Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Ostatní  ~  Dech Draka 6/2006

Sadaam
Zaslal: čt únor 01, 2007 15:34 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
To že Dech draka vychází jednou měsíčně má jednu nevýhodu. Sotva jej přelouskám od začátku do konce (resp. napřeskáčku), už vychází nové číslo Sad
Samozřejmě kvalita zbytku časopisu je diskutabilní (ale dříve se v něm daly najít i kvalitní články, např. z historie... nemůžu to však tvrdit s jistotou, protože vlastním všehovšudy tři čísla z minulých ročníků...), ale přidáním Dechu draka se velmi zkvalitnil a prorokuji mu zdárnou budoucnost.
No a jestli s tím ruku v ruce půjde i úspěch Asterionu, tím lépe. Možná se časem dočkáme samostatného časopisu asterionského!!! Wink
(s čímž by samozřejmě Dech draka umřel definitivně. Ale proč ne?? Deset let je krásný věk na umření. Intawy vědí své Twisted Evil )

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
elrian
Zaslal: so únor 03, 2007 10:36 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
Ano, Pevnost je časopis vysoce diskutabilní. Některé články mají úroveň vysokou a jiné naopak. Každý si v ní něco najde. Jednou se spojili s Legendou a jak to dopadlo? Pár čísel to vycházelo jako teď Dech Draka, potom se články přesunuly do rovin pro úplné začátečníky, které v Pevnosti byly tolikrát omýlané, že už i čtenáři, kteří Magic: The Gathering nehrají chápali o co jde. No a čím to skončilo. Teď už tam není po Legendě ani zmínky, proto se bojím aby i Dech Draka takto nedopadnul.

_________________
?Naskytnou se příležitosti,? poznamenal, jakoby na vysvětlenou, ?kdy prostě nelze odolat a nenapít se.?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
elrian
Zaslal: so únor 03, 2007 10:41 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
Co tak vím, tak asi není moc v silách, aby někdy samostaný Asterionský časopis vznikl. Chtělo by to, aby se více rozrostla základna hráčů RPG a jiného, pro které by se mohl vydávat samostatný časopis s vysokou kvalitou článků zaměřených přímo na tyto skupiny a aby se nějak dostal do podvědomí a měl nějaký odbyt, protože bez něj i sebelepší časopis zanikne. Mimochodem Pevnost má jednu výhodu, předplaťte se ji i s knížkou a máte dostatek kvalitního a nového čtení každý měsíc za velice slušnou cenu.

_________________
?Naskytnou se příležitosti,? poznamenal, jakoby na vysvětlenou, ?kdy prostě nelze odolat a nenapít se.?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
blaza
Zaslal: po únor 05, 2007 8:25 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
Dech draka nebyl hlavne jen o clancich a hrach na hrdiny. Byli tam jeskyne a to jak z prostredi Asterionu tak i takove ,ze se dali zasadit do jakeho koliv prostredi. Ano ,kazdy PJ ma svou vlastni predstavyvost a kazda hra je jina s ohledem na hrace a postavy. Pevnost je dosti vseobecna a oslovuje prevazne mladsi generaci. Me mrzelo ,ze kdyz uz jsem si ji koupil a cekal jsem ,ze cerno bile stranky bude dech draka tak jsem byl zklaman tech stranem bylo sice hodne ,ale z DD mi pripadlo ,ze tam je vseho vsudy jen "tri" strany. Proto doufam, ze na webu to bude lepsi Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: po únor 05, 2007 9:50 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
ty patříš k těm, co stále doufají že nějaký web bude??? Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po únor 05, 2007 10:52 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
blaza napsal:
Dech draka nebyl hlavne jen o clancich a hrach na hrdiny. Byli tam jeskyne a to jak z prostredi Asterionu tak i takove ,ze se dali zasadit do jakeho koliv prostredi. Ano ,kazdy PJ ma svou vlastni predstavyvost a kazda hra je jina s ohledem na hrace a postavy. Pevