Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

zloděj slavoj
Zaslal: po únor 28, 2011 10:16 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Na stránce MYTAGU se píše, že Hry s příběhem: zločin a trest májí vyjít 11.3.2011. Chtěl bych se zeptat, zda to platí a nebo je to jen předběžné datum.

Díky Gilgalade a Cenisi za informace o vzniku jmen skřítků.

Měl bych dotaz: Může se nosit rapír v pouzdře na zádech? Já se domnívám, že by to šlo. Taky by neměl být problém ho tasit.

Chtěl bych se ještě zeptat, zda se na modulu Pro smrt a slávu
ještě pracuje a nebo se jen dolaďují drobnosti a ilustrace?

Díky

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po únor 28, 2011 10:50 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
zloděj slavoj: právě jsem před chvílí zjistil, že to tak je:) Dostaneme autorské výtisky nejspíš ve stejnou chvíli, kdy dorazí knihy do obchodů - taky se na ně těšíme:) Tahle kniha vznikala skoro tři roky, tak snad se bude líbit.

Rapír - tady jsem našel jedno takové pouzdro: http://www.outfit4events.cz/kordy/pochvy-a-bandaliry/kozena-pochva-a-zaves-na-rapir
Jinak nosit rapír na zádech - možné to určitě je, jenom mi přijde, že trochu nepraktické. Na zádech se nosily zbraně většinou při "cestování" nebo třeba šavle - ty jsou tomu celkem přizpůsobené.
Ono tasit rovnou ze zad a přitom si neuříznout ucho (nebo v horším případě hlavu:) vyžaduje docela cvik:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: po únor 28, 2011 12:23 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Gilgalad napsal:
zloděj slavoj: právě jsem před chvílí zjistil, že to tak je:) Dostaneme autorské výtisky nejspíš ve stejnou chvíli, kdy dorazí knihy do obchodů - taky se na ně těšíme:) Tahle kniha vznikala skoro tři roky, tak snad se bude líbit.

Rapír - tady jsem našel jedno takové pouzdro: http://www.outfit4events.cz/kordy/pochvy-a-bandaliry/kozena-pochva-a-zaves-na-rapir
Jinak nosit rapír na zádech - možné to určitě je, jenom mi přijde, že trochu nepraktické. Na zádech se nosily zbraně většinou při "cestování" nebo třeba šavle - ty jsou tomu celkem přizpůsobené.
Ono tasit rovnou ze zad a přitom si neuříznout ucho (nebo v horším případě hlavu:) vyžaduje docela cvik:)



Tak to super!! Už se nemohu dočkat.

Moje postava je hobit zloděj. Díky tomu, že bude mít rapír na zádech, tak mu nebude např. zavazet při lezení. Taky se podle mě bude pohybovat mnohem tišeji, než kdyby ho měl umístěný tradičně. Lehce by mohl o něco zavadit.
Co myslíš?

Díky.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po únor 28, 2011 12:33 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
zloděj slavoj napsal:
Moje postava je hobit zloděj. Díky tomu, že bude mít rapír na zádech, tak mu nebude např. zavazet při lezení. Taky se podle mě bude pohybovat mnohem tišeji, než kdyby ho měl umístěný tradičně. Lehce by mohl o něco zavadit.
Co myslíš?


- kdyby měl rapír spešl uzpůsobený na svou velikost, mohl by ho nosit i klasicky. Ale klidně i na zádech - je to Tvůj hobit:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: po březen 14, 2011 14:15 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Podařilo se už prosím někomu zakoupit knihu Hry s příběhem: zločin a trest? Kniha měla vyjít 11.3.2011.

Super zpráva je, že by snad modul Pro smrt a slávu měl vyjít v dubnu. Snad se to povede. Tvůrcům držím palce.

Přeji pěkný den.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: út březen 15, 2011 8:01 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Tak jsem včera poslal dotaz MYTAGU týkající se nové knihy Hry s příběhem: Zločin a trest. Dozvěděl jsem se toto:
Dobrý den, knížka dnes vyšla, bude k mání ve všech velkých
distribucích (Kosmas, Euromedia, Dobrovský, Kramerius, Seqoy...), lze
ji objednat i přes distribuci Fantasyobchodu (s Arrakisem jsme svého
času jednali o prodeji Příběhů Impéria) - je to pro knihkupce
složitější, ale levnější.
Děkujeme za přízeň
S pozdravem
J. Reiter


Nedávno jsem si znova pročítal starší povídky z Asterionu vydané v Dechu draka a nejvice se mi líbily tyto povídky:
USCHLÝ SAD 11/2009
ODPLATA NOČNÍCH STÍNŮ 7/2009
PIRÁTŮV KÁMEN 9/2008
VOLÁNÍ BUBÍNKŮ 5/2008
SNAD V PŘÍŠTÍM ŽIVOTĚ 1/2007
CESTY 2/2006
JISTOTA JE JISTOTA 6/2002

Rozhodně je všem doporučuji. Tím rozhodně nechci říci, že by ostatní povídky byly špatné. To rozhodně ne, jen mě tyto zaujaly nejvíce.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: út březen 15, 2011 12:02 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Pro všechny příznivce Asterionu - pokud do poznámky k objednávce Her s příběhem http://www.fantasyobchod.cz/hry-s-pribehem-zlocin-a-trest-p-4152-kniha.html uvedete heslo Asterion, budete mít na knihu 10% slevu"Smile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: út březen 15, 2011 23:52 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Bohužel, to vycházi asi na 20kč, a poštovné si Fantasy obchod ůčtuje asi 50 kč, takže se to moc nevyplatí.. i když nevím kolik stojí knížka v kamenném obchodě... KAždopádně asi budu nucen využít obchodu kamenného, pokud bude cena srovnatelná z tou na Fantasy obchodě... nebo vymyslet ještě nějakou věc co bych si na FO koupil...

