Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  Zlo vs. Dobro

Za kterou stranu hrajete nejraději???

Zlo   [ 5 ]  
8%
  8%
Dobro   [ 28 ]  
45%
  45%
Vypočítavý parchant (tak i tak)   [ 28 ]  
45%
  45%

Celkem hlasů : 61
Gwaihir
Zaslal: po říjen 22, 2007 11:48 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Myslel jsem to tak, že vymyšlené náboženství by mohlo mít míň logických bugů než třeba křesťanství, ne, že by o něm toho bylo napsáno víc. To, že má křesťanství tolik směrů je právě jeden z hlavních problémů - jak má člověk poznat, který výklad je známý. Tohle vzniká právě tím, že Bůh do světa nezasahuje, lidi pak nemají info z první ruky. Ve fantasy světě bohové do světa zashují a můžou těm kněžím osobně říct, jak chtějí, aby se dělaly bohoslužby, koho přesně mají nechat upálit atd. - tudíž by nemělo vznikat tolik různých výkladů daného náboženství a to by tak mělo být v jistém ohledu logicky konzistentnější.

Se zbytkem tvého příspěvku se v podstatě ztotožňuji.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kibe
Zaslal: po říjen 22, 2007 16:23 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Křesťanství nemá bugy, pouze jeho špatné výklady mají bugy...a zásadně nesouhlasím s tím, že do našeho světa Bůh nezasahuje-zasahuje úplně do všeho právě v podobě spravedlivého a laskavého principu, který všechny lidi vede k společnému cíli...toto se nedá přirovnávat k pantheonickým zřízením božstev

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: po říjen 22, 2007 16:43 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Kibe napsal:
Křesťanství nemá bugy, pouze jeho špatné výklady mají bugy...
Aha a ktreré výklady jsou teda špatné a které správné a hlavně jak to víš, které jsou správné a které špatné?
Kibe napsal:
a zásadně nesouhlasím s tím, že do našeho světa Bůh nezasahuje-zasahuje úplně do všeho právě v podobě spravedlivého a laskavého principu, který všechny lidi vede k společnému cíli...
K jakému cíli přesně? A neomezuje tím principem náhodou neši svobodnou vůli, které si tak váží? (A kterou dle výše uvedeného sporu ani mít nemůžeme, pokud má být Bůh vševědoucí.)
Kibe napsal:
toto se nedá přirovnávat k pantheonickým zřízením božstev
Ale my se tady vůbec nebavíme o pantheonickém zřízení - stvořitel je i na Asterionu jen jeden...
Nemluvě o to, že i v křesťanství je docela slušný pantheon různých svatých, ke kterým se lidi v podstatě modlí taky Rolling Eyes

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
oggysu
Zaslal: po říjen 22, 2007 17:04 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
právě tvoje poslední poznámka je to co vám chci říci: přirovnávat sedmnáctku k pozemským pantheonovým příkladům je nemístné, protože zastávají podobné místo jako svatí v křesťanství. také byli vyvoleni a zastupují určité principy. a také se postupně lidé odkonili od boha a vpodstatě se modlili ke svatým a ne k němu.
pokub byste chtěli svět, který nemá logické chyby, nebo alespoň ne takové, kterých si běžný čtenář povšimne, musela by ho tvořit parta lidí na slovo vzatých: např. biolog, astrofizik, christianista (teolog), matematik, lingvista...
jenže proč by to dělali? proto buďme rádi za tu partu nadšenců, která asterion spáchala a spíše se snažme udělat ho konzistentnějším, než v něm hledat chyby. myslím že je daleko zajímavější, jak úžasný princip stvořili v případě stínové světa než že má asterion malou polární čepičku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: po říjen 22, 2007 17:21 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Re oggysu: Právě kvůli tomu, že jsem rád za to jak ho tvůrci vytvořili jsem se pokusil ty drobné nesrovnalosti vysvětlit "logicky", ale připadá mi, že někteří se chtějí hádat za každou cenu Very Happy

Re Gwaihir: pokud tě to opravdu zajímá, tak to vyřešme soukromě, protože to nepatří do této debaty-rád ti zodpovím co budeš chtít, nebo se o to pokusím...a neber to osobně

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: po říjen 22, 2007 21:56 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
to:Kibe jestli těma, co se chtějí hádat za každou cenu myslíš mě, tak já se hádat nechci, jen se snažím ukázat, že hádat se nemá cenu, protože uspokojivé řešení v principu nemůže existovat. ( uspokojivé ve smyslu bez vnitřních kontradikcí) Takže by bylo lepší se zabývat pouze věcma, které mají vliv na hru jako takovou než kosmologickými principy. Na druhou stranu mě baví diskutovat o kosmologických principech, takže jsou ty moje příspěvky dlouhé a zabíhají do detailů až se může zdát, že se opravdu chci hádat... za to se omlouvám, jestli to tak někdo chápe, měl jsem jasněji vyjádřit cíl, který ty příspěvky sledují...

