Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Aloone
Zaslal: pá únor 24, 2012 18:33 Citovat
Založen: 4.6.2011 Příspěvky: 32
Ahoj drobná otázka,

Zylovi stíny jsou proti kharu démonovi, že? : )

Hlavní otázka zní, pokud by proti sobě stála družina - zylovi stíny - khar (tedy jeho banda) .. kdo by se postavil na kterou stranu? Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: pá únor 24, 2012 20:58 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Ehm... To je otázka jak bych řekl.. velmi obecná... Pokud to chápu tak, že jsou to 3 zájmově rozdílné strany... Tak by to asi dopadlo vždycky tak jak to je když se tři perou... Buď se dva spojí proti ttřetímu nebo se dva začnou prát a třetí se směje... nebo každý přehodnotí své zájmy a přikloní se na jednu stranu, nebo dokonce se jedna strana roztrhna a přidá se na každou ze stran, nebo se dva spojí nažež v polovině boje jeden ze psojenců zradí.... nebo začnou intrikařit úplně jinak... nakonec mohou intrikařit uplně všichni... Nebo jedna z těch stan ustoupí, protože jim o to tolik nejde,...

To záleží na zcela konkrétní situaci... Může se stát, že družina patří k nekromantům a to se ani Khar ani Zyl nebudou chtít smířit, že nekrouši něco... I když Zylovci by si možná trochu zapřemýšleli ... kdo ví =) Záleží kdo za osobnost by to byl a o co by se jednalo Wink A jaké by byly příkazy zhora...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kain
Zaslal: po únor 27, 2012 20:27 Citovat
Založen: 20.1.2006 Příspěvky: 44 Bydliště: Brno
Nevím jestli správně chápu aplikaci DrD 1.6 pro modul Nemrtví a světlonoši, ale zdá se mi, že animovaní nemrtví mají jednu podstatnou vadu, která je činní nepoužitelnými v boji: mají extrémně málo životů. Nepočítají se jim žádné bonusy za odolnost a životaschopnost je mizerná.

Pokud chce nekromant povolat pořádného osobního strážce třeba s duší válečníka, bude mít takový nemrtvý dobré bojové schopnosti a možná i některá vylepšení v podobě ozvěn prvků. Ale životů bude mít méně než nekromant (životaschopnost ghůla je 3 a žádné bonusy za odolnost = > 3k8 tedy zhruba 13).

Přijde mi to jako dost nevyvážené. Uvažuje se o nějaké změně aplikace v souvislosti s reedicí modulu?

_________________
Prach jsi a v prach se obrátíš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: út únor 28, 2012 9:00 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Zatím takové jednání o přepisování aplikací nebyla, nicméně nějaké přepsání aplikací bude nutné, takže se na to minimálně můžeme podívat a ještě promyslet...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: út únor 28, 2012 12:40 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...me nemrtvi tak slabi nepripadaji, navic jsou to preci jen ozivle mrtve schranky Smile ale daji se navic mechanicky i magicky vylepsit, aby vice vydrzely... a jejich hlavni silu bych pak videl v poctu a take hruze, kterou vzbuzuji v zivych Twisted Evil

...krom toho co me napadlo nedavno, tak snadny privydelek likvidatoru nemrtvych Smile mnozstvi luxusniho zbozi, ktere po nich zbyde (vazebne predmety), jiste zvedne dobrodruhum plat... spis to bych trochu pozmenil

(navic i pro PJ je to nesmirne narocne porad vypocitavat ty magy a tak Confused )

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
zloděj slavoj
Zaslal: pá březen 02, 2012 8:12 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Ahoj.

Měl bych prosím pár dotazů:
Na čem se přesně zasekl modul Pro smrt a slávu? Tady z toho mi připadá, jako by bylo kámen úrazu vojenské téma (viz Předem upozorňuji na to, že to je s největší pravděpodobností jediná část části o vojenství, která bude uveřejněna.) Ty dva články, které jste zde zveřejnili, jsem si s chutí přečetl.

Procházel jsem Pevnosti a nikde jsem články Ze života válečníků a Cizí postavy vojáků nenašel. Opravdu už někde vyšly(Tentokrát vám přinášíme rovnou dva články, které jistě budou povědomé zejména čtenářům Pevnosti, kde se objevily již na podzim minulého roku.)?

Jsem moc zvědavý na přepracovaný a doplněný modul o nemrtvých Sedmý živel. Už se ví, kdy přibližně má vyjít?

Něco nového o Gamebookách z Asterionu?