Jka dlouho bude tato akce se slevou v provozu? že bych si počkal i na Pro smrt a slávu a zakoupil obojí najendou...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kenny
Zaslal: st březen 16, 2011 10:27 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Škoda,že jsem si knížku už zakoupil v předprodeji Very Happy

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iskar
Zaslal: st březen 16, 2011 17:36 Citovat
Založen: 30.3.2010 Příspěvky: 60
Nie som si istý, či táto otázka nepatrí skôr do témy Z hlubin zelené a modré, ale pre istotu ju píšem sem.

V aplikáciach pre DrD k modulu ZHZM sú uvedené číselné hodnoty (kvalita zbroje, váha, cena) pre koženú a šupinovú zbroj vyrobenú zo siwrisa (predpokladám, že sa vzťahujú na veľkosť B). Bolo by možné odniekiaľ zistiť aj váhu a cenu zbroje pre veľkosť A, resp. C? Snažil som sa ich odvodiť z parametrov "obyčajnej" koženej a šupinovej zbroje, ale tam sú rozdiely omnoho väčšie (klasická šupinová zbroj váži viac ako dve kožené, kým pri výrobkoch zo siwrisa je váhový rozdiel len 30 mincí) a výsledné čísla sa mi nezdali príliš použiteľné.

Vďaka za každú pomoc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skaven
Zaslal: čt březen 17, 2011 16:08 Citovat
Založen: 17.3.2011 Příspěvky: 1
Kelghor napsal:
Bohužel, to vycházi asi na 20kč, a poštovné si Fantasy obchod ůčtuje asi 50 kč, takže se to moc nevyplatí.. i když nevím kolik stojí knížka v kamenném obchodě... KAždopádně asi budu nucen využít obchodu kamenného, pokud bude cena srovnatelná z tou na Fantasy obchodě... nebo vymyslet ještě nějakou věc co bych si na FO koupil...

Jka dlouho bude tato akce se slevou v provozu? že bych si počkal i na Pro smrt a slávu a zakoupil obojí najendou...


Cena v obchodech (doporučená) bude 249 Kč...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kain
Zaslal: út březen 22, 2011 10:06 Citovat
Založen: 20.1.2006 Příspěvky: 44 Bydliště: Brno
Iskar napsal:
Snažil som sa ich odvodiť z parametrov "obyčajnej" koženej a šupinovej zbroje, ale tam sú rozdiely omnoho väčšie (klasická šupinová zbroj váži viac ako dve kožené, kým pri výrobkoch zo siwrisa je váhový rozdiel len 30 mincí) a výsledné čísla sa mi nezdali príliš použiteľné.
Já bych vůbec neřešil váhové rozdíly mezi šupinovou a koženou. Prostě bych se podíval: kožená zbroj pro velikost A váží o x % méně než pro velikost B. A stejný procentní poměr bych zachoval zbrojí ze siwrisa. Pokud je kožená pro A o 20 % lehčí než pro B, tak počítej, že i ta ze siwrisa bude o 20 % lehčí pro A než pro B.

_________________
Prach jsi a v prach se obrátíš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: út březen 22, 2011 17:10 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Na webu Fantasy Planet - www.fantasyplanet.cz/ - právě běží soutěž o výtisk Her s příběhem.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: ne březen 27, 2011 9:33 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Hry s příběhem už spokojeně odpočívají v knihovničce (musí počkat na správný ČAS:), vyhlížejí zatím perfektně. Nový modul za měsíc, taky co by kamenem dohodil... 2011 bude dobrý ročník Very Happy

Chtěl jsem se zeptat na pár informací k chystanému modulu s pracovním názvem Derteon. Je ještě daleko za obzorem, stejně by mě ale zajímalo, o co půjde. Velká prohlídka napříč městem? V podstatě román formou dobrodružství? Bude cílem Orean a Setba?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: po březen 28, 2011 7:25 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Silwerik napsal:
Hry s příběhem už spokojeně odpočívají v knihovničce (musí počkat na správný ČAS:), vyhlížejí zatím perfektně. Nový modul za měsíc, taky co by kamenem dohodil... 2011 bude dobrý ročník :D

Chtěl jsem se zeptat na pár informací k chystanému modulu s pracovním názvem Derteon. Je ještě daleko za obzorem, stejně by mě ale zajímalo, o co půjde. Velká prohlídka napříč městem? V podstatě román formou dobrodružství? Bude cílem Orean a Setba?


Je jeste velmi daleko za obzorem, takze z nej nevykukuje ani kousek. Puvodne to melo byt velke dobrodruzstvi, kde by se prolinal popis pribehu s popisem prostredi, ale jak to bude, nikdo nevi

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 98 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.