Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

zloděj slavoj
Zaslal: pá duben 30, 2010 6:26 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Zatim asi není zámo, kdy přesně kniha Cesty snů v květnu výjde? Už se na ni némůžu dočkat. Laughing
V nové pevnosti jsem četl, že se bude tvořit nová verze Dračího doupěte, myslel jsem si, že nástupcem je Dračí doupě plus. Jsem docela zvědavý na ukázkové dobrodružství.

S úctou Slavoj Hvížďala, zloděj z Elfích vrchů jinak známí jako Lišák z Radovan



Gilgalad napsal:
Rozhodli jsme se přesunout asterionskou knižní řadu k jinému nakladateli.
Cesty snů vyjdou během května v nakladatelství Zoner Press, potom také Zpívající meč a Hry s příběhem.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: pá duben 30, 2010 11:31 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Přesné datum zatím neznáme, snažíme se, aby kniha vyšla během května, ale je možné, že se to protáhne do června - bude záležet na rychlosti tiskárny, jak to ze sebe vyplivne:) Nicméně po x letech můžeme konečně říct, že Cesty snů vyjdou do několika týdnůSmile

Docela se nám to totiž nahromadilo - během příštích měsíců by nám mělo vyjít hned šest knih.
Dvě jsou z Asterionu (Cesty snů a Zpívající meč: Čajový drak a kočičí démon), Hry s příběhem: Zločin a trest - půlka knihy budou příběhy z Asterionu, druhou polovinu knihy tvoří povídky z Tarie, sci-fi z prostředí Střepů snů od Karla Černína (také autor Tarie), Zelený skřítek Ondřeje Netíka, Příběhy Impéria a Unkonwn Armies od sester Lukačovičových.

Čenisovi brzy vyjdou Lvi lucemburští (historický román z prvky fantasy ze středověké Moravy), 9.6. se v pražském Neoluxoru chystá křest Wilth Ahwy (sedm příběhů o řece Vltavě od pravěku po středověk) a já spolu se ženou dokončuji Duchy jezer (taková ndiánská western fantasy, tentokrát z Divokého západu a dob dobývání Severní Ameriky).

Tak snad se vám budou naše příběhy líbit a najdete v nich inspiraci:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: pá duben 30, 2010 13:24 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
těšim, těšim, těšim... Razz

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Silwerik
Zaslal: ne květen 09, 2010 15:34 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Objeví se v některé z příštích Pevností ten slibovaný článek o Umrlčím království a jeho budoucnosti?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seth
Zaslal: pá květen 14, 2010 21:16 Citovat
Založen: 2.8.2009 Příspěvky: 24
V plánu do letošní Pevnosti tento článek nebyl. Ale okolo pevnostního rozpisu teď probíhají tak trochu čachry, takže zcela vyloučen ještě není, ale i tak je dost nepravděpodobné, že se letos objeví. Pravděpodobněji se jeví jeho umístění na web, nicméně ani tam to nejspíše nebude v nejkratší době - probíhají práce na Pro smrt a slávu a rozbíhají se i přípravy Krajin 2. Souhlasím, že další osud již popsaných míst a postav, nejenom UK by stál za zpracování, ale jak píšu, v tuhle chvíli článek o UK nemůžu slíbit ani na web, natožpak do pevnosti.

_________________
Quaere et invenies
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
zloděj slavoj
Zaslal: st květen 26, 2010 10:07 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Tak dneska vyšlo nové číslo pevnosti a je v něm zajimavý článek z prostředí Asterionu Běsové od Davida Rozsívala. Velice za něj děkuji. Navic jsem si dnes přečetl povídku Pán bílých koní od Milana Brabce a tu velice doporučuji. Umístila se v soutěži Cena Karla Čapka v roce 2008 na 7. místě.Naleznete ji na http://www.milamira.cz/povidky/asterion/--autorův blog.
Přeji příjemnou zábavu a pěkné počtení.
Kouzlo povídek jsem vlastně objevil díky sborníku Kaat aneb historky Cechu Eldebranských katů. Hned po přečtení jsem věděl, že toto je pro mě to pravé ořechové. Další to jen podtrhly. Jednou z mých nejoblíbenějších povídek je Otec běsů od Zbyňka Holuba.
Asterion milují a netrpělivě čekám na další příběhy z tohoto úžasného prostředí.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: čt květen 27, 2010 19:33 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Pochopil jsem to správně, že od 9.6. bude v prodeji kniha Cesty snů- viz autogramiada Zoner Fantazie v Praze 9.6.?
Díky.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: čt květen 27, 2010 20:17 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
zloděj slavoj napsal:
Pochopil jsem to správně, že od 9.6. bude v prodeji kniha Cesty snů- viz autogramiada Zoner Fantazie v Praze 9.6.?
Díky.


