Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Bohdan
Zaslal: út duben 10, 2012 18:53 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Já děkuji Smile snad dostaneš z mých 89,-Kč aspon na pivo Smile

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: út duben 10, 2012 23:26 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Bohdan napsal:
Já děkuji Smile snad dostaneš z mých 89,-Kč aspon na pivo Smile


Upřímně, dostanu z jednoho e-booku 8 kaček:) Srandovní je, že stát dostane 16 korun a distributor víc než nakladatel... U papírové knihy to není o moc lepší (stát si kromě 14% DPH z knihy také zdaní 20.ti % tisk...), tak snad to našemu daňovému systému pomůže. Když my "pisálci" jsme od přírody tak štědříSmile)

Dřív jsem měl k el. knihám spíš despekt, ale poslední dobou je naopak můžu stále víc. Papír je papír a není nad vůni nové knihy... Ale u e-booků je to zase takové "přímější", odpadají některé "byrokratické" mezisložky:)

A dokud nepíšeme "pro peníze", tak to snad půjde číst:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery
Zaslal: st duben 11, 2012 5:35 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Taky mám rád vůni nové knihy, ale po tom, co mi město přízraku spadlo do ohně a ohořeli dvě stránky, jsem rád za elektronickou verzi. Číst u táboráku je hloupější.
Ale teda 8,- je fakt bída, myslel jsem, že tisk je finančně náročný a že když koupím e-book tak že víc přijde autorovi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: st duben 11, 2012 9:57 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Fery napsal:
Taky mám rád vůni nové knihy, ale po tom, co mi město přízraku spadlo do ohně a ohořeli dvě stránky, jsem rád za elektronickou verzi. Číst u táboráku je hloupější.
Ale teda 8,- je fakt bída, myslel jsem, že tisk je finančně náročný a že když koupím e-book tak že víc přijde autorovi.


to Fery: tak hlavně pozor u táboráku na čtečku:) Kamarádovi se povedlo utopit PDA v pueru.
Autorský honorář bývá většinou 5 až 15 % z kusu (ať tištěného nebo e-booku). Třeba takový Viewegh má myslím 11 nebo 12%. Pak už jen záleží, jak se který autor prodává. Asi neznám "štědřejší řemeslo", které by státu odvádělo na daních 2x tolik, co vyděláSmile A to kromě DPH ještě při příjmu nad 60 tisíc musí autor honorář zdanit v daňovém přiznání... (což většině autorů nehrozíSmile
Nevím proč, přišla mi na mysl písnička z pohádky Tajemství staré bambitky:)
http://www.youtube.com/watch?v=_PHUVEiWU3Y&feature=relmfu

Osobně mi přijde nefér, když e-book stojí jen o nějakou desetikorunu méně než tištěná kniha. Nakladatel ji má už vysázenou, odpadá tisk... A autor na tom stejně nijak závratně nevydělá. E-book by neměl stát víc jak stovku - ale to je můj subjektivní pocit, jiní autoři a nakladatelé to asi vidí jinak:)
Pak se ale nedivím pirátům, kteří mohou srovnávat se zahraničím.

Vůbec se nedivím klukům z DrD II, že poskytli své dílo na webu zdarma ke stažení - ozkoušení. Kdo chce, ten si tištěný výtisk stejně nakonec koupí.
Ani bych se nebránil něčemu podobnému u vyprodaných asterionských modulů - zkoušíme s Mytagem něco vymyslet.

Paradoxně nejvíc na knihách vydělává distributor - bere 50, někdy i více % z celkové ceny. Nakladatel bývá rád, když se mu kniha zaplatí a má z ní podobný zisk jako autor:)
Pokud tedy nenasadí vysokou finální cenu - ale to si může dovolit pouze tam, kde si je jistý, že prodá. Ne každý je ochotný dávat za knihu x set korun.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery
Zaslal: čt duben 12, 2012 6:22 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Jako ten kdo digitalizuje moduly, staré, bude u mě král. Do 100Kč si je rád koupím. Jak už jsem někde psal, tahám na hru batoh plný knížek, kdyby náhodou někdo něco chtěl a já nevěděl. Navíc se v tom blbě hledá a podobně. Osobně jsem si převedl všechny klíče stínových příšer a spolu s aplikacema tak mám komplet. Digitalizace je podle mě je to zajímavé jak znovu něco vydělat na modulech.

