Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  Běsi - poslové času temna?

Rauksul
Zaslal: so květen 29, 2010 0:15 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Nu, myslím že díky velimi vydaženému článku v pevnosti (poděkování), máma mnoho věcí nad kterými můžeme uvažovat - Bude příchod času temna znamenat probuzení běsů? Budou se probouzet postupně (jak bude slábnout jejich Torallem a Kyllou vytvořená vězení), či snad najednou (po oslabení jak sedmnácky po rituálu "Khar kam se podíváš" tak Desítky-- (Minimálně taková třeba Sandol Kah by mohla mít s "paní chapadlovitou" dost aktuální a osobní problém)? Nastane "spojenectví" bohů proti běsům? Začne vše Giou a 'jejími' trpaslíky? A co Ytr(r)ak? Co říkáte na Zlatonoše? Líbí se vám jeho zapojení? kteří běsi jsou vaši "oblíbení" Smile

Intrikářský Popelec? Dvouhlace přítele života? Půlspáleného? Řínčícího?

Myslím, že Terecius se ještě hodně, hodně napíše...

Nebo je všechno jinak?!

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Bohdan
Zaslal: st červen 02, 2010 12:08 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Popravdě do té doby než jsem si přečet tenhle článek o běsích jsem se na příchod času temna moc netěšil. Ale teď v něm vidím spousty nových možností, respektive jsem myslel, že se bude odehrávat více politického boje. A podívejme se ono to bude víc o přežití a řežbách než kdy jindy. Kdepak tohle není věk kdy se vzpomíná na Velký věk arvedanů a jejich hrdinských činů, tohle je věk kdy z popela a krve budou muset vyvstat nový hrdinové aby zachránili aspoň nejakíé aspekty světa ve kterém žili ještě jejich otcové. Tleskám autoru/ům článku a moc se těším a temnější kulisu Asterionu Twisted Evil

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: so červen 05, 2010 9:01 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Trochu mě mrzí, že je Asterion vydávaný takovým způsobem, že sám PJ je takovým asterionským archeologem. Sice to pro mne bylo zábavné a napínavé číst a skládat si tu skládanku, ale přiznám se, že jsem si ji poskládal trochu jinak, než jste zamýšleli a prázdná místa, která odhalujete až dnes (myšleno třeba ohledně dávné historie Asterionu atp), jsem si prostě vyplnil jinak.

A proto se mi u posledních modulů často stává, že musím hodně škrtat, hodně věcí ignorovat a trochu mě to deprimuje.
Protože, ruku na srdce, jsem jeden, zatímco vy jste tým, takže to máte prostě vymyšlené lépe, a máte to lépe konzistentní. A z toho důvodu mě mrzí, že tak základní informace, jako původ a vznik světa a základní konflikt, vypluje na povrch tak pozdě. Pro mou hru jsou toto ty nejzákladnější informace, protože je to prostě ten základ, na kterém člověk může stavět cokoliv.
Vyčítat vám to nemohu, ale možná bych vás mohl alespoň ponoukat k tomu, abyste další tajemství a překvapení mohli možná zveřejnit co nejdříve (například něco o vznešených elfech a jejich spojitotsti s Itrakem, atp...), aby si vypravěč nepřipadal jako hráč tváří v tvář vašemu tajnůstkaření. Razz Třeba nejsem sám. Wink
Předem děkuji za pochopení.

Váš ztrápený Vypravěč. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: so červen 05, 2010 9:44 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Moc nechápu tvoje obavy... podle mého stejně hráči takové interní informace neví a jestli jsi jim všecko už vyzvonil (což by se podle mého nemělo stát), tak stejně pořád můžeš prohlásit, že to, co považovali za pravdu byly jen všeobecně známé bludy a pravda je někde úplně jinde ^ ^ Ale tu by zas podle mě hráči neměli znám, maximálně formou legend, které jsou jen málo uvěřitelné.
Co se týče odhalování pravd a tajemství, pro nás autory je to často nemenší překvapení ^ ^ Mě osobně v době, kdy jsem ještě sám, byl PJem na Asterionu a ne autorem, přišlo úžasné, když jsem otevřel nový modul a tam naprosto nečekaným způsobem rozváděli něco, o čem jsem měl jen mlhavé potuchy, ale co mi najednou dávalo naprostý smysl ^ ^
Nevím, že by byla nějaká spojitost mezi vznešenými elfy a Ytrakem... a to na nich v současnosti pro Krajiny 2... jestli jsem teda něco opomenul, tak mi dej vědět ^ ^
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: so červen 05, 2010 13:04 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
článek je supr!! konečně to vyplňuje prázdná místa v (pre)historii... a přináší i mnohá zajímavá zjištění a souvislosti (např. že pan Y. je tvůrce života, to mě fakt dostalo Twisted Evil s tím se nabízí otázka: pokud život vznikl na MM, odtud se dostal i na Asterion, Arvedu atd.??)

