Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Cesty snů

Kelghor
Zaslal: út leden 18, 2011 1:05 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
néééééééé je to strašný =D mága zní divně.. mágyně se normo používá =D
mág je podle vzoru ogr.... ogr a ogryně stejně tak mág a mágyně... přeci se neříká ogr a ogra ... u skítků se to dá přežít, ale taky mi přijde lepší skřítkyně...

samosebou záleží na autorech, ale protože tu bylo mco chváli, tak jsme to zmínit musel (ne zmínil jsem to prootže mi to trhá oči =D a jediný co s tím mohu dělat je to sem nadhodit jako pár slov, víc s tím nezmůžu =D)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Cenis
Zaslal: út leden 18, 2011 13:06 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Kelghor napsal:
Tak knihu jsem si otevřel zaítm jen asi na půl hodinky a slupl jsem něco okolo 37 stran, kráýsné počtení opravdu paráda.. ani jsem si nevčiml kolik stránek jsem slupl za takovou hcvíli, ale jedna věc, mě silně opravdu silně zaskočila, možná spíš vyvedla z míry a strašně se mi to příčilo...
I přestože je to opravdu detail, tak mě šel proti srsti jako voda psovi...
A to tedy, použití slova "mága" s smyslu mág ženského pohlaví. To že by takovouhle věc vyslovil někdo v příběhu bych ještě spolkl (sice jako obrovskej horkej knedlík - tzn. těžko) ale to že se to použilo v normálním popise, tak to mě dost ranilo... Bilo mne to do očí a téměř i do uší jak jsem si to v duchu pro sebe četl...

Moc moc moc prosím autory, aby pro příště vždy raději volili slovo "mágyně" či čarodějka a né "mága" (to jsem četl prvně tohle slovo a douvám že i naposledy, je to příšerný =D)

Jinak Autorům držím palce i malíčky a ostatní prsty. Jejich výtvory jsou velmi dobré, a to že jsou ze světa asterionu je činí jedněmi z nejvyjímečnějších knich které jsem kdy držel v ruce.... takže šup šup šup, bojím se že než si toto vubec přečete já už budu mít sluplou tuto knížku a budu hladový po další =)


diky za palce i za pochvalu :-)
Pokud jde o mágu, je to takový náš novotvar - mágyně se nám krutě nelíbila a tak jsme se trošku rozhodli zaexperimentovat a sebevedome se pokusili obohatit češtinu - korektor měl taky výhrady, ale ukecali jsme ho. Je to, jak psal Sadaam po vzoru "skřítka" kteréžto skloňování jsem namísto (IMHO děsného) "skřítkyně" poprvé zaregistroval v překladu Harryho Pottera a zalíbilo se mi to.
Mrzí mě, že se ti to nelíbí, ale asi se to nebude užívat nijak často :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kelghor
Zaslal: út leden 18, 2011 13:13 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Já to tušil, přesně jsem si říkal.. že voni to tam dali schválně a ne z negramotnosti (to bych si totoiž o vás nemyslel) a dokonce sem si říkal jeslti korektor neměl taky nějaký řeči =D a že v potrovy byla skřítka, ale skřítka narozdíl od od mágy zní líp..=D

Tak doufám že ač mágů bude v Asterionských knihách dost, tak že se s tím teda moc nesetkám mno =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: út leden 18, 2011 14:24 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...dříve jsem používal dokonce hnuso-tvar "skřítčice" Twisted Evil skřítka zní libově, cokoliv dalšího od toho odvozeného tedy taky (orka, mága...) Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gilgalad
Zaslal: út leden 18, 2011 16:10 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Děkujeme za pochvalu:)
Nad "mágou" jsme vedli s Čenisem dlouhé debaty:) Z hlediska jazykového je to "chyba", ale nakonec jsme si řekli, že se nám ten tvar líbí, stejně jako skřítka.
Kdysi mi řekla jedna profesorka češtinářka na budějovickém pedáku - dříve platilo, že pravidla pravopisu řídí autory, dnes naopak zase autoři pravidla měníSmile
Vnímám jazyk jako dynamickou záležitost - jeho pravidla by se měla dodržovat, ale nebál bych se inovací (dochází k nim průběžně s každou generacíSmile

Pokud se Ti to skutečně hodně příčí, zkus ty naše "výtvory" brát jako pojmosloví a jakýsi kolorit Asterionu - v jiných světech nemusí hrát vůbec žádnou roli:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: ne leden 23, 2011 18:44 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Tak o to se s vámi musím podělit... Tak si takhle jedu metrem a hltám přitom Cesty snů... Dočtu stránku a začínám další, když mi tam najednou přestane sedět celá věta... tak to zkontroluju.. a co nevidím... ze stránky 192 rovnou na 225... tam to pokmačuje asi 8 stránek normálně dál, pak to přeskoší na stránku 209 a jede to vodznova... ... dalších 20 minut metrem jsem jel a příšerně jsem se nudil, bo jsem byl zvědavej co bude dál =(

