Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

oggysu
Zaslal: ne únor 08, 2009 13:53 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
LordLonger napsal:
Chtěl bych se zeptat,jestli je nějaká možnost přidat některé z mých výtvorů do sekce Vaše tvorba?Mám pár obrázků,o které bych se chtěl podělit...předem thx za answer...

Jistě že je možnost Smile Pošli je na email: cenis@seznam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: po únor 09, 2009 20:29 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
LordLonger napsal:
Chtěl bych se zeptat,jestli je nějaká možnost přidat některé z mých výtvorů do sekce Vaše tvorba?Mám pár obrázků,o které bych se chtěl podělit...předem thx za answer...


jojo urcite me ji posli na mejl zmineny oggysem :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Elwe
Zaslal: st únor 25, 2009 10:23 Citovat
Založen: 9.3.2008 Příspěvky: 65
Mam dotaz ohledne orku. Dlouhou dobu jsem pouzival provizorni CD (to vypalovane jen Cas Temna) a musel sem uznat ze orkove jsou opravdu slabsi nez ostatni rasy, ale na novem CD jsou jine staty, ktere jsou docela vyrovnane (pokud se to bere tak, ze opravy by mely, po secteni, davat nulu, ale napr.: u krollu ta vychazi min). Jsou porad orkove nevhodne pro VP(VP= vlastni postavy)?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan
Zaslal: st duben 29, 2009 18:07 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Chtěl bych se zeptat Gilgalada jestli k povídce Krev v písku chystá pokračování? Povídka byla moc pěkná, hodně se mi líbila. Dál by mě zajímalo jestli někdy napíšeš článek o Eldebranckých katech? A popis Canthie bude v Krajinách?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: st duben 29, 2009 19:06 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Elwe napsal:
Mam dotaz ohledne orku. Dlouhou dobu jsem pouzival provizorni CD (to vypalovane jen Cas Temna) a musel sem uznat ze orkove jsou opravdu slabsi nez ostatni rasy, ale na novem CD jsou jine staty, ktere jsou docela vyrovnane (pokud se to bere tak, ze opravy by mely, po secteni, davat nulu, ale napr.: u krollu ta vychazi min). Jsou porad orkove nevhodne pro VP(VP= vlastni postavy)?


ja myslim, to zalezi jen na tobe a na hracich :-)
neboli jinymi slovy, mysli, ze tohle doporuceni neni treba brat vazne, pokud si hrac s tou postavou pohraje a spolu s PJ ji udela rozumny a uveritelny background, ktery vysvetli proc se dala na hrdinskou drahu a jak se dostala na povrch

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gilgalad
Zaslal: st duben 29, 2009 22:00 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Dugatan napsal:
Chtěl bych se zeptat Gilgalada jestli k povídce Krev v písku chystá pokračování? Povídka byla moc pěkná, hodně se mi líbila. Dál by mě zajímalo jestli někdy napíšeš článek o Eldebranckých katech? A popis Canthie bude v Krajinách?


Díky, jsem rád, že se líbila:)
O pokračování jsem zatím neuvažoval - povídka končí schválně v momentě, kdy mohou začít vaše dobrodružstvíSmile Je to vlastně takový úvod a motivace do hry.
Jestli to vyjde, měl by se článek o katech vejít do listopadového čísla Pevnosti.
A Canthie - je v Krajinách popsaná, její minulost i současnost:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: st květen 20, 2009 14:13 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Teď, když Stíny jihu (snad) už klepou na knihovničku, bych chtěl znovu načnout jednu věc... Čenisi, budeš přes prázdniny pokračovat v Kronice? Skončilo to v napínavém bodě a dlouho už se nic nepohnulo... Ve Stínech o tom bude asi krátká zpráva, ale Rilondské tažení bylo taky rozvedeno v moc pěkný příběh.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arten
Zaslal: čt květen 21, 2009 21:12 Citovat
Založen: 9.10.2003 Příspěvky: 277 Bydliště: Ntonga Ngoro - rodina wutabe
Ono to stojí už takmer rok...

