Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Dugatan
Zaslal: ne duben 03, 2011 12:38 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Zdravim. Chtěl bych se zeptat na kočky manduke popsané v modulu Stíny jihu na strance 27.
1. Je tam psáno že se chováním v mnohém podobají lendorským vlkům. Jestli to znamená že můžou pronásledovat svou kořist jako smečka hladových vlků, Nebo jestli mají nějakou výraznou vlastnost?
2. Není tam ani popis jak vypadají?
3. Nejsou popsané v aplikacích, tak by mě zajímalo, jestli se dají použít už nějaké zaplikované kočky? Pak jaké?
4. A dále by mě zajímal totem na drd+ pro hraničaře nebo jeslti se dá použít popsaný totem pro vlka?
Líbí se mi jako náhražka vlků. Děkuji za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: ne duben 03, 2011 14:02 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
ad 1) znamená to především to, že žijí společenským životem, tedy ve smečce, při lovu kooperují (kořist bývají nejčastěji antilopy a stepní srny, zajíci a králíci, všemožní ptáci a dokonce i ryby) a na rozdíl od jiných kočkovitých šelem (např. lvů) nevytvářejí smečky, kde je výrazná převaha dominantních samců pářících se s majoritou samic, ale spíše žijí v trvalejších párech, které jen společně vychovávají koťata
ad 2) podle všeho jsou spíše menšího vzrůstu, asi velikosti ocelota (bez ocasu 0.5 až 1 metr, ocas 30 - 45 cm); kratší ocas je především z toho důvodu, že jsou převážně pozemní stvoření (dlouhý ocas je výhodou pro udržení balancu ve větvích); jejich hlava je kulatá s mírně vystupujícím čenichem, dominují jí velikánské široce otevřené oči nejčastěji temně zelené barvy (vzácně jasně modré - ty jsou hevreny považovány za ztělesnění duchů zvěře) - velké oči značí, že loví nejčastěji brzy ráno před rozbřeskem, nebo naopak za soumraku; zbarvení je pak povětšinou s pískovým podkladem na zádech, na kterém se v průběhu léta objeví tmavší pruhy, které na zimu mizí, bříška a čenich mají pak sněhobílý; samec a samice od sebe nejsou na první pohled k rozeznání
ad 3) neuvědomuju si, jaké další kočkovité šelmy jsou popsány, ke kterým by se daly připodobnit... ale manduke na člověka (ani na hobita) neútočí, jsou spíše plašší, jen v případě, že jsou ohrožena mláďata, zuřivě útočí; dokonce je možné si počíhat, až manduke zabijí, a pak je od kořisti křikem odehnat a je jídlo bez námahy
ad 4) pravděpodobně by to snad neměl být problém (DrD+ ale při ruce nemám)

Stačí?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan
Zaslal: ne duben 03, 2011 15:06 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Něco jako rys Ajaakej? Ale s ocasem?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: ne duben 03, 2011 21:05 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Pokud to bereš z hlediska charakteristik, tak klidně, jinak příliš ne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: st duben 06, 2011 20:19 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Chtěl jsem se zeptat na to hledání nové krve do Asterionského týmu...
Co se týká popisování oblastí... rád bych popisoval asi Oblé hory s Ginfarem... Nicméně si nejsem jist, kolik o této oblasti bylo řečeno v kterémkoli modulu.. něco jsem si našel v hlavním modulu, ale bojím se že někde udělám stejně botu, když pozapomenu na nějakou podstatnou událost... Navíc si nejsem jist, jestli bylo někde řečeno jak Ginfar "padl" ...

Je o tom někde důležitá zmínka, nebo to může být právě předmět, který si mohu vymyslet a psát o něm?

Díky za odpověď.

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
miloslav.zaoral
Zaslal: st duben 06, 2011 21:09 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Pokud se na to vrhneš, tak asi budeš muset pátrat, tak jako to děláme my při tvorbě Smile , prolést všechny dostupné materiály: moduly, web a navázat na to dle své fantazie Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: st duben 06, 2011 21:47 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Shocked
"polk"
... tak snad to zvládnu...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
oggysu
Zaslal: čt duben 07, 2011 6:21 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Všechny oblasti jsou vybrány tak, aby jste měl při jejich tvorbě co nejmenší práci, ale i minimální omezení - toho se týká i zatím minima informací o nich; ale jak psal Miloš, ani nám povětšinou nezbývá nic jiného, než prolézat staré moduly a hledat.
Hlavně si musíš uvědomit, že na 10 tisících znacích není ani tak důležité (a hlavně není místo) něco dopodrobna rozpitvávat, ale přijít s několika originálními nápady a dát celé oblasti nějakou konzistetní atmosféru;-)
(jinak to, jak Gianfar "padl" je napsáno tuším v původním HM)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: čt duben 07, 2011 8:43 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Prolejzal jsem to a našel jsem tma o Ginfaru, popis oblých hor.. na cca 1,500 znaků myslím.. no a bylo tam psaný o Ginfaru, že je nevyrabovanej, protože je mimo obchodní a jiný cesty pěkně někde zašitej...
z textu mi vyplývá že se o něm "zapomnělo" při dobývání... což mi přijde trochu zvláštní... a napadla mě i lepší možnost jak vysvětlit nevyrabované město aniž bych tohle porušil... =)
Tak co nejdříve se do toho dám, vymyslím něco pěkného originálního a zkusím tomu vdechnout co nejlepší atmošku...
Díky za odpovědi klucí =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
arten
Zaslal: pá duben 08, 2011 18:53 Citovat
Založen: 9.10.2003 Příspěvky: 277 Bydliště: Ntonga Ngoro - rodina wutabe
Do súvislosti takto z fleku dávam pasáže o bitke o Marellion, pasáže z modulu Z hlbín zelenej a modrej o dcére posledného kniežaťa Gianfaru myslím, že sa volala Hanlava, ďalej životopis Orista Zeleného...

