Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Město přízraků

Kenny
Zaslal: pá srpen 14, 2009 15:57 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
to Anansi:
Tak s popisem rytířů zkázy jsem byl spokojen a to, že se nechovali přesně podle klíče jsem byl ochoten akceptovat. Například ale jejich skutky (myslím Oprátka atd.) pak v sobě určitě měli spoustu strachu a nenávisti.
Pokud se nemýlím, tak to tělo pak živé bylo. Prsten přitáhl duši původního majitele zpět od Lamiusova soudu a tudiž mu vrátilo život a vzápětí proběhl souboj duší o tělo, tak, jak by to být mělo.
Pak dál, co by jsi na Čeníška, začínajícího nekromanta chtěl poslat silnějšího? měl náskok a temní vlci a sekáči jsou nejrychlejší z nemrtvých bytostí a zároveň z těch silnějších. Dokonce sekáč je asi jeden z nejsilnějších. Myslím, že mohli předpokládat i to,že jediný sekáč by novice zabil bez problému.
A nepřeháněl bych zase to,že Vieen by slyšel magický prsten přes celou poušť, když kolem něho probíhají denně stovky kouzel. A proč by musel oživovat nemrtvé, když svému majitelu umožnil pouze techničtěji lépe zvládat kouzla a dodávat magenergii?
A s tím Kirbegem moc řešíš pravidla, ale pokud by jsi do toho chtěl šťourat, tak lidé, kteří se dokáží proměnit draka, mohou své schopnosti používat v jakékoli podobě a oranžový drak zvládá celkem slušně kouzlit, tak proč by Kirbeg nevyužíval právě dračí magii.
Jinak až na úvod, který mi tak nějak svým stylem neseděl a byl jsem z něho takový zmatený, jsem byl naprosto nadšený. Krásně se to četlo a bylo tam plno opravdu zajímavých pasáží. Úžasné dílo.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gowery
Zaslal: so srpen 15, 2009 21:59 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Zdravím všechny přítomné. Diskuze o asterionských reáliích se tu už vedla zhruba před rokem a půl (bože, ten čas tak letí), ale u fóra je vždy dobré, když se probere z katatonického stavu.
Z tvého příspěvku jsem, Anansi, pochopil, že máš rád věci srovnané podle modulů potažmo pravidel DrD. Pokud ti to tak vyhovuje, je to samozřejmě tvá věc, já ti do toho nebudu kecat (osobně mám zas jiný problém - najít knžku, o které bych si po přečtení nemyslel, že je to jen další prostoduchá slátanina, takový jsem já zmlsaný Cool ).
Co jsem to ale chtěl původně říct - asterionské bestiáře beru jako pohled průměrného zaklínače na průměrnou nestvůru. Moji rytíři zkázy průměrní nejsou, jsou starší, zkušenější a fikanější. Myslím, že není na škodu občas nakopnout zaběhlý stereotyp.
Zvažoval jsem, co bych ještě připsal, ale jediné, na co jsem si vzpomněl, je pasáž ze starého RPG od Sapkowskiho. Myslím, že je poučná, takže ji tu máte.

citace:
Čím je nestvůra, jakou má kondici a jiné vlastnosti, co může, co umí, co chce udělat a jak to provede, určuje scénář a pán hry. A nikdo jiný. Takže, jestli najednou z jeskyně vyleze žlutý drak v zelených šortkách, nehledejte milí ráči instrukce, neproste pána hry o "katalog draků". Takový katalog neexistuje, nikdo přece ještě nezkatalogizoval všechny bestie chaosu.

