Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Falešná apokalypsa  ~  Pomocníci pro všechna povolání?

Které povolání by si podle vás nejvíc zasloužilo pomocníka?

Všechna stejně, měla by být rovnost   [ 3 ]  
33%
  33%
Válečník   [ 0 ]  
0%
  0%
Hraničář má sice pomocníka z přírodní úrovně, ale nějaký jiný ze stínového světa, by se taky hodil   [ 2 ]  
22%
  22%
Alchymista   [ 1 ]  
11%
  11%
Zloděj   [ 2 ]  
22%
  22%
Psionik   [ 1 ]  
11%
  11%

Celkem hlasů : 9
Anansi
Zaslal: čt únor 12, 2009 11:50 Citovat
Založen: 11.1.2009 Příspěvky: 56 Bydliště: Protivín/Minkor
Nevím jak vy , ale já už jsem párkrát se svou družinkou řešil, to co jim často přijde nefér. Jedná se tedy o pomocníky. Hraničář má svého psa popř. intawu, nebo jiné asterionské zvířev případě šamana. Kouzelník má díky apokalypse teď taky spoustu možností na výběr a to samé díky vtb platí i o kněžích. ale ostatní povolání jsou o tyto ochuzena.
Samozřejmě je možné, a z počátku jsem to se svými hráči tak řešil, si určitou potvoru ochočit nebo koupit, ale myslím si, že by bylo pěkné a zajímavé kdyby každé povolání mělo na výběr i pár unikátních potvor ze stínového světa. Rozhodně by to spestřilo hru. Jde tu taky o to, že já můžu nechat např. svého krolího válečníka ochočit to tygří mládě, ale nikdy s ním nebude spojený tolik jako hraničář se svým psem a to je škoda Sad
Mno aproto jsem zde otevřel nové téma, kde bych rád četl vaše názory a třeba i nápady na nějaké ty příšerky.

_________________
Když hledíš do hladiny jezera, zamysli se občas co/kdo se na tebe dívá.
Tak pravil moudrý Azarthir, duhový had.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sadaam
Zaslal: čt únor 12, 2009 15:20 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
v naší družince má snad každá postava svého mazlíčka, některé dokonce dva. elf chodec má intawu, ale jakožto ctitel Siarona si koupil přímo od kněží sokola. trpaslík bojovník měl dlouho dlouho opičku od pirátů, než zdrhla. elfka zlodějka zdědila po domorodci z džungle jaguára. skřítek zloděj má hned několikátou generaci hlodavců. byli to potkani, krysy a teď lumík (kerej jenom jezdí v kolečku a nic víc Twisted Evil ). no a rytíř 9 hvězd se spokojí s koněm, ale zato pořádnym...

jo na zvířectvo si potrpíme, je s nima totiž sranda. a s přátelíčky kouzelníka taky. nekromant renegád míval pavoučka, skvělá věcička, ale při útoku goblinů, když už mohl jenom metat kameny, si jej s jedním splet a pavóček se rozplác o gobliní ksicht... Sad teď zvažuju, jestli mu nechat vyvolat vangu nebo radši něco normálního Razz

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Elwe
Zaslal: čt únor 12, 2009 19:37 Citovat
Založen: 9.3.2008 Příspěvky: 65
me to pride vyrovnany jeste ste zapomeli na zlodeje ma potkana pavouka nebo opicku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dileptor
Zaslal: pá únor 13, 2009 9:04 Citovat
Založen: 15.10.2007 Příspěvky: 18
Ano, to samozřejmě má, ale jenom v Pluskách. Oni se baví o 1.6. Jaké jsou vaše zkušenosti s těmito zlodějskými pomocníčky? Já jsem si u svého zloděje zatím žádného nevzal. Pluska mi také přijdou výborně vyrovnané, narozdíl od 1.6, o kterých radši nebudu ani mluvit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anansi
Zaslal: pá únor 13, 2009 10:14 Citovat
Založen: 11.1.2009 Příspěvky: 56 Bydliště: Protivín/Minkor
Jako o plusku se klidně můžem bavit, taky jen co ho opráším Laughing . Ale nemúžu se o něm bavit z pozice hráče, mám ho sice doma, ale neměl jsem příležitost ho s někým hrát.
Pokud jde o Sadaamovu poznámku, tak sme to řešili podobně, např, že můj válečník měl křečka (miluju Baldur's Gate), ale já tu chtěl rozpoutat debatu o pomocných myšlenkových bytostech, protože válečník si s křečkem halt tak nepokecá jako hraničář, jestli mě chápete.
Čekám návrhy na něco užitečnýho, ale ne moc silnýho. Sám to budu se Silwerikem o víkendu řešit a případné návrhy si zde od vás nechám zkritizovat Twisted Evil

