Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  DrD2

Pejzub
Zaslal: st červenec 27, 2011 13:27 Citovat
Založen: 27.7.2011 Příspěvky: 2
Zdravím zdejší komunitu Smile

Měl bych dotaz ohledně toho jak to bude s asterionem a drd2? Pravidla mi mají dneska dorazit, a co nejdříve bychom chtěli s družinou začít hrát na našem oblíbeném asterionu. Někde (myslím že to bylo zde na fóru) jsem četl že drd2 má být kompatibilní s asterionem, ale tak nějak si neumím představit jak moc. Pochopil jsem třeba rozdělení elfů, trpaslíku etc. Ale jak to bude se skřítky a dalšímy rasami na asterionu? Jak to bude s nekromantem, knězem a psionikem? A co artefakty v podání drd2?

Dočkáme se Aplikací pravidel, a jestli ano, což předpokládám, v jakém časovém horizontu?

Díky za odpověď Smile .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: st červenec 27, 2011 16:30 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Ahoj, momentálně zatím nikdo z autorů DrD 2 nemá, čili zatím se ani nemůže začít na aplikacích pracovat, a však jakmile aplikátoři obdrží pravidla, plánuje se na tvorbě začít...

Rozhodně však nemám představu o časovém horizontu...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
oggysu
Zaslal: st červenec 27, 2011 16:47 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
DrD2 jsem ještě neviděl (kromě toho, co je na internetu ke stažení na stránkách DrD2), ale snad ti můžu na některé otázky odpovědět.
Rozdělení většiny ras na "kultury" bude zákonitě na Asterionu jiné, než v příručce DrD2 (minimálně nomenklaturně, třeba se už schopnostmi lišit nebudou - to uvidíme až po přečtení pravidel). Ty rasy, které jsou generické pro Asterion (skřítci, hevreni, orkové...) budou si troufám tvrdit představeni v aplikacích, i s případnými "kulturami".
Co s povoláními, to se taktéž uvidí - troufám si předpovídat, že pro mnoho z nich nebude třeba vymýšlet zbrusu nová povolání, ale jen "zvláštní schopnosti", které umožní postavu udělat psionikem třeba z Mága ap. Ale to rozhodne hlavní aplikátor. Jinak co jsem viděl, tak Zaříkávač a na něj navazující povolání (Druid, Mág, Alchymista, Čaroděj) jsou koncipovány a představeny tak, aby mohly být zahrány i jako postavy kněžské (Druid jako kněz Mauril, Dunril nebo Alcaril, Mág jako Sirril, Čaroděj jako Faeron, Siaron, Aurion ap.). Samozřejmě, že u některých kněží bude konverze snadnější, jinde bude asi potřeba úprav, ale to opět rozhodne hlavní aplikátor. Jak si poradí s artefakty si netroufám ani předvídat, protože přiznám se o systému předmětu v DrD2 skoro nic nevím.

A kdy se toho dočkáme? Snad co nejdřív.

Snad jsem ti zodpověděl asi nejpalčivejší otázky, ale i my musíme nejdřív počkat, dokud nebudeme mít DrD2 v ruce, než začneme nad podobnými věcmi uvažovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pejzub
Zaslal: st červenec 27, 2011 17:08 Citovat
Založen: 27.7.2011 Příspěvky: 2
Nevím jestli nejpalčivější, spíš to byli první na co jsem si vzpomněl Smile Zvědavej jsem třeba i na zpracování Vědmáka do asterionu, mohl by to být něco jako Lovec přízraků. Neptám se že bych byl nedočkavej, či sem třikrát denně měl v úmyslu psát jestli už na tom pracujete, chápu že to je spousty a spousty práce. Spíš jsem chtěl udělat topik kde by se lidé mohli poradit s uskalími s DrD2 a Asterionem před aplikacemi, s tím jak kdo co interpretoval a vyřešil sám, a třeba i jako inspiraci pro Vás, aplikátory. Prostě bych chtěl takový debatní kroužek Rolling Eyes Myslím že DrD2 nám dáva možnost zahrát si "konkrétnější" postavy, a zrovna na Asterionu se toho nápadu nemůžu nabažit, od subotamský mnichů, po lovce přízraků, kteří dříve nešli úplně přesně definovat.

Tak nějak mi to připomíná staré časy, kdy byl jeden modul, a o dalších se spekulovalo Very Happy

No, stejně si myslím že větśina z nás pravidla ještě neviděla, a až je uvidí, bude jí pár dnů trvat neź je přelouská a zkusí něco zpracovat, takže na první přispěvatele si budeme muset počkat Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: st červenec 27, 2011 20:00 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Určitě je dobře, že jsi tohle téma založil; ať to trošku rozvíří stojaté vody:-) Jinak Vědmáka si dovedu představit dost jako lovce přízraků, ale i jako subotama (kombinace Bojovník+Mastičkář je mu také velice blízká). Ale jak říkáš, uvidíme pro přečtení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: po leden 16, 2012 15:01 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Jen bych měl dotaz,jak jdou práce na aplikacích pro DrD2? Smile

