má ambice, dravost, přeskupit ty figurky na šachovnici a směřovat Asterion jinam. Ale dá se to vymyslet určitě jinak, líp... Záleží na tom, jak si ty velké osobnosti Asterionu představuješ, jací jsou, po čem touží a jaké mají možnosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po červen 11, 2012 10:32 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Fergo Fergusson: Možná tu vynášíme na denní světlo věci, které mohou některým hráčům prozradit víc, než by si přáli. To bych nerad - navíc můj pohled je jen "jedna z autorských hypotéz". Tím, že jsem ji vynesl ven, jsem ji nejspíš odsoudil na věčný odpočinek nebo k přepracováníSmile

Khar je momentálně hlavně Čenisova doména - má k němu asi momentálně nejvíc "indicií"Smile Byla by škoda prozrazovat víc, než je nutné.

Jestli mohu k Tvým dotazům - Khar vnímá svět (Přírodní úroveň) jinak a v jiných souvislostech, než většina ostatních mocných. Možná má "nejucelenější" povědomí o fungování světa - a (možná) chce tyto vědomosti využít k něčemu, o čem Alwarin, Riam a další zatím nemají ani páru...
O jeho "rituálu" nemá nikdo potuchy - kdyby měl, snažil by se tomu zabránit. Bohužel se na některé věci přijde až díky zkoumání historických souvislostí...

Jestli někdo na Asterionu ví, co a proč dělá, pak je to Khar:) Pořád platí za největší "mozek" všech dob. A (možná) mu je tohle pořád málo...

Ale víc bych nechal na autorovi, který tohle (snad) jednou bude psát.
Resp. - Fergo, zdá se, že Tě o tomhle baví uvažovat. Klidně zkus něco sepsat a pošli nám to (třeba můžeš touhle cestou - http://asterion-knihy.webnode.cz/napiste-nam/)
Lidí, co chtějí Asterion někam posunout nebo něčím přispět, nikdy není dost:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fergo Fergusson
Zaslal: pá červen 29, 2012 14:59 Citovat
Založen: 22.4.2012 Příspěvky: 58 Bydliště: Mým domovem je Vyhnaství
To Deli: No já si myslel, že Khar je fosílie až do chvíle co se pustil do toho rituálu, ale bohužel informace, které o celé té věci jsou tak kusé a nejasné, že že se celá věc těžko chápe a jde jen těžko uchopit. Osobně si si myslím, že lepší cesta, než rituálu zabránit, je pokusit se pochopit úmysl autorů.
To Gilgalad: Děkuji za hozenou rukavici!
A teď další dotaz. Hledal jsem v aplikacích sarifágy a nevím, zda jsem je nenašel vlastní vinou nebo nikde uvedení nejsou. Potřeboval bych vědět, jakou mají životaschopnost a jakou mají inteligenci a zda mají něco jako svobodnou vůli? Tedy možnost samostatně volit nebo se rozhodovat.

_________________
A pane Fergusson, jak jste jen dokázal zabít toho lidožravého obra?
"Tákhle jsem máchnul sekerou a bylo po něm."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: so červen 30, 2012 6:50 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...na sarifagy, tusim, aplikace nikde neni uvedena Sad ale asi nebude problem si ji vytvorit Wink kazdopadne, nemeli by byt snadno porazitelni, v podstate vubec (da se jim utikat, treba i staleti, ale jakmile temnou dusicku spatri, uz supajdi do fronty pred Lamiuse!)

...svobodnou vuli urcite nemaji, jsou to myslenkovky, takze se budou ridit pouze podle emoce (emoci) a zadaneho ukolu (=lov zbloudilych a temnych dusi)

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Rauksul
Zaslal: po říjen 24, 2016 17:45 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Fergo Fergusson napsal:

A teď další dotaz. Hledal jsem v aplikacích sarifágy a nevím, zda jsem je nenašel vlastní vinou nebo nikde uvedení nejsou. Potřeboval bych vědět, jakou mají životaschopnost a jakou mají inteligenci a zda mají něco jako svobodnou vůli? Tedy možnost samostatně volit nebo se rozhodovat.


Souhlas s odpovědí výše. Jsu to extrémně mocné bytosti, spíš než podléhající Lamiusovi tak Stvořiteli. jen pozor - nepatří do kategorie myšlenkových bytostí! Byli stvořeni za učelem lovit, ne šířit emoce Wink

Deli napsal:

Pro mě je Khar na Asterionu už takovou fosílií, která se svými sny a plány míjí se světem smrtelníků. Nepřátelé už padli, jediný nepřítelem může být Stvořitel (jestli).