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
miloslav.zaoral
Zaslal: ne srpen 16, 2009 21:29 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Zdravím. Já bych je podotkl, že Asterion je svět plný fantazie. Sice byl původně stvořen pro Dračí doupě, ale psát do knih všechno podle DrDu, by nebylo moc čtivé...jak už zde bylo řečeno, není na škodu opustit starý dračákovský stereotyp a neposuzovat knihy z pohledu nějakých RPG systémů...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po srpen 17, 2009 11:30 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Na Fantasy Planet právě běží soutěž o Město přízraků:

http://fantasyplanet.cz/

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anansi
Zaslal: po srpen 17, 2009 15:16 Citovat
Založen: 11.1.2009 Příspěvky: 56 Bydliště: Protivín/Minkor
U těch rytířů zkázy my šlo opravdu hlavně o vzhled. A máte pravdu mám rád ve věcech určitý řád. Osobně se mi nelíbí, když někdo použije můj nápad nebo postavu a zkazí ji. Už se mi to jednou stalo, a proto se vdy když dělám dobrodružství pro asterion se držím moulů. Mno a nazývat Ciezislava průměrný lovcem přízraků, bych si netrouf, aspoň ne před ním Laughing .
to jak se rytíři chovaly jsem nekritizoval, to už je záležitostí autora nebo pj. Jenom říkám, že když řeknete zlatý drak, tak má mít zlaté šupiny a ne jemně růžový nádech a pokud jde o šortky, tak tam spíš než na barvě záleží na velikosti Laughing

_________________
Když hledíš do hladiny jezera, zamysli se občas co/kdo se na tebe dívá.
Tak pravil moudrý Azarthir, duhový had.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gena
Zaslal: ne prosinec 20, 2009 16:50 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Tak jsem konečně dočetl. Moc krásné dílo. Velmi se mi líbil úvod, který seznámil čtenáře s postavami a ten pak již věděl, o koho jde. Oblíbil jsem si postavu Fullera, zvlášť po jeho proměně. Škoda ho. Docela mě překvapila přítomnost Kirbega, kterou bych v těchto končinách rozhodně nečekal. Díky a autorům a těším se na další krásné dílko.

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: čt říjen 14, 2010 9:39 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Připojuji se k chvále... za posledních 14 dní jsem přečetl Cesty snů, Xibalbu a poslední teď Město přízraků...musím říct, že Město přízraků mě pohltilo podobným způsobem jako knihy o Geraltovi. Navíc tolik neukončených příběhů (kromě Fullera a Kirbega, tam je to jasné Smile ), které by si zasloužily dokončit Idea

Moc se mi líbilo, jak se měnil styl s každým autorem...příběhu to dodávalo mnoho nových rozměrů. Prostě supr počtení Wink

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: čt říjen 14, 2010 12:42 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
to Kibe: Děkujeme:)
Když si teď jednotlivé knihy vybavíš, resp. je srovnáš, co Tě k nim jako první napadne? Plusy i mínusy (kromě toho, že Xibalba není z Asterionu:)
Musím využít, že jsi je četl takhle krátce po soběSmile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: čt říjen 14, 2010 21:31 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Cesty snů...výborně postavený příběh...už z toho jak starej Alwa nechá "kluky" jít do celkem nebezpečnýho podniku, který je takřka osudovým dobrodružstvím, kde platí pravidlo předurčenosti hrdinů, jež je nakonec dovede do víceméně šťastného konce a během své cesty se výrazně změní jejich pohled na svět nejen díky zkušenostem, ale vyspějí i jako osobnosti. V tomto je to trochu podobné Xibalbě, kde se totéž děje v rámci pravidel našeho světa(to se mi velmi líbí na Asterionu, tamní řád světa funguje zčásti podobně jako ve světě našem, jen tvárnost je trochu jinak pojata). Na Xibalbě se mi líbí propojenost s mystickým světem různých kultur, jež se zakládá podle mě na celkem věrném ztvárnění jejich pojetí života.
Samozřejmě napínavý příběh plný zvratů je výborným průvodcem.

Město přízraků mi připadalo nejvíce příběhově nabité, především kvůli výborně ztvárněnému pohledu postav, které jsem si dokázal představit i jako pravidlově odehrané v dobrodružství většího rozsahu s heroickým nábojem.
Každý z autorů obohatil příběh svým způsobem, kterým se dívá na fantasy a podle mě i jak by se každý z nich díval na hraní takového příběhu v rámci drd (alespoň já jsem si to skoro celé...až na pár vyjímek...představoval právě jako kdybych se mohl účastnit vydařeného sezení nad deskou s hracími kostkamy a čajem).

