Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Temná kápě
Zaslal: út únor 08, 2011 10:28 Citovat
Založen: 19.2.2008 Příspěvky: 42 Bydliště: Palác stínů
Kelghor napsal:
Lze někde nastavit pro vlastní profil pořadí výpisu příspěvku? Je to sice maličkost ale jsem clekově zvyklý, že když kliknu na nějaké forum, tak že se mi objeví příspěvky nejnovější... a ne nejstarší, které jso utřeba 4 roky passé...

vím že dole na foru se to dá změnit... ale to mi nevydrží do dalšího prohlížení a tka to postrádá smysl... =/

Volitelný řazení témat a příspěvků je až u verze phpBB3, zatimco tohle fórum je phpBB2.
Je to důležitý? Zvyky jsou inhibitory - to by ti řekla každá Temná kápě...
Ale je hezký, že ses ozval, když tě to sere Twisted Evil

_________________
Ctnosti jsou lži a vězení pro ducha - musíš se jim vysmát!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kelghor
Zaslal: út únor 08, 2011 11:20 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Extra důležitý to není, ale štve mě to pokaždý, když se překliknu a místo na to miniaturní číslíčko poslední stránky kliknu vedle... pak na to koukam jako puk a řikám si .. ta debata je nějaká divná, pak si teprv všimnu že sem se uklik a musím načíst stránky poslední... a pak teprve zjistím co je psáno nového...
Temnou kápi neuctívám a nebavím se sní Twisted Evil ... zvyky sice nejsou dobrá věc, ale když už je člověk zvyklej tak se hold prostě nedá nic dělat...
Navíc jsem myslel že Khar je pro účelnost, a řazení for opačným způsobem by bylo účelnější Twisted Evil

(Tak proč se neozvat, je to jen dotaz a maličkost že =) )

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: út únor 08, 2011 15:11 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...mě se to taky stává a děsně mě to irituje Laughing ale za těch sedm (?!) nebo kolik let jsem si na to už zvyknul, třeba se ti to povede taky Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Temná kápě
Zaslal: út únor 08, 2011 21:52 Citovat
Založen: 19.2.2008 Příspěvky: 42 Bydliště: Palác stínů
Jak ubohé, uklikávat se jako ňáký smrtelníci... Vy počítač neovládáte silou mysli?
Zamyslete se nad sebou, hoši Cool

Já bych proti upgradu na phpBB3 nic neměl, ale pokud vim, tak je na to (na rozdíl od obyčejných updatů) třeba ftp přístup, zatimco my se dostanem akorát do administrace redakčáku a fóra...

Leda se obrátit na samotnýho Stvořitele /zřizovatele Lukáše Zlesáka/. S tim je v kontaktu asi Gilgalad... Ale stojí to za tu námahu a ponížení? Twisted Evil Mně je to fuk...

_________________
Ctnosti jsou lži a vězení pro ducha - musíš se jim vysmát!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kibe
Zaslal: st únor 09, 2011 1:35 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Většinou Khara považuji za pouhý nástroj Stvořitele k poučení všech ostatních, ale někdy se mi prostě líbí, co ten kluk říká Very Happy

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: st únor 09, 2011 10:25 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...no, Kibe, jako vždy jsi zároveň nejdál, ale i nejblíž pravdě Twisted Evil ono hlavně záleží na tom, jak se na to dívá sám Khar (rozhodně si jako žádný nástroj nepřipadá, proto je na tom tak, jak je...)

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Lamius
Zaslal: čt únor 10, 2011 13:51 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Já se tu ještě vrátím k otázce lékařství. Nějací studovaní lékaři na Asterionu musí být z jednoduchého důvodu- na Univerzitě v Rilondu po bakalářském studio je mimo jiné možné studovat medicínu!!! Viz Písky proroctví.
Vždycky jsem si říkal, jak tito lékaři fungují. Budu mluvit za sebe, ale předpokládám, že jejich hlavní síla je velká znalost příznaků spousty nemocí, tudíž jsou schopni poznat co je to za nemoc a jak se dá přesně léčit v tom smyslu, že třeba vědí i to, že "v tomhle stadiu jednou uzdrav nemocného nestačí, je potřeba to seslat alespoň třikrát denně", za druhé že se mnohem víc než hraničáři nebo i třeba estelinky zaměřují na méně závažné problémy typu "bolavé klouby", za třetí jsou schopni posoudit lépe celkový stav člověka včetně budoucích hrozících obtíží, za čtvrté budou specialitsti na zbavování těl nějakých parazitů apod., no, a za paté že dokážou často nějakým zákrokem pomoci bez magie (primitivně dračákovsky řečeno třeba i to "vrať si 2k6 životů za chirurgický zákrok lékaře). A možná (alespoň někteří z nich) ovládají i magii. Hodněkrát jsem si říkal, že by nebylo od věci udělat lékaře i jako povolání, ale nikdy jsem to nenavrhl.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: čt únor 10, 2011 13:59 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...díky za postřeh Wink takhle podobně to vidím taky... hlavně bych to určitě neodděloval úplně od magie, jak jsem psal předtím, protože magie je součást Asterionu a studovaní lékaři určitě budou znát alespoň teoreticky její základy Cool