_________________
Když hledíš do hladiny jezera, zamysli se občas co/kdo se na tebe dívá.
Tak pravil moudrý Azarthir, duhový had.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohdan
Zaslal: pá únor 13, 2009 15:00 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Myslim že ke kultuře bojovníků nepatří myšlenková bytost na rameni. Hraničáři taky nemají MB.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: pá únor 13, 2009 15:42 Citovat
Založen: 17.4.2006 Příspěvky: 63 Bydliště: Praha
Anansi napsal:
Nevím jak vy , ale já už jsem párkrát se svou družinkou řešil, to co jim často přijde nefér. Jedná se tedy o pomocníky. Hraničář má svého psa popř. intawu, nebo jiné asterionské zvířev případě šamana. Kouzelník má díky apokalypse teď taky spoustu možností na výběr a to samé díky vtb platí i o kněžích. ale ostatní povolání jsou o tyto ochuzena.
Samozřejmě je možné, a z počátku jsem to se svými hráči tak řešil, si určitou potvoru ochočit nebo koupit, ale myslím si, že by bylo pěkné a zajímavé kdyby každé povolání mělo na výběr i pár unikátních potvor ze stínového světa. Rozhodně by to spestřilo hru. Jde tu taky o to, že já můžu nechat např. svého krolího válečníka ochočit to tygří mládě, ale nikdy s ním nebude spojený tolik jako hraničář se svým psem a to je škoda Sad
Mno aproto jsem zde otevřel nové téma, kde bych rád četl vaše názory a třeba i nápady na nějaké ty příšerky.


Nevim co ti prijde nefer. U kouzelnika, kneze, atd. se jedna o jejich schopnost, tak proc by ji mel mit i nekdo jiny. To by se pak kouzelnik mohl ohradit ze chce mit vicenasobne utoky jako valecnik...
Pomocnicci jsou vyhrazeno jen pro nektera povolani, jina povolani maji jine schopnosti,

_________________
Co te nezabije, to se te pokusi zabit znovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miloslav.zaoral
Zaslal: pá únor 13, 2009 22:16 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Souhlasím s Nazareiem. Dodám ještě to, že MB by měli mít jen ty povolání, které k tomu mají určené schopnosti, ostatní nemají možnost se k nim dostat, jelikož to nejsou zvířata, které se dají ochočit. Často to jsou nebezpeční tvorové ovládající magii a zvláštní schopnosti a udržet je na uzdě vyžaduje nějaké schopnosti 8)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anansi
Zaslal: so únor 14, 2009 0:48 Citovat
Založen: 11.1.2009 Příspěvky: 56 Bydliště: Protivín/Minkor
Kluci. Mě napadlo, že by to měli být MB jenom proto, aby se jednodušji objasnilo, proč sou tak inteligentní, že dokáží mluvit, nebo telepaticky komunikovat.
Pokud jde o pomocníčky kouzelníka nebo kněze, tak to beru, že je to jejich schopnost mě šlo spíš o to zpestřit roleplaying nějakou blbynkou, že např. bude mít válečník kašpárka v kapse a ten občas bude provokovat, občas povzbuzovat atd. Laughing Nebude ani umět čarovat a protivníka maximálně poplive nebo pokouše Twisted Evil . Jen tak pro srandu.
Mno a když už jste nakousli, že pomocníka by měla mít postava, která na to má zkušenosti, a myslím, že se nemýlím, když mi oko padne na stínový svět, tak proč nemá nějakého pomocníčka alchymista?
A tady se navíc nabízí stejný připad jako u kouzelníka, kdy pokud bude z alchymisty pyrofor, tak se mu pomocníček nezlepší, pokud theurg, který pracuje víc se stínovým světem, tak se zlepšuje podobně jako u čaroděje.
A další věc je třeba zloděj. Ten by si taky zasloužil nějakou blbinku, např. jako má Dagil Hamlon silingu, něco co by od zloděje odvádělo pozornost, navíc se tady člověk má šanci opravdu vyřádit Twisted Evil