Zápory...Cesty snů byly krátké ale nabité a dobře zakončené, Xibalba taky, Město přízraků bylo dlouhé dost, ale ten úplný závěr byl pojat v trochu jiném duchu, než jsem čekal a trochu mi chybělo dokončení jednotlivých příběhů všech hlavních hrdinů...někdo řekne, že má radši otevřené konce, ale já raději když příběh končí něčím stylu...a žili šťastně... Smile

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: pá říjen 15, 2010 10:23 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
to Kibe: Díky moc. Mám o čem přemýšlet:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zanaar
Zaslal: ne říjen 17, 2010 13:47 Citovat
Založen: 30.10.2009 Příspěvky: 16 Bydliště: Morava
Zdravim,

rád bych se připojil svým stručným+/- hodnocením, po dočtení Cest snů jsem během tří týdnů přečetl všechny ostatní asterionské knihy.

Kaat
+kvalitní příběh dobře propojený s příběhy jednotlivých postav
+výskyt osobností známých z modulů (Walden, Sabbiová...)
-žádné podstatné

Zrození Modrého měsíce
+geografická rozmanitost jednotlivých příběhů a jejich uvedení pomocí krátké reálie (kdo nezná Asterion, tak mu to pomůže v orientaci...)
+jedna povídka se věnovala vedlejší postavě z Kaat, takové "dopracování" považuji za dobré.
-příliš mnoho autorů=příliš mnoho stylů, některé povídky mi moc neseděly...

Hrobníci
+skvělý příběh od začátku do konce i skvělí aktéři
+supr hrobnický i nehrobnický humor (hlášky hrobníků i Si-fa stály za to) Very Happy
+zmínka o Xillosovi, Michovi (odkaz na moduly) Anaretovi a Brubsovi (Cesty snů)
-žádné

Město přízraků
+rozsáhlý příběh, ve kterém se prolínají příběhy mnoha jednotlivců
+opět byly použity postavy známé z dřívějších knih nebo modulů
-osudy některých postav mohly být více dotaženy (příliš mnoho otevřených konců)...
-nevím jestli se styl "sledování jedné skutečnosti z pohledu vícero postav" hodí zrovna pro knihu.

Cesty snů
podobné hodnocení jako u Kaat, ale příběh je ještě lepší a napínavější


Celkově bych uvítal ještě rozsáhlejší využití postav i námětů z modulů a již vydaných asterionských knih (povídek)...
Také se mi zdá, že čím méně je autorů vydané knihy, tím je to práce kvalitnější...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: po říjen 18, 2010 12:16 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Kibe napsal:
Cesty snů...výborně postavený příběh...už z toho jak starej Alwa nechá "kluky" jít do celkem nebezpečnýho podniku, který je takřka osudovým dobrodružstvím, kde platí pravidlo předurčenosti hrdinů, jež je nakonec dovede do víceméně šťastného konce a během své cesty se výrazně změní jejich pohled na svět nejen díky zkušenostem, ale vyspějí i jako osobnosti.


diky, na postavach jsme behem tech let psani makali asi nejvice, takze me tva poznamka moc tesi.

ZANAAR:
taktez diky za pochvalu

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Deli
Zaslal: út únor 01, 2011 19:18 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Zrovna jsem vaši knížku dočet a určitě toho nelituji. Ale i tak ve mě vyvolala dost otázek. Smile

SPOILER!!! (vy, co jste nečetli, nečtěte! Smile)

Zpracovaná nekromancie (konkrétně animatika) podle Asterionu se mi opravdu líbí. Představuji si ji jako precizní práci vyžadující silný žaludek, dobrou paměť, schopnost kouzlit a zručnost -> to vše, když se spojí, vyžaduje čas a klid.

