Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Asterion - minulost, přítomnost i budoucnost

speedy
Zaslal: ne leden 16, 2011 10:55 Citovat
Založen: 31.3.2010 Příspěvky: 24
Zdravím, a omlouvám se za založení nového tématu, ale mám několik dotazů k Asterionské historii apod.

1. Jak vůbec Asterion vznikal? - To jste si vy, tvůrci, prostě řekli, uděláme nějaký svět, budou tam týpci z jiné planety, jiní skřeti, nějaký záporák, Khar, jo to je dobré jméno... Smile

2. Proč Khar odmítnul nabídku stát se Aurionem? To by mu určitě přineslo spoustu moci, nevím, co ho k tomu vedlo.

3. Kolik asi bylo vojáků na obou stranách v bitvě Krvavých plání? V mém světě právě Walden obléhá Kolmar, tak ať mám představu o max. síle, která kdy na Asterionu byla. Udivilo mně, že třeba Orist dobyl Marellion jen s 10 000 vojáky.

4. Co si mám představit pod "Začne nový věk Asterionu"? Vím, Walden zemře a království se rozpadnou, ale bude situace tak zlá, že už nepůjde na Asterionu hrát, a nebo bude možnost pokračovat?

5. Co Khar získá tím, že "se stane jedním ze základních principů světa"? Tady fakt nevím, co si o tom mám myslet.

Díky za odpovědi, otázky asi určitě ještě přibydou.

_________________
Životnost celé mé říše záleží na jediné řece, to pomyšlení mi někdy nedá spát.
Zurkhen Černý
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: ne leden 16, 2011 12:54 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Nejsem sice tvůrce asterionu, ale myslím že v mnohm bych ti odpovědět mohl...

2. Khar byl postaven před Stvořitele který mu nabídl stát se bohem. Byla to nabídka která se neodmítá, dalo by se říci, že Khar neměl moc navýběr a byl jaksi nucen stát se bohem. Což Khara popuzovalo, on chtěl mít svobodu, svobodnou vůli a chtěl se rozhodovat sám. Proto odmítl nabídku stvořitele. Dá se téměř říci že se mu vzepřel. Což mělo potom své následky... (Ale jako jediný dokázal něco čím se už tak vyjímečný člověk stal tím nejvyjímečnějším.)
Navíc Khar chtěl získat svou moc pomocí vlastních schopností ne pomocí Stvořitele.

3. Asterino nnení moc zaliděnný kontinent. Armády nejsou velké a armáda 200 jezdců je něco opravdu silného v Asterionských měřítcích. takže 10 000 bojovníků je ohromná spousta... Vem to tak, že města jako Albireo mají nebo Erin mají momentálně cca 50 000 obyvatel (což na Taře jsou největší města, velkoměsta na Lendoru mají přez 60 000)... tak si představ, že šestině obyvatel jsou vojáci.... to je dost hodně... nedivím se že 10 000 vojáků takové město dobylo...

4. Podívej na Asterionu se určitě bude moct hrát, otázka je, jak to tam bude vypadat... Walden zemře, království se rozpadnou, možná vyhlásí města samostatnosta vzniknou měststký státy, možná taky ne. Jenže, Khar se stane aspektema podle mě tím pádem se přestane zajímat o přírodní úroveň a přestane tak částečně vůbec zasahovat do dění. Čili Zantur, a Kirbeg, každý z nich se vrhne jen a jen po svých plánech, některý z dalších drakolidí se pokusí pokusí převzít vládu nad Kharovejma drževama, ale nebude mít dostatečnou autoritu, a vzepřou semu další třeba i mocní skřeti, Stane se tak tedy že i Kharovi državy se rozpadnou. Asterion se rozdělí na mnoho částí, mezi kterýma bude obtížné cestovat,... Navíc každý iniciativnější mocnější postava se ve svém okolí uchopí moci. Bude mnoho dílčích hlavních záporáků, jako je například Zin Zar pro skřítky, vládce temných trpaslíků pro trpaslíky, Drik pro druidy,... V každé oblasti bude jedna z těchto sil mít úhlanví moc...

