Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

oggysu
Zaslal: so prosinec 08, 2007 20:15 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
vieen napsal:
Zrovna mám v plánu dát někam soudek mučanskýho(se špatně čitelnym označenim),hodně drahyho,je mi jasny,že to ty blbci vychlastaj........řek bych,že novinky o článcích by to chtělo dávat někam bokem,ani sem si toho nevšim......

To jsme taky řešili:) Gile... nepřesunul bys to, prosím?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gowery
Zaslal: so prosinec 08, 2007 22:05 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Glasy napsal:
No konečně do toho někdo zase píchnul. Mě už to taky napadlo, ale pokaždý sem na to zapomněl...


Já myslím, že když čtenáři občas autory popíchnou, tak to rozhodně není na škodu Wink . Gil se zrovna zajíždí v novém zaměstnání, takže toho má až po krk, ale přijde den a texty se na webu určitě objeví Smile .

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
oggysu
Zaslal: so prosinec 08, 2007 22:35 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Gowery napsal:
Glasy napsal:
No konečně do toho někdo zase píchnul. Mě už to taky napadlo, ale pokaždý sem na to zapomněl...


Já myslím, že když čtenáři občas autory popíchnou, tak to rozhodně není na škodu Wink . Gil se zrovna zajíždí v novém zaměstnání, takže toho má až po krk, ale přijde den a texty se na webu určitě objeví Smile .

Já proti popichování autorů nic nemám, pokud to není stylem: už dlouho jste sem nic nedali, koukejte s tím něco udělat. Takové píchnutí si může dotyčný strčit za klobouk, autory tím spíš odradí než cokoli jiného...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: ne prosinec 09, 2007 15:41 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
oggysu napsal:
Gowery napsal:
Glasy napsal:
No konečně do toho někdo zase píchnul. Mě už to taky napadlo, ale pokaždý sem na to zapomněl...


Já myslím, že když čtenáři občas autory popíchnou, tak to rozhodně není na škodu Wink . Gil se zrovna zajíždí v novém zaměstnání, takže toho má až po krk, ale přijde den a texty se na webu určitě objeví Smile .

Já proti popichování autorů nic nemám, pokud to není stylem: už dlouho jste sem nic nedali, koukejte s tím něco udělat. Takové píchnutí si může dotyčný strčit za klobouk, autory tím spíš odradí než cokoli jiného...


Zcela souhlasím a jsem rád, že Oggysu převzal v tomto má stanoviska Smile

Také by to možná šlo dělat na principu poptávky a finanční protihodnoty ve stylu: "Bude-li pokračování kroniky, zaplatím příslušnému autorovi 200 Kč." Pak by si asi mnozí ono "popichování" rozmysleli Cool .

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
oggysu
Zaslal: ne prosinec 09, 2007 17:56 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
To je skvělý nápad, Sharku! Takže napíšu další díl kroniky za řekněme... 300 kč, tématický článek za 400 kč a nechám si vytetovat vače jméno za 10 000 kčSmile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: ne prosinec 09, 2007 20:22 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Shark napsal:
oggysu napsal:
Gowery napsal:
Glasy napsal:
No konečně do toho někdo zase píchnul. Mě už to taky napadlo, ale pokaždý sem na to zapomněl...


Já myslím, že když čtenáři občas autory popíchnou, tak to rozhodně není na škodu Wink . Gil se zrovna zajíždí v novém zaměstnání, takže toho má až po krk, ale přijde den a texty se na webu určitě objeví Smile .

Já proti popichování autorů nic nemám, pokud to není stylem: už dlouho jste sem nic nedali, koukejte s tím něco udělat. Takové píchnutí si může dotyčný strčit za klobouk, autory tím spíš odradí než cokoli jiného...


Zcela souhlasím a jsem rád, že Oggysu převzal v tomto má stanoviska Smile

Také by to možná šlo dělat na principu poptávky a finanční protihodnoty ve stylu: "Bude-li pokračování kroniky, zaplatím příslušnému autorovi 200 Kč." Pak by si asi mnozí ono "popichování" rozmysleli Cool .


Nevím, jak moc to bylo míněno vážně, ale já s tím nemám žádný problém. Přece jen jaksi žijem v kapitalismu a chápu, že když někdo věnuje nějaké činnosti úsilí, něco za to chce. Já osobně bych neměl problém s placením. Klidně můžete texty prodávat v elektronické podobě, klidně vydejte sborník s dobrodružstvími a články z Dechu draka, kronikou, cizími postavami... Já budu první, kdo si to koupí. Pokud jsem některé autory popudil svou připomínkou toho, že by se zde mohli objevit nějaké materiály ze starších DD, tak se omlouvám, nebylo to myšleno jako výtka. Naopak, vážím si toho, že se teď Asterion docela hýbe např. díky vydávání povídkových sborníků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
oggysu
Zaslal: ne prosinec 09, 2007 20:44 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Eyron161 napsal:
Nevím, jak moc to bylo míněno vážně, ale já s tím nemám žádný problém. Přece jen jaksi žijem v kapitalismu a chápu, že když někdo věnuje nějaké činnosti úsilí, něco za to chce. Já osobně bych neměl problém s placením. Klidně můžete texty prodávat v elektronické podobě, klidně vydejte sborník s dobrodružstvími a články z Dechu draka, kronikou, cizími postavami... Já budu první, kdo si to koupí. Pokud jsem některé autory popudil svou připomínkou toho, že by se zde mohli objevit nějaké materiály ze starších DD, tak se omlouvám, nebylo to myšleno jako výtka. Naopak, vážím si toho, že se teď Asterion docela hýbe např. díky vydávání povídkových sborníků.

