Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  Začátek s Asterionem

Čestmír
Zaslal: st červen 08, 2011 1:02 Citovat
Založen: 18.5.2010 Příspěvky: 11 Bydliště: Liberec (a přes týden Praha)
Ale jo, taky jsem ho hrál takovým způsobem, že jsem se stylizoval do role vůdce družiny (takový správný Aurionovec s mečem), a většinou mě to i vážně bavilo. Taky většinou hraju hodně na RP. Skillů jsem si užil málo, ale pak to zase stálo za to.

Problém je v tom, že ne každý je takový, a taky se mi kněz dost blbě PJuje. Musíš mu vymýšlet překážky na míru, kde se zase ostatní moc neuplatní. Když ho hraješ opravdu podle pravidel, tak je to získávání vlivu hrozně zdlouhavé a ostatní se při něm můžou akorát tak šťourat v nose. My to většinou řešili tak, že se buď kněz na vliv vykašlal a řešilo se to roleplayem, anebo se prostě řeklo, že má na všechno dost času a nakonec mu všechno vyšlo.

Na zloděje existují erata, která ho dost oslabila (jako fakt hodně). Hráli jsme podle nich a nepřišlo mi, že by zloděj nějak extra vynikal, i když byl stále dost silný.

_________________
HOWK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kelghor
Zaslal: st červen 08, 2011 9:44 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Koukal jsem na erratu, ale přišlo mi že je to furt málo... i když jsem to nezkoušel...

Co se týká vlivu, tak já vliv většinou používal na vesničany nebo spoluhráče... a to ale už si to tolik nepamatuju... vím že sme to většinou řešili tak napůl roleplayem a napůl hodama kostkou... většinou jsem se snažil získat vliv prvním dojmem (1 hod) a tak nějak jsme většinou těžil jenom z toho... Kdo zdržoval u nás mnohem víc byl třeba theurg, když hledal vazby,...

Myslím že DrD+ je moc komplexní na to aby to blyo hratelný, takže ať člověk chce, musí některý pravidla vypuistit nebo slušně poupravit... v DrD 1.6 jsou zase jen taková vlážná, takže tma naopak je dobrý je trochu zesložitit aby se dostpělo k podobnému efektu hry..

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Rauksul
Zaslal: st červen 08, 2011 21:54 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
citace:
Zkoušeli sme DrD+ hrál jse Theurga... To prostě nejde...

Když nejsem PJ jsem Theurg a je to božíí!! Wink

Pro Čaroděje používáme nějaký dodatečný pravidla, živly, čerpání z těla a podobně, dost to čaroděje oživilo...

Kněz je mor Smile chce to šikovnýho hráče, na Asterionu je dost věcí (svátky, bohové, zvyky...) které by kněz měl umět (dovednost teologie + to že je kněz). Ale jde být i "prostý" Gorovec nebo Mernovec. Ale to je vlastně stejný u všech DrD...

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kelghor
Zaslal: čt červen 09, 2011 11:58 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Rauksul: a jak jsi ho hrál? Jako Čaroděje nebo jako Tvůrce? Navíc by mě zajímalo, jak vůbec může theurg fungovat na Asterionu, i s těma opravama mi přijde silně mimo...

Theurg má perfektní ty efekty kouzel, ale to je přesně to co jako theurgii neberu... podle mě to je právě spíš kouzelnictví.. theurgové jsou na démony a kouzelníci na kouzla... slabí hloupí kozelníci kouzla uměj jenom namemorovaný a právě ti zběhlejší je dokážou poupravovat protože již chápou principy... =) to sem už ale hodně offtopic =D

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Aloone
Zaslal: pá červen 10, 2011 9:48 Citovat
Založen: 4.6.2011 Příspěvky: 32
Tak právě mě domů přišel Čas Temna, jsem spokojen. Akorát bych se chtěl optat na pár věcí. Asi ne všechno co je uvedené na cdčku ohledně dálav je uvedeno aj v sešitě přiloženému k tomuto modulu, že ano?

Dost by mě zajímalo v jakém městě, nebo na jaké části Tary, bych měl družinu nechat začínat?

A v neposlední řadě co s mapou? Měl bych jí družině ukázat taková jaká je? Nebo jí radši překreslovat kousky aby neměla tak kompletní představu o Taře?

Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: pá červen 10, 2011 10:06 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Vezmi mapu, zakryj zy zajímavější místa jako země nářků, tisíc jeskyní.. a nebo rovnou použij slepou mapu tady ze stránek, tu v malování trochu progumuj aby bylo vidět jen Taros, Minkor, Albireo, Rilond Erin Derton, a pár dalších znýámých míst.... Opěto prostě ugumuj části Kharova území,...

A dej jim to... minimálně by dle mě družina měla vědět o tom kde se nacházejí tyhl e města... (popřípadě ještě nový Amir,Kor, Athor pokud budou z dálav...)

máš dost možností podle RAs své družinky... Jesti tam máš elfy trpaslítky a skřítky bude možná nejlepší jim dokonce dát jenom mapu Khelegových hor Zlatého a červeného lesa....

Stejně tak začátky.... Hráči mohou připlout z Lunenwigu do Erinu, mohou se tam seznámit teprve s prvními Tarskými zvyky a způsoby... Pak máš první dobrodružství jasný.... Cesta přez džungli nebo po moři do Dunrielanu a Rildonu.. Obě mohou mít své nástrahy... Jako jedno z nejvíce ztěžejníhc míst je taky Albireo... Teda alespoň pro mě osobně představuje Albireo takové srdce civilizace na Taře...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Aloone
Zaslal: pá červen 10, 2011 10:17 Citovat
Založen: 4.6.2011 Příspěvky: 32
Super díky.

Právě jsem přemýšlel, že bych je hodil do Albirea a odehrál s nima ty úvodní doupata co jsou přiložena k modulu. I když možná by nebylo špatné je vysadit v nějakém tom přístavním městě a nechat jim projít džungli ale nevím nevím jestli by to bylo nejlepší pro začátek : ) Co si o tom myslíš?

Pro upřesnění, postavy budou převážně z Lendoru a budou na ostrov dopraveni v jedné z lodí, kterých do Tary pluje spousta.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: pá červen 10, 2011 11:22 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Pokud jsou postavy z Lendoru a samotní hráči Asterion moc neznají, je to skvělá příležitost pro tebe jako PJe... V tom případě bych se domluvil s hráčema na Historii a začal hrát příběh asi od vyplutí z Lendoru... Během cesty mohou potkat nějaké to CP, které jim třeba něco málo povypráví o Taře, může to být jejich první kontakt na který se budou moci obrátit například v Erinu...

Nemusejí jít ani přez tu džungli, mohou plout z Erinu násldně do Rilondu a tam udtud potom po trpasličí cestě do Albirea...

Každopádně... Pro tebe celý tenhle systém bude mít 1 obrovskou výhodu... Budeš moci hráčům a zároveň postavám opstupně v různě velkých dávkách udávat informace o Asterionu. Seznámíš je s kalendářem, se svátkama, sem tam jim nějaké CP poví něco málo o známých osobnostech (Alwarin, Walden, Mortus, Tork Tilkiralin,...) Navíc, tka budete mít naprosto jasno. Co vědí postavy a co ne... Protože třeba skutečnost o Tvárnosti nebo o tom jak fungují myšlenkové bytosti, to nevědí obyčejní lidé jen tak.. tato pravidla světa vědí jen ti zkušenejší... (čili i honba za infromacemi bude velmi zajímavá...)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.