Ale teda autorův výdělek je fakt mizerný Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: st duben 18, 2012 15:35 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Jak to vypada s Hrobniky? Jiz je za nami davno pulka dubna... stihnou vyjit jeste do konce mesice a nebo se panove zasekli u Tri skretu? Cool

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gilgalad
Zaslal: čt duben 19, 2012 10:24 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
to Sadaam: dva dny stará zpráva od nakladatele (Skavena): Hrobníky mám rozsázené - je prakticky hotový text, budu ještě dělat
obrázky, vidím to do konce týdne a pak do tiskárny, takže ideálně 2 a
půl týdne a je to na pultech.

- takže hrobníci si po cestě sem tam lahvinku dají, ale do obchodů snad brzy trefíSmile
Ještě přidám několik novinek z naší kuchyně. Hry s příběhem Ocel a krev - většina povídek už se jenom brousí do vybroušena a také víme, že další sborník bude "Volání divočiny" - na téma hraničářů, druidů, šamanů, lovců, vlkodlaků... Tak kdyby měl někdo zájem zkusit něco napsat (nejen z Asterionu, ale i jiného světa), má na to rok času:)
Tady jsou příp. stránky "projektu" - http://hryspribehem.webnode.cz/
Svou knihu také dopsal Radovan Kolbaba (organizoval asterionské Larpy a umístil se v několika literárních soutěžích), tak jeho příběh právě prochází prvním čtením a osobně mohu říct, že mě baví - odehrává se především v Rilondu a Západní dálavě. Mohl by vyjít po letních prázdninách.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aloone
Zaslal: čt duben 19, 2012 13:36 Citovat
Založen: 4.6.2011 Příspěvky: 32
Ahoj, potřeboval bych zjistit jaké má statty hraničářův pták na asterionu (drd+). Prošel jsem všechny příručky ale nikde jsem nenašel statty sokola. Mohl by mě někdo poradit pokud už nějaký takový problém řešil?

Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: ne duben 22, 2012 21:56 Citovat
Založen: 17.4.2006 Příspěvky: 63 Bydliště: Praha
Aloone napsal:
Ahoj, potřeboval bych zjistit jaké má statty hraničářův pták na asterionu (drd+). Prošel jsem všechny příručky ale nikde jsem nenašel statty sokola. Mohl by mě někdo poradit pokud už nějaký takový problém řešil?

Díky


viz PPJ str. 57 - Hranicar - Totemova zvirata

_________________
Co te nezabije, to se te pokusi zabit znovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Silwerik
Zaslal: čt květen 10, 2012 21:03 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Ahoj. Dostaneme nějaké novinky/drobné info o obsahu, vývoji nebo vyhlídkách Sedmého živlu?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: čt květen 10, 2012 21:56 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Já jsem sám jsem přestal psát (zkouškové), ale ostatní klucí píší a snaží se vyvíjet. Jakožto autor, který zatím nic nevydal nemohu moc soudit, ale myslím že se nad tím celým modulem udělalo dost opravdu dost práce. Nemám odhad, jak rychle se to dá dokončit, ale rozhodně se všichni snaží aby to bylo co nejdřív.

(rozhodně nespíme a nečekáme až se to udělá samo)

Víc k tomu asi říci nemohu =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Deli
Zaslal: pá květen 11, 2012 11:20 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Měl bych několik dotazů, snad to sem patří.

Existuje v nějakém modulu, nebo v nějakém článku, podrobnější historie trpaslíků (elfů)?
Chápu, že Asterion je především lidský svět, ale zároveň je uzpůsoben k tomu, aby na něm hráči mohli hrát za jinou, než lidskou rasu. O lidech se člověk dočte dost, ale o těch ostatních je to už horší. Musí to skládat ze všech modulů a snažit si dělat ucelenější obrázek jejich historie a fungování.

