Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Stíny Erinu: Šíp v zádech

Gilgalad
Zaslal: út prosinec 27, 2011 13:49 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Diskuzní vlákno Čenisovy nové asterionské knihy o asasínce Vločce:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
speedy
Zaslal: út prosinec 27, 2011 16:54 Citovat
Založen: 31.3.2010 Příspěvky: 24
Moc pěkná knížka. Jen mi vadila vysoká přítomnost magie. Zloděje hraju nejčastěji, ale jsem zastánce spíše klasických, tradičních způsobů. Kotvička, plášť, dýky v temnotě (pravda, raději mám kuši). Kniha byla podnětná i co se Erinských rodů týče, určitě se ještě bude hodit.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

_________________
Životnost celé mé říše záleží na jediné řece, to pomyšlení mi někdy nedá spát.
Zurkhen Černý
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: st prosinec 28, 2011 11:49 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
speedy napsal:
Moc pěkná knížka. Jen mi vadila vysoká přítomnost magie. Zloděje hraju nejčastěji, ale jsem zastánce spíše klasických, tradičních způsobů. Kotvička, plášť, dýky v temnotě (pravda, raději mám kuši). Kniha byla podnětná i co se Erinských rodů týče, určitě se ještě bude hodit.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu!


obvykle zlodeji tolik magických udělátek určitě nemívají, ale Vločka je tak bohatá, že si to může dovolit. A kdo by jezdil ve skodovce, kdyz si muze koupit porsche, ferrari, rolls royce, bentley, buggati i lamborghini a na stavu sveho konta to ani nepozna :-) Zvlast, kdyz jde o zivot...

pokud jde o pokracovani, zatim mam pripraveny koncept. Erin zase dostane zabrat.

Jsem rad ze se ti Šíp líbil, pochvala autora vzdycky potesi. Ještě radši budu, když Šíp doporučíš ke čtení každému, koho potkáš ;-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
speedy
Zaslal: st prosinec 28, 2011 11:57 Citovat
Založen: 31.3.2010 Příspěvky: 24
Zpropagoval jsem ji v naší družině ještě dříve, než vyšla Very Happy. Jen škoda, že se odehrává v Erinu, protože tam málokdy zavítáme (i když náš teurg Aldion Pyromancer si tam poslední dobou začal budovat slušnou rabiátskou pověst). Já totiž jako PJ Keledor a jeho državy moc nemusím, raději mám Danérii (+ Rilond) a Almendor.
Jen dotaz: V kterém roce se děj odehrává? Protože teď čtu Zpívající meč a tam už je Modrý měsíc zelený...

_________________
Životnost celé mé říše záleží na jediné řece, to pomyšlení mi někdy nedá spát.
Zurkhen Černý
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: út leden 03, 2012 12:49 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Knihu jsem zhltnul za dva dny a mě naopak potěšilo zvýšené užití magie...konečně se někdo z autorů odvázal k tomu, jí navzdory obecným radám jak psát fantasy použil a řekl bych, že takovým způsobem, který musí potěšit většinu "domácích Asterioňáků", ale neurazí ani lidi, kteří pouze čtou fantasy.
Smile

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: st leden 04, 2012 14:21 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Při vytváření Asterionu jsme ho vždycky brali jako docela dost magický svět, kde magie není nic neobvyklého (byl tak totiž nastaven od začátku, i když chápu, že ne všichni hráči se toho drží - koneckonců je na každém PJ, jak s infomacemi z modulů naloží). Při psaní povídek a románů se však ukazuje, že je docela těžké popsat svět kde je magie běžná, ale který zároveň není zase tak vzdálen našemu světu. Důvodem je fakt, kolik činností se dá díky magii udělat mnohem jednodušeji, než jakkoliv jinak. Docela dost jsem se v Šípu v zádech mořil s různými variantami některých scén, kde magie by vše vyřešila příliš snadno, až ústy čarodějky Giguly jsem pak dospěl k jisté obhajobě toho, že i když je magie běžná, tak není lehce dostupná :-)
Ke všem těm lektvarům a kouzelným předmětům, které Vločka používá, můžu říct ještě tolik, že oproti tomu, jak jsem byl kdysi dávno jako hráč DrD zvyklý používat léčebné i posilující lektvary a různé prsteny, pláště, přívěsky a magické zbraně je Vloččina výbava dost slabý odvar :-)

