Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Krumpáč a motyky: Smrťáček aneb Cesta za smrtí a zase zpátky

Která z postav knihy se vám nejvíc líbila?

Ragli   [ 1 ]  
2%
  2%
Uřvanej chlíst   [ 7 ]  
20%
  20%
Tichý oheň   [ 4 ]  
11%
  11%
Jednooký rum   [ 1 ]  
2%
  2%
Brannon Frugh   [ 2 ]  
5%
  5%
Smrťáček   [ 0 ]  
0%
  0%
Arts   [ 3 ]  
8%
  8%
Vjerka   [ 3 ]  
8%
  8%
Mistr Torb   [ 3 ]  
8%
  8%
Si-fo   [ 5 ]  
14%
  14%
Strašlivý Bongorongo   [ 2 ]  
5%
  5%
Tenkákulkán a jeho ostří hoši   [ 1 ]  
2%
  2%
Pan Urigar   [ 2 ]  
5%
  5%
Malý Popotl   [ 0 ]  
0%
  0%
Slepý šaman Bagma   [ 0 ]  
0%
  0%

Celkem hlasů : 34
Gilgalad
Zaslal: ne prosinec 21, 2008 23:33 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Dugatan napsal:
Knížka se mi moc líbila, přečetl jsem jí už dvakrát. A zajímalo by mě, co vlastně byla hospa? A v jaký druh hada se měnil šaman Bagma? Mimochodem mě se Bagma líbil ze všech postav nejvíc ale v hlasování není.


Oki, přidal jsem do hlasování taky Bagmu:)
Slepý šaman se měnil ve velkého a hodně ošklivého hada;)
Hospa - a co myslíš ty? Může mít mnoho podob. Byla tím, co je o ní v příběhu:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: po prosinec 22, 2008 12:09 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Kniha mě přímo učarovala a velice jsem se pobavil. Byla fantastická. Hrobníci byli úžasní.
Moc se těším na další příběhy z Asterionu.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KDolecek
Zaslal: pá prosinec 26, 2008 9:05 Citovat
Založen: 16.12.2007 Příspěvky: 1
Mě by opravdu zajímalo co je zač Uřvanej Chlíst. Jestli prostě jen druid, který natolik splynul s přírodou nebo něco úplně jiného.

Chtěl bych pochválit obálku a především také obrázek hrobníků, který se mi opravdu zalíbil. Kniha samotná se taky dost povedla a už se těším a další knihy, moduly a vůbec všechno co z vás vyleze.

Příliš nechápu problémy Tichého Ohně s Mistrem Torbem. Je sice jasné, že Hospa a Bongorongo spoléhali na hrubou sílu zatímco Torb na jemná zákoutí mysli, ale Torb si v Hospě moc neškrtal a Bongorongem prohrál ještě při představování soupeřů, zatímco Tichý Oheň to samé provedl s Hospou a s Bongorongem držel krok dost dlouho. Takže buď má Tichý Oheň mysl bohatou na butální sílu přibližně jako Bongoronga a nebo ještě jemněji propletenou než Torb, aby mohl Bongorongovi vzdorovat.

I když je pravda, že Torb vložil do svého kouzla svou zbylou životní sílu. Nebo jsem to taky celé pomotal a nepochopil. Jen mě zajímá jak to s tím CHlístem a Ohněm je.

Prostě kniha je skvělá Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: pá prosinec 26, 2008 10:34 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Životní energie mocná je.

Theurgové tak dělaj nejmocnejší artefakty často zaplacené žvotem tenhle to jako vládce mysli akorát vyplejtval na něco jiného

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po prosinec 29, 2008 12:43 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Uřvanej chlíst je šaman z Obřích hor na Lendoru, víc k němu zatím neprozradím - kromě toho, co je v knize:) O Vánocích se mi urodilo několik nápadů k hrobníkům, tak se asi časem pustím do jejich dalších dobrodružstvíSmile
Mistr Torb není žádné ořezávátko:) Je jedním z nejsilnějších Vládců mysli, navíc ke konci nebyl zcela ve své kůži...Smile
Tichý oheň je psionik - každý z těch dvou má jiné přednosti, ale když bych měl nějak přirovnat jejich souboj, je to asi jako šachová partie. S Bongorongem nebo Hospou to měl Tichý oheň jako dámu - ve vší úctě k dámámSmile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gena
Zaslal: po leden 07, 2013 17:29 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Tak jsem dočetl první knihu z Vánoční nadílky. Začal jsem Smrťáčkem. Hrobníci mě nijak netáhli. Už v Kaat mě nezaujali, takže jsem si od toho nic nesliboval. Některé věci se mi velmi líbili. Ať už souboj nekromantů o bezcennou věc, Bongorongo, nakladatel pan Straka z Vrby Smile atd. Čekal jsem, jak asi na konci naloží s upírem, který už jen svou přítomností porušuje řád světa. Je ale pravda, že se choval dobře a o lidi se staral. Trošku mě zklamalo, jak dopadl chudák Xillos. Po tom, co všechno dokázal, jsem čekal jeho lepší konec. Také jsem si ho oblíbil, když jsem ho používal v naší družině. I když tam byl většinou v pozadí. Celkově se to četlo dobře, mělo to spád, ale prostě jsem se v hrobnících nějak nenašel. Teď jsem začal číst jehich pokračování a musím se přiznat, že jen za dnešek jsem přečetl půl knížky. Dvojka mi přijde mnohem zajímavější, ale až to dočtu, tak o tom jinde.

