Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  Peníze.

hrubous
Zaslal: ne prosinec 05, 2010 15:41 Citovat
Založen: 12.10.2009 Příspěvky: 40 Bydliště: Luže/Větývka
Zdarec. Mám problém s počtem peněz které mám dát družině. Já je držím v mezích s penězmi, ale pak když čtu dobrodružství ÚNOS ENFELA je za koně vyhlášena odměna 1000 zlatých (původně 1000 zlatých albirejských orlů) a to je pro postavy na 2-4 úrovni trochu hodně (podle mích měřítek).

děkuji za pomoc co s tím. mám zvíšit příjem postav? Smile

_________________
Host potěší tím, že přijde nebo tím, že odejde - Dinael rybář (Majitel Větývského Zájezdního Hostince)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čestmír
Zaslal: ne prosinec 05, 2010 18:19 Citovat
Založen: 18.5.2010 Příspěvky: 11 Bydliště: Liberec (a přes týden Praha)
Já bych to tedy řešil tak, že bych dal menší odměnu za toho koně (přeci jen 1000 zl je jen za koně docela hodně). Ber to jen jako jedno z možných řešení. Taky je možné, že kůň třeba na cestě zpět pošel, ale to ti asi hráči jen tak neodpustí.

_________________
HOWK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hrubous
Zaslal: ne prosinec 05, 2010 18:25 Citovat
Založen: 12.10.2009 Příspěvky: 40 Bydliště: Luže/Větývka
no jo, ale přece jenom to je kůň vládce albirea a svobodných měst (samozřejmně že si to přenesu to nynějšího roku 856 k.l.) a bylo by docela blbé kdyby pošel. Takže asi je budu mít rád a dám jim 1000ovku zlaťáků a pak je někdo okrade a přídou o 853 zlatek. Cool Cool Cool Surprised

_________________
Host potěší tím, že přijde nebo tím, že odejde - Dinael rybář (Majitel Větývského Zájezdního Hostince)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čestmír
Zaslal: ne prosinec 05, 2010 18:56 Citovat
Založen: 18.5.2010 Příspěvky: 11 Bydliště: Liberec (a přes týden Praha)
Myslím, že lepší řešení je donutit je, aby toho koně zabili sami (přece jen se o něj zajímá spousta jiných dobrodruhů) nebo je donutit všechny prachy utratit za něco, co není vybavení.

_________________
HOWK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sadaam
Zaslal: ne prosinec 05, 2010 21:25 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...myslím, že ta částka není zas tak moc přehnaná Confused sice to bylo, tenkrát, pro naši družinku asi nejvíc, kolik kdy zatím dostala... ale zase tak moc to nebylo, protože se z nich rozhodně boháči nestali Laughing ale to bylo před cca deseti lety, v našem "dračákovském pravěku"!!

...spíš to vemte takto: co kdyby ta odměna byla, dejme tomu, jen 300 zlatých (nebo pět set, šest set... prostě pod tisícovku)!? kdo by se obtěžoval s tím, vůbec stát tu frontu před zadáním questu?! a "litr" je taky dobrá "pojistka" proti tomu, aby se postavy pokusily Entefela prodat... což tedy beru jako nejvážnější argument pro takovou odměnu Cool

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Fery
Zaslal: po prosinec 06, 2010 7:13 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Navíc po tom co dostanou odměnu můžeš postavy veřejně ukázat, že to jsou tyto co zachránili koníka, že to jsou hrdinové a tak co si. Pak se o ně bude každý druhý zajímat, a bude o nich vědět. Mě se stalo, že postavy museli hoodně rychle utíkat a co nejdřív utratit peníze (obchodníci je taky poznávali a tak zvedali ceny pro ty slavné a bohaté hrdiny Smile Tehdy vymysleli, že nakoupí zbraně a zbroje na míru, protože prý když se zbraní bojuju tak mi ji někdo snad neukradne Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: po prosinec 06, 2010 12:02 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Je to dost peněz, ale na druhou stranu...pokud to převedeš na vybavení, tak se za to dá pořídit maximálně meč +2 s podprůměrným trváním...nebo nemagická výbava pro celou družinu, což na 4. úrovni není zase úplně přehnané, pokud zachrání králova koně.

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: po prosinec 06, 2010 23:41 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
navic tu odmenu bude jiste treba zdanit, rekneme minimalne takovymi 20 procenty :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kelghor
Zaslal: čt prosinec 16, 2010 11:19 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Kibe napsal:
Je to dost peněz, ale na druhou stranu...pokud to převedeš na vybavení, tak se za to dá pořídit maximálně meč +2 s podprůměrným trváním...nebo nemagická výbava pro celou družinu, což na 4. úrovni není zase úplně přehnané, pokud zachrání králova koně.


Eh? Dovolím si tedy oponovat mít družinu postav na 4. úrovních vybavenou dost solidníma předmětama (výbava za 1000) není to dost přehnané? Co jim hcceš nabídnout na 10 lvlu??? Eldebranské hole moci?

Doporučuju, jak říka kolega.. zdanit odměnu, a nechat postavy ať využíjí dost vlastních financí v průběhu celého questu tak aby se jim výdaje stali nezanedbatelnými... nicméně, za 1000 zlatejch by si člověk mohl koupit novýho koně, nějakýho toho trhlinovýho mustanga asi i... takže, nevidímdůvod přoč by odměna měla být tak vysoká... přeci se nedává odměna rovná ceně hledané věci, to se nevyplatí =D

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kibe
Zaslal: čt prosinec 16, 2010 14:47 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
To záleží jaký styl hrajete, kolik je lidí v družině a podobně...pokud odečteš náklady na výcviky, stravu, ubytování a odměnu zdaníš, tak pro 4 členou družinku vyjde 150-200 zlatých na hlavu...to pro družinku na 4. respektive 5.(po dobrodružství) úrovni není nijak moc. U nás běžná cena za arvedanské sandály-skoro tuctový předmět.
Kůň kvality Entefela je drahý, navíc je to králův oblíbený kůň...pokud někdo chce výkupné za unesenou osobu, tak se taky nepočítá, kolik osoba stojí, ale jak je příbuzným drahá.

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mitogar
Zaslal: čt prosinec 16, 2010 18:07 Citovat
Založen: 2.1.2010 Příspěvky: 17
Naprostý souhlas s Kibem. Navíc v tomto dobrodružství lze získat i více cenné věci, než je slíbená odměna. A dodatek nakonec, jedná se o koně z arvedanského chovu, tudíž adekvátní odměna...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: po prosinec 20, 2010 15:09 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
200 resp jedny arvedanské sandály na 4.-5. úrovni? Okej proti gustu žádnej dišputát, ale to je na mě moc... Jsem raději, když hráči tou dobou mají tak max šupinovku, nějaký ten horší meč a to by jim mělo bohatě stačit...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: po prosinec 20, 2010 16:55 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...no jo, záleží na tom, jaký styl hrajete Smile na našem Asterionu by s takovou výbavou na takových úrovních moc dlouho družina nepřežila Twisted Evil

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: po prosinec 20, 2010 22:25 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Sadaam: Nojo, ale co teda na těch vyšších úrovních, to tam běhají ty postavy vybaveny až moc nadsazenými předměty ne? Nedovedu si to představit... Podle toho co jsem četl v asterionských modulech, tak postavy na 15 lvl mají pár zajímavých kouzlených předmětů a podobně, ale nikde jsem neslyšel ,že každý druhý válečník na 6 lvlu má zbraň +1 +2 +3 +4 do útoku... sem tam někdo má ten meč +1 na tom 6 lvlu a k tomu nějakou lepší zbroj, a tím to hasne... alespoň takový jsem měl dojem z modulů... samoseobu si to každý může upravit,... ale pak takovej Wu Šeng teoreticky nemá zass tak ultimátní brnění, protože jestli je člověk na 6 lvlu schopnejmít meč +2 nebo +3 tak na 15 by mohl mít to stejné co Wu Šeng...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: út prosinec 21, 2010 23:58 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...to, co píšeš, mi nepřijde zase tak moc přehnané Wink naše družinka je průměrně na 14. levelu a pomalu zjišťujeme, že dosavadní výbava přestává stačit!! chce to ještě pár věcí, potom se přestanou starat o "materiální blaho" a hurá řešit příběh a všechno ostatní Twisted Evil no, trochu přeháním, ale je pravda, že jakmile má družina dostatečné zázemí, může se plně věnovat tomu, čemu má a nemusí už řešit "co do huby", takříkajíc... potom stačí postavit před družinu takový problém, kdy již nestačí se spoléhat na vybavení, ale je potřeba zapojit trochu i hlavu Cool ale to na nízkých úrovních prostě nejde, protože bez pořádné výbavy o tu hlavu rychle a lehce můžou přijít Smile

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.