Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  Přechod na DrD+

unnamed
Zaslal: po leden 07, 2008 15:09 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Abych se přiznal, tak já sám jsem se snažil 2*přelouskat theurga. Neúspěšně. Další 3 moji hráči, kteří za něj chtěli hrát, taktéž. Nepředstavujte si, že chodíme na zvláštní školu (2 jsme gymnazisti,další učí na právnické fakultě - i když ani jedno není zárukou kvality Laughing ).

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
LordLonger
Zaslal: út leden 08, 2008 23:21 Citovat
Založen: 25.12.2007 Příspěvky: 38 Bydliště: Horka
Tak jestli je to tak jak říkáte,že pluska donutí k lepším výkonům a RP,je to opravdu super a naše skupinka(alespoň ti méně snaživí)by to potřebovala.Zase na druhou stranu mám docela strach z obtížností postav,když čtu jaké potíže jsou např. s theurgem,nebo theurg je vyjímka a ostatní postavy jsou lehčího rázu?Rozuměj,ještě jsem z plusek neviděl ani řádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohdan
Zaslal: st leden 09, 2008 11:11 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Theurg je EXTRÉM
jinak dobrý hráče donutí k lepším výkonům spatný akorát začnou hrát stejnym stylem jako před tím. Ale podle mě je hraní na ně vetší sranda.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vieen
Zaslal: st leden 09, 2008 12:20 Citovat
Založen: 10.10.2006 Příspěvky: 18
Před deseti lety sme hrály nějakej vlastní pochybnej systém,když sme objevily drd.Zdálo se nám to složitý ale na konac sme do toho šly.Bylo to tak jednoduchý,že to za čas nemohlo stačit.Před pár lety sme prubly plusko,na první pohled složitější než drd a dneska?Do příruček prakticky nekoukáme,hrajem hlavně RP,přímou řeč,charaktery a tak.....Ale když už něco potřebuješ najýt tak je fakt,že to chvíli zabere.Plusko je prostě dobrej systém se spoustou vychytávek,ale i se svýma mouchama a kdo neumí anglicky je to jasná volba.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: st leden 09, 2008 17:57 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Naše družina hraje Plusko rok a půl a musím říct, že se v pravidlech pořád ještě trošku ztrácíme, hlavně proto že hrajeme dost nepravidelně a hlavně hrajem hodně na RP a příběh, takže kostky chřestí maximálně na hod na smysly, občas nějaký boj či kouzla. Plusko je dobrý systém, rozhodně se vyplatí přejít na verzi B (errata verze A už jsou tuším taky kompletní). Jako nevýhodu vidím především nepřehlednost pravidel, těžko se v nich někdy hledá. Theurg je skutečně velmi složitý a přiznávám, že o něm jako PJ vím dost málo, ale věřím svému hráči, který za něj teď začal hrát Smile Nicméně naprosto souhlasím s tím, že pokud neumíte anglicky, je Drd+ nejlepší volba. Přece jen je tento systém mnohem dále než klasické Drd nebo šílenosti typu Hrdinové fantasy Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
LordLonger
Zaslal: pá leden 18, 2008 13:29 Citovat
Založen: 25.12.2007 Příspěvky: 38 Bydliště: Horka
Dobře,zkusím v naší družině nadhodit,jestli by jsme nepřešli na + a uvídím,jak na to zareagují.Já bych byl na sto procent pro.A je lepší začít hrát od první úrovně,nebo můžeme přejít na + když už mají hráči rozjeté postavy na 12.úrovni?Není to problém?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unnamed
Zaslal: pá leden 18, 2008 15:42 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
LordLonger napsal:
Dobře,zkusím v naší družině nadhodit,jestli by jsme nepřešli na + a uvídím,jak na to zareagují.Já bych byl na sto procent pro.A je lepší začít hrát od první úrovně,nebo můžeme přejít na + když už mají hráči rozjeté postavy na 12.úrovni?Není to problém?

Podle mě je lepší hrát od první úrovně, protože se aspoň hráči s těmi pravidly naučí žít po částech. DrD+ je pro začátečníky podle mě celkem složité (nebo alespoň začátky mojí družiny byly těžké) a když se začíná na 12.úrovni, tak mají už poměrně dost schopností, které ještě neumějí ovládat.
Krom toho převod postav taky není jedna z nejlehčích věcí (alespoň časová náročnost je velká). V DrD+ mohou získat schopnosti, které v DrD neměli...a naopak to samozřejmě platí také. S převodem je poměrně dost problémů, ale zase bych pochopil, kdyby se hráči nechtěli vzdát svých starých postav.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Sadaam
Zaslal: po leden 21, 2008 17:18 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
To je problém rozjetých družin na vyšších úrovních. Je potom těžší přejít z jednoho systému na druhý a hráčům se do toho vůbec nechce. Nové systémy (nejen plusko ale i třeba DaD) bychom rádi zkusili, ale potom padne otázka: Má to cenu na to jedno, dvě sezení, když se potom stejně vrátíme ke starému???
Muselo by nás to asi hodně nadchnout a mezi náma - klasický DrD je supr. Sice jednoduchý, ale když si uděláte pár úprav je takřka dokonalý...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gwaihir
Zaslal: út leden 22, 2008 10:53 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Sadaam napsal:

Muselo by nás to asi hodně nadchnout a mezi náma - klasický DrD je supr. Sice jednoduchý, ale když si uděláte pár úprav je takřka dokonalý...


Tak to je hodně odvážné tvrzení.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Sadaam
Zaslal: st leden 23, 2008 15:48 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Tak zrovna "pluska" mi dokonalý nepřijdou. Navíc mi moc nesedí ten dovednostní systém...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
unnamed
Zaslal: st leden 23, 2008 16:14 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Sadaam napsal:
Tak zrovna "pluska" mi dokonalý nepřijdou. Navíc mi moc nesedí ten dovednostní systém...

DrD+ vážně dokonalý není, sice je o něco realističtější ohledně boje a dává větší příležitost k RP, ale také má spoustu chyb.
Obyčejné DrD naopak moc realistické není, ale zase má obrovské osobní kouzlo, což je podle mě velká výhoda. Pravidla jsou vcelku lehce pochopitelná narozdíl od DrD+, kde tápu i po dvou letech. Laughing

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Kenny
Zaslal: čt leden 24, 2008 9:10 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
No já nevím,jsem si plusko zamiloval:)) konečně nejsou všechny postavy tak stejný,pravidla přejdou do krve docela lehce si myslím,teda možná kromě theurga Very Happy ale i ten se dá tak po těch přečteních pochopit:) a prostě hraní na nich je mnohem víc zábavnější,konečně každej kdo je na vyšší úrovni nemusí být zákonitě ve všem lepší a tak:))

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: čt leden 24, 2008 15:27 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Právě v tom to je. My preferujeme, že když je někdo na vyšší úrovni. tak je lepší. A to téměř ve všem. Naopak se snažíme o to, aby ty rozdíly byly patrnější a aby bylo jasný, kdo má navrch a kdo je "máslo"... K tomu směřují naše úpravy pravidel (hlavně soubojového systému).

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kenny
Zaslal: čt leden 24, 2008 16:53 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Jasně,tak to pak už je o tom,co vám vyhovuje:))

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: pá květen 16, 2008 14:43 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
my jsme si udělali rovnou noný postavy, moji družinu stejně spíš baví ty začátky, než když jsou tak známí hrdinové s kdovíjakými schopnostni a artefakty...
Problémky se složitějšími pravidly ze začátku byly, především u slabších hráčů, typicky v boji : "A no co že si těď hážu? Jo jasně utok.... proč na mě tak koukáš? Aha, dvěma kostkama, jasně už vím.... na co čekáš? Je mrvej? Cože já sí mám JĚŠTĚ házet??? "
,nebo při léčení.... "Tak ti něvím, ať počítám jak počítám, vyléčil jsem se tak, že jsem se zranil za dva životy... "
a theurg? theurg se jeví složitý, ale není, stačí pochopit jeho systém, u nás jsem se o to snažil jen ká a myslím že jej zvládám: "hele, kolikrát si ještě buděš házet těma kostkama, než nám oznámíš že jsou všichni mrtví?" popř. "Jak nepovedlo?! Jak za měsíc?! My potřebujeme pomoct TEĎ!!"
sranda je i s hraničářem, hlavně při vytváření a přestupech: "Jak nemůžu? ty mi všechno zakazuješ..." "Hmm... budu přestupovat, to jsem zvědavěj co zas dostanu za schopnosti..."

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.