KIBE: jsem rád, že se Šíp líbil

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
speedy
Zaslal: st leden 04, 2012 19:14 Citovat
Založen: 31.3.2010 Příspěvky: 24
My jsme právě zvyklí spíše na drsně středověký svět, magie u nás není zase tak obvyklá. Nemáme v družině téměř žádné magické zbraně, posilující, léčivé či jiné lektvary. Sem tam ještě nějaký prsten nebo náhrdelník, to je ale tak vše Very Happy. Hrajeme spíše politickou hru, kde se každý snaží urvat si to nejlepší místo na královském dvoře či ve sněmovně skřetích lordů. A mnohem častěji bojujeme s bandity než mýtickými příšerami. Je prostě na každém kroku vidět, že já jako PJ miluju středověk Smile.

_________________
Životnost celé mé říše záleží na jediné řece, to pomyšlení mi někdy nedá spát.
Zurkhen Černý
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: čt leden 05, 2012 23:06 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Mě se taky pojetí značného užívání magie zlodějem, který na to prostě má, líbilo Smile Úžasná hra s mými oblíbenými Kharovými nočními stíny, skřet a Sáňa, musím říct, že pro mě obrovské překvapení a velice příjemné Smile

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: ne leden 22, 2012 17:01 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Po kratší pauze se spokojeným úsměvem vráceno do knihovny Very Happy Povedený příběh o tom, co se děje v Erinu, když slunce zapadne. Byť těch intrik a záludností mohlo být ještě o kapku víc. Atmosféra města i jeho obyvatel a vládců je vystižena na jedničku s hvězdičkou (takové detaily si asterionský fanda vychutná). I ilustrátoři si myslím zaslouží pochvalu.

Celkově pěkně nastartovaná série, budu se těšit na nové dobrodružství. Pokud se mohu přimluvit, tak nejlépe s využitím nějakých "mořských prvků" (Sandol Kah, aradeirité, piráti ... Cool )

Ohledně toho roku, kdy se příběh odehrává: vodíkem může být, že Erin pořád patří k Jižní dálavě a Joachym Silezio je stále naživu. podle Kroniky si jde udělat představu.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: po leden 23, 2012 11:49 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
SILWERIK: děkuju, těší mě Tvá pochvala. Druhý díl by měl být opravdu zaměřen na moře (vic zatím neřeknu :-))

SPEEDY: tu otazku na rok jsem uplne zazdil, pardon - Sip v zadech se odehrava bud v roce 853, 854 nebo 855 zatím jsem to neurčil úplně přesně, abych měl volnou ruku vzhledem k ostatním světodějným událostem

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
zloděj slavoj
Zaslal: pá březen 02, 2012 8:14 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Knihu jsem si moc užil. Rozhodně ji doporučuji k přečtení. Moc se těším na pokračování.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: pá březen 02, 2012 13:15 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
zloděj slavoj napsal:
Knihu jsem si moc užil. Rozhodně ji doporučuji k přečtení. Moc se těším na pokračování.


diky, to jsem rad, doporuč ji všem pratelum a znamym a ma radost nebude znat mezi :-D