No a možná právě proto už je mu i fuk co bude a nebude 'konkrátně'. Wink

Fergo Fergusson napsal:
2) Podle toho, jak já rozumím Asterionu, rozdíl mezi dobrem a zlem do řádu Asterionu otiskl samotný Stvořitel. A zvolil dvě věci (principy nebo abstraktna, nevím, jak to pojmenovat), které tento rozdíl pomáhají udržet. Tou první je tvárnost, která trestá zlé skutky a odměňuje ty dobré ještě za života a tou druhou je Lamiusův soud, který to samé dělá po smrti. Dotkne se přeměna Khara ve svobodný princip i Lamiusova soudu?


Skvělá myšlenka. Pak by to zmanenalo vlastně labutí píseň Lamiuse - ten slitovný již odešel, a časem (třaba?) odejde i ten druhý. Co de místo něj? Destrukce duše? Konec reinkarnace? nebo rpostě jen obří fronata na zovuzorození? Toť otázka... Smile

Fergo Fergusson napsal:

3) Čenis napsal, že se Khar stane abstraktnem. Abstraktno je i tvárnost. Ale tvárnost je nemyslící princip. Existuje pouze tam, kde je někdo, kdo koná dobro nebo zlo a jen nad těmito lidmi má v podstatě svou moc. Její vůle, i svoboda se uplatňuje jen tam, kde je někdo, kdo koná něco proti tvárnosti nebo v jejím souladu. Stane se Khar abstraktnem se vším všudy jako tvárnost? Podle mě by tím o hodně přišel. Vlastně by přestal splňovat hlavní známky života. Nezaplatí za tu totální svobodu trochu vysokou cenu?


Nu, jde jen o to co je kdo ochotný zaplatit. A navíc - kdo ví co on to dělal po celou tu dobu kdy byl "mrtev"

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Deli
Zaslal: po říjen 24, 2016 20:21 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Ohledně změny, kterou nastolí Khar, a jak se to bude dotýkat Lamiusova soudu. Tam je to podle mě jasné. Nemuset stát ve frontě, projít přes Lamiusovu bránu do "očistce". My to máme vymyšlené tak, že být temným duchem bude v pořádku a už to nebude porušením řádu světa a tudíž přestanou existovat Sarífágové.
A kamarád vymyslel skvělou návaznost na to, že církev Lamiuse se s tím bude snažit vyrovnat tak, že se bude snažit suplovat funkci sarífágů a založí "militantní" frakci, jejíž členové budou lovit neposlušné duše. Smile A možná církev Lamiuse přijme pomoc jiné církve, která bude chtít taky mluvit do "Spravedlnosti" (Dreskan ? Smile), jen aby udržela ten koncept reinkarnace. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: út říjen 25, 2016 22:09 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Deli napsal:
My to máme vymyšlené tak, že být temným duchem bude v pořádku a už to nebude porušením řádu světa a tudíž přestanou existovat Sarífágové.


Sarífágove jsou stvořeni Stvořitelem a od něj mají úkol dělat to, co dělají. Že by Khar zasáhl až tak vysoko? Wink

Deli napsal:
A kamarád vymyslel skvělou návaznost na to, že církev Lamiuse se s tím bude snažit vyrovnat tak, že se bude snažit suplovat funkci sarífágů a založí "militantní" frakci, jejíž členové budou lovit neposlušné duše. Smile


To je povedený nápad Wink

Deli napsal:

A možná církev Lamiuse přijme pomoc jiné církve, která bude chtít taky mluvit do "Spravedlnosti" (Dreskan ? Smile), jen aby udržela ten koncept reinkarnace. Smile


jim nejde ani tak o reinkarnaci, jako spíš o to, aby duše "dostala co zaslouží". A vědí vůbec o reinkarnaci? Wink

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
AndyF
Zaslal: út listopad 01, 2016 8:49 Citovat
Založen: 1.11.2016 Příspěvky: 16
Jsou Usta smrti Ytrak? A kenwala neba jak se jmenovala ta už neexistuje teda?
Kolik je upitu na Tare asitak ted?
Kdy se najde ta slza boha slunce?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.