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: st leden 30, 2013 7:01 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Gilgalad napsal:
Uřvanej chlíst je šaman z Obřích hor na Lendoru, víc k němu zatím neprozradím - kromě toho, co je v knize:) O Vánocích se mi urodilo několik nápadů k hrobníkům, tak se asi časem pustím do jejich dalších dobrodružstvíSmile
Mistr Torb není žádné ořezávátko:) Je jedním z nejsilnějších Vládců mysli, navíc ke konci nebyl zcela ve své kůži...Smile
Tichý oheň je psionik - každý z těch dvou má jiné přednosti, ale když bych měl nějak přirovnat jejich souboj, je to asi jako šachová partie. S Bongorongem nebo Hospou to měl Tichý oheň jako dámu - ve vší úctě k dámámSmile


Nejsou nějaké podrobnosti i o Jednookém rumovi a Raglim? Vůbec bych se nezlobil za článek o hrobnících, protože jsou to velice zajímavé postavy.

Měl bych ještě jeden dotaz. Nevíte někdo v jakém rozpracování jsou knihy Stíny Erinu: "Žraločí příliv" a Zpívající meč: Zlatá maska? Nedávno jsem si opět přečetl Stíny Erinu: Šíp v zádech a Zpívající meč: Čajový drak a kočičí démon a velice se těším na pokračování. Mám totiž slabost pro zloděje, asasíny a skřítky.
Very Happy

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: čt leden 31, 2013 12:50 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
quote="zloděj slavoj: zrovna promýšlím jeden hrobnický příběh, rád bych jednotlivé "dědky" časem víc rozvedl.
Žraločí příliv i Zlatá maska jsou stále v "pracovním procesu"Smile Dříve bude pravděpodobně Žraločí příliv, možná ještě dříve pokračování Magny.
Ony totiž některé příběhy rády předbíhají ostatní - takhle minulý týden vznikla kniha, která dost možná předběhne všechny výše zmíněnéSmile
Zatím jen prozradím, že bude obsahovat čtyři příběhy se známými hrdiny od Haniny Veselé, Radovana Kolbaby, Čenise a Gilgahnáta a kromě Asterionu bude takovou spojnicí také Město mrtvých Marellion.

Někdy se zkrátka stane, že na něčem pracujete (nebo se chystáte:) a skočí do toho úplně něco jiného.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: čt leden 31, 2013 20:07 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Gilgalad napsal:
takhle minulý týden vznikla kniha, která dost možná předběhne všechny výše zmíněné:)
.


no ja bych upresnil. Vznikl napad udelat takovou knihu, ne ta kniha :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sadaam
Zaslal: pá únor 01, 2013 13:52 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
jupi Marellion! Twisted Evil
Uz jsem si rikal, kniha hotova, za chvili vyjde Very Happy

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Hanina
Zaslal: pá únor 01, 2013 14:14 Citovat
Založen: 27.7.2012 Příspěvky: 7
Moje novela hotová je, ted ještě, jak rychle se s tématem zániku jednoho z arvedanských knížectví poperou ostatní psavci Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: čt únor 07, 2013 12:32 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Cenis napsal:
Gilgalad napsal:
takhle minulý týden vznikla kniha, která dost možná předběhne všechny výše zmíněnéSmile
.


no ja bych upresnil. Vznikl napad udelat takovou knihu, ne ta kniha Smile


Ony totiž některé příběhy rády předbíhají ostatní - takhle minulý týden vznikla kniha, která dost možná předběhne všechny výše zmíněné
Zatím jen prozradím, že bude obsahovat čtyři příběhy se známými hrdiny od Haniny Veselé, Radovana Kolbaby, Čenise a Gilgahnáta a kromě Asterionu bude takovou spojnicí také Město mrtvých Marellion.

Někdy se zkrátka stane, že na něčem pracujete (nebo se chystáte:) a skočí do toho úplně něco jiného.

no ja bych upresnil. Vznikl napad udelat takovou knihu, ne ta kniha Smile

Už je znám její název?

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po únor 11, 2013 11:20 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Pracovní název je "Volání Marellionu" Smile

S touto knihou bychom také rádi vyhlásili "soutěž" o vnitřní ilustrace. Takže kdo rádi malujete, sledujte náš web, časem se na něm objeví výzva pro kreslíře. Nejhezčí obrázky bychom zařadili k našim příběhům.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Albasir Stříbrný
Zaslal: pá listopad 20, 2015 10:02 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 41 Bydliště: Ostrava (Albireo)
Já čtu Smrťáčka až teď a neskutečně se bavím. Hrobníci jsou skvělí. Má to vtip, má to grády, už dlouho jsem nečetl něco tak zábavného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zurkhen
Zaslal: po červenec 17, 2017 13:37 Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 92
Výborná kniha, spousta skvělých nápadů a humor na úrovni. Hlavně skřítčí verze obecné řeči je dokonalá.

_________________
Pravá láska nemá šťastný konec. Pravá láska totiž nikdy nekončí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.