zareaguju na to co pises ve vlaknu o Kocce a drakovi - v Brne nas ma Barvic a Novotny a Librex ve Spalicku ale Dobrovsky ne (vydavatel psal, ze dobrovsky ma obecne problemy s distribuci a neco na tom bude - SFaF novinky tam byvaji pozdeji nez v Barvicovi). Ze Sip neni v Arrakisu nevim, neb tam nechodim, ale je to dost blbe, pritom to ale nechapu, protoze Arrakis je de facto pobocka ostravskeho Matrixu a tim padem internetove Fantasye a Fantasyshopu a tam vsude Sip maji. S Arrakisem asi neudela nic ani nakladatel, je treba abys tam chodil a tak dlouho se na knihu ptal, dokud ji mit nebudou :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gena
Zaslal: so březen 10, 2012 10:26 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Tak dočteno. I když se k tomu nedostávám tolik, co bych si přál a přes listy stránek se dostávám po malých douškách. Na další pokračování se pak těším o to víc. Přes začátek knížky jsem se ale dostával pomalu a po pauzách. Úvod mi přišel takový vlažný. Sice chápu, že si jen tak lítala po střechách, protože to byla jediná možnost odreagování, ale tato pasáž mě nechytla. Knížka se mi začala líbit až v momentě setkání se Saňou. Jelikož jsem jako PJ Saňu velmi často používal a moje družina nevědomky plnila úkoly pro stíny, představoval jsem si jí více nadupanou. Tady mě zklamala. A její smrt mi rvala srdce:) Zato skřet mi přišel silný až moc. Kdyby místo jednoho poslali Saně pět takových, Erin by lehl popelem (čistě můj dojem). Jako divné mi přišlo, že v jedné větě se píše o Danutě, v druhé o Vločce. Chápu, že třeba autor chtěl, aby se to pořád neopakovalo dokola. Ale když je na plese rodu Butrymů a píše se tu o Vločce, tak mi to přišlo jako nepatřičné. Možná by bylo lepší o Vločce psát jen, když Vločkou v tu chvíli byla. Co se mi nelíbilo ale ze všeho nejvíce je všudy přítomný nádech sexu. Každou chvíli, kdekoliv a kdykoliv se to k tomu stočí. Ať se řeší sebezávažnější problém, tak se objeví nějaká narážka, podívání do výstřihu atd. Nevím, jestli bylo záměrem zaujmout takto mladší čtenáře, ale mě osobně to tam trošku vadilo a kazilo to celkový dojem. Jakmile se ocitla v místnosti, kde byl chlap, bylo jasné, co přijde (vlastně to ani nemusel být chlap - viz Wanda). Tady jsem chtěl jenom vypíchnout věci, co se mi nelíbili, abych jen nechválil. Protože jinak se mi kniha velmi líbila. Líbil se mi vnitřní boj uvnitř Danuty, kdy se jí vrací tváře obětí a ona s nimi bojuje a snaží si své činy odůvodnit. Co se týká magie, tak jak jiní se divili nad jejím častým používáním, mě přišlo absolutně v normě. Takhle bych si to sám u finančně zajištěných představoval. Četlo se to příjemně a člověk byl napnutý jak malé dítě, jak to bude dál. Celkově hodnotím jako velmi dobrou knihu a těším se na pokračování. Ale Město přízraků u mě zatím nic nepřekonalo. Díky všem autorům a těším se na jejich nové počiny.