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: út leden 17, 2012 23:09 Citovat
Založen: 17.4.2006 Příspěvky: 63 Bydliště: Praha
Kenny napsal:
Jen bych měl dotaz,jak jdou práce na aplikacích pro DrD2? Smile


No, obecne pomalu a nyni, v dobe zkousoveho, by se dalo rici, ze nejdou vubec Confused

Nicmene kdybys mel ty, ci kdokoli jiny zajem, tak jakkakoli pomoc pri psani aplikaci je a bude vitana Wink

_________________
Co te nezabije, to se te pokusi zabit znovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohdan
Zaslal: st leden 18, 2012 9:35 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Very Happy To byl vždy můj sen zkusim si najít čas a něco poslat Smile[/quote]

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: st leden 18, 2012 11:13 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
To chápu Smile Sám jsem na tom teď dost podobně, proto jsem se ptal jen informativně Smile
Jinak pokud by nějaký čas byl, tak bych zkusil něco vymyslet, ale vzhledem k psaní diplomky, učení na státnice a hledání práce to nemůžu slíbit Confused

Nazarei napsal:
Kenny napsal:
Jen bych měl dotaz,jak jdou práce na aplikacích pro DrD2? Smile


No, obecne pomalu a nyni, v dobe zkousoveho, by se dalo rici, ze nejdou vubec Confused

Nicmene kdybys mel ty, ci kdokoli jiny zajem, tak jakkakoli pomoc pri psani aplikaci je a bude vitana Wink

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: čt leden 19, 2012 17:40 Citovat
Založen: 17.4.2006 Příspěvky: 63 Bydliště: Praha
Jestli tedy bude mit nekdo chut a cas neco napsat, poslete mi mail na Nazarei@seznam.cz, a domluvime se kdo, co a jak bude delat. Diky Smile

_________________
Co te nezabije, to se te pokusi zabit znovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fery
Zaslal: st březen 14, 2012 7:09 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Tak jsem si zúčastnil hry DrD2. A zatoužil jsem po aplikacích na Asterion. V pravidlech člověk najdes sice nějaké schopnosti, ale předměty chybí nebo třeba další lektrvary. Tady by mohl Asterion mocně vypomoci. Už jen přepsáním schopností, kouzel a předmětů. Viděl jsem, že hráči tápou, hledají inspiraci. Já rozumím tomu, že všechny věci si může PJ přepsat a nabídnout, pravidla to sami umožnují, ale už jen z principu lenosti člověka by mohli aplikace pomoct.
Aplikuje někdo? Má už někdo něco hotové?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: st březen 14, 2012 8:59 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
No, nejlípe ti odpoví Nazarei, každopádně si nejsem jistý jeslti na tom nějak pracuje. Něco ve smyslu těchto aplikací bylo v plánu, ale upadlo to pokud se nemýlím.
Teď se bude aplikovat především Sedmý Živel.

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Nazarei
Zaslal: čt březen 15, 2012 19:56 Citovat
Založen: 17.4.2006 Příspěvky: 63 Bydliště: Praha
Na aplikace se nezapomelo, nicmene prace na nich pokracuji pomalu. Spolecne se Sedmym zivlem vyjdou minimalne aplikace na CT a NaS, idealne pak aplikace ke vsem modulum.

_________________
Co te nezabije, to se te pokusi zabit znovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fery
Zaslal: pá březen 16, 2012 7:11 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Nazarei napsal:
Na aplikace se nezapomelo, nicmene prace na nich pokracuji pomalu. Spolecne se Sedmym zivlem vyjdou minimalne aplikace na CT a NaS, idealne pak aplikace ke vsem modulum.

Výborné, aspoň to. Já se na DrD2 teprve chystám, ale v Asterionu je tolik věcí a tak věřím, že jak píšu by to obohatilo pravidla a že práce jdou pomalu.
Nekromacie mě docela zajímá (jako ve hře Very Happy ) jak bude udělána a převedena na DrD2, protože pro DrD/Drd+ byla naprosto kouzelná Smile
Škoda jen, že nejsem takový Drd2 guru abych dokázal pomoci s aplikacema. Možná bych se chytnul, vidět někde ukázku. No čeká mě sezení tak u přípravy určitě narazím na to, že budu muset něco aplikovat Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: so únor 15, 2014 16:00 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Upřímně - někteří (teda minimálně já Very Happy ) tušili/věděli že přijde i mistrovské povolání... a popravdě - je lepší nechat co největší část pravidel od tvůrců tak aby byla co nejvíce kopaktní Wink

Nekromancii se snažím(e) převést právě tak, aby zůstala v původním duchu, i když nevylučuji možnost nějakého volitelného zjednodušení, které je více v DrD2 duchu.

citace:
Škoda jen, že nejsem takový Drd2 guru abych dokázal pomoci s aplikacema. Možná bych se chytnul, vidět někde ukázku. No čeká mě sezení tak u přípravy určitě narazím na to, že budu muset něco aplikovat


Tak jedna věc je pravidla vytvořit, druhá otestovat Wink Ale tohle koordinuje Nazarei, já dělám jen svůj malej kousek Wink

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.