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: so březen 03, 2012 11:22 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Zloděj Slavoj: Nechceme moc sliobovat žádné termíny, protože jak se zdá okolnosti nám nikdy nedopřejí ten termín řádně splnit. Nicméně práce pokračují a věřím že modul určitě nedopadne jako PSS =)
Kdy ale vyjde nemohu říct =/

Nicméně, dobrodružství se zmínkami o Novém Umrlčím království a poblíž tohoto území už je jedno sepsané. Právě budou probíhat korektury a dolazení textů tak, aby nám ladili i s textem modulu SŽ. Jakmile takto vyladíme dobrodružství, necháme jej otisknout v pevnosti. Což bude taková ochutnávka.

Vím, že jsem toho neprozradil moc, ale snad jsem tedy alepsoň částečně potěšil =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gilgalad
Zaslal: út březen 06, 2012 14:58 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
To zloděj slavoj:

Jako "asterionský maskot" si mohu dovolit pohled trochu zvenčí a musím chválit:)
Kluci makají jako diví, přesný termín vydání Sedmého živlu zatím není a po letech zkušeností bych ho neřešil - jen ať se to celé hezky "vymazlí a vyladí".

Sám se na ten modul těším a těší mě, že se mohu konečně těšit:)
Nějaký čas to vypadalo s Asterionem všelijak, nadšení přicházelo, opadalo... Ale po několika letech zase vidím fungující a hlavně "obrozený" tým, který se obejde klidně beze mne, Čenise a dalších starých pákSmile
Je to s podivem, ale Asterion si asi vždycky nějaké nové tvůrce najde. Nechce se mu umřítSmile

Ani to Vojenství není odpískáno, jen v tichosti a klidu zraje v pozadí - teď je to spíš práce jednoho "poloexterního" mužeSmile
Proč nebyl modul vydán - šlo hlavně o "kvalitu textů", autorům tehdy chyběla vypsanost - ta se dá získat jen časem a dřinou, často se musí donekonečna brousit a přepisovat.
A pak "hratelnost". Dostali jsme se do bodu, kdy jsme byli schopní popsat krásně teorii skoro formou vědecké práce, ale pro hráče a PJ to mělo malý přínos herně využitelných informací. A herní modul by měl být právě nejvíc o hře.

To, co teď vidím u mladších - nových autorů, je "návrat ke hře", chuť dělat něco pro sebe - protože mě to baví... V našich končinách a podmínkách není u projektů typu Asterionu obvyklá "generační výměna", takže časem se z dravé řeky stane klikatý potůček, zatuchlá tůňka a nakonec smrdutá bažina, od které se člověk drží na hony daleko:)
To je ale hezky vidět i ve sportu nebo v politice... Ale dost mudrováníSmile

Gamebook - jeden jsem kdysi napsal, ale platí pro něj to samé, co pro výše zmíněné - možná dobře napsaný, ale hratelně nic moc. Proto jsem ho dal někomu jinému do spoluautorství. Autor je to možná nevypsaný (nebo si nevěří), ale gamebooky ho baví. Tak třeba jednou... Netlačím na něj, to v tvorbě nemá vůbec smysl. Třeba si letos po večerech kdesi v kanadských hvozdech na ten gamebook vzpomene... Co, Khare, ty Démone?Smile

V dubnu by měly vyjít Hrobnické historky. Hry s příběhem: Ocel a krev bychom rádi zvládli do letošního Gameconu, tentokrát by mělo být zastoupeno více světů a úroveň textů (dle mého subjektivního nahlížení) je o něco výše, než minule.
Na základě došlých povídek jsme rovnou dvojici autorů navrhli napsat knížku z prostředí Asterionu:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan
Zaslal: ne duben 01, 2012 12:11 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Zdravím. Mám jen jednu otázku.: Chápu dobře že Sedmí živel bude aplikovaný na DRD, DRD+ a DRD2??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: ne duben 01, 2012 15:43 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Snažíme se o to Wink

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kenny
Zaslal: ne duben 01, 2012 19:48 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Parádní aprílová aplikace DRD2 Very Happy

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: po duben 02, 2012 14:33 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Ano ano Smile sqěle jsem se pobavil Smile

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gena
Zaslal: po duben 02, 2012 23:21 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Náhodou, jako myšlenková bytost by to nebylo špatnýSmile Jen ta neporazitelnost je až až Laughing

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: út duben 10, 2012 17:51 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Tak protože je to tady asi nejčtenější tak si dovolím upozornit nadšence jako já co nemají místo ve fyzické knihovničce, knížky
Zpívající meč: Čajový drak kočičí démon
Šíp v zádech
vyšly elektronicky https://www.ereading.cz/cs/nakladatele?publisher=1135

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: út duben 10, 2012 18:47 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
to Bohdan: Díky:) Hodil jsem to konečně taky na úvodní stránku.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 105 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 104, 105, 106 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.