Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  A co vaši hráči?

Jaké máte hráče?

Výborní   [ 17 ]  
22%
  22%
Jde to, ale mají se ještě co učit   [ 40 ]  
53%
  53%
Mohlo být hůř   [ 16 ]  
21%
  21%
Tak nevím jestli se nepoohlédnu po jiné družině   [ 2 ]  
2%
  2%

Celkem hlasů : 75
Bohdan
Zaslal: st listopad 21, 2007 13:27 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Tak moje družina je ted šermířka člověk, šermíř skřítek, bojovník trpaslík, a hobit čaroděj. Minulej čaroděj umřel rukou skřítka potom co jsi vzal meč s démonem nenávisti proti kouzelníkům tak jsem zvědavej jak to tenhle přežije. Legrace máme velkou kopu a občas nechybí ani hrdinství. Jen se občas bojim aby skřítek nezabil zaměstnavatele družiny protože mu připadá že nastavuje krk víc než zaměstnavatel kterej si je na práci najal Smile

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: st listopad 21, 2007 13:31 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
sdkřítek má nějakou duševní nemoc nebo je to prostě jen tou zbraní... Confused Exclamation Question

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Bohdan
Zaslal: ne listopad 25, 2007 20:29 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Je to tou zbraní horský skřítek.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LordLonger
Zaslal: st prosinec 26, 2007 14:18 Citovat
Založen: 25.12.2007 Příspěvky: 38 Bydliště: Horka
Zdravím všechny!Hraju DrD už asi od 6. třídy,nejdřív jako hráč,potom co vyšel Asterion jako PJ,takže sem se setkal s mnoha typy hráčů,od těch,kteří přijdou a odejdou(čekali od toho úplně něco jiného),přes ty,které to opravdu baví(vyžívají se ve své postavě,jsou na ni hrdí,mají přehledné deníky...),až po ty,které to sice baví,ale touží jen po moci(jak říkám já-hledají skulinky v pravidlech).Na takové hrače je dobré si dávat pozor a včas je zarazit.

_________________
Iluze je konečná. Je jí realita, realita je iluzí a ambivalence je jedinou pravdou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohdan
Zaslal: pá prosinec 28, 2007 17:49 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Rada je to věru dobrá leč praxe není tak jednoznačná. (Aspon pro mě možná jsem jen slabý a neautoritativní)

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vamber
Zaslal: ne únor 10, 2008 17:54 Citovat
Založen: 10.2.2008 Příspěvky: 3
Já mám také zajímavou zkušenost s mými hráči.. Řekněmě že se do jejich vlastnictví dostal velmi cenný předmět a nabídky se jim hrnou..Klasika-zlo nabízí nejvíc a tři hráči se nechávájí zlákat, čtvrtý odporuje a dokonce vyhrožuje otevřeným střetem s ostatnímy členy. Nakonec se jeden připojí na jeho stranu a má družina se málem navzájem pozabíjí. Celkem prdel no..dělám Pj sice jen pár měsíců, ale tohle jsem teda nečekal..Jstává se vám tohle často?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Gwaihir
Zaslal: ne únor 10, 2008 17:56 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Vamber napsal:
Já mám také zajímavou zkušenost s mými hráči.. Řekněmě že se do jejich vlastnictví dostal velmi cenný předmět a nabídky se jim hrnou..Klasika-zlo nabízí nejvíc a tři hráči se nechávájí zlákat, čtvrtý odporuje a dokonce vyhrožuje otevřeným střetem s ostatnímy členy. Nakonec se jeden připojí na jeho stranu a má družina se málem navzájem pozabíjí. Celkem prdel no..dělám Pj sice jen pár měsíců, ale tohle jsem teda nečekal..Jstává se vám tohle často?


Záleží na stylu hry, zažil jsem i takovou, kde se postavy navzájem okrádaly a občas došlo i na nějaký ten souboj...

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
oggysu
Zaslal: po únor 11, 2008 10:45 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Gwaihir napsal:
Vamber napsal:
Já mám také zajímavou zkušenost s mými hráči.. Řekněmě že se do jejich vlastnictví dostal velmi cenný předmět a nabídky se jim hrnou..Klasika-zlo nabízí nejvíc a tři hráči se nechávájí zlákat, čtvrtý odporuje a dokonce vyhrožuje otevřeným střetem s ostatnímy členy. Nakonec se jeden připojí na jeho stranu a má družina se málem navzájem pozabíjí. Celkem prdel no..dělám Pj sice jen pár měsíců, ale tohle jsem teda nečekal..Jstává se vám tohle často?


