Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Rukověť dobrodruha  ~  Rukovet dobrodruha - nazory

Myslite si ze RD splnila ucel a je prinosem pro hrace?

Ano, urcite   [ 29 ]  
67%
  67%
Ano, ale mene nez jsem cekal   [ 13 ]  
30%
  30%
Ne, ani trochu   [ 1 ]  
2%
  2%

Celkem hlasů : 43
Cenis
Zaslal: čt květen 29, 2008 20:40 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
tak vitam vas, kdoz uz mate rukovet v rukou (coz jsem dneska pouze ja, Bouchi a Tichoslapek, hec ;-) ale verim, ze brzy dojdou dnes odeslane zasilky) a cekam na vase postrehy a kritiky...

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jan Domkář
Zaslal: ne červen 01, 2008 7:47 Citovat
Založen: 14.12.2004 Příspěvky: 1
Včera jsem dočetl všechno potřebné pro svou postavu. Výborná práce. Hlavní přínos tohodle modulu vidim v tom, že hráči dostanou přecezeno to, co si PJ můžou přečíst v ostatních modulech. Máme všechny a doteď byl problém přiblížit hráčům všechny potřebné informace z ostatních modulů, aniž by se nedozvěděli i to, co není pro ně. A PJ získají představu o kultuře a tak... Pro mě osobně je to mnohem důležitější než další geografický modul. Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bouchi
Zaslal: ne červen 01, 2008 7:57 Citovat
Založen: 13.11.2004 Příspěvky: 48
Jan Domkář napsal:
Hlavní přínos tohodle modulu vidim v tom, že hráči dostanou přecezeno to, co si PJ můžou přečíst v ostatních modulech. Máme všechny a doteď byl problém přiblížit hráčům všechny potřebné informace z ostatních modulů, aniž by se nedozvěděli i to, co není pro ně.

A presne to byla hlavni motivace pro vznik Rukoveti.
Tak doufam ze i dalsi hraci budou spokojeni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante
Zaslal: út červen 03, 2008 22:19 Citovat
Založen: 22.2.2004 Příspěvky: 12 Bydliště: Vesmir, kazdicky jeho kout
Pod to se podepisu, dnes jsem si na poste vyzvedl ctyri vytisky pro celou druzinu...i kdyz uz temer nehrajem, tak jsme nakoupili Smile A zatim to na me pusobi i pekne ctive.

_________________
La sciate ogni speranza, voi che' entrate!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
unnamed
Zaslal: čt červen 05, 2008 17:51 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Rukověť zatím zakoupenou nemám, ale po tom, co jsem si přečetl ukázky na hlavní stránce... okamžite objednávám! Laughing Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Dileptor
Zaslal: čt červen 05, 2008 21:37 Citovat
Založen: 15.10.2007 Příspěvky: 18
Zatim rukověť taky jeste nemam, ale urcite si ji s druzinkou poridime. Predbezne bych rek, ze to vypada na jeden z nejuzitecnejsich modulu, co se realne vyuzitelnosti týče.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: čt červen 05, 2008 23:15 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Tak Rukověť už mám taky dočtenou a musím za prvé říct,že je hodně čtivá. Přečetl jsem ji během dvou dnů a to jsem měl ještě poslední dny zkouškového období Laughing Osobně jsem z modulu měl dobrý pocit,vytknul bych ale,že obsahuje většinu informací,které v podstatě každý hráč,který kdy na Asterionu hrál,zná.V tom mi přišly poněkud zbytečné.Ale pro hráče Asterionem nepolíbené je to hotová perla.Jinak uvedené postavy byly moc hezky zpracováné,zvlášť trpaslík,bývalý Šinuv stoupenec,byl opravdu originální.A také systém ,,perků" se mi dost líbí.Sám jsem něco podobného zavedl dříve,ale tady bylo spoustu nových námětů a rozhodně to vylepší různorodost postav.Takže celkově mě Rukověť potěšila,i když všechna moje očekávání nesplnila.Ale holt nikdo nemůže uspokojit všechny Wink Díky za autorům za dobře odvedou práci.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: pá červen 06, 2008 12:02 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Kenny napsal:
Tak Rukověť už mám taky dočtenou a musím za prvé říct,že je hodně čtivá. Přečetl jsem ji během dvou dnů a to jsem měl ještě poslední dny zkouškového období Laughing Osobně jsem z modulu měl dobrý pocit,vytknul bych ale,že obsahuje většinu informací,které v podstatě každý hráč,který kdy na Asterionu hrál,zná.V tom mi přišly poněkud zbytečné.Ale pro hráče Asterionem nepolíbené je to hotová perla.Jinak uvedené postavy byly moc hezky zpracováné,zvlášť trpaslík,bývalý Šinuv stoupenec,byl opravdu originální.A také systém ,,perků" se mi dost líbí.Sám jsem něco podobného zavedl dříve,ale tady bylo spoustu nových námětů a rozhodně to vylepší různorodost postav.Takže celkově mě Rukověť potěšila,i když všechna moje očekávání nesplnila.Ale holt nikdo nemůže uspokojit všechny Wink Díky za autorům za dobře odvedou práci.


