Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Kibe
Zaslal: čt prosinec 13, 2007 22:54 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Je jasné, že lidem, kteří hrají v tomto herním světě se knihy velmi líbí a já se k nim hrdě řadím...

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: čt prosinec 13, 2007 23:15 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
kockamica napsal:
Silwerik napsal:
Ještě něco. Bude mít Petra Rolven Jánský taky nějakou povídku ve sborních? Napsal báječné kousky.


Myslím (a pevně doufám), že mu hned tak nic nevyjde. Poměr těch, kterým připadají jeho dílka ...ehm... zvláštní, k těm, kteří v nich našli něco napínavého či dokonce podnětného, dělá asi 95 : 5. A to je optimistický odhad.

Panebože proč jsi tak kritický? Trocha taktu by neškodila... připouštím že se může jednat o tvůj názor a jako takový ho můžeš volně prezentovat, ale snaž se to příště říct trošku kulantněWink
Já Petrovi sice občas říkám, že jeho zápletky jsou dost vykonstruované, jenže na druhou stranu si myslím, že dokáže skvěle vykreslit atmosféru. A v neposlední řadě občas rád čtu jeho archaický jazyk. A to nejsem žádný jeho skalní fanoušek!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: pá prosinec 14, 2007 10:30 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Já si myslím, že ten názor šlo říci daleko přímočařeji a drsněji. Na obhájení oné statistiky by to ale chtělo průzkum Smile .
Chybí mi spíše konkrétnější výtky a připomínky - pokud by si je Petr přečetl, třeba by ho mohly posunout o něco dál, přinejmenším by měl alespoň nějakou zpětnou vazbu.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kockamica
Zaslal: pá prosinec 14, 2007 15:39 Citovat
Založen: 12.12.2007 Příspěvky: 11
Z mého pohledu Petrovy povídky:

- Mají skutečně problém v zápletce. Buď jim chybí nápad, nebo je slibný motiv vyprávěn jaksi neuměle...
- Archaický jazyk vše komplikuje. Vzletné rozpravy hrdinů často zatemní vlastní děj. Nebo čtenáře rozesmějí na místě, kde má s napětím prožívat příběh.
Stejně tak dialogy typu: <"Zabiju tě!!!" zašveholila šmajdající babička>
většinou nevyvolají atmosféru strachu.

- O pointě nelze mluvit.

Ale je fajn, že Petrova díla brání více lidí, než jsem čekala. Tak mu třeba přece jen něco vyjde. Zasvěcené to obohatí a my ostatní se pobavíme. Já osobně se budu těšit na jména jeho hrdinů. Uznávám, že by se měli jmenovat nějak česky, ale jména typu "Upšouk Zbabělič" či "Bezstrach Utíkalič"...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: pá prosinec 14, 2007 17:25 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
kockamica napsal:
Z mého pohledu Petrovy povídky:

- Mají skutečně problém v zápletce. Buď jim chybí nápad, nebo je slibný motiv vyprávěn jaksi neuměle...
- Archaický jazyk vše komplikuje. Vzletné rozpravy hrdinů často zatemní vlastní děj. Nebo čtenáře rozesmějí na místě, kde má s napětím prožívat příběh.
Stejně tak dialogy typu: <"Zabiju tě!!!" zašveholila šmajdající babička>
většinou nevyvolají atmosféru strachu.

- O pointě nelze mluvit.

Ale je fajn, že Petrova díla brání více lidí, než jsem čekala. Tak mu třeba přece jen něco vyjde. Zasvěcené to obohatí a my ostatní se pobavíme. Já osobně se budu těšit na jména jeho hrdinů. Uznávám, že by se měli jmenovat nějak česky, ale jména typu "Upšouk Zbabělič" či "Bezstrach Utíkalič"...

Hmmm... já jsem si teda takových jmen nevšiml, stejně tak nemůžu souhlasit s tvrzením, že Petrovy povídky nemají zápletku ani pointu. Mají obé. Zápletky jsou jak jsem už psal často dost vykonstruované, typu:
"....písař se obrátil ke svému pánovi: "tak a teď tě zabiju za tu vraždu, jejíž obětí se stala moje babička! Ano jsem tvůj pravnuk...""
V tom příkladu záměrně přeháním, nic to ale nemění na tom, že hrdinové se často chovají přesně tak, aby na konci mohlo dojít k takovémuhle odhalení a většina zápletek má kořeny v minulosti hrdinů, nejlépe tři čtyři pokolení zpátky. O tom, že ke všemu tomu by bylo třeba všeho orčího štěstí a náhody, a ještě by to bylo málo, nemluvě.
Přesto si myslím, že Petrovy povídky atmosféru mají, že narozdíl od mnoha jiných ve mě vyvolávají opravdu živé obrazy.
Teď trochu mimo mísu: jsem neskonale potěšen, že konečně po dlouhé době potkávám na auditoriu dívku. Do teď mi připadal Asterion převážně mužským světem, proto jsem mile překvapen:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: ne prosinec 16, 2007 10:45 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Jeden věcný dotaz do prostoru: Je někde uvedeno, přesné území Svobodných měst v době jejich největšího rozmachu? Jaká města a jaké území pod SM spadala? Tedy kromě Albirea, Koru, Tiché, Athoru a Miramu. Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
oggysu
Zaslal: ne prosinec 16, 2007 10:53 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Eyron161 napsal:
Jeden věcný dotaz do prostoru: Je někde uvedeno, přesné území Svobodných měst v době jejich největšího rozmachu? Jaká města a jaké území pod SM spadala? Tedy kromě Albirea, Koru, Tiché, Athoru a Miramu. Díky.