a další postřeh/otázka: jak se někde píše (jinde, než v tomto článku), na Akcharášta by měl platit sluneční svit, jako zhoubnost... napadlo mě, zda-li by ho dokázalo oslabit i "kamenné slunce"? (zde mi přichází nápad na mysl o legendě starých trapslíků, že je kamenné slunce dar od Ytraka, popř. mohlo prvně vzniknout ve válkách živlů, či během válek proti běsům... hm hm Cool )

nakonec jedna poznámka, kterou jsem nějak podobně, tuším, napsal již v jiném tématu: zkrátka se mi líbí, jak autoři propojili minulost tu nejvzdálenější s přítomností, kdy přichází "nová doba"... zkrátka je zde vidět "nadčasovost" a kontinuita celého Asterionu, kdy se tak mýty stávají historickou skutečností a historické události se stávají mýty a legendami... snad jsem se vyjádřil tak, jak jsem chtěl a je to srozumitelné?! Embarassed zkrátka, autoři (staří i noví) odvádějí skvělou práci a uzavírají tento skvělý alter-svět (nejlepší na české scéně...) do impozantního celku, kde vše se vším souvisí!! kéž se to promítne i při hraní Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Deli
Zaslal: so červen 05, 2010 16:08 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
oggysu napsal:
Moc nechápu tvoje obavy... podle mého stejně hráči takové interní informace neví a jestli jsi jim všecko už vyzvonil (což by se podle mého nemělo stát), tak stejně pořád můžeš prohlásit, že to, co považovali za pravdu byly jen všeobecně známé bludy a pravda je někde úplně jinde ^ ^ Ale tu by zas podle mě hráči neměli znám, maximálně formou legend, které jsou jen málo uvěřitelné.
Co se týče odhalování pravd a tajemství, pro nás autory je to často nemenší překvapení ^ ^ Mě osobně v době, kdy jsem ještě sám, byl PJem na Asterionu a ne autorem, přišlo úžasné, když jsem otevřel nový modul a tam naprosto nečekaným způsobem rozváděli něco, o čem jsem měl jen mlhavé potuchy, ale co mi najednou dávalo naprostý smysl ^ ^
Nevím, že by byla nějaká spojitost mezi vznešenými elfy a Ytrakem... a to na nich v současnosti pro Krajiny 2... jestli jsem teda něco opomenul, tak mi dej vědět ^ ^

Obavy tu žádné nejsou.
Jsem na tom stejně jako ty, taky mě bavilo moduly číst a spojovat si jedny náznaky s druhými, ale bohužel jsem si je občas spojil špatně, nebo jsem nějaký nepsotřehl.
A já rád vedu příběh epičtějším směrem a tak se postavy častěji setkávají s odkazy na onu prehistorii, než běžní dobrodruhové. Chválím vás, jak jste to vymysleli, jen mě mrzí, že se nevymyslel jiný způsob, jak to vypravěčům dávkovat. Chápu, že to bylo čtivější, když tam vyvstávaly otázky, takže pro prodej to byl super tah... Asi jsem si měl udělat nějaké známosti přímo u vás, abych byl přímo u zdroje. Very Happy
Když si člověk tvoří vlastní svět, zpravidla začíná u těch úplných začátků a principů a od nich odvíjí všechno ostatní a když pak zasazuje jednotlivé epizodní příběhy do toho světa, ty se těch dávných časů mohou krásně dotýkat a ponoukat k otázkám hráče. Tak to alespoň vidím já. Jako vypravěč prostě potřebuji znát to, z čeho všechno vychází, aby to bylo všechno pěkně konzistentní.