Ale to byl záměr - sdružit roztroušené informace z ostatních modulů, aby byly pro hráče snadno dostupné a PJ nemusel řešit problémy typu "Tady na téhle stránce je něco, co bych chtěl dát hráčům přečíst, ale hned vedle je něco, co nesmí vědět, jak to mám udělat". Druhá věc je, že moduly pro PJ se snaží být objektivní, zatímco tady podáváme ty informace tak jak je vidí obyvatelé asterionu, tzn. subjektivně a tendenčně.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Rauksul
Zaslal: pá červen 06, 2008 18:36 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
No, asi tak, konečně se ke mě dostala Rukovět (a že s jí nechtělo, zklamala technika, moje inteligence i banka, mimochodem: děkuji M.Kučerovi, už jsem čekal že mi napíše "raději si ji kupte v knihkupectví...")

Modul je rozhodně přínosný, to bez debat. Mě jakožto PJ zas až tolik nepřinesl (kdo by to byl řekl;), ale inspirace se hodí. Hráčí si jej docela chválí, předenším množství informací posbíraných v jiných modulech. Jen škoda, že je Rukovět časově zasazena (Rilondská válka...) ale to je drobnost.

Nyní trošku podrobně : První kapitola, moc jsem od okomentování ras nečekal, ale vyšlo to. Krátké, hezky napsané a výstižné (potěšilo to hlavně hráče elfů).

Stejně tak druhá kapitola, která je ale spíše určena začínajícím hráčům.

Třetí kapitola a očekávané výhody a nevýhody, v našem případě se vpadstatě jednalo jeo o to, že věci co jsme si sami aplikovali nyní vyšly i pravidlově. cca 60 dovedností, doce dost ale jistě ne úplný výčet, já tuto kapitolu bero spíš jako návod na vytvaření dalších dovedností specifických pro vlastní postavy (alergie, inrovert, alkoholik, srab, nervák...). Ale jinak moc pěkně zpracováno a u hráčů velký ohlas (jen doufám, že nejednou nebudu mít družinu liliputánů Wink

Jako nejlepší část modulu hodnotím další kapitolu, právě tady se nachází plno inspirace pro tažení, pro hledání nových škol, univerzit. Hráči se tvářili podoně jako já (než se začali hádat do kterýho města a na kterou slavnou univerzitu pujdou studovat:D

předposlední a poslední kapitolu chápu jako jakousi třešničku na dortu a inspiraci, mimochodem opět hezky napsanou. Především ta předposlední se hráčům moc líbila, ta poslední už by skoro nemusela být (líní hráči si to stejně asi nepřečtou, a ti pilní už propracované postavy mají), ale kdo ví, snad to někodo dostatečně inpiruje.

A zhodnocení? Mě jako PJ přišly užitečnější moduly jako ZP nebo ZZS, RD je sice moc pěkná, ale se zdá taková jaksi... na jednorázové použití. Ale na tom nezáleží, koneckonců Rukovět je určena hráčům a těm se (v našem případě) moc líbí. A myslím že především pro začínající hráče je to asi jeden z nejužitečnějších madulů. Takže autorům velmi děkujeme Wink

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Silwerik
Zaslal: po červen 09, 2008 17:17 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Bývám PJ, takže jsem k modulu přistupoval spíš skepticky a nečekal v něm nic objevného. Nakonec ale můžu souhlasit s Alwarinovým tvrzením z obálky Idea Nic mi v něm nechybělo, celkově hodnotím 5/5

V oddílu o rasách jsou přehledně sepsány všechny základní informace a dokonce několik nových (pohledy na intimní život Wink ) - v kombinaci s ČT a několika články z Dechů už máme detailní popis snad všech hlavních ras a hráči budou mít dost materiálu. Povedená kapitola

Sociální rozvrstvení společnosti mi moc objevné nepřišlo, vesměs jsou to obecně známé informace. Naopak chválím za informace o vojsku a omezení ohledně nošení zbraní.

Výhody a nevýhody jsou povedené. Jen doufám, že toho nezneužijí manchkinové ve snaze namaxovat svojí postavu Wink

Největším přínosem je kapitola o školách pro jednotlivá povolání. Některé nové kláštery a místa přímo svádí k navštívení a "zvýšení kvalifikace". Nejlepší kapitola.

Doprovodné příběhy, a minulost postav byly jen třešničkami na dortu a příjemné čtení. Jen škoda pro ty, kteří ještě neodehráli Rilondskou kampaň, je tam pár spoilerů. A Žlutý pergamen je takovou úlitbou pro ty, kteří vyhlížejjí Krajiny za obzorem. Je v něm několik nových arvedanských měst včetně (doufám) názvu Kirbegova hradu...

Ještě ke grafice obálky: Je krásná. Jen doufám, že se v dalším modulu pro PJ vrátí staré barevné orámování.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: pá červen 13, 2008 23:09 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Tak, Rukověť je venku již čtrnáct dní, dokonce i autoři už své výtisky obdrželi, ale já tu stále příliš reakcí od čtenářů nevidím... Čím to? Že by se ke čtenářům nedostala? Nebo jsou tu jiné důvody? Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: so červen 14, 2008 0:15 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Zatím jsem si jenom letmo pročetl Sadaamův výtisk, ale co nevidět budu mít vlastní.
První dojem je velmi dobrý...doprovázející družinka začátečníků je krásně vybarvená...předběžně hodnotím 90% Smile

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ermendil
Zaslal: so červen 14, 2008 11:14 Citovat
Založen: 16.7.2005 Příspěvky: 21
Včera jsem si ji koupil, ale kvůli fotbalu se k ní dostávám až teď. Po prvních několika částech mi přijde velice povedená, uvidíme jestli nasazená kvalita vydrží až do konce.

_________________
warrior, your sword's of rusty steel
fallen warrior,before defeat you kneel
weary warrior,your armour shines away
valiant child of war,shine on another day
just one day

DOOMSHINE-thy kingdom come
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
LordLonger
Zaslal: po červen 16, 2008 11:22 Citovat
Založen: 25.12.2007 Příspěvky: 38 Bydliště: Horka
Tak jsem konečně dočetl RD a musím říct,že se mi vážně líbí a to nejsem hráč.K těm se dostane až teď , protože (a to je jediná věc,která mi trochu vadila) je zasazená do jiného časového období,než ve kterém s družinkou hrajeme.Musel jsem nějaké části (nebylo jich naštěstí mnoho) označit a upozornit na to hráče (přece bych je nepřipravil o bitvu o Rilondu,to jim nemůžu udělat,rozumějte) aby si je nečetli.
Jinak jsem navýsost spokojen a doufám,že nadšeni jako já já budou i hráči.RD opravdu krásně sjednocuje informace ze všech modulů do jednoho celku.Velmi se mi líbila část S pravidli bez pravidel a část o školách pro každé povolání.Myslím si,že hráči zde najdou plno užitečných informací,rad a návodu,jak si vylepšit,upravit nebo jak lépe hrát za svoji postavu.
Autorům děkuji a dávám za 1!

_________________
Iluze je konečná. Je jí realita, realita je iluzí a ambivalence je jedinou pravdou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Thror
Zaslal: čt červen 19, 2008 13:23 Citovat
Založen: 25.10.2007 Příspěvky: 5
Rukoveť Dobrodruha sa mi dostala do rúk tento pondelok (kúpil som ju ten deň, kedy ju v Brlohu dostali na pult Smile ), a tých 75-80% čo som zatiaľ prečítal (posledné dve kapitoly len tak náhodne, ostatné mám komplet) ma veľmi potešilo. Aj keď vlastním všetky predošlé moduly (okrem NaS), neprišlo mi, že by sa veľa informácií opakovalo... a ako už niekto spomenul, popísanie intímneho života väčšiny rás Asterionu bolo veľmi užitočné (vlastne RD je prvé rozšírenie pre PnP hru, kde sa dali dozvedieť nejaké slušné informácie na túto tému... ale ktovie, no, nečítal som všetkých tých X modulov pre D&D ).

Kedže môj "systém of choice" je DrD+, rád by som dodal že aplikácie v RD boli naozaj veľmi podarené (narozdiel od niektorých predošlých, ktoré ma trochu sklamali), ale napriek tomu som si všimol niekoľko chybiek... nie že by si ich väčšina PJov nevedela odmyslieť, ale predsa len...

-U Ohnivého Dažďa mi trochu chýbala informácia o elemente, akým toto kúzlo zraňuje. Teda... nie že by si každý mysliaci človek nevedel domyslieť, že je to +O, ale predsalen to obvykle býva spomenuté :X

-Rovnako bezvýznamná pripomienka ako tá predošlá, pri formuli Telekinéza nie je spomenuté, o aký typ mágie sa jedná z hľadiska čarodejovho "Zaslechnutí"... pravdaže, všetko nasvedčuje tomu, že ide o Časopriestorové kúzlo.

-Pri modifikátore "Budík" by ma zaujímalo, ako na toto kúzlo reaguje čarodej, s jeho schopnosťou "zaslechnout" aj theurgove formule. Začuje čarodej formulu s modifikátorom budík v moment, keď theurg formulu uvoľní, alebo až po uplynutí doby budíka, keď začne formula naozaj účinkovať?

Toť vše, dúfam, že som si teraz nevyslúžil prezývku "rejpal", prípadne horšie Embarassed
Celý modul by som zhrnul do hodnotenia 5/5, naozaj veľmi podarené dielko... nabudúci týždeň posúvam svojim hráčom, a teším sa na ďalšie vaše výtvory Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.