Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Eyron161
Zaslal: po listopad 10, 2008 13:39 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
To Gilgalad: Díky moc, to jsem přesně potřeboval, počítám, že ten text je z PP, že?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Gilgalad
Zaslal: po listopad 10, 2008 19:09 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Eyron161 napsal:
To Gilgalad: Díky moc, to jsem přesně potřeboval, počítám, že ten text je z PP, že?


Ne, ze starého Hlavního modulu. Ale v Píscích proroctví je o tom také zmínka.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kněžka Ynnar Rút
Zaslal: pá listopad 14, 2008 11:37 Citovat
Založen: 9.11.2008 Příspěvky: 8
Věčnou slávu Ynnar Rút! Twisted Evil Chtěl jsem se jenom zeptat zda se neplánuje nějaký speciál o Asterionu (např. nějaké povídky, dobrodružství atd.). A ještě jestli by se nemohly publikovat na vašich stránkách dobrodružství z prostředí Asterionu uveřejněná v Pevnosti jako se uveřejnila dobrodružství z Dechu draka. Předem díky za odpověď. Wink Wink

_________________
Poddejte se rozkoši a pokušení v náručí mé bohyně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kněžka Ynnar Rút
Zaslal: pá listopad 14, 2008 12:02 Citovat
Založen: 9.11.2008 Příspěvky: 8
A ještě jedna vsuvka Idea , všiml jsem si, že v aplikaci pravidel není uveden popis zázraku Simeonova kněze "Zázračný pergamen". Nechcete ho dopsat až budete psát aplikace pro Kraje? Díky Wink

_________________
Poddejte se rozkoši a pokušení v náručí mé bohyně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan
Zaslal: čt listopad 20, 2008 17:59 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Mám dotaz.: Jak se pohlíží na lidi, kteří nosí zbraň ( meč ) přes rameno? Jako na podezřelé osoby, zločince, podivíny nebo je to úplně normální jev?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nerevar
Zaslal: pá listopad 21, 2008 11:06 Citovat
Založen: 2.11.2007 Příspěvky: 19
Zdravim. Ja bych rekl, ze na kazdeho kdo nosi zbran na verejnosti (at uz pres rameno, u pasu ci jakkoli jinak) se pohlizi jako na podezreleho tedy alespon v "civilizovany krajich". No a tam kde to podezrele neni je zas treba si dat pozor uplne na kazdeho (no mozna hlavne na ty u nichz zadnou zbran nevidis)...

_________________
Rytíře hyzdí jen jizvy na cti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: pá listopad 21, 2008 12:23 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Popis kde a jak se pohlíží na ozbrojené lidi je v Rukojeti dobrodruha. Smile

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan
Zaslal: pá listopad 21, 2008 14:47 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
A kde přesně ten popis v Rukojeti je ohledně nošení zbraní ? Jde mi jen o to, jestli je nosit zbraň přes rameno normální? Podle mě je normální nosit zbraň u pasu. A na lidi, trpaslíky apod., kteří nosí zbraň přes rameno jako na něco zvláštního, co se vymyká normálu. A nebo na to kouká každá kultura jinak?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: pá listopad 21, 2008 16:05 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
tak třeba římští legionáři nosili běžně meče přes rameno (hlavně v pozdní antice, když převládal dlouhý jezdecký meč - tzv. spatha - i u výzbroje pěchoty). a nikomu to zvláštní nepřišlo. Wink

bude záležet určitě na rase, povolání, prostředí odkud válečník pochází, jeho osobní návyky a spousta dalších věcí. třeba lovci přízraků nosí meč na zádech a rukojeť jim čouhá za pravým ramenem (tuším) - je to jakýsi odznak jejich profese. ne že by každý, kdo takto nosí meč, byl lovec přízraků a určitě ne každý LP ten meč takto nosí. nebo chodci (z drd 1,6), ti nosí meč podobně, ale s jílcem za levým ramenem. to však neznamená, že to takle je u všech chodců. ne každý chodec používá "chodcův meč", může mít jinou zbraň (viz. Saramirova sekyra). a např. Kibeho chodec meč nosí jako LP - s jílcem u pravého ramene...

závěrem - 90% obyvatel Asterionu, strážím, žoldákům atd. je šumák, jak nosíš zbraň, ale pokud se s ní parádíš, aby ji každý viděl, prostě si na tebe dají majzla. a čím více jsi v civilizaci (velkoměsto atd.), tam budeš podezřelejší... většinou je nošení zbraní omezeno či rovnou zakázáno

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gwaihir
Zaslal: pá listopad 21, 2008 19:00 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Dugatan napsal:
Mám dotaz.: Jak se pohlíží na lidi, kteří nosí zbraň ( meč ) přes rameno? Jako na podezřelé osoby, zločince, podivíny nebo je to úplně normální jev?


Záleží na tom, kde. Podrobný článek na toto téma je v Rukověti dobrodruha na stránkách 30-31. Ve zkratce: v civilizovaných oblastech (většina Lendoru) se to netoleruje, v divočejších (většina Tary) ano. Ve velkých městech platí určité restrikce.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Cenis
Zaslal: čt prosinec 04, 2008 13:31 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Sadaam napsal:
mám otázku(y) ohledně písma a jazyka Arvedanů. mám pocit, že se to už někdě několikrát omýlalo, ale pořád v tom nemám jasno. tedy:

1. používají lidé ze 4 království stejné nebo odlišné písmo než jaké používali Arvedané?


odlišné, navazující na něj v některých ohledech, ale ne natolik podobné, aby se dalo číst (latinka taky v něčem navazuje na alfabetu, ze jo)

citace:

2. znalost Arvedanštiny - vzhledem k tomu, že se "vrátil" před 850 lety Thalion a spol., museli přinést i Arvedanštinu, tedy se musela nějakým způsobem oživit ("renesance"). nebo ne? :?


hm, ano renesance urcite probehla, ale arvedanstina Thalion byla uz dost jinde nez puvodni arvedanstina (slovani se pred 1000 lety domluvili bez ohledu na to odkud byli, ale dneska ma clovek s rustinou nebo treba srbochorvatstinou problem, u arvedanstiny je rozdil jeste vetsi)

citace:

3. a nakonec krapet mimo Arvedanštinu: pokusil se už nějaký vědátor sepsat slovník(y) různých "národních" a "rasových" jazyků???


takovy blazen se zatim nenasel

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cenis
Zaslal: čt prosinec 04, 2008 13:37 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Kněžka Ynnar Rút napsal:
Věčnou slávu Ynnar Rút! :twisted: Chtěl jsem se jenom zeptat zda se neplánuje nějaký speciál o Asterionu (např. nějaké povídky, dobrodružství atd.). A ještě jestli by se nemohly publikovat na vašich stránkách dobrodružství z prostředí Asterionu uveřejněná v Pevnosti jako se uveřejnila dobrodružství z Dechu draka. Předem díky za odpověď. :wink: :wink:


mila knezko, co myslis tim specialem? special pevnosti? pokud ano tak me to take napadlo, ale nevim je-li to proveditelne. je li vas fanousku asterionu dosti.
starsi texty se zverejnovat budou, uz na tom (skoro) pracujeme

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cenis
Zaslal: čt prosinec 04, 2008 13:39 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Sadaam napsal:
tak třeba římští legionáři nosili běžně meče přes rameno (hlavně v pozdní antice, když převládal dlouhý jezdecký meč - tzv. spatha - i u výzbroje pěchoty). a nikomu to zvláštní nepřišlo. :wink:


me prijde dost divne nosit dlouhou zbran pres rameno, zkousel jsem si dat na zada asi metrovou savli v pevne ocelove pochve a proste nesla pres rameno vytasit, protoze cepel je moc dlouha a ruka moc kratka na to, aby to clovek dokazal. je na to nejaky figl?

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cenis
Zaslal: čt prosinec 04, 2008 13:42 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
arten napsal:
No kronika, Cenis - hrozba kliatby na tvoje meno stale trva


no, pokusim se s tim neco koncene udelat. mel jsem uz v onom cervnu ci kdy to bylo podstatnou cast kroniky napsanu, jenze pouze na papirku, na ktery jsem psal behem obeda v hospode. A ten papir jsem ztratil, coz mi pred letem vzalo chut psat dal a pak uz nebyl cas...
omlouvam se, dam to do cajku

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tejlian
Zaslal: čt prosinec 04, 2008 19:43 Citovat
Založen: 31.7.2008 Příspěvky: 27 Bydliště: wutabengo-rodina dubu, pevnost Stromovka v LPS a vlastně celá tara
Cenis napsal:
Sadaam napsal:
tak třeba římští legionáři nosili běžně meče přes rameno (hlavně v pozdní antice, když převládal dlouhý jezdecký meč - tzv. spatha - i u výzbroje pěchoty). a nikomu to zvláštní nepřišlo. Wink


me prijde dost divne nosit dlouhou zbran pres rameno, zkousel jsem si dat na zada asi metrovou savli v pevne ocelove pochve a proste nesla pres rameno vytasit, protoze cepel je moc dlouha a ruka moc kratka na to, aby to clovek dokazal. je na to nejaky figl?



Takhle na "ostro" jsem to neskoušel, ale myslím že fíglů je víc a jsou na sobě navzájem závyslé. Za prvné by pochva zbraně neměla být nošená "Napevno" (upevněná na dvou místech) ale volně tak, aby se mohla pohybovat. Když pak tasíš, otvor pochvy se může nahnout tak, aby si měl pár centimetrů navíc.
Za druhé, zbraň by měla mít delší jílec, aby mohla být zavěšena níž. Při tasení potom přehmátneš po jílci a opět získáváš pár cm k dobru.
NO a za poslední si myslím, že dlouhé zbraně se nosí na zádech proto, že je to pohodlnější při chůzi a ne proto aby se ze zad tasilo a machrovalo se tím. U krátkých mečů římanů je to zase dáno spíš stylem boje, kdy stáli semknuti v řadách namačkaní na štíty. Tasit ze zad bylo logicky pohodlnější, rychlejší a i bezpečnější.
Idelální zbraňe pro nošení na zádech jsou podle mě meče vikingské, v hantýrce DrD široké meče. Mají na to tak akorát délku.

_________________
Dokud to bolí, žiješ!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 82 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.