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: pá březen 16, 2012 22:11 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Gena napsal:
Tak dočteno. I když se k tomu nedostávám tolik, co bych si přál a přes listy stránek se dostávám po malých douškách. Na další pokračování se pak těším o to víc. Přes začátek knížky jsem se ale dostával pomalu a po pauzách. Úvod mi přišel takový vlažný. Sice chápu, že si jen tak lítala po střechách, protože to byla jediná možnost odreagování, ale tato pasáž mě nechytla. Knížka se mi začala líbit až v momentě setkání se Saňou. Jelikož jsem jako PJ Saňu velmi často používal a moje družina nevědomky plnila úkoly pro stíny, představoval jsem si jí více nadupanou. Tady mě zklamala. A její smrt mi rvala srdce:) Zato skřet mi přišel silný až moc. Kdyby místo jednoho poslali Saně pět takových, Erin by lehl popelem (čistě můj dojem). Jako divné mi přišlo, že v jedné větě se píše o Danutě, v druhé o Vločce. Chápu, že třeba autor chtěl, aby se to pořád neopakovalo dokola. Ale když je na plese rodu Butrymů a píše se tu o Vločce, tak mi to přišlo jako nepatřičné. Možná by bylo lepší o Vločce psát jen, když Vločkou v tu chvíli byla. Co se mi nelíbilo ale ze všeho nejvíce je všudy přítomný nádech sexu. Každou chvíli, kdekoliv a kdykoliv se to k tomu stočí. Ať se řeší sebezávažnější problém, tak se objeví nějaká narážka, podívání do výstřihu atd. Nevím, jestli bylo záměrem zaujmout takto mladší čtenáře, ale mě osobně to tam trošku vadilo a kazilo to celkový dojem. Jakmile se ocitla v místnosti, kde byl chlap, bylo jasné, co přijde (vlastně to ani nemusel být chlap - viz Wanda). Tady jsem chtěl jenom vypíchnout věci, co se mi nelíbili, abych jen nechválil. Protože jinak se mi kniha velmi líbila. Líbil se mi vnitřní boj uvnitř Danuty, kdy se jí vrací tváře obětí a ona s nimi bojuje a snaží si své činy odůvodnit. Co se týká magie, tak jak jiní se divili nad jejím častým používáním, mě přišlo absolutně v normě. Takhle bych si to sám u finančně zajištěných představoval. Četlo se to příjemně a člověk byl napnutý jak malé dítě, jak to bude dál. Celkově hodnotím jako velmi dobrou knihu a těším se na pokračování. Ale Město přízraků u mě zatím nic nepřekonalo. Díky všem autorům a těším se na jejich nové počiny.


díky za názory i podněty,
pokud jde o Vločka x Danuta pak mi to přislo zcela přirozené používat obojí jako synonyma, protože se pořád jedná o téhož člověka a ona je zvyklá o sobě asi přemýšlet jak jako o Danutě, tak jako o Vločce. No a pak tu byla praktická věc, že stylisticky je vždy dobré, když se slova - včetně jmen - moc neopakují a je po ruce nějaké synonymum. Ale beru na vědomí, že to mohlo být rušivé, ačkoliv mě to tak nepřislo.
pokud jde o sex, pak rozhodně mým cílem nebylo se psaním nějakých pasáži přiblížit té či oné skupině. nepíšu tak, abych se někomu vlichotil, ale tak jak to cítím. Tolkien říkal, že jen zapisuje příběh, který mu někdo šeptá do mysli. tak daleko bych zajít nechtěl, ale je pravda, že příběh se z části prostě píše sám. Můžeš kalkulovat a vymýšlet a kombinovat a pak během psaní stejně zjistíš, že píšeš něco, co sis dopředu nestanovil a že se ti příběh kroutí pod rukama do nečekaných situací. Nejsi sice první, kdo mi říká, že je tam toho sexu dost, ale já za to proste nemuzu, to Danuta to tak chtěla ;-)
další díl vidím až tak na příští rok, ale mám v plánu ho udělat jinak, než Šíp - příběh budeme sledovat z pohledu více postav a nebude tak komorní, ani tak uzavřený v Erinu.

Jinak chci poprosit všechny diskutující - pokud jste registrováni na www.legie.info okomentujte tam podle svého přesvědčení asterionské knihy, třeba nám tím pomůžete získat nové čtenáře. díky.

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sladomil Kratiknot
Zaslal: po březen 19, 2012 11:33 Citovat
Založen: 20.4.2007 Příspěvky: 15
Tak tento Šíp v zádech mi udělal velikou radost. Má postava v Erinu žije a tak jsem si nemohl přát nic lepšího. Pohled z pozice vyšší společenské vrstvy, zapojení známých postav, oblíbené KNS, politika, intriky. Skvělé! A co víc, kniha je plná faktografických údajů, které dokreslují prostředí. Složení Rodové rady Butrymů, barvy rodu, detailní mapa Erinu. Jsem prostě nadšený. Děkuji.

_________________
Važte si piva, křesťané
až dojde, zlý čas nastane
sir William Ashbless
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.