Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Nové vydání starých modulů

co bste upřednostnili jako zákazníci a hráči (viz první příspěvek)

reedice původního textu s dodatky na konci   [ 14 ]  
42%
  42%
nové, doplněné vydání s přepsanými pasážemi   [ 16 ]  
48%
  48%
jsem autor Asterionu, nechci kazit výpovědní hodnotu ankety, ale chci vedět, jak vypadá hlasování   [ 3 ]  
9%
  9%

Celkem hlasů : 33
Cenis
Zaslal: so leden 08, 2011 18:29 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Rýsuje se možnost nového vydání Nemrtvých a Světlonošů, ovšem řešímu otázku, jak to pojmout. Jedna možnost je čistá reedice modulu v původní verzi, s tím, že nějaké nové texty (nové osudy postav, politické a přirodní události v rámci posunu letopočtu na Asterionu), by byly doplněny jen v dodatcích na konci knihy. Druhá varianta je, přimo přepisovat a doplňovat pasáže v textu modulu a vydat jej tedy jako nový, doplněný produkt. Co by se vám líbilo více?

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kelghor
Zaslal: ne leden 09, 2011 13:38 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Hlasoval jsem pro Nové vydání doufaje, že pakliže mám staré vydání světlonošů, dostane se mi nějakých nových informací, respective, doufám, že bude mít v takovém případě nějaký smysl kupovat i tento nový produkt...
V druhém případě bych uvíval nějakou možnost "nové informace" stáhnout z internetu nebo podobně, protože kupovat si pouhou reedici s několika málo změnami by mi přišlo... no částečným plýtváním penězi (ač na Asterion plýtvám penězi moc rád, rád bych za ty penízky opravdu něco dobrého, mít 2 téměř stejné moduly by se prostě nevyplatilo...)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Silwerik
Zaslal: ne leden 09, 2011 14:11 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Mám v podstatě stejný názor. Současnému znění NaS není co vytknout a není třeba ho příliš upravovat (snad jen pár zmínek o Slepých bozích). Radši bych se tedy přikláněl k první variantě a nové materiály pro majitele starší verze zpřístupnil online. Takhle z hlavy mě napadají: aktuality ze života popsaných CP, zmínky o Targentu, o klášteře Subotamů Halet v Mlžném lese a pak samozřejmě nějaké pojednání o novém Umrlčím království v Nedostupných horách a jeho budoucnosti.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zanaar
Zaslal: ne leden 09, 2011 14:41 Citovat
Založen: 30.10.2009 Příspěvky: 16 Bydliště: Morava
Podle mě záleží hlavně na autorech, kolik času a sil chtějí této reedici věnovat. Já bych si představoval rozšířenou verzi, tak 2/3 původní (možná půl na půl), zbytek přepracované ale hlavně nové skutečnosti. Nebo naopak více méně původní vydání s velmi málo dodatky, které by byly i stažitelné z internetu (použitelné by byly více méně jen pro ty, kteří by měli původní modul). Cool
Kompromis, "něco mezi" těmito variantami by nebyl šťastný. Zvláště pro ty, kteří modul již mají. Koupili by si ho, ale měli by pocit, že zbytečně. A kdyby si ho nekoupili byli by naštvaní, že jim nějaké informace unikly. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: ne leden 09, 2011 16:45 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
popravde hlavne jeste ani nevime, jestli to bude vydani tiskem nebo jen elektronicke. Vse se proste resi a stojime o vas nazor :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kelghor
Zaslal: ne leden 09, 2011 21:15 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Ah, tak to jsem rád, že se vyjadřuji.
Myslím že tu bylo shrnuto vlastně všechno podstatné...
Pokud by se mělo jednat o tištěnou verzi nutnou k zakoupení, informací by asi nemnělo být mnoho navíc a dodatky oproti starým světlonošům by mohli být v el podobě. Pro vlasntíky starého vydání.
Nebo světlonoše upravit v mnohém dodat doatečně informací.. Staré části shrnout (což by ale ochudilo ty kteří světlonoše nemají) a nechat tuto přepsanou verzi jako jakési "pokračování" kdy by mělo smysl si koupit modul i pro vlastníky starých... To by odpovídalo asi 1:1 starých a nových informací.

Popřípadě udělat elektronickou verzi, kde by se jednoduše dali změny, resp dodatky uveřejnit bokem, nebo (což by bylo složité) poskytovat dané nové informace lidem, kteří měli staré světlonoše koupené... (čili by museli vlastnictví prokázat) obdobně jako u starých verzí DrD 1.5, kdo si pamatuje CErtifikáty? =D

(Sakra to byly zas plky o ničem...)

Shrnu to... já byhc se nezlobil ani za úplně nový modul nermtvejch a světlonošů, protože jsem úchyl do asterionu a chci o něm čísti všechny oficiální informace z per autorů =D

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
austin
Zaslal: po leden 10, 2011 15:51 Citovat
Založen: 20.4.2009 Příspěvky: 6
Já hlasuji pro reedici s dodatky. Bohužel totiž zatím k vlastníkům původního modulu NaS nepatřím. Soudím podle příkladu Času temna jako přepracování Hlavního modulu + Dálav. Přijde mi to jako příliš okleštěná verze.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: út leden 11, 2011 17:30 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...jestli to bude elektronicky, tak je mi to jedno Cool ale tištěnou verzi bych si asi nepořizoval, protože mám původní modul už podruhé a v družině máme dva kusy, takže by si to asi od nás taky nikdo nekoupil Embarassed

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
tavicz
Zaslal: čt leden 20, 2011 14:26 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Osobně je mi to jedno, ale byl bych hlavně pro elektronickou verzi (PDF).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.