Trochu mě tudíž překvapilo, že ke konci knihy starý nekromant doslova chrlí nemrtvé jako na běžícím pásu. Najednou to nemělo to "kouzlo okultna", ale připomělo mi to spíše RPG PC hry.
Nejen proto mi příjde konec knihy slabší... Střídání pohledů mi ke konci knížky dost kazilo napětí, které se evidentně chtělo ukázat, ale nějak se mu to z výše uvedených důvodů nedařilo.

Také speciální "noví lepší nemrtví" byli dost zvláštní - předpokládám, že to bylo způsobené nějakou magickou anomálií, co vznikla kvůli místu a vhodnému času a Kirbegových snah, ju?

Vzhledem k tomu, že jsem to četl více jako Vypravěč, který chtěl pochopit, jak vlastně Asterion vypadá a funguje, právě tyhle nedořešené, nebo nevysvětlené "prkotiny" mě hodně zklamaly. Ale to je můj problém, ne váš. Celkově z knihy mám dobrý pocit, z těch prvních čtyř se mi tahle líbila asi nejvíce. Jen si prostě říkám, že to v některých ohledech mohlo být ještě lepší a že vám třeba můj názor něco řekne, co jste netušili, co vás nenapadlo, případně, co jste odložili, protože jste si mysleli, že to tak důležité není... JE! Very Happy

A společně s těmi přečtenými tituly z prostředí Asterionu ve mě dost vyvstává otázka... Za těch pár let, co se na Asterionu snažím něco stvořit, se furt potýkám s charakterem myšlenkových bytostí. Přesunu ten dotaz ale jinam, kde to patří víc (kniha ve mě tu otázku jen umocnila).

Každopádně dobrá práce, děkuji. Brzy se vrhnu na Cesty snů! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: út únor 01, 2011 19:35 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Ahoj taky sem knížku četl, ale nesdílím tvůj názor...

Animatika je vskutku supr popsaná... Ale je to taky postup, který očekává pořádné výsledky...

Kdybych to vzal z pohledu hlavního nekromanta knížky, tak... S Fullerem moc přípravy mít nemusel, tělo bylo dokonalé, stačilo jen kouzlo... Navíc to byl opravdu velmi vlemi schopný nekromant, takže vyvolat ghůla s poměrně slušnými schopnostmi by dokázal dobře...

Vyvolání řadových vojáků bylo trochu taky proti mým měřítkům, protože je tam vyvolával opravdu hodně masově, ale je k tomu dle mě jednoduché vysvětlení... Všichni tihle nemrtví měli opravdu nízkou životnost, když to tak vezmeš, tak je jen vyvolal do pohybu, nic neuměli, byly křehký a naprd... prostě ta úplně nejvíc odbytá práce... Tyhle nemrtví byly pouze na jednorázové poižítí, a navíc nekromantovi bylo uplně jedno, jestli se mu vyvolání povede u všech nebo ne, prostě potřeboval matroš... a ten měl.. takže jeslti některý těla nebyly třeba připravený k animaci, tak prostě ty některé mrtvoly vůbec nepovstali.. čili tak horzný to nebylo....

A Fuller a jakožto supernemrtví... jednoduchá myšlenka, kterou sem z toho vyčetl... Fuller byl prostě hrozně silná osobnost... Dle mě neblo vyvolání Fullera s jeho schopnostmi otázkou magického pole celého města, ale právě tím, že měl strašně silnou vůli.
Jeho vůle byla tak silná, že prostě porušil řád světa, duše i přez smrt těla neopusitla tělo, díky animaci a "upgradu" dostal Fuller ještě nějaký schopnosti navíc... A tím byl Fuller tak vyjímečnej a mocenj i jako zombie, prostě jeho vůle žít a hcránit vlastní město byla ukrutně veliká.. =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: út únor 01, 2011 21:28 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
...Fuller byl prostě giab Twisted Evil a nebo se pletu??

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.