Takže zejtra si pujdu knížku reklamovat... ale je to nefér... zrovna když jsem se tešil jak si budu číst Laughing

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gilgalad
Zaslal: ne leden 23, 2011 19:04 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Kelghor napsal:
Tak o to se s vámi musím podělit... Tak si takhle jedu metrem a hltám přitom Cesty snů... Dočtu stránku a začínám další, když mi tam najednou přestane sedět celá věta... tak to zkontroluju.. a co nevidím... ze stránky 192 rovnou na 225... tam to pokmačuje asi 8 stránek normálně dál, pak to přeskoší na stránku 209 a jede to vodznova... ... dalších 20 minut metrem jsem jel a příšerně jsem se nudil, bo jsem byl zvědavej co bude dál =(

Takže zejtra si pujdu knížku reklamovat... ale je to nefér... zrovna když jsem se tešil jak si budu číst Laughing


Takhle vadných kusů bylo dvacet nebo třicet, bohužel se dostaly do oběhu hned první den prodeje:( Zvrtali to v tiskárně - nakladatel pak kontroloval sklad a zjistil, že šlo o jeden balík. V knihkupectví by Ti ji měli v pohodě vyměnit.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: ne leden 23, 2011 19:07 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Toho já se ani nebojím plánuju to hned na zítra (teda doufám, ale že mamča co mi to kupovala najde účtenku) abych to mohl dočíst... Ale nejhorší to pro mě bylo v tom metru, kdy jsem se na to fakt těšil =D
A stejně má ta knížka jednu hrozně velkou chybu....




... čte se moc rychle a je děsně krátká Very Happy

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: st únor 02, 2011 19:59 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Jmno no, tak já jsem se zuby nechty držel abych knížku četl co nejpomaleji (hrozně rád si čtu něco excelentního před spaním, to totiž potom hrozně prýmově usnu) takže včéra jsem to dočetl a v půl druhý jsem spal jak dudek =D

Knížka naprost osupr i když Město přízraků u mě zatím vede (bylo tam víc drakolidí)
Nejvíc se mi z postav líbil Burbs, dost mě překvapilo že dokonce sbalil Sariiku, pro mě jsou vždycky tyhle mocnější postavy tak trochu tabu a mám pocit že by neměli takovýmto věcem jako je láska tolik podléhat a pokud ano tak spíš k někomu jí rovnému... O to víc to bylo zajímavější...

Jak někdo již psal, třetí třetina byla ne slabší, ale prostě od tý doby, kdy se ědělo že se jde za Xintrou a vědělo se co je to ta zahrada snů, tak už tam nebylo moc tajemna nebo neznáma pro čtenáře (aspoň mi to tak připadlo), takže jsem byl méně napjatý...

Druhá věc mě zarážela trochu, že temní druidi uměli vyvolávat mentální souboj a tak. Tohle je pro mne spíš obor mágů a psioniků, takže mě to tak trochu nesedlo že to uměl prostě i Garnagul. (ale to jsem prostě spíš moc omezenej DrDkem...)

Každopádně Mistr Kýbus je jednička a vyřiďte mu můj nejvyšší obdiv, protože k němu příšerným způsobem vzhlížím jako k jedničce mezi kreslíři.
A Je opravdu jen škoda, že pan mistr Kýbus se neprezentuje v asterionských knížkách a modulech hojněji. =)

Ale celkově velmi vlemi zdařilé dílo.

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Cenis
Zaslal: st únor 02, 2011 20:06 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Kelghor napsal:
Jmno no, tak já jsem se zuby nechty držel abych knížku četl co nejpomaleji (hrozně rád si čtu něco excelentního před spaním, to totiž potom hrozně prýmově usnu) takže včéra jsem to dočetl a v půl druhý jsem spal jak dudek =D

Knížka naprost osupr i když Město přízraků u mě zatím vede (bylo tam víc drakolidí)
Nejvíc se mi z postav líbil Burbs, dost mě překvapilo že dokonce sbalil Sariiku, pro mě jsou vždycky tyhle mocnější postavy tak trochu tabu a mám pocit že by neměli takovýmto věcem jako je láska tolik podléhat a pokud ano tak spíš k někomu jí rovnému... O to víc to bylo zajímavější...

Jak někdo již psal, třetí třetina byla ne slabší, ale prostě od tý doby, kdy se ědělo že se jde za Xintrou a vědělo se co je to ta zahrada snů, tak už tam nebylo moc tajemna nebo neznáma pro čtenáře (aspoň mi to tak připadlo), takže jsem byl méně napjatý...