_________________
Osud mužov je jasný, nie je treba veštcov
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miloslav.zaoral
Zaslal: pá duben 08, 2011 19:45 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Kelghor napsal:
Prolejzal jsem to a našel jsem tma o Ginfaru, popis oblých hor.. na cca 1,500 znaků myslím.. no a bylo tam psaný o Ginfaru, že je nevyrabovanej, protože je mimo obchodní a jiný cesty pěkně někde zašitej...
z textu mi vyplývá že se o něm "zapomnělo" při dobývání... což mi přijde trochu zvláštní... a napadla mě i lepší možnost jak vysvětlit nevyrabované město aniž bych tohle porušil... =)
Tak co nejdříve se do toho dám, vymyslím něco pěkného originálního a zkusím tomu vdechnout co nejlepší atmošku...
Díky za odpovědi klucí =)


ok, budeme se těšit... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: čt duben 21, 2011 21:08 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Stále ještě nic bližšího o datumu vydání Pro smrt a slávu?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: pá duben 22, 2011 7:46 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Silwerik napsal:
Stále ještě nic bližšího o datumu vydání Pro smrt a slávu?

Oznámení se objevilo už na našich facebookových stránkách: vydání se posouvá (snad jen o měsíc, dva) z důvodu naší snahy vypilovat modul do co nejuspokojivější podoby (pro nás autory, i pro vás čtenáře). Věříme, že to bude jen pro dobro věci, a raději si počkáte na lepší čtení, než abyste dostali do rukou nedodělaný text.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan
Zaslal: čt duben 28, 2011 12:13 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Zdravím. Zrovna jsem dočetl článek o pivu v květnové pevnosti a moc se mi libil. Chci se zeptat na dostupnost některých piv v Dalavských hospodách? A to na: Boševalský Bodrý mnich, Ohnivá saň, Kujavský Šalvíř, Ervarijskou Stračenu, Stydliva nymfa, Harmaradsý Pištec, Žíznivý Nunmejec. Dále by mě zajímalo, jestli se Postřelený hevren a Soravský Volek dovaží do větších měst? Jaká je rozšířenost popsaných neznačkových piv? A jak se pohybují ceny dovážených piv na Taře? Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: čt duben 28, 2011 16:33 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Dugatan napsal:
Zdravím. Zrovna jsem dočetl článek o pivu v květnové pevnosti a moc se mi libil. Chci se zeptat na dostupnost některých piv v Dalavských hospodách? A to na: Boševalský Bodrý mnich, Ohnivá saň, Kujavský Šalvíř, Ervarijskou Stračenu, Stydliva nymfa, Harmaradsý Pištec, Žíznivý Nunmejec. Dále by mě zajímalo, jestli se Postřelený hevren a Soravský Volek dovaží do větších měst? Jaká je rozšířenost popsaných neznačkových piv? A jak se pohybují ceny dovážených piv na Taře? Děkuji

Tak všechny uvedené značky se dají v Dálavách sehnat spíše výjimečně, většině hospodských se vyplatí nakupovat spíše od nějakého bližšího pivovaru. Jednou za čas je však možné na soudek vzdálenějšího piva narazit, především pak ve velkých přístavech (i když spíše seženeš soudek, než abys narazil na hospodu, kde ti takové pivo načepují). Postřelený hevren se nedováží nikam, Soravský Volek je k sehnání na velké části statků a hospod v Soravsku.
Rozšířenost neznačkových popsaných piv je pouze lokální. Existují však podnikavci, kteří čas od času vypraví třeba i soudek letničkového piva na Taru, nebo doveze jablečné pivo ze Zelanů do Albirea či Tarosu. Ale není to žádné pravidlo (a tedy chceš-li je ve své hře použít, není to ani problém).
Ceny dovážených piv se pohybují od dvoj až desetinásobku ceny běžných piv, zde ale záleží na značce (tedy výjimečně to může být i mnohonásobně víc).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 99 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.