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Lamius
Zaslal: čt únor 10, 2011 14:10 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Sadaam napsal:
...díky za postřeh Wink takhle podobně to vidím taky... hlavně bych to určitě neodděloval úplně od magie, jak jsem psal předtím, protože magie je součást Asterionu a studovaní lékaři určitě budou znát alespoň teoreticky její základy Cool

Souhlasím.
Jinak není zač. Smile

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Temná kápě
Zaslal: čt únor 10, 2011 22:53 Citovat
Založen: 19.2.2008 Příspěvky: 42 Bydliště: Palác stínů
Lamius: Nechápu, jak může mít někdo tak sečtělej v podpisu takovou blitku... Laughing

_________________
Ctnosti jsou lži a vězení pro ducha - musíš se jim vysmát!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
zloděj slavoj
Zaslal: út únor 15, 2011 7:14 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Ahoj, jak to prosím vypadá s modulem Pro smrt a slávu? Myslíte, že v březnu bude vydán?
Budou uvnitř knihy Hry s příběhem: Zločin a trest mimo vnitřních ilustrací i mapky, jako u knihy Zrození Modrého měsíce (u povídek ze světa Asterionu)?

Díky za odpověď.
Přeji hodně zdaru.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miloslav.zaoral
Zaslal: út únor 15, 2011 12:12 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Přesný termín vydání modulu ještě není znám, ale usilovně na něm pracujeme Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: út únor 15, 2011 14:26 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Měl bych dotaz. U skřítků se používají čínská jména. Pokud se nepletu, tak u Číňanů se píše první příjmení a pak jméno. Jak je to u skřítků?

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: čt únor 17, 2011 12:23 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
zloděj slavoj napsal:
Měl bych dotaz. U skřítků se používají čínská jména. Pokud se nepletu, tak u Číňanů se píše první příjmení a pak jméno. Jak je to u skřítků?


Řeč skřítků je čínštinou (u horských také japonštinou, tibetštinou a vůbec dalšími asijskými jazyky) "jenom" inspirována. Třeba jako hevrenština zase portugalštinou.
Takže ta jména jsou většinou tvořena volně - někdy se při jejich tvorbě řídíme "zvukem", někdy jedno slovo obsahuje víc významů. Třeba v čínštině mají některá slova mnoho významů (např. "Li" asi šest, ne-li více), záleží na jejich vyslovení, důrazu na slabice - tím se teprve určuje smysl sdělení.
Právě proto myslím kdysi Karel Makovský zvolil pro skřítky podobný jazyk - nejvíc se podobá zpěvu ptákůSmile

Jinak podle posledních zpráv by Hry s příběhem mohli vyjít ještě koncem února.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: čt únor 17, 2011 15:48 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Gilgalad napsal:
zloděj slavoj napsal:
Měl bych dotaz. U skřítků se používají čínská jména. Pokud se nepletu, tak u Číňanů se píše první příjmení a pak jméno. Jak je to u skřítků?


Řeč skřítků je čínštinou (u horských také japonštinou, tibetštinou a vůbec dalšími asijskými jazyky) "jenom" inspirována. Třeba jako hevrenština zase portugalštinou.
Takže ta jména jsou většinou tvořena volně - někdy se při jejich tvorbě řídíme "zvukem", někdy jedno slovo obsahuje víc významů. Třeba v čínštině mají některá slova mnoho významů (např. "Li" asi šest, ne-li více), záleží na jejich vyslovení, důrazu na slabice - tím se teprve určuje smysl sdělení.
Právě proto myslím kdysi Karel Makovský zvolil pro skřítky podobný jazyk - nejvíc se podobá zpěvu ptáků:)

Jinak podle posledních zpráv by Hry s příběhem mohli vyjít ještě koncem února.


cili jinymi slovy - ja si myslim ze skritci maji jen jmeno (ktre muze byt slozeno z nekolika slov), ale nemaji prijmeni...

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 97 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.