O trpaslících je zmíněna válka o světlo, pak případně něco o jejich boji u derhelmova vrchu, pak nějaký útěk na sever, mír s elfy a kolonizace Tary. Ale detailů tam příliš není. Musím si hodně domýšlet, což neříkám, že bych nechtěl, ale jisté vodítko a nápady, by se mi šikly. Smile

U elfů je to stejně. Člověk má ponětí o pouštních elfech a elfech z červeného lesa, ale horší je to s elfy na severu. Jejich soužití s dryádami, s myšlenkovými bytostmi, a vědomost o tomto mezi královskými? Vztahy, jejich vývoj...

U plaveny mám pak problém s jejich politikou, a tím, jak vypadá jejich aktivita na Taře (gilda v zemi šelem atp). Všechno je to tak nějak psané z pohledu královských, což chápu, ale špatně so do toho pak noří hráči, který chce být opravdovým trpaslíkem/elfem/plaveňanem.
Více má hráč představu o tom, jaké je to (a jaké to bylo) být nekromantem v umrlčím království, což není pro většinu hraní v dálavách klíčové... OSmile

Plánujete něco?

Každopádně vyjadřuji podporu vaší zapálenosti a iniciativě! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: so květen 12, 2012 11:57 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Tak, vyjmenoval si asi tak nějak všechno co je informativně dostupné. A pokud chceš nějaké info pro hráče, tak prostě použij Rukověť dobrodruha.

Ve své podstatě ona ta historie elfů a trpalsíků není tak podstatná. Předpokládá se že se bude hrát především ve čtyřech královstvích a dálavách. Případně na těch Tarských popsaných územích - kam by se ale postavy většinou měli dostat jako cizinci nebo polocizinci.

V podstatě nevím jak moc by mohly být důležité detaily o trpasličí historii na Lendoru, když pro trpalsíky v Khelegových horách nebo i v Krazu začíná jejich histori víceméně cestou na Taru a jejich usídlením ve městěch.

(doufám že jsem teď neřekl nějakou botu... ) Rolling Eyes

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Cenis
Zaslal: po květen 14, 2012 10:52 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Kelghor napsal:

Ve své podstatě ona ta historie elfů a trpalsíků není tak podstatná. Předpokládá se že se bude hrát především ve čtyřech královstvích a dálavách. Případně na těch Tarských popsaných územích - kam by se ale postavy většinou měli dostat jako cizinci nebo polocizinci.


ja musim kelghora dost zasadne opravit.
Lendor neni herni prostredi, od sameho zacatku je coby herni pole pro hrace dana jen a pouze Tara. Cely koncept modulů (a tim padem aj Asterionu jako takoveho) je na tom postaveny. Lendor byl vždy pojaty pouze jako ne zrovna detailne propracovany "background" a nikdy jsme realne nepocitali s tim, ze by byl dopodrobna rozpracován.

Asterion je sice dost rozsahly a detailni, ale neni v silach popsat vse. neboj se pustit fantazii na spacir a vymyslet si k trpaslikum co chces, je to koneckoncu tvuj Asterion :-)
Pro hrace je tu rukovet, kde by meli nejaky ten pocit, jake je to byt napr. elfem ziskat, aspon jsme se snazili to tak pro hrace napsat.
jinak o trpaslicich je tu jeste muj clanek http://asterionrpg.cz/tl_files/clanky/Dech%20draka/Trpaslici.pdf

pokud jde o Plavenu a jeji kolonie, tak tam je treba pockat na Krajiny II, kde bude vse podstatne popsano.

v podstate se ale da rict, ze mas pravdu a Asterion je dominantne popsan ocima lidi a pro lidi. Bohuzel se uz ted s tim neda nic delat. Treba se za par let bude delat nove vydani a pak muzeme uvazovat na jinym rozlozenim prirucek a napsat zvlastni modul o elfech, dalsi o lidech, dalsi o trpaslicich atd :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Deli
Zaslal: út květen 15, 2012 9:09 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Cenis: chápu a dík za reakci. Ten článek o trpaslících jsem četl a rukověť taky pomohla. Holt jak píšeš, budu muset zapojit více vlastní fantasii. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 106 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 105, 106, 107 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.