V Dálavách to je. Sice ne na jednom místě jako seznam, ale u všech pasáží je uvedeno, pod koho spadaly.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: ne prosinec 16, 2007 12:20 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Eyron161 napsal:
Jeden věcný dotaz do prostoru: Je někde uvedeno, přesné území Svobodných měst v době jejich největšího rozmachu? Jaká města a jaké území pod SM spadala? Tedy kromě Albirea, Koru, Tiché, Athoru a Miramu. Díky.


Potůčky, Tabit, Albireo,Tichá, Kor, Stará štola, Miram, Mračná, Athor, Podlesí, Naos, Brigova studánka, (Taros) Wink

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Eyron161
Zaslal: út prosinec 18, 2007 7:00 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Díky za odpovědi, mám další dotaz:
Je někde popsáno, jak se Kharovi povedlo naposledy v roce 797 vrátit do Přírodní úrovně? Jak se dostal k Obrazu duše a odemykacímu talismanu, který se vrátil společně s Thalionem z Třetího kontinentu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
unnamed
Zaslal: út prosinec 18, 2007 15:58 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Eyron161 napsal:
Díky za odpovědi, mám další dotaz:
Je někde popsáno, jak se Kharovi povedlo naposledy v roce 797 vrátit do Přírodní úrovně? Jak se dostal k Obrazu duše a odemykacímu talismanu, který se vrátil společně s Thalionem z Třetího kontinentu?

Je to stručně popsáno v Dodatcích (na CD přiloženém k Času temna). Vylepšený dodatky by měli být myslím i na CD k ZZS.

Pokud nemáš ani jedno, tak napiš svůj e-mail a když tak zašlu. Pokud tím porušuju nějaký zákon nebo mají autoři něco proti, tak ti můžu přepsat určitou pasáž, která se o tom zmiňuje. Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Eyron161
Zaslal: út prosinec 18, 2007 21:17 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Díky za tip, ale v ani v té novější verzi v dodatcích jsem odpovědi nenašel. Jak se tedy dostal Kharovi k odemykacímu talismanu a obrazu duše? A jaké byli okolnosti jeho posledního příchodu? Tedy proč se Khar stal hubeňourem s vyrážkou? Mají tohle tvůrci nějak promyšlené? Díky za případné odpovědi či nápady...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
oggysu
Zaslal: út prosinec 18, 2007 21:42 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Eyron161 napsal:
Díky za tip, ale v ani v té novější verzi v dodatcích jsem odpovědi nenašel. Jak se tedy dostal Kharovi k odemykacímu talismanu a obrazu duše? A jaké byli okolnosti jeho posledního příchodu? Tedy proč se Khar stal hubeňourem s vyrážkou? Mají tohle tvůrci nějak promyšlené? Díky za případné odpovědi či nápady...

Bez toho, že bych se díval do modulů (jako že teď právě nemohu), mám za to, že ke všemu došlo náhodou. Jistý hubeňour (tj. Kharovo budoucí tělo) si pověsil na krk onen talisman, před tím ještě stihl otevřít skříňku. No a je tu Khar. Jinak by to asi nešlo. I když možná vůbec nešlo o náhodu...
Jinak pořádně nevím co ti na to říct. Prostě se k obchodníkovi dostaly oba artefakty a on je uvedl do chodu:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: pá leden 04, 2008 11:45 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Mám další dva dotazy:
1) v Času temna na str 56 a 57 se objevují dvě jména, Ertaron a Estaron, jedná se o stejnou postavu, je to tisková chyba?

2) je někde nějaký zdroj pojednávající o Modrém měsíci? Jestli to správně chápu, je Modrý měsíc oním Třetím kontinentem, ze kterého připlul skrz vodní vír (bránu) Thalion. V ČT se ale píše, že Arvedani museli z MM uprchnout. Na MM tedy žili Arvedané i po svém útěku na Asterion?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Gwaihir
Zaslal: pá leden 04, 2008 13:55 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Z Arvedy utekli zároveň na Asterion a na MM. Skupina na MM (pod Kharovým velením) se dostala do střetu se vznešenými elfy a nakonec byli nuceni prchnout meziplanetární bránou na Asterion.

Brána byla rozbita,a hlavní část se dostala do oceánu, kde vytvořila ten vír vedoucí na Modrý měsíc, aneb třetí kontinent. Tím vírem pak prchla před Kharem skupina Arvedanů ze Silviandu... a za pár set let se stejnou cestou vrátili pod vedením Thaliona. Jejich osudy na MM ani okolnosti, které přivedly Thaliona a spol. zpět nejsou známy.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Glasy
Zaslal: čt leden 10, 2008 8:52 Citovat
Založen: 2.11.2007 Příspěvky: 12 Bydliště: Barbarské pobřeží
Gwaihir napsal:
Z Arvedy utekli zároveň na Asterion a na MM. Skupina na MM (pod Kharovým velením) se dostala do střetu se vznešenými elfy a nakonec byli nuceni prchnout meziplanetární bránou na Asterion.

Brána byla rozbita,a hlavní část se dostala do oceánu, kde vytvořila ten vír vedoucí na Modrý měsíc, aneb třetí kontinent. Tím vírem pak prchla před Kharem skupina Arvedanů ze Silviandu... a za pár set let se stejnou cestou vrátili pod vedením Thaliona. Jejich osudy na MM ani okolnosti, které přivedly Thaliona a spol. zpět nejsou známy.


Myslím že okolnosti návratu Thaliona byly někde napsány. Byla to forma legendy kde se měl Thalion postavit proti vládnoucí vrstvě a po nezdařeném pokusu o převrat prchá se hrstkou věrných zpět na Asterion...ale nemohu si vzpomenout kde sem to četl

_________________
Nechci dosáhnout nesmrtelnosti svým dílem, ale tím, že nezemřu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 68 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.