A to o tom náboženství mi můžeš poslat jako soukromý vzkaz Wink

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Bohdan
Zaslal: út říjen 23, 2007 7:20 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
A malé shrnutí nakonec vyřešli jste timhle něco?
Já jo prostě je v podstatě tolik asterionů kolik je PJ a já to prostě vyřešim tak jak to vidim a radim to každýmu. Některý věci je prostě lepší řešit tak nějak citem.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: út říjen 23, 2007 12:52 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Tak problém víry jsme nevyřešili, můžem se vrhnout na další ožehavá asterionská témata: práva žen, práva menšin, práva pracujících a nemajetných, zneužívání drog, práva politických menšin, práva zvířat, ekologii...
Já si totiž myslím, že by si autoři měli dát víc pozor na citlivá témata, protože např. zacházení s mágy ve Zlatém lese mi připomíná holocaust. Exclamation

Lidi tohle je HRA, navíc hra, kterou si může každý přizpůsobit tak, jak se mu líbí. Nepleťte sem realitu a nehledejte ji na Asterionu. Nezbývá mi, než se podepsat pod poslendí Bohdanův příspěvek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
oggysu
Zaslal: út říjen 23, 2007 17:18 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Eyron161 napsal:
Tak problém víry jsme nevyřešili, můžem se vrhnout na další ožehavá asterionská témata: práva žen, práva menšin, práva pracujících a nemajetných, zneužívání drog, práva politických menšin, práva zvířat, ekologii...
Já si totiž myslím, že by si autoři měli dát víc pozor na citlivá témata, protože např. zacházení s mágy ve Zlatém lese mi připomíná holocaust. Exclamation

Lidi tohle je HRA, navíc hra, kterou si může každý přizpůsobit tak, jak se mu líbí. Nepleťte sem realitu a nehledejte ji na Asterionu. Nezbývá mi, než se podepsat pod poslendí Bohdanův příspěvek.

s tím holocaustem bacha. to myslím je o něčem jiném. o něčem dost jiném. zlatý les připomíná spíš období inkvizice, pokud něco. a i to jen vzdáleně. pokud si myslíš, že asterion je s naší realitou neslučitelný, pak se nemůžu než pousmát. takové očividné věci odkazující na naši realitu, kterých se autoři, ať už vědomě či ne dopouštějí, jsou opravdu úsměvné.
klidně si mějte každý asterion jaký chcete, pak ale nevím, proč vůbec někdo s takovýmhle tématem začíná. rozhodně nechápu ty, kteří někoho kritizují za to, že chtěl ostatním pomoci. i kdyby se to nepovedlo. a pokud chce mít bohdan (tuším že to byl on) stvořitele vsázející svoje světy... nemůžu než popřát hodně štěstí. ostatně je to dobrý námět k další zpracování řekl bych.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrubous
Zaslal: st říjen 14, 2009 20:49 Citovat
Založen: 12.10.2009 Příspěvky: 40 Bydliště: Luže/Větývka
já mám rasy takto : 1. Lidé (kingové)
2. hobiti (sou trochu podobný lidem)
3. pajzlové (namachrovaný vousatý buldozéři)
4. skřítci (na pohled neškodný ale neradim je naštvat)
5. skřeti (hnusný smradlavý stroje na zabíjení)
6. a nakonec Elfové ( hrozný metrouši co bydlej pod duem)

Exclamation omlouvám se ale tak to mám já Exclamation

_________________
Host potěší tím, že přijde nebo tím, že odejde - Dinael rybář (Majitel Větývského Zájezdního Hostince)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xeldrien
Zaslal: so červenec 24, 2010 17:58 Citovat
Založen: 9.5.2010 Příspěvky: 27 Bydliště: Ybar, Jilmová ulice
Ono je sice hrozně dlouho po oné debatě, ale co se týče náboženství : Asterion je svět, který je světem sám pro sebe a jen těžko ho můžete srovnávat se skuteč... naším světem. Sedmnáctka je prostě Sedmnáctka, ať už to znamená cokoliv. A co je to cokoliv, to asi jen tak nezjistíme, i kdyby jsme to řešili tisíce let. A co se týče přesvědčení : nejlepší je zkusit si jich víc za víc postav nebo ho v souladu s duševním vývojem postav měnit.

_________________
Pero je mocnější meče. A pořádná kuše je mocnější pera.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: po srpen 02, 2010 19:56 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Tak koukám co jsem tu před lety psal..... a je to poučné i pro mě Very Happy někdy je pěkný objevit nejen nový myšlenky ale i ty svý který jsem ztratil v tak konkrétní podobě jako je oněch pár příspěvků co jsem v tomhle tématu spáchal.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 11 z 11
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.