5. Po Kharově rituálu se stane principem světa, stane se něco jako bohem. Khar se ze své podstaty stane principem Svobodné volby. Tedy, bude mít moc všude tam kde se budou rozhodovat inteligentní tvorové. Stane se součástí řádu světa, takže osobně bych ho připodobnil například k existenci živlu, nebo něčeho podonbého, bude to samostatná entita nebo spíš moc či energie nebo jak si to chceš představit, stane ze z něj prostě pojem podobný "gravitační síle" nebo tak =)


EDIT: Tyjo teď jse mzjisitl, že jsem se docela sekl s poštem obyvatel Albirea.. teď jsem našel tabulku poštu lidí Albirea na Asterionských stránkách... a tedy, mělo byto být 15-25 tisíc obyvatel... záleží na roku ... tak.. si vem že rozhodně půlka z těhlech lidí nebudou ozbrojenci... => 10 000 vojáků by poslalo Albireo k šípku dřív než by se vůbec kdo nadál...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
speedy
Zaslal: ne leden 16, 2011 19:00 Citovat
Založen: 31.3.2010 Příspěvky: 24
díky za odpovědi, počet obyvatel Albirea je u mně cca 30 000, takže asi ano, 10 000 bylo opravdu hodně. To rozpadnutí na malé státy mně opravdu štve, ale, pokud jsem dobře četl, tak Plavena (a její kolonie) nejsou součástí Tarského království, takže by teoreticky měla zůstat jednotná. Dále, za předpokladu, že se Waldenův syn ožení se Sagjidarou, máme hned o následníka trůnu postaráno, a díky Plaveně má i možnost dobýt trůn zpátky, to je docela lákavá nabídka. Takže teoreticky, by Plavena mohla pomalu sjednocovat rozdrobená území, a dosazení Waldenova syna na trůn by mohl být jedním z cílů mé družiny (přece jenom, zbývá 16 let do Konečné bitvy, do té doby se "vyexpí", a Waldena mají ve velké úctě)

další dotaz:
6. Myslíte, že po povstání Kněží slunce bude možnost dobýt Lendor zpět, do rukou krále Waldena, Krutjiho atd?

_________________
Životnost celé mé říše záleží na jediné řece, to pomyšlení mi někdy nedá spát.
Zurkhen Černý
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: ne leden 16, 2011 19:29 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Osobně bych se u tooh potomka Synáčka Waldena a Sagjidary trochu bál, ono Sagjidara, kdo ví jeslti si ho bere z lásky nebo politických záměrů,... a dostat se Sagjidaře pod sukni pokud sama nechce myslím není vůbec vůbec nic lehkého =D

Jináč ale jo, i tato možnost je tma dost pravděpodobná... ale pokud se objeví nějaký velký zlo, které by bylo děivější než Khar, tak bych řekl že se ze státečků stane jeden velkej celek docela dost hodně rychle =D


6. Tak osobně jsou kněží slunce pro mě taková parodie na křesŤanství z našeho světa, vidím v tom velkou podobnost. To že jsem krapet proti křesťanství tedy znamená, že u mě sice budou Kněží slunce mocní, ale budu se modlit za každé zvyklání jejich moci, a řekl bych že zkutečnost takto silného protivníka bude nakonec podněcovat zbylou sedmnácku postavit se proti této církvy, to samé udělají temní bohové, ač se asi nikdy nespojí se sedmnáctkou, tak obje tyto církve budou bojovat proti Kněžím slunce. A kněží tak budou mít probvlém proti dvěěma nepřátelům zaráz, což v mém asterinu by asi znamenalo zánik kněží... (přinejmenším tím, že bych nechaal stvořit komando vrahů, které by kněží a jejich hlavní představitele, co nejrychleji zlikvidovalo brutální smrtí muhehe =D)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: ne leden 16, 2011 19:55 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...jedna technická - Walden nemá syna Cool Sagjidara si má vzít jeho bratra

...jo ale mohl by mít nějakého levobočka/levobočku Laughing bylo by to dobré téma na dobrodružství nebo příběh... třeba když byl na Taře - no a jedním z důvodů, proč přesídlil do Albirea, může být právě tohle Wink

...a ještě si rýpnu - je tu hodně spoilerů, tak snad to naši hráči moc nebudou očumovat, aby se nepřipravili o překvapení Twisted Evil

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: ne leden 16, 2011 20:45 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Jej, já se omlouvám moc, nějak v tom nadšeném rozpoložení vůbec neřeším spoiler nespoiler,... i když ono se skoro ani nedá nespoilerovat, protože každý hráč co si nečetl všechen asterion nebude mít dostatek informací na to aby pro něj cokoliv na těchto stránkách nebylo spoilovacími...

Ale klidně ať to asministrátoři smáznou/přesunou... já si chci o Asterionu hlavně povídat s někým kdo tomu taky rozumí =D

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
speedy
Zaslal: ne leden 16, 2011 20:52 Citovat
Založen: 31.3.2010 Příspěvky: 24
Sadaam napsal:
...jedna technická - Walden nemá syna Cool Sagjidara si má vzít jeho bratra

Jej, tak to sorry, to jsem se přehlíd. Ale ono je to v podstatě jedno, když po atentátu na krále Belgalada nastoupil jeho strýc, proč by to nyní nemohl být bratr (Balden nebo Haroden? nemám tu aplikace, tak se nemůžu ujistit).
A s tím levobočkem je to taky dobrý nápad.

To Kelghor: jo, taky náboženství moc nemusím, dalo by se říct, že je původcem většiny válek, od Křížových výprav po teroristické útoky, nejspíš je nechám hřát se rok či dva na výsluní, a pak je Waldenova hrdinná invazní armáda smete stejně rychle, jako skřety na Železném pahorku. Smile

Jinak sorry za Spoilery, neuvědomil jsem si to...

_________________
Životnost celé mé říše záleží na jediné řece, to pomyšlení mi někdy nedá spát.
Zurkhen Černý
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: ne leden 16, 2011 23:44 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...náboženství je jen nástroj (a prostředek) k ovládání druhých - prostě manipulace Evil or Very Mad ale původcem válek je hlavně moc a zisk (území, peněz...), náboženství je jen "ušlechtilá" přetvářka... křižácké války (ale i husitské atd.), resp. jejich iniciátoři (vždy to byli navenek jednotlivci s vlastními cíly), pracovali s tím, že se hodně lidí najednou shodlo na společné věci (což bylo ve středověku hodně neobvyklé), ale časem původní nadšení vždycky upadne, stane se to rutinou a nikam se to nevyvíjí... bla bla bla

...Kněží slunce vlastně měli původně dobrou myšlenku, však vycházeli z arvedanských zdrojů, ale prostě to blbě pochopili a uchopili (klasika, to samé se stalo s křesťanstvím...) - samotná podstata není špatná, ale místo toho, aby uctívali pravého boha (Stvořitele), prohlásili za něj Auriona a ten to navíc v podstatě přijme za vlastní... no a nakonec je to skoro stejné, co udělal Khar!! hezké, jak se historie dokáže opakovat Twisted Evil

...důležitá je osobní víra a cesta k poznání - na to by měl přijít každý správný dobrodruh Very Happy na Asterionu je to ale občas těžké, páč je hodně dualistický

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
oggysu
Zaslal: ne leden 16, 2011 23:47 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Walden nebude mít moc času ani sil vypořádat se s KS. Jejich hlavními oponenty se stane jednak Plavena, jednak armády starých trpaslíků a jednak (a to asi nejvíce) skupiny nespokojených pod jejich nadvládou - ať už to budou vzpurní šlechtici, prostý lid vedený aktivními členy jiných řádů, mocné osobnosti, kterým se znelíbí diktát KS... mají mnoho nepřátel a téměř žádné přátele.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: ne leden 16, 2011 23:54 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...to je jasné, že se s nimi nebude Walden moct nějak výrazně zabývat, ale určitě ho to bude hrozně štvát a bude podporovat odboj proti KS (už to, že se jeho rod spojí s plavenským, tedy s jejich úhlavním nepřítelem...)

...naopak KS budou muset také zuřit, páč má Walden být u nálezu Áirum Tumap, tedy jejich nejsvatější relikvii!!

...když jsme zmínili sňatek Sagjidary a Waldenova bratra - jak na to bude koukat Zantur?? ale tohle už je hodně velké šťourání se v konspiracích, takže by to asi nemuseli hráči vědět Evil or Very Mad

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: út leden 18, 2011 11:49 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Sadaam: Myslím že Zantur s tím nic moc neudělá. Podle mne, nemohu si pomoci, tak všichni drakolidé stratili kus svých citů. Respektive, přijde mi že drakolidé prostě od doby co se z nich drakolidé staly přestali cítit nové emoce...

Například Kirbeg si sice uchoval lásku k té své jeho z minulosti, ale jednak to podle mě už je jen setrvačnostní, aby si obhájil své činy sám před sebou a jednak prostě že dřív ji miloval a teĎ j miluje stále, ale již nedokáže začít milovat někoho jiného.
Zantur možná k Sagjidaře může cítit sympatie, ale řekl bych budou to spíš simpatie k jeho oblíbené loutce, myslím že Zantur je už taky tak trochu elitář, kterej by jen hodně těžko hledal k sobě nějakou která by ho byla hodna. I přestože mi přijde Zantur velice simpatický a inteligentní, nemohu si pomoci, i On má v sobě trochu pýchy, i on je malililinkato namyšlený.

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: út leden 18, 2011 14:20 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...to určitě, ale tady nejde o city Laughing vem si, že celej Sagjidařin život se Zantur snaží, aby tančila, jak on zapíská... a ejhle!! najednou si veme muže číslo dvě v říši, která je za a) nepřítelem Plaveny (už tradičně, hned po Keledoru...), za b) úhlavním nepřítelem Khara a drakolidí vůbec... sice chápu, že se snaží najít Agrenskou růži a má hafo jiných starostí, ale to už má v programu pár set let, takže tohle určitě nenechá jen tak Cool

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: út leden 18, 2011 14:42 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Po Kharově odplavání do stínovýho světa a proměnění se si myslím, že Zantur bude mít mnohem mnohem víc času a hlavně se mu mnohem lépe bude bádat v Thurgu, když nebude muset bejt tak opatrnej, Khar už bude mimo hru tka nebude muset pátrat tak tajně... čili pro něj se Argentskáý růže stane asi prvotním cílem v tu chvíli podle mě.. navíc... dle mého soudu nebude takový problém třeba i psychycky ovlivnit toho Waldenova bráchu, Zantur má moc idost na to, aby dostatečně manipuloval oběma dle mého... =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: út leden 18, 2011 18:36 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...no, já doufám, že už do tý doby Zantur chcípne Twisted Evil je to sice můj nejoblíbenější drakočlověk-zloun (ještě s Drikem - se krásně doplňují ti dva - jeden šílenec, druhý naprostý génius... oba jsou tak rozdílní, až jsou si podobní), ale štve mě Laughing vidím to na nějaký "duel" s Riamem, ale žádný otevřený střet, spíš k tomu oba použijí (resp. zneužijí...) spoustu dalších lidiček Cool

...nakonec by to mohlo dopadnout tak, že by Zantur zůstal jako jediný drakočlověk, který ještě "normálně" funguje, má na to Wink ale spíš si myslím, že taky skončí nakonec špatně!! ta jeho šílená touha po růžičce ho taky zlikviduje...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: út leden 18, 2011 18:53 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Tak to já bych to neviděl, pro mě je Zantur moc oblíbenej na to, abych ho nechal nějak zkončit... To samí Kirgeb. Dle mého Kirbeg i Zantur jsou prostě dostateně chytrý na to, aby správně vyhodnotili situace...

Postupně bych řekl, že se tito dva Drakolidé změní na neutrální... jim přeci konání zla nikdo nijak nenutí, oni konání zla berou jako běžný prostředek pro svou věc, nikoli jako potěšení či cokoli takového... Chtějí moc, bádání nebo sílu změnit svět k jejich snům... prostě Kirbeg na ostrově bude dál vymýšlet y vymýšlet, Zantur se pokusí získat růži... Možná mu s tím Kirbeg nějak pomůže, kdyby Kirbeg pomohl Zanturovi, Zantur by ho šoupnul pěkně za tou Kirbegovo ženskou, a Zantur by si užíval moci... problem by asi byl v tom, že by Zantur neunesl moc tohoto artefaktu, nebo něco na ten způsob a možná by při získávání růže oba drakolidé zemřeli, jeden pro lásk ua druhej pro moc, ale mylsím že pro ně je něco v tomto smyslu prioritní a může jim nějakej Riam bejt skoro u řiti, jen když je nechá si bádat a podob... s tím že Riam bude podle mě mít jinejch starostí dost... a pokud se nějak přímo neztřetnou v zájmech, myslím že pro Zantura či Kirbega bude výhodnější se trochu stáhnout do ústraní =D

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 5
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.