Druhá věc mě zarážela trochu, že temní druidi uměli vyvolávat mentální souboj a tak. Tohle je pro mne spíš obor mágů a psioniků, takže mě to tak trochu nesedlo že to uměl prostě i Garnagul. (ale to jsem prostě spíš moc omezenej DrDkem...)

Každopádně Mistr Kýbus je jednička a vyřiďte mu můj nejvyšší obdiv, protože k němu příšerným způsobem vzhlížím jako k jedničce mezi kreslíři.
A Je opravdu jen škoda, že pan mistr Kýbus se neprezentuje v asterionských knížkách a modulech hojněji. =)

Ale celkově velmi vlemi zdařilé dílo.


diky :-)
pokud jde o Brubse a Sariiku, doufam, ze se jednou podari napsat i pribeh o jejich spolecne vyprave do Marrellionu a ukonceni kletby mrtvych...

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kelghor
Zaslal: st únor 02, 2011 20:12 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Jo tak to zní hodně brutálně =D

Ale ... nějak si teĎ nejsem jistý... Všechny tyhle události co se píšou v kníhách se objevují i v kronikách u modulů, nebo naopak moduly pak odrážejí to co se stalo v knihách?
(Tím myslím, jeslit se řídíte kronikou z modulů, nebo naopak ostatní autoři využívají vaše příběhy a popisují tam skráceně to co se pak stalo v některé z knih...) (Co se stane s Orsitem? To by se mohl ze stínovýho světa vrátit zpátky do přírodní úrovně ne? To by bylo totiž parádní =D)

Druhá otázka... (já vím že sem moc ukecanej =D) Přemýšleli jste o knize, kde bude nějakým solidním způsobem figurovat Zantur? M2sto přízraků se mi strašně líbilo, když jsem četl co tam Kirbeg prováděl.. mám rád tyhle ty dva magický drakolidi =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Cenis
Zaslal: st únor 02, 2011 20:19 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Kelghor napsal:
Jo tak to zní hodně brutálně =D

Ale ... nějak si teĎ nejsem jistý... Všechny tyhle události co se píšou v kníhách se objevují i v kronikách u modulů, nebo naopak moduly pak odrážejí to co se stalo v knihách?
(Tím myslím, jeslit se řídíte kronikou z modulů, nebo naopak ostatní autoři využívají vaše příběhy a popisují tam skráceně to co se pak stalo v některé z knih...) (Co se stane s Orsitem? To by se mohl ze stínovýho světa vrátit zpátky do přírodní úrovně ne? To by bylo totiž parádní =D)

Druhá otázka... (já vím že sem moc ukecanej =D) Přemýšleli jste o knize, kde bude nějakým solidním způsobem figurovat Zantur? M2sto přízraků se mi strašně líbilo, když jsem četl co tam Kirbeg prováděl.. mám rád tyhle ty dva magický drakolidi =)


je to oboustrana vazba, i kdyz prevazuje to, ze moduly inspiruji knihy (jak jinak).
pokud jde o Zantura, nemohu slouzit, pokud se nepletu, tak v chystanych knihach se zadny drakoclovek nechysta, ale co prinese budoucnost, tot otazka :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kelghor
Zaslal: st únor 02, 2011 20:21 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Supr, tak alespoň udělám to že vám vnuknu návrh... Zantur, jeho machinace, plavena, plavba po mořích, krásná císařovna Sagjidara a hlavní postava Psionik... no neberte to, z toho se dá určitě vyplodit zajímavá knížka.. přemýšlejte o tom Cool

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gilgalad
Zaslal: pá únor 04, 2011 10:43 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Kelghor: díky za tipy:) Drakolidé jsou hodně inspirativní. Mám je tak trochu pod palcem, tak věřím, že poslední slovo ještě neřekli:)
V nových nové hrobnících se možná objeví Riam - zatím ho mám na seznamu vedlejších postav:)
Jinak ve Zpívajícím meči se spolu se Zin Zarem objevuje Wu Šeng - sice to není drakočlověk, ale...Smile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arten
Zaslal: st květen 11, 2011 7:49 Citovat
Založen: 9.10.2003 Příspěvky: 277 Bydliště: Ntonga Ngoro - rodina wutabe
takže rýchle hodnotenie:

konečne je druidská mágia porovnateľná s kúzelníckou - skvelé
myšlienka "Záhrady" a jej následná korupcia - vynikajúce
najmocnejší služobníka Dríka v tele orka - vynikajúce
hlavné postavy Annaret, Čaroko, - tragédia, schématický Artušovský román, ktorý tu bol už x-krát, jediné čo mi chýbalo, bolo aby musel Annaret ten meč vytiahnuť zo skaly...
Brubs - fajn nápad, bolo by dobré keby ste tú postavu ešte niekde využili...

Celkové hodnotenie 65/100

_________________
Osud mužov je jasný, nie je treba veštcov
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.