_________________
Osud mužov je jasný, nie je treba veštcov
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cenis
Zaslal: čt květen 21, 2009 22:02 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Silwerik napsal:
Teď, když Stíny jihu (snad) už klepou na knihovničku, bych chtěl znovu načnout jednu věc... Čenisi, budeš přes prázdniny pokračovat v Kronice? Skončilo to v napínavém bodě a dlouho už se nic nepohnulo... Ve Stínech o tom bude asi krátká zpráva, ale Rilondské tažení bylo taky rozvedeno v moc pěkný příběh.


ja vim,

kronika bude soucasti noveho modulu, ale jelikoz mozna jeste chvili potrva nez vyjde pokusim se ji vyvesit na web

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Schleitr
Zaslal: ne květen 31, 2009 13:26 Citovat
Založen: 29.11.2008 Příspěvky: 6
Pár otázek ohledně pádu Svobodných měst.
-Jaké byli počty vojsk v jednotlivých fáích války?Jaký byl poměr jednltivých fruhů zbraní(těžká jízda,lučištníci).
-Kdyby Taros vyslal posili,kolik by jich bylo?
-Jaký byl osud povstalců zajatých v bitvách(a po bitvách)?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: st červen 03, 2009 18:23 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
nevím, zda ti to pomůže, ale přečti si článek o Pádu svobodných měst od Lamiuse z Dechu draka (je to teď k stáhnutí tady na webu). To ohledně počtů vojáků i výzbroje. Myslim, že se to tam dá dohledat. Možná že je něco i v Času temna nebo Zlaté pavučině?!

K té poslední otázce: článek od Honzy Kolátora Až po bitvě začíná pravý boj (taktéž na webu)...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Schleitr
Zaslal: čt červen 04, 2009 22:25 Citovat
Založen: 29.11.2008 Příspěvky: 6
Sadaam:článek o pádu SM jsem četl,jediná čísla tam se vztahují k "povstalcům"
5000 na začátku tažení,2000 u Albirea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: pá červen 05, 2009 10:00 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Schleitr napsal:
Pár otázek ohledně pádu Svobodných měst.
-Jaké byli počty vojsk v jednotlivých fáích války?Jaký byl poměr jednltivých fruhů zbraní(těžká jízda,lučištníci).
-Kdyby Taros vyslal posili,kolik by jich bylo?
-Jaký byl osud povstalců zajatých v bitvách(a po bitvách)?


S cisly je vzdycky potiz :-)
na prvni doatz ti snad odpovi brzy Lamius, ja to zkusim s temi druhymi dvema
-kdyby Taros vyslal posily, kolik by jich bylo? - Malo. Maximalne 1500 mnohem spise mene nez 1000. celkove armady Taroske domeny jsou cca 5000 muzu as zen a vetsina z nich je nutne potreba ke strazeni hranic, cast z nich je soucasti ricni flotily. Ovsem, mohlo by to stacit... kdovi. Kazdopadne by museli vyrazit uz na zacatku valky, protoze vic jak 500 km dlouha cesta by jim trvala fakt dlouho
-zajatci - no na Asterionu sice neni nic jako Zenevska konvence,, ale ve valkach, ktere mezi sebou vedou Kralovsti (at uz cele staty, ci ruzni slechtici) plati ze se k sobe navzajem chovaji docela slusne (v bojich se Severany, divochy, skrety to tak neni). Prirozene slechtici se vykupuji, ale zvlaste v tehle valce - vlastne obcanske - se se zajatci zachazelo velice slusne, neb na opacnych stranach bitevniho pole casto stali clenove stejnych rodin...

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: út červen 09, 2009 18:18 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Schleitr napsal:
Pár otázek ohledně pádu Svobodných měst.
-Jaké byli počty vojsk v jednotlivých fáích války?Jaký byl poměr jednltivých fruhů zbraní(těžká jízda,lučištníci).
-Kdyby Taros vyslal posili,kolik by jich bylo?
-Jaký byl osud povstalců zajatých v bitvách(a po bitvách)?