Je to jen takové postesknutí (a jenom proto, že jste to vymysleli fakt dobře - to má být pochvala Wink; a jenom proto, že jsem dost pohodlný na to, abych si nevymyslel svět vlastní), které může hrát roli při vaší budoucí práci, ať už budete pracovat na čemkoliv. Smile

Každopádně dobrá práce. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: so červen 05, 2010 16:38 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
K té tvorbě vlastního světa jen jednu poznámku: vytvořit si dopodrobna principy a na nich svět vystavět je podle mě klasická začátečnická chyba. I když to budoucna přináší tebou zmiňované problémy, věřím, že daleko lepší je vytvořit svět obsahově malý a mělký, který se spolu s osobním růstem postav zvětšuje a prohlubuje, získává na konzistentnosti ap.
Byl by to podle mého zajímavý projekt, vytvořit svět a komerčně ho vydat formou modulů, kde by v prvním byl jen hrubý úvod do světa a popis malého území, spolu s příležitostmi pro dobrodružství na nižších úrovních (popř. by možná bylo ještě lepší vytvořit podobných míst více, třeba v rámci jedné země, nebo dvou tří sousedních); v dalším modulu by se pak území zvětšilo, vysvětlily se věci z prvního a doplnily, přibyly by vážnější zápletky; ve třetím modulu ještě markantněji... a tak by se vydalo čtyři pět modulů. I když v něčem se o tohle snaží třeba Tarie, tak v mnohém tu naopak dost padá. Každopádně kdyby se něco takového dalo pro český trh vytvořit, určitě by to byl záslužný počin, protože přesně tohle je, co většině hráčů a PJů pro inspiraci chybí... (naopak celkem pěkným příkladem je Vukogvazdská družina)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: ne červen 06, 2010 14:54 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
oggysu:
Zkoušel jsem hrát na jednom světě, který měl vymyšlené to pozadí, způsobem, jaký popisuješ. Postavy byli sedláci a znali jen blízké okolí, dávali oběti jednomu bohu, protože to tak prostě dělali a najendou zjistili, ze svět je trochu větší, než okolní lesy a tamty skály, ke kterým se nemají přibližovat. Podle mě to rozfázování těch informací a přidávání jakýchsi novým rozměrů je důležité pro hráče, ne pro vypravěče. Ten by měl znát důvod, proč je něco tak, či onak. Ale souhlasím s tím, že klíčové je to, čím tu současnost toho světa naplníš, ne to, proč to naplněné je právě tím a oním. Jen z vlastních zkušeností mi příjde, že když znáš ten důvod, samotná náplň vytane na mysli tak nějak sama a nemusíš ji uplácávat z ničeho. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seth
Zaslal: ne červen 06, 2010 18:49 Citovat
Založen: 2.8.2009 Příspěvky: 24
Sadaam napsal:
článek je supr!! konečně to vyplňuje prázdná místa v (pre)historii... a přináší i mnohá zajímavá zjištění a souvislosti (např. že pan Y. je tvůrce života, to mě fakt dostalo Twisted Evil s tím se nabízí otázka: pokud život vznikl na MM, odtud se dostal i na Asterion, Arvedu atd.??)

a další postřeh/otázka: jak se někde píše (jinde, než v tomto článku), na Akcharášta by měl platit sluneční svit, jako zhoubnost... napadlo mě, zda-li by ho dokázalo oslabit i "kamenné slunce"? (zde mi přichází nápad na mysl o legendě starých trapslíků, že je kamenné slunce dar od Ytraka, popř. mohlo prvně vzniknout ve válkách živlů, či během válek proti běsům... hm hm Cool )

nakonec jedna poznámka, kterou jsem nějak podobně, tuším, napsal již v jiném tématu: zkrátka se mi líbí, jak autoři propojili minulost tu nejvzdálenější s přítomností, kdy přichází "nová doba"... zkrátka je zde vidět "nadčasovost" a kontinuita celého Asterionu, kdy se tak mýty stávají historickou skutečností a historické události se stávají mýty a legendami... snad jsem se vyjádřil tak, jak jsem chtěl a je to srozumitelné?! Embarassed zkrátka, autoři (staří i noví) odvádějí skvělou práci a uzavírají tento skvělý alter-svět (nejlepší na české scéně...) do impozantního celku, kde vše se vším souvisí!! kéž se to promítne i při hraní Wink


