Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Dugatan
Zaslal: st květen 25, 2011 18:23 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Dobrý den. Mám pár dotazů k Canthii. Zajímalo by mě, jak to tam bylo za dob hevrenů něž město bylo dobito. Jestli meli třeba hostince, hospody, vykřičené domy a jiné zábavní podniky kromě arény? Kde bydleli hevreni, kteří do města připutovali? Jak se tam chovali k cizím rasám = náštěvám? Měli tam něco jako pořádkové hlidky, které uklidňovali horkokrevné hevreny? Mají hevreni nějaký svůj alkohol, který vypalovali? Jakým řemeslům se ve městě věnovali? Dobrodružství Poslední boj se mi velice líbilo. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí o hevrenech, ale nejvíc mě potěšil Hevrenský zákoník. Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: ne květen 29, 2011 19:40 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Dobrý den. Měl bych pár dotazů.
Jak to prosím vypadá s vydáním knihy Zpívající meč: Čajový drak a kočičí démon? Stihne se to v červnu vydat?

Modul Pro smrt a slávu jste odsunuli, aby jste ho ještě vylepšili?

Mějte se.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po květen 30, 2011 21:39 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Dugatan: určitě to město žilo, takže hostince, koňské trhy, zápasiště i ty vykřičené domy - navíc měli hevreni řadu válečných zajatců a otroků.
O pořádek se starali bojovníci z družiny vládce města.
Cizí rasy - záleží, jestli s nimi zrovna vedli válku:) Ale pokud se jednalo o váženého bojovníka - bojovnici, který přišel bojovat do Arény (a mohl mít kolem sebe i početnou družinu), pak ho respektovali a tolerovali. V případě nějakého porušení zákona to s ním samozřejmě nedopadlo dobře.
Alkohol - napadá mě, že hevreni pijí něco na způsob kumysu - kvašeného kobylího mléka.

Zloděj Slavoj: doufám, že se to stihne, ale není to v mých rukou. Už je hotová mapa, chybí obálka a asi dva obrázky. Pak bude ještě záležet na rychlosti tiskárny.
Pro smrt a slávu - je třeba vybrousit text. Je v něm spousta informací, ale autoři vědí, že to stále může být o něco lepší. V takovém případě se vyplatí počkat a ještě zapracovat.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elwe
Zaslal: po červen 06, 2011 20:43 Citovat
Založen: 9.3.2008 Příspěvky: 65
Zdravím,
nedávno jsem se dozvěděl o chystaném DrD2. Jak to bude s aplikacemi pravidel? Nebo tvůrci DrD2 už s Asterionem počítají?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: st červen 08, 2011 21:45 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Původně se tuším říkalo, že DrD2 by mělo být s Asterionem kompatibilní, a snad se i nějaké aplikace plánovaly, dokonce se to psalo (například v lednu) autory DrDII na RPGforu...

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Aloone
Zaslal: so červen 11, 2011 21:33 Citovat
Založen: 4.6.2011 Příspěvky: 32
Ahoj lidi.

Rád bych se optal na kněze drd+ v asterionu. Mám hráči dát na výběr ze všech bohů jak 17tky tak 10tky? Navíc by mě dost zajímalo, jak je myšlena moc a schopnosti u bohů v rozšíření pravidel pro drd+? Když u boha je napsána schopnost třeba empatie, mám tím chápat, že kněz, který bude uctívat právě toho boha, může umět jen empatii? Nebo umí všechny 4 schopnosti z pravidel drd+ a v téhle má nějaké výhody? Úplně jsem se v tom ztratil, jestli někdo můžete pomoc, budu vám velmi vděčen.

Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: ne červen 12, 2011 7:49 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Princip znamená to samé, co v pravidlech DrD+, tedy že Aurion jako bůh má všech 6 bodů v životě. Moc energie a osud znamená, že tohle jsou dvě pole působnosti, kde vládne nejvíc, a z kterého může knězi poskytnout zázraky. Schopnost znamená schopnost, která je favorizovaná kněžími při přestupu na další úroveň, tedy v případě aurionovce to nejpravděpodobněji trans (nic mu nebrání vzít si jinou, ani k ní nedostane nějaké bonusy, ale prostě je to nejběžnější schopnost mezi aurionovci).
Teoreticky můžeš dát hráči vybrat ze všech bohů, ale spíše bych doporučoval zúžit trochu jejich okruh, popřípadě je rozdělit do asi tří skupin:
1) bohové vhodní pro každou příležitost a i pro začínajícího hráče (Aurion, Faeron, Siaron, Gor, Tarfein, Finwalur)
2) bohové vhodní na spíše jen na určitý druh her a pro zkušenější hráče (Sirril, Mauril, Dunril, Alcaril, Estel, Siomen, Mern, Lamius, Sandol Kah, Serapis, Šin, Dreskan)
3) bohové vhodní spíše pro CP nebo velmi zkušené hráče (Rianna, Mirtal, Ndangawa, Ynnar Rút, Meabor, Inaka, Gwi, Temná kápě)

Tohle ale není nikde psáno, je to spíš můj osobní pocit z toho, co jsem získal z těch pár her, co jsem ještě v dávnověku hrával... ale jestli nemají tvoji hráči nějaké speciální choutky, tak určitě těch šest bohů z prvního oddílu stačí, já osobně bych skoro vždy sáhnul po někom z nich.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aloone
Zaslal: ne červen 12, 2011 8:46 Citovat
Založen: 4.6.2011 Příspěvky: 32
Mockrát děkuji, takže mu dám na výběr z těch prvích bohů co si mě napsal. Napíšu mu k tomu nějaké základní charakteristiky těch bohů a nechám si ho vybrat. Informace o boží moci a schopnostech boha mu tedy taky mám říct nebo si je nechat pro sebe? : )
Ještě by mě zajímala jedna věc, všechny zázraky jsou vypsané v drd+ pravidlech? Nebo je ještě nějaké místo kde jich je víc? Jelikož jsem tu někde četl například jakési problesknutí (teleport jestli jsem to dobře pochopil) a ten sem nikde nenašel.

Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: ne červen 12, 2011 14:13 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Podle mého, čím méně mu řekneš, tím lépe, stačí jen informace nejnutnější pro hru; spíš jen vypíchni nějaké info z VTB. Pokud ho ještě nemáš, tak doporučuji, protože pro hru kněze a pro dobrodružství s tematikou náboženství je esenciální. Najdeš v něm informace o charakteru boha, poli jeho působnosti, ale především o vzhledu, charakteru a úloze jednotlivých kněží - stejně jako popis jeho schopností, rituálů a "zázraků" a mnoho dalšího.
Určitě jde hrát i bez VTB, ale hra se tím dramaticky ochudí.
DrD+ jsem naposledy viděl asi před šesti lety, ale pokud se nepletu, tak popis zázraků je tam jen jako nástin obecných principů, podle kterých je sestavovat a vymýšlet, ale příliš se neshoduje s tím, jak jsou bohové prezentováni na Asterionu - proto je (konkrétně pro kněze) lepší aplikace pravidel 1.6, kde je vytvořeno povolání specielně pro potřeby Asterionu (a zázraky jsou zde na úrovni čarodějových kouzel).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: ne červen 12, 2011 16:00 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Uh... kdy se dozvíme výsledky "soutěže" Asterion hledá novou krev ???

Podáte zatím alespoň dílčí informace? Kolik bylo uchazečů, v jaké je to fázi,...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: ne červen 12, 2011 18:40 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Aha,....
vůbec můj dotaz
neberte v potaz
nějak jsem to popletl
o měsíc se přehlédl.
=D

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Aloone
Zaslal: st červen 15, 2011 10:54 Citovat
Založen: 4.6.2011 Příspěvky: 32
Můžu se optat, jestli se někde dají stáhnout erraty k drd+? nebo není jiná šance než si znova koupit pravidla? Razz to by mě přišlo dost nefér.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čestmír
Zaslal: st červen 15, 2011 11:06 Citovat
Založen: 18.5.2010 Příspěvky: 11 Bydliště: Liberec (a přes týden Praha)
Já je našel tady.

_________________
HOWK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aloone
Zaslal: st červen 15, 2011 12:02 Citovat
Založen: 4.6.2011 Příspěvky: 32
A já ti děkuju : )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: po červen 20, 2011 18:53 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Můžete prosím sem dát obálku knihy Zpívající meč: Čajový drak a kočičí démon až bude hotova. Moc díky. Ilustrace z knihy se mi líbí.
Zatím se asi ještě nevím, kdy tato kniha výjde? Hodně zdaru.

Slavoj

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 100 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.