Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Ostatní  ~  má někdo 100-stěnnou kostku prosím!!!

elrian
Zaslal: ne říjen 01, 2006 17:05 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
Zjistil jsem, že jsem napsal absolutní blbost. Zkoušel jsem se potom dívat na svou k4 a po nákresech toho co jsem řekl, jsem došel k závěru, že každá kostka má na sobě vždy čísla podle počtu jejích stěn. Jinak to nejde a nehádejte se se mnou. Kostka s počtem čísel od jedné do tří musí mít tedy vždy x násobek tří a každé číslo se na ní bude právě x krát opakovat. Tímto se ještě omlouvám Kibemu.

_________________
?Naskytnou se příležitosti,? poznamenal, jakoby na vysvětlenou, ?kdy prostě nelze odolat a nenapít se.?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
elrian
Zaslal: ne říjen 01, 2006 17:19 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
Kibe napsal:
To Bohdan: to co jsi popsal není k3, ale k4...nebo jsem špatně pochopil popis....

To oggysu: jestli existuje trojstěn, tak sním hadr na podlahu Very Happy

Představ si tři shodné kosočtverce. U každého kosočtverce odstraň za pomoci zaoblení jeho dva bližší vrcholy. Vzikne útvar připomínající list konopí bez stopky. Pokud tento proces provedeme se všemi třemi kosočtveci a následně je spojíme do jednoho celistvého útvaru, tak by měl vzniknout trojstěn. Všechno co jsem zde napsal je vytvořeno na základě mých dedukcí. Pokud je zde tedy někdo matikář či fyzikář, který mi to vyvrátí, nechť se tak stane.

_________________
?Naskytnou se příležitosti,? poznamenal, jakoby na vysvětlenou, ?kdy prostě nelze odolat a nenapít se.?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Artur
Zaslal: ne říjen 01, 2006 19:36 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 3
elrian napsal:
Kibe napsal:
To Bohdan: to co jsi popsal není k3, ale k4...nebo jsem špatně pochopil popis....

To oggysu: jestli existuje trojstěn, tak sním hadr na podlahu Very Happy

Představ si tři shodné kosočtverce. U každého kosočtverce odstraň za pomoci zaoblení jeho dva bližší vrcholy. Vzikne útvar připomínající list konopí bez stopky. Pokud tento proces provedeme se všemi třemi kosočtveci a následně je spojíme do jednoho celistvého útvaru, tak by měl vzniknout trojstěn. Všechno co jsem zde napsal je vytvořeno na základě mých dedukcí. Pokud je zde tedy někdo matikář či fyzikář, který mi to vyvrátí, nechť se tak stane.


Asi vím, co máš na mysli, ale ten útvar nemužeš nazývat trojstěn, jelikož jeho stěny nebudou tvořeny rovinami, ale spíše částmi kulové plochy.

Tři roviny prostě nejde poskládat tak, aby vytvořily prostorový objekt o třech stěnách.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gwaihir
Zaslal: ne říjen 01, 2006 20:25 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Tetraedr se tak jak píšete popsat nedá. Tedy jako k3. Možnosti, jak může dopadnout jsou čtyři, proto jej logicky nemůže být možné popsat čísly 1-3 tak, aby pravděpodobnost hození každé z této možností byla stejná.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kenny
Zaslal: út říjen 03, 2006 17:01 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Taky souhlasím s tím,že není možný složit ze tří rovinných ploch těleso,které by bylo uazvřené

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: út říjen 03, 2006 19:12 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Koukal sem se na tu čtyřstěnku a má u každé z hran na každé stěně číslo v rozmezí 1 - 4 a celkově se každé na kostce vyskytuje třikrát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: st říjen 04, 2006 15:41 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Rolling Eyes

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: st říjen 04, 2006 15:45 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Question

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
elrian
Zaslal: st říjen 04, 2006 17:10 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
oggysu napsal:
Koukal sem se na tu čtyřstěnku a má u každé z hran na každé stěně číslo v rozmezí 1 - 4 a celkově se každé na kostce vyskytuje třikrát.

Vaše nevěřícné smajlíky nechápu, tento popis je přesný. Čtyřstěnná kostka je složena ze čtyř rovnostraných trojúhelníků, čímž pádem je tam dvanáct vnitřních hran a pokud chceme docílit aby ti padli čtyři čísla, pak dvanáct děleno čtyřmi bude tři. A když si uvědomíš že ti ta kostka dopadne na jeden trojúhelník, který nevidíš a všechna čísla u spodních hran musí být stejná, pak jich víc jak tři mít nemůžeš. Už oggysu chápete všichni.


Naposledy upravil elrian dne st říjen 04, 2006 17:15, celkově upraveno 1 krát.

_________________
?Naskytnou se příležitosti,? poznamenal, jakoby na vysvětlenou, ?kdy prostě nelze odolat a nenapít se.?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
elrian
Zaslal: st říjen 04, 2006 17:14 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
Kenny napsal:
Taky souhlasím s tím,že není možný složit ze tří rovinných ploch těleso,které by bylo uazvřené

Ano je pravda že to co jsem vymyslel není trojstěn, ale splňuje předpoklad tří stran pro kostku. Možnosti jak u něj ale určit číslo které padlo jsou dvě. Buď se sečtou čísla horní a vyjdou vám výsledky od tří do pěti, pak by jste počítali trojku jako jedničku, čtverku jako dvojku a pětku jako trojku. Nebo stačí řící že číslo, které padlo je to, na kterém kostka leží.

_________________
?Naskytnou se příležitosti,? poznamenal, jakoby na vysvětlenou, ?kdy prostě nelze odolat a nenapít se.?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Bohdan
Zaslal: st říjen 04, 2006 18:08 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Tohle téma mě strašně baví, ale přesto bych mu dal cenu za nejzytečnější téma ve fóru.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lordikin
Zaslal: so říjen 04, 2008 9:33 Citovat
Založen: 1.10.2008 Příspěvky: 24 Bydliště: Někde mezi Plzní a Prahou
Náš PJ nám jednou ukazoval k10 na které byli čísla 00, 10, 20... a tvrdil, že je to k100! Rolling Eyes Podle mě je k3 šestistěnná kostka s čísly 1-3! Stejně tak náš PJ má kostku šestistěnou na který je 2x1, 2x2, 1x3, 1x4, takže to používá jako k4, nicméně jsme mu přinesli opravdovou k4 a on používá tu svojí, že je prej lepší!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: čt leden 08, 2009 17:13 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
jsou dvě varianty jak vypadá k3... buď je to 3 hranný válec kttarý se nahází, ale válí (má tedy 5 stěn,, dvě nečíslované) a pak to, co se tu zmiňovalo, což je mnou zmíněný válec který nemá podstavy ale špičky, a mimochodem, kulová plocha je pořád plocha a tedy i stěna takže je to alespoň v CG trojstěnWink

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Gwaihir
Zaslal: čt leden 08, 2009 20:23 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Rauksul napsal:
jsou dvě varianty jak vypadá k3... buď je to 3 hranný válec kttarý se nahází, ale válí (má tedy 5 stěn,, dvě nečíslované) a pak to, co se tu zmiňovalo, což je mnou zmíněný válec který nemá podstavy ale špičky, a mimochodem, kulová plocha je pořád plocha a tedy i stěna takže je to alespoň v CG trojstěnWink


Jo a co teprv kostky ve tvaru Kleinovy lahve...

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Rauksul
Zaslal: čt leden 08, 2009 20:43 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
nebo teserakt;)

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.