1/Počty a poměr vojsk- počty na začátku nebyly popsány v mém článku, ale jinde. Co se týče poměru- no, jednou to přijít muselo. Laughing Tuhle otázku zrovna řeším. Budu totiž pro modul Umění a vojáci mj. zpracovávat historii almendorských jednotek na Taře. Takže počáteční počty byly 6000 královských a 5000 vojáků Svobodných měst. Hrubé poměry nějak takto. U almendorských vojáků počet těžké jízdy 400, lehké jízdy 800, lučištníků "jenom" asi 1200, lehkých a těžkých pěšáků tak půl na půl. Na straně Svobodných měst tak necelých 500 jezdců a 1800 lučištníků (možná víc), plus asi 100 kušníků, drtivou většinou s lehkými kušemi. Dragu Vzteklých medvědů můžeš považovat za těžkou pěchotu. Ostatní pěchota byla vyzbrojena i v rámci oddílů různorodě. Koukám, že mi to u pěchoty vyšlo vesměs krásně dělitelné šestisty, což nebyl záměr. Já jsem při psaní článku vycházel z počtů a dalších informací již popsaných a vzhledem k dezertérům mi nepřišel počet na straně Svobodných měst dvatisíce u Albirea úplně odpovídající, ale tak to bylo nastaveno. Poznamenávám, že u počtu ztrát se jedná o zajaté, mrtvé i dezertéry. Ty ztráty si můžeš jako PJ skoro libovolně upravit. Co je jisté, Svobodná města při bitvě u Skaliska přišla (defacto) o veškerou jízdu. Zachránila se skutečně jen hrstka jezdců, ostatní padli nebo se vzdali (viz článek). Lučištníci utrpěli nevětší ztráty a z jejich řad byla i většina dezertérů po bitvě, do bitvy u mostu přes Temnou řeku zasáhla asi polovina, další ztráty už byly nízké, já bych řekl tak sto až dvěstě mužů, noc přišla brzy. Lehčeji zraněných ovšem bylo plno. Bitvu přes Temnou řeku přežilo- nebylo zajato- nedezertovalo na sedmnáctset mužů posílených o posádky Miramu, Athoru a já osobně předpokládám i o pár vojáků z jejich nejbližšího okolí. Kolik z Brukkovy armády před Albireem bylo lučištníků je podružné, tam nikdo nestřílel. Jednalo se spíše o obří přepad, než nějakou řádně vedenou bitvu. Šlo o to způsobit co největší ztráty v co nejkratším čase než se almendorští vzpamatují. U almendorské armády je poměr ztrát ještě vágnější. Můžu říci, že je udělej podle svého, jak "moc chceš aby za to Almendor zaplatil", případně s ohledem na jednání postav, když by v bitvě vedli nějakou malinko výraznější úlohu než pouzí pěšáci. Jenom by ztráty Východního království měly být nižší, než Svobodných měst. Já osobně soudím, že v Bitvě u Skaliska almendorští ztratili nanejvýš pár set mužů (dvěstě-třista). Bitva u Temné řeky byla krvavější, almendorští útočili do připravených pozic obránců- tisíc padlých, může být i víc. U Albirea posílil královskou armádu Sarni s necelou tisícovkou mužů, z toho dvěstěpadesát jízda. Padlých na almendorské straně zase asi tak tisíc. Může se to ale velmi výrazně lišit na obě strany. Poznámka na závěr- pokud možno ale nenič žádnou celou dragu královských, neodpovídalo by to bitvě a historii účastnících se drag budu rozepisovat. Ty jsi ovšem PJ. Wink

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: út červen 09, 2009 18:19 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Schleitr napsal:
Pár otázek ohledně pádu Svobodných měst.
-Jaké byli počty vojsk v jednotlivých fáích války?Jaký byl poměr jednltivých fruhů zbraní(těžká jízda,lučištníci).
-Kdyby Taros vyslal posili,kolik by jich bylo?
-Jaký byl osud povstalců zajatých v bitvách(a po bitvách)?

2/Kolik by bylo Taroských posil? Tady bych si troufnul Čenise doplnit, že by k těm vojákům měl přičíst možná ještě nějaké dobrovolníky. Ale těch by určitě nebylo víc jak maximálně pár set. Ovšem i při 2000 posilách z Tarosu by při mých průběžných počtech pořád měli královští jasnou přesilu a to i když započítáme samotnou albirejskou posádku. Stačit by to ale určitě mohlo, zvlášť když by se jednalo o zkušené vojáky.
3/Zajatci- a ještě jednou bych Čenise doplnil. Z některých dřívějších textů pro někoho nějaké popravy (nebo tvrdé tresty) po odsouzení vyplývaly. Ale z logiky všeho se podle mě jednalo jen o (některé) vysoce postavené členy vládnoucích kruhů Svobodných měst nebo možná nejvyšší špičky armády (generálové?). Možná jen z těch, kteří měli vysoké postavení v Almendorské správě či armádě při revoluci v roce 844, ty mohli královští považovat za zrádce. Soudím, že k zajatcům Waldenova strana přistupovala individuálně. Čím vyšší postavení, tím obecně řečeno horší trest a že hranice trestů se pohybovala od "běž domů sedláku", přes majetkové tresty, pár ran bičem až po vyhnanství. V pár případech i ortel nejvyšší. Možná, že u některých lidí mohla jejich účast nějaká almendorská státní organizace využít k nátlaku na ně. Třeba tajná služba získat pro spolupráci.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 85 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.