Vznik života je ošemetná věc -> Ytrrakovo dílo se týká jenom Asterionu a případně Modrého měsíce, na Arvedě vznikl život odlišným způsobem, zdá se zkrátka, že máme jisté historické "nevyhnutelnosti" -> arvedané se také vyvinuli odděleně od lidí a přitom jsou od nich fyzicky jen velice málo odlišní. Proto i život na Arvedě vznikl odlišnou cestou, byť výsledek je nakonec v podstatě stejný.
Jinak díky za chválu, ale uvědomte si, že většinu informací od Běsech v článku máme od Korullů a že skutečnost se od jejich mýtů mohla přeci jenom ještě trochu lišit.
Co se týče Akcharáště a kamenného slunce -> nejspíše je pravdou, že Akcharáště může oslabit jakékoli světlo, nicméně je důležité si uvědomit, že to nevychází z jeho podstaty, ale z kouzla, kterým ho spoutali Slepí bohové. Až to kouzlo zlomí, zase se bude moci procházet po povrchu Asterionu...

_________________
Quaere et invenies
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: po červen 07, 2010 14:57 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
s tím vznikem života mě ještě napadá... je pravda, že některé rasy vznikly tak, že se salové rozhodli žít jako hmotné a smrtelné bytosti v přírodní úrovni (tuším, že aspoň skřítci a dryády...)?! z toho by pak vycházely všechny ty legendy o "vílách, které se staly lidmi" (podobně jako rusalka/malá mořská víla...) Cool mají takový původ i jiné rasy a národy? a co elfové, pokud je něco pravdy na jejich legendách, tak jsou potomky dryád, tedy v podstatě také "salového" původu Confused o trpaslících, kteří "vyskakují z kamene" ani nemluvě Razz otázek je mnoho...

rozpracovat asterionskou "antropogenezi" by nebylo od věci Wink mohl by z toho být zajímavý článek...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Rauksul
Zaslal: st červen 09, 2010 12:49 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
K počátkům ras: Spíš zpracování toho, jak na to nazírají dnes a jaké existují tyto názory mezirasově - jestli si lidi myslí že trpaslíci vyskakují z kamene, co trpaslice, vzhledem k trpasličím pohřbům i třeba jestli si tak nějak nemyslí že trpaslíci po smrti kamení, kam mizí elfové, kdo kdy viděl staré elfy, pověr bude mnoho... A velmi často se budou asi lišit od pravdy (jinak tady připomínám kromě jinýho i rasy podzemní říše - těch je určitě ost a dost...)

Ytr(r)ak a běsi : Samozřejm, že jsou to jen legendy, ale tak nějak víme (zeptejte se Ragliho...) že existují(existovali), takže jako namět na tažení (kde na konci bude třeba zjištění toho že něco takovýho je a že od toho je nejlepší utéct) to je velmi zajímavé, obzvlášť to, že si někteří běsi rádi zajišťovali věřící (a jelikož jsou bězi bytosti živlů, tak bych předpokládat, žei pokud budou mít něco jako 'kněžstvo' tak to bude hodně daleko od klasických kněží -> tedy zajímavá a nečekaná věc i pro zkušenější hráče). Ale rozhodně je to zajímavé téma, které se dá rozpracovat - jak knižně, tak hráčsky a jak lokálně (kdo kde ví o Tizwrámovi a Targentu...) tak i "ve velkém".

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Andriz
Zaslal: st červen 23, 2010 19:13 Citovat
Založen: 23.6.2010 Příspěvky: 10
Našla by se nějaká dobrá duše co by udělala sken toho článku. Tady už nikde není časopis k sehnání a dost by mě dané téma zajímalo, díky. A pokud sem to napsal do blbého chlívku, tak se omlouvám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: čt červen 24, 2010 15:24 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
kdyby se žádná dobrá duše nenašla, tak nezoufej... tak za dva roky to budeš mít na webu Dechu draka Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
miloslav.zaoral
Zaslal: pá červen 25, 2010 13:02 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Sadaam napsal:
kdyby se žádná dobrá duše nenašla, tak nezoufej... tak za dva roky to budeš mít na webu Dechu draka :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol:
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
merrill
Zaslal: po červen 28, 2010 11:44 Citovat
Založen: 10.10.2009 Příspěvky: 3
já bych se připojil k Andrizovi s prosbou, jestli by na někdo nehodil na net...tady u nás se to totiž pro změnu ani neprodává a kupovat si to přes net by se nevyplatilo, časák za pade a poštovný skoro totožný
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.