Záleží na stylu hry, zažil jsem i takovou, kde se postavy navzájem okrádaly a občas došlo i na nějaký ten souboj...

No mě se zrovna na Asterionu pozabíjela má poslední družina... v prvním dobrodružství. Od tý doby jsem už nehrál... teda ne že by to nějak souviselo:) Nejdřív se maličká mlčenlivá hraničářka vrhla na obřího barbara, který dělal bodyguardaa takovému theurgovy-machiavelimu a rozpárala ho jednou ranou (ať žijí šestky!!!) a pak se společně se zlodějkou vrhly na theurga a ubodaly ho... zbývající jen přihlíželi a vsázeli se kdo z koho;)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LordLonger
Zaslal: po únor 11, 2008 15:59 Citovat
Založen: 25.12.2007 Příspěvky: 38 Bydliště: Horka
Tak to jo,to muselo být zajímavé.S těmi šestkami,jeden náš hráč má kostku,na které mu padají celkem často.Začínám mít podezření,jestli si ji nějak neupravil,protože se začne vztekat vždycky když leží na stole ubrus a jeho kostka prý takle nemá tu správnou rotaci.Znám i případ,kdy se dva členové družiny neměli rádi tak,že když našli mocný artefakt-meč Gurthang,jeden ho vzal se slovy:Ukaž,já ho zkusím, a ťal do toho druhého.Ten si to však nenechal líbít a tak svého milého spoludobrodruha strčil do magického ohně.To co z něj zbylo pak vysypal do propasti...zbytek družiny jen nevěřícně kroutil hlavou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unnamed
Zaslal: po únor 11, 2008 17:12 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Gwaihir napsal:
Vamber napsal:
Já mám také zajímavou zkušenost s mými hráči.. Řekněmě že se do jejich vlastnictví dostal velmi cenný předmět a nabídky se jim hrnou..Klasika-zlo nabízí nejvíc a tři hráči se nechávájí zlákat, čtvrtý odporuje a dokonce vyhrožuje otevřeným střetem s ostatnímy členy. Nakonec se jeden připojí na jeho stranu a má družina se málem navzájem pozabíjí. Celkem prdel no..dělám Pj sice jen pár měsíců, ale tohle jsem teda nečekal..Jstává se vám tohle často?


Záleží na stylu hry, zažil jsem i takovou, kde se postavy navzájem okrádaly a občas došlo i na nějaký ten souboj...

Zkušenost z jedné z mých prvních her jako hráče byla podobná. Má postava půjčila bojovníkovi z družinky svůj meč, protože jeho meč mu byl vyražen z ruky. Po souboji však bojovník zjistil, že mojí postavou zapůjčený meč je lepší než ten jeho. Neměl se k tomu vrátit ho, ale naštěstí ho potom roztrhal tygr, jinak by časem určitě došlo ke konfrontaci. Laughing

Vambere, buď rád, že se chtěli pozabíjet kvůli dobrému důvodu a ne kvůli meči za 15zl. Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Vamber
Zaslal: st únor 20, 2008 20:38 Citovat
Založen: 10.2.2008 Příspěvky: 3
Po dohrání posledního dobrodružství mě napadlo další téma.. Předpokládám, že s tím máte jistě bohaté zkušennosti. Mluvím o podceňování soupeřů a víře ve vlastní nesmrtelnost. Tím, že hráči postupují po levlech a zjístkávají vybavení začínají zjískávat nezdravé sebevědomí..Pocit, že dokáží zabít cokoli a kohokoli. Teď mi například jeden hraničář provokoval týpka který se vyhýbal jeho šípům a pak ho složil jednou ranou (větrný sek). A hádejte co se stalo..postavil se na nohy a pokračoval nejdřív v provokaci, poté ve střelbě. Zkrátka jak je tu kategorie časté chyby Pjů tak tohle je u mě nejfrekventovanější chyba hráčů..

_________________
The right man in the wrong place can make all the difference in the world.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Bohdan
Zaslal: čt únor 21, 2008 13:20 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Ani nemluv znám jednoho hráče kterýho baví hrát jen krola bijce a všechno rozsekat nevadí že se 4krát netrefí ale pak ho zamáčkne do země nebo rozsekne vejpůl tenhle hráč se srašně nudí když se nebojuje a jednou užšel dkonce prozkoumávat jinou část podzemí když družina řešila hádanku. Žel bohu stalo se mu to osudným potkal minotaura s dvoubřitou sekerou a dvěma ranama bylo po 4řech řádcích. Ale nepoučil se krola hraje stále a pořád stejnej styl.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: čt únor 21, 2008 18:29 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Podceňování soupeřů a nebezpečí obecně je hodně častý, ale hráči si můžou vybrat jen ze dvou možností: buď budou riskovat a budou se vrhat i do nejistých věcí a nebo budou zalezlí a raději nebudou dělat nic, aby náhodou nepřišli k úrazu.
Můj příklad jsem už několikrát uváděl. Družinka se dostala do doupěte medvěda a spoléhali se na hraničáře, který by ho měl sundat na jednu dvě rány. Co se nestalo... několik šípů medvěda nejen že nezabilo, ale navíc ho ještě pořádně rozzuřilo. Druhý hraničář to odskákal ukousnutím ruky. Kde byla chyba? Postavy byly už na vysokých úrovních a po setkáních s různými myšlenkovými bytostmi a dokonce i skřety pro ně medvěd nebyl soupeřem. Podcenili jeho sílu, ale to už se prostě stává.

Nemají pocit nesmrtelnosti, ale ještě nepotkali soupeře, kterého by celá družina neporazila. Kdyby tam v té uličce stál dotyčný hraničář sám a nebyl by tam s dalšíma 3 členy družiny, vystřelil by nebo by utíkal dál? (Hlavně kdyby tam byl sám, tak by po něm ten "týpek" nešel.) Laughing

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Poiux
Zaslal: čt duben 17, 2008 16:51 Citovat
Založen: 15.12.2004 Příspěvky: 3
No presne, mam podobny problem, mne sa to (mojej druzinke) stava casto... neviem ci poznate Order of the Stick (da sa to vygooglit, je to tam pekne ukazane), je to taka, jak to ja vnimam, poloparodia na DnD a robisa tam sranda okrem ineho aj z toho principu Random Encounter (nahodne stretnutíe), ktore sa zvacsa neberie vazne a sluzi na spestrenie hry na dlhych cestach a pod, a hraci automaticky neberu taketo nieco ako vazne nebezpecenstvom a seriozneho nepriatela... podobne ako niekto, kto pobija trollov a elementalov (akurat sme dohrali Skritci srdce) a pod., tak takeho medveda ci par vlkov ani neberie vazne... a to je chyba, potom aj prestava trochu sranda... ja si myslim, ze aj ked postavy udolaju obra, stale by mali pocitovat nervozitu z hada ci tygra v dzungli... rozhodne sa im to chystam pripomenut... mam v druzine pomerne mocneho krolla bojovnika a barbara lesneho+jungle druida, obaja lvl 9. -to je jadro druziny a potom rozne privesky-prilezitostnych hracov, ktorych lvl sa pohybuje medzi 5-8... rozmyslam nad tlupou pavianov... jak to bolo ? Kazdy sermir nahovno, kdyz nepritel nerovno, hehe...

_________________
Poiux Cansok
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hrubous
Zaslal: ne duben 11, 2010 15:19 Citovat
Založen: 12.10.2009 Příspěvky: 40 Bydliště: Luže/Větývka
Mám hodně početnouz družinu která teprve začíná hraničář h.skřítek 3.lvl,zloděj l.elf 3.lvl, barbar válečník 2.lvl,hobit alchymista 3.lvl,človíček psionik 1.lvl,barbar kouzelník 1 lvl Very Happy ,člověk válečník 1.lvl. na začátku hráli jen kluci na 3 a 2 lvl a postupně se přidali i ostatní...ze začátku neznali hodnotu pěněz a utratily všechno ale ted se vzpamatovali a vážej si všeho...pohybují se v okoli větývky a vraždí potkany kteří jsou trochu přerostlí.

_________________
Host potěší tím, že přijde nebo tím, že odejde - Dinael rybář (Majitel Větývského Zájezdního Hostince)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 13 z 14
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.