Asi jsme se nepochopili. Já nevytýkám připomínku tvou ohledně uveřejnění věcí z Dechu (ačkoli sám Dechy mám, taky bych to uvítal). Reaguju na ono popichování, abysme s tím pohli. Opravdu je mi líto, že hýbeme s nedůležitými věcmi, jako je Rukověť či sborníky a knihy, a nemáme proto čas ani chuť updatovat web. Toť ode mě vše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: ne prosinec 09, 2007 21:02 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Mám dotaz na autory nebo kohokoliv, kdo se tím již zabýval přede mnou.
Dotaz se týká převratu na Lendoru z ruk Kněží slunce.
Kdo všechno se připojí na jejich stranu, kdo bude zastávat neutrální stanovisko a kdo bude stát proti nim? (Myslím tím převážně organizace jako Eldebranské rytíře, různé obchodnické cechy a hlavně církve ostatních bohů. Je mi jasné že se to bude lišit jedinec od jedince... ale chtěl bych vědět oficiální stanovisko jednotlivých organizací. - Vůbec tím nemyslím rozepisovat každou organizaci zvlášť, takže když řeknete že ostatní církve budou zastupovat opozici, tak si sám domyslím, že Gorovci a praví Arionovci budou bojovat, zatímco Sirriliny kněžky se stáhnout někam kde mají Ks malý vliv.)
Předem děkuji všem kdo vyjádří svůj názor. Uvažoval jsem o tom, že tento dotaz zařadím do kategorie týkající se Kněží slunce. Ale zdálo se mi, že na FAQ mám větší naději na odpověď přímo od autorů...

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Gowery
Zaslal: ne prosinec 09, 2007 21:06 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
oggysu napsal:
Opravdu je mi líto, že hýbeme s nedůležitými věcmi, jako je Rukověť či sborníky a knihy, a nemáme proto čas ani chuť updatovat web.


To bych neřekl Wink . Můj názor je takový, že abychom mohli zaplatit autorovi honorář, musíme napřed nějaké ty chechtáky vydělat. A vyděláme si je jen tím, že prodáme více modulů nebo knih, protože, jak jistě všichni víte, žijeme v Čechách, a pokud bude něco ke stažení na internetu, tak si to koupí jeden člověk (slovy - jeden). Jak se to dostane ke zbytku čtenářské obce už snad nemusím nikomu říkat Smile .
Tím ovšem netvrdím, že by nebylo dobré dávat texty ze starých Dechů na net, ale nejsem si jistý, jestli je někdo schopen sehnat peníze, ze kterých znovu zaplatíme autora (čistě teoreticky - takový text by už jednou měl být zaplacen, vyšel přece v Dechu).

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
oggysu
Zaslal: ne prosinec 09, 2007 21:35 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
unnamed napsal:
Mám dotaz na autory nebo kohokoliv, kdo se tím již zabýval přede mnou.
Dotaz se týká převratu na Lendoru z ruk Kněží slunce.
Kdo všechno se připojí na jejich stranu, kdo bude zastávat neutrální stanovisko a kdo bude stát proti nim? (Myslím tím převážně organizace jako Eldebranské rytíře, různé obchodnické cechy a hlavně církve ostatních bohů. Je mi jasné že se to bude lišit jedinec od jedince... ale chtěl bych vědět oficiální stanovisko jednotlivých organizací. - Vůbec tím nemyslím rozepisovat každou organizaci zvlášť, takže když řeknete že ostatní církve budou zastupovat opozici, tak si sám domyslím, že Gorovci a praví Arionovci budou bojovat, zatímco Sirriliny kněžky se stáhnout někam kde mají Ks malý vliv.)
Předem děkuji všem kdo vyjádří svůj názor. Uvažoval jsem o tom, že tento dotaz zařadím do kategorie týkající se Kněží slunce. Ale zdálo se mi, že na FAQ mám větší naději na odpověď přímo od autorů...

Alespoň jak se to jeví v součastnosti mě: církve Sedmnáctky budou stát před nejednoduchou volbou. Buď se podvolí KS a přijmou jejich pána, Auriona, za sobě nadřazené, nebo budou zastávat opozici, emigrují, budou perzekuováni a podobně.
První se týká bohů, kteří se za Auriona postaví, druhé živlových bohů a Múzy.
Třeba takový Siaron, jak bylo řečeno, bude mít s věřícími docela problémy. Obecně však hlavní podporou KS je prostý lid. Zatímco je bude poslouchat ve věcech, týkajících se svržení vládců a podobně, chytat a perzekuovat kněží jiných bohů se jim příliš chtít nebude. Spíš naopak. Budou je u sebe schovávat, proto mnohdy přejdou spíš do ilegality. Jako katolíci za komunismu;)
To bude na Lendoru. Na Taře to bude spíš přesně obráceně. Inu kdo s čím schází...
Snad alespoň troška mého, než se na to vrhne Čenis:)


Naposledy upravil oggysu dne čt prosinec 13, 2007 16:05, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: ne prosinec 09, 2007 23:09 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Gowery napsal:
oggysu napsal:
Opravdu je mi líto, že hýbeme s nedůležitými věcmi, jako je Rukověť či sborníky a knihy, a nemáme proto čas ani chuť updatovat web.


To bych neřekl Wink . Můj názor je takový, že abychom mohli zaplatit autorovi honorář, musíme napřed nějaké ty chechtáky vydělat. A vyděláme si je jen tím, že prodáme více modulů nebo knih, protože, jak jistě všichni víte, žijeme v Čechách, a pokud bude něco ke stažení na internetu, tak si to koupí jeden člověk (slovy - jeden). Jak se to dostane ke zbytku čtenářské obce už snad nemusím nikomu říkat Smile .
Tím ovšem netvrdím, že by nebylo dobré dávat texty ze starých Dechů na net, ale nejsem si jistý, jestli je někdo schopen sehnat peníze, ze kterých znovu zaplatíme autora (čistě teoreticky - takový text by už jednou měl být zaplacen, vyšel přece v Dechu).


Jak už psal Oggysu, nešlo o uveřejňování starších věcí z Dechu draka (to, že nejsou na webu, je dáno obecně dohodou s Altarem, že se texty z DD uveřejní až dva roky od tištěného vydání; texty z DD 2005 by na webu už IMHO být mohly, tady musí ale zasáhnout vzhledem ke svým pravomocím administrátora a hlavního strážce webu Gilgalad - mohl by je třeba nadělit k Vánocům nebo Novému roku Very Happy ).
To placení jsem myslel asi tak, že místo výkřiků typu "Už dlouho jste neaktualizovali Kroniku.", "Kdy napíšete něco o postavě X/lokalitě Y/události Z?" by dotyčný zájemce třeba napsal: "Pokud bude aktualizovaná Kronika, dám autorovi 200 Kč." Jestliže je někomu zatěžko pochopit, že autoři nemusí mít zrovna chuť (a klidně i delší dobu, vždyť jde o koníčka) psát to, co by chtěl on, ať zkusí třeba podpořit jejich motivaci i materiálně.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gowery
Zaslal: ne prosinec 09, 2007 23:45 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Shark napsal:

To placení jsem myslel asi tak, že místo výkřiků typu "Už dlouho jste neaktualizovali Kroniku.", "Kdy napíšete něco o postavě X/lokalitě Y/události Z?" by dotyčný zájemce třeba napsal: "Pokud bude aktualizovaná Kronika, dám autorovi 200 Kč."

Přiznám se, že jsem tě napoprvé nepochopil Wink . Což o to, nápad je to dobrý, jen nevím, jestli se ujme Smile .

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Silwerik
Zaslal: po prosinec 10, 2007 14:55 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
To abychom si začali šetřit Cool Až vám přijde černý kufřík můžete za a) očekávat motivaci nebo b) běžet pro pyrotechnika Twisted Evil Jinak se omlouvám, jestli moc tlačím, ale je fajn se čas od času zeptat, jestli je ten který problém ještě aktuální, nebo se s ním už seklo. Ale proti seznamu priorit se nedá nic namýtat...

Ještě něco. Bude mít Petra Rolven Jánský taky nějakou povídku ve sborních? Napsal báječné kousky.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: po prosinec 10, 2007 16:16 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Silwerik napsal:
To abychom si začali šetřit Cool Až vám přijde černý kufřík můžete za a) očekávat motivaci nebo b) běžet pro pyrotechnika Twisted Evil Jinak se omlouvám, jestli moc tlačím, ale je fajn se čas od času zeptat, jestli je ten který problém ještě aktuální, nebo se s ním už seklo. Ale proti seznamu priorit se nedá nic namýtat...

Ještě něco. Bude mít Petra Rolven Jánský taky nějakou povídku ve sborních? Napsal báječné kousky.

Bohužel Petrovy texty se vydavateli nelíbily, pokud se budou líbit příspěvky do dalšího sborníku, pak třeba ano.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kockamica
Zaslal: čt prosinec 13, 2007 22:40 Citovat
Založen: 12.12.2007 Příspěvky: 11
Silwerik napsal:
Ještě něco. Bude mít Petra Rolven Jánský taky nějakou povídku ve sborních? Napsal báječné kousky.


Myslím (a pevně doufám), že mu hned tak nic nevyjde. Poměr těch, kterým připadají jeho dílka ...ehm... zvláštní, k těm, kteří v nich našli něco napínavého či dokonce podnětného, dělá asi 95 : 5. A to je optimistický odhad.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 67 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.