Díky moc za pochvaly z předchozího příspěvku, potěšíSmile
9.6. nejspíš Cesty ještě nebudou, ale je i malá (velmi maláSmile šance, že budou. Vyjde nám teď několik knih během pár týdnů, tak jsme se rozhodli to spojit a udělat jednu besedu - stejně jde o ty samé autory a tvoříme jeden týmSmile
Takže v Luxoru pokřtíme Lvi lucemburské a dá-li tiskárna, možná i něco víc.
To setkání je hlavně o "setkání"Smile Knihy přijdou...

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čestmír
Zaslal: st červen 02, 2010 22:50 Citovat
Založen: 18.5.2010 Příspěvky: 11 Bydliště: Liberec (a přes týden Praha)
Ahoj, theurg v DRD+ může vstupovat do vnějšího světa. Zajímalo by mne, jak moc se setkává s mrtvými dušemi a kolik se toho může o vnějším světě a chodu asterionu takto dozvědět. Navštěvuje takto náhodná místa vnějšího světa (dnes v zahradách rozkoše a zítra v jamách zatracení), nebo jen jedno, na které se naučil chodit a objeví se tam vždycky? Theurg samozřejmě nemůže duše jen tak najít, kdy se mu zachce (od toho tu je schopnost práce s dušemi v NS), ale připadá mi zase poněkud omezující, aby theurg s mrtvými neinteragoval vůbec. Mohou to být třeba jen náhodní neboštíci, na které zrovna narazí, nebo jeden člověk, který ho vždy uvítá, a je rád za theurgovu společnost. To jsou jen takové návrhy. Nechci, aby to vypadalo, ze jsem si odpověděl sám. Předem děkuji za odpověď.

_________________
HOWK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nazarei
Zaslal: so červen 12, 2010 13:23 Citovat
Založen: 17.4.2006 Příspěvky: 63 Bydliště: Praha
S mrtvymi dusemi se samozrejme stykat muze, ale nebude to zas tak casta udalost, pokud se o to vylozene nesnazi (viz Prace s dusemi). Zde spise zalezi na PJ, aby to setkani melo jisty ucel, treba jako zapletka dobrodruzstvi.
O chodu sveta se takto jiste dozvedet neco muze, ale bude to na mnoho a mnoho let, nejvetsi "znalci" radu sveta byvaji velmi dlouhoveci (upiri, arvedani, draci), tak aby se tolik stoleti nenudili Smile
Co se tyce mista, zde zalezi spise na zkusenostech theurga. Do vnejsiho sveta se dostane pres stinovy svet, kde si "muze" vybirat, pokud to tu zna. Jinak se dostane do nahodne casti sveta.

Doporucuju si precist modul Za zavojem stinu, kde je o vnejsim svete vice.

_________________
Co te nezabije, to se te pokusi zabit znovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Silwerik
Zaslal: so červen 12, 2010 14:03 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Z webu vidím, že pro knižní sérii máte bohaté plány pro budoucnost Cool Tím líp!! některé kousky už jsou na seznamu "Velmi těšené" - hlavně pokračování osudů známých hrdinů. kdyby se povedly dvě knihy do roka, jsem nadmíru šťastný. Vzhledem ke vzrůstající kvalitě slibná vyhlídka.

A otázka k té nejbližší na programu a často zmiňované - Cesty snů: Asi je těžké odhadovat pochody v tiskárně, ale vyjdou současně s Wilth Ahwou? do začátku července nebo později? snad dřív, než se v tiskárně vyhlásí prázdniny...

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: so červen 12, 2010 14:39 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Cesty snů zatím vypadají na přelom června - července, jak budem znát přesnější datum, šoupnem ho sem:)
Plánů je spousta, uvidíme, jak nás budou mít asterionské múzy rády:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: so červen 19, 2010 11:16 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Imperium Černé a Zlaté je knížka z Asterionu nebo něco jiného z produkce Zoneru? Všimnul jsem si pěkného obrázku na stránkách R. Kýbuse a google mi o ní nic nenašel.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elwe
Zaslal: ne červen 20, 2010 18:37 Citovat
Založen: 9.3.2008 Příspěvky: 65
Potreboval bych se zeptat, ve kterem meste je hodne skol, popripade jake mesto je "univerzitni" neco jako Oxefurt v zaklinacovi...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: ne červen 20, 2010 21:47 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Impérium je sci-fi, které by brzy mělo vyjít u Zoneru, Roman Kýbus pro knihu dělal obálku i vnitřní ilustrace. Taky se mi ten vosí bojovník moc líbíSmile

Jinak poslední informace k Cestám snů je, že by měly vyjít až během července. Snažíme se to urychlit, tak uvidíme - rozjíždíme asterionskou řadu vlastně nanovo, musí se to trochu zajet:)

Pro Elweho: Na Taře Nový Amir a také Albireo. Alespoň co se magických škol týčeSmile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 90 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.