Mno a pokud jde o to, jak se k pomocníkům dopracují povolání jako zloděj válečník atp., dyž nemají se stínovým světem zkušenosti, tak těch je několik. První a nejnudnější, zaplatí theurgovi, aby jim je pomohl vyvolat. Další je, že vyplní nějaké přání jejich boha a ten je za to odmění. Další možnost je třeba, že se postavy dostanou do situace, kdy některé MB budou moci pomoct a ta se k nim pak přidá.
Závěrem chci říct pouze toto nejde mi o to nabušit povolání, tak že díky pomocníkovi, budou moci kdykoli zabít dokonce i samotného Démona. Jen si myslím, že i ostatní povolání si zaslouží nějakou tu zvláštní sílu, která stojí při nich.

_________________
Když hledíš do hladiny jezera, zamysli se občas co/kdo se na tebe dívá.
Tak pravil moudrý Azarthir, duhový had.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kenny
Zaslal: so únor 14, 2009 11:02 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Tak tohle je už spíš o stylu,jakým hrajete.Pokud se snažíte o styl,kde je co nejvíc vtipu a tak,tak proč ne,klidně ať je na trhu prodavač,co prodává očarovaný vtipný kašpárky Very Happy
Ale jinak dost těžko pomůže,že by theurg někomu bytost vyvolal,protože ta nemá důvod ho poslouchat.Ale jestli s ním nějaký bytost bude cestovat ze svoji vůle,v rámci pomoci v dobrodružství třeba,tak proč ne,pokud má k tomu důvody.Myšlenkové bytosti jsou stvoření jako VP,pouze je řídí emoce,kterou byly vyvolané.Takže když k tomu má svoje důvody,tak proč ne:)

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: so únor 14, 2009 14:11 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Souhlasím s Kennym
Do pravidel to prostě nemá smysl dávat. Takovýhle věci si jako PJ můžeš sám dovymyslet a když to bude vyhovovat i hráčům tak fajn.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: so únor 14, 2009 18:32 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
do pravidel bych to taky nezaváděl, ale pokud to poslouží hře a příběhu, MB bych povolil i jiným povoláním, a klidně i ty z nabídky kouzelníka a kněze (mocný čaroděj si postavu najme na nebezpečný úkol, tak mu pomocníka vyvolá, půčí a pod... nebo je to laik boha, dostane od chrámu poslání atd...). i subotamské mnichy mohou doprovázet dobré MB...
nejlepším příkladem symbiozy jsou však lovci přízraků Razz

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Anansi
Zaslal: ne únor 15, 2009 19:45 Citovat
Založen: 11.1.2009 Příspěvky: 56 Bydliště: Protivín/Minkor
Beru vaše pšipomíky. Navíc jsem měl možnost si tuhle otázku projít s osobami, které sou mi blízké - Všechny jsou já Twisted Evil .
Mno a budu to řešit, jednak tak jak to tady nastínil Sadaam a jednak tak, že si mé vysloužilé postavy, které si to zaslouží (za to, že ještě žijou Twisted Evil ), otevřou v albireu krámek s "hračkami" a knihkupectví. časem sem mám v plánu doplnit popis postav, krámků a sortimentu. Nebudou to byčejné hračky Cool . Budou magické, nebo přesněji díky je magie trošku změnila. Mno uvidíte a doufám, že se budou líbit.

_________________
Když hledíš do hladiny jezera, zamysli se občas co/kdo se na tebe dívá.
Tak pravil moudrý Azarthir, duhový had.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.