Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  On-line poradna

deshi
Zaslal: čt prosinec 09, 2010 13:10 Citovat
Založen: 20.3.2010 Příspěvky: 20
Jestli tu někde jinde něco takového je, tak se omlouvám.

Připravuji první dobrodružství a jelikož se až do hry nedostanu k modulům doma, mám několik dotazů.

1) Dunrilean patří do jaké Dálavy?
2) Taková ta lesní stvoření se nazývají symbioti?
3) Chci hrát před obchodní válkou, takže by postavy mohli potkat nějakého piráta/bukanýra, který začínal kolem Dunrileanu a pak se "proslavil" v obchodní válce - je někdo takový v nějakém modulu - pak bych potřeboval jméno a rasu.

Díky za pomoc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Deli
Zaslal: čt prosinec 09, 2010 20:57 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
1) Východní (Almendor)
2) ano
3) Bogun Piernicki - člověk (za obchodnické války útočil na almendorské lodě a prodával jejich zboží Svobodným městům)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: čt prosinec 09, 2010 21:00 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
2) teda jsou to symbionti Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deshi
Zaslal: pá prosinec 10, 2010 11:44 Citovat
Založen: 20.3.2010 Příspěvky: 20
Díky za odpovědi a mám tu další otázku:

4) Při četbě Cesny snů jsem narazil na informaci, že skřítkové vidí saly od narození. Jaká je apliakce na DRD pro hráče? Vidí, nevidí, mají nějaký bonus na jednán s nimi?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Rauksul
Zaslal: pá prosinec 10, 2010 13:37 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
aplikace na hráče ja taková, že je prostě vidí, páč jsou skřítky - proto je hrát skřítky těžké (a hrát PJ skřítkům ještě težší).

Lze vyřešit např: - skřítek v minulosti "zhřešil" - jedl maso, uližoval, nebo se prostě jen odklonil od přírody (a proto odešel ze Zlatého lesa) a nyní se chce nějak a z nějakého důvodu polepšit (třeba přísahal, že se do Zlatého lesa nevrátí, dokud mu "salové neodpusí") atp atp....

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
deshi
Zaslal: pá leden 14, 2011 11:32 Citovat
Založen: 20.3.2010 Příspěvky: 20
5) Plánuji poslat družinku do džungle, kde leží starý korulskýc hrám - je v nějakém modulu nějaká zmínka o korulských chrámech nebo třeba nemá někdo nějaké dobordružství na toto téma?

Chci jim v tom chrámu ukázat, že kdysi žili na světě korulové, postavy zatím o tomto nemají ponětí, proto si nechci vymýšlet, ale chci použít nějaké "reálné" informace, takže mi jde o to, kde je načerpat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Fery
Zaslal: pá leden 14, 2011 13:44 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Tak mam taky dotaz. Možná je do DrD+ ale snad ne.

Naše jsem v aplikacích Nemrtvých, že mentální souboj s nemrtvým je jako souboj s démonem. Ale kdepak najdu v pravidlech nebo aplikacích kde je popsán jak se bojuje s démony. Nějak to nemohu nikde najít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: pá leden 14, 2011 22:43 Citovat
Založen: 17.4.2006 Příspěvky: 63 Bydliště: Praha
Fery napsal:
Tak mam taky dotaz. Možná je do DrD+ ale snad ne.

Naše jsem v aplikacích Nemrtvých, že mentální souboj s nemrtvým je jako souboj s démonem. Ale kdepak najdu v pravidlech nebo aplikacích kde je popsán jak se bojuje s démony. Nějak to nemohu nikde najít.


Viz prirucka theurga, str. 46 (svazani demona) a str. 50 (mentalni souboj).

_________________
Co te nezabije, to se te pokusi zabit znovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sadaam
Zaslal: pá leden 14, 2011 22:51 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
deshi: nějaké zmínky by měly být v modulu Z hlubin zelené a modré... dokonce ve vzorovém dobrodružství je možné navázat v prohledávání korullských ruin, páč je hlavní záporák (Xillos) ubytován v jedné z nich Cool ale konkrétní popisy tam, tuším, nenajdeš... takže tady musíš zapojit fantazii Wink

...v jednom dobrodružství jsem nechal družinu po jedné takové ruině pátrat (bylo to po obléhání Erinu divošskou armádou temného mága Xillose...), páč se rozhlásilo, že jsou ty ruiny plné pokladů... možná to byl i nějaký úkol od někoho, už přesně nevim, ale potřeboval jsem postavy dostat po Derteonu, tak tam prostě zapadli do nějakého korullského chrámu v džungli, byl tam teleport jako jediná cesta ven... he he, to jen tak pro pobavení, rozhodně to neber jako inspiraci Twisted Evil

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: so leden 15, 2011 12:40 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Tak Deshi: Doporučuji ti si sehnat Krajiny za Obzorem, tam je zmínka o dvou národech korullů a ko dvanácti korulských démonech. To by ti mohlo dát částečně torchu inspirace.
Pak je dobrá knížka Krumpáče a motyky. O Albirejských hrobnících. Někde v druhé části se dostnaou do džungle, kde v Korullských ruinách dlí jeden mocný korrulský démon - Obrovská gorila. Tak to taky sotjí za to..

Dále je dobré přečíst si Za závojem stínů kapotolu Stracené Město (nebo jak se to jemenuje.) Je to kapitola pojednávající o Axaře. Je zde jedna část která se zaobírá Korullskou architekturou a kulturou.

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kibe
Zaslal: so leden 15, 2011 20:50 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Re Kelghor: Myslel jsem, že ta gorila byla něco jako duch džungle Question

Jinak trošku o Korullech je také ve Zrození Modrého měsíce.

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: ne leden 16, 2011 12:56 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Kibe: co jsem se dočetl v KO1 tak tam byla právě takováýhle gorila popsána u Korullů, ale je možné že mě ze samotné touhy po korullech můj mozek balamutí.. =D

Ale podle mě to i odpovídá, rudě žhnoucí oči, pocit zla a strašlivé moci... i ta architektura... Duch džungle by měl okolo sebe jinou "auru" asi by nebyl ve městě... =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: ne leden 16, 2011 12:57 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
áá Sakra ještě jsem zapomněl.. taktéž najdeš něco v Straceném městě. Tam taky o korullech je zmínka =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Mitogar
Zaslal: ne leden 16, 2011 13:32 Citovat
Založen: 2.1.2010 Příspěvky: 17
Více o korullských běsech (i o zmíněné gorile) se dozvíte v sekci Dech draka - Ke stažení - Běsi. Perfektní článek od Davida Rozsívala o budoucnosti Asterionu a návratu korullských bohů na Asterion...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: ne leden 16, 2011 13:45 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Paráda co nejdřívě přečtu díky... pravda že poslední dobou neodkupuji penvost a k článkům internetovým jsem se zatím také moc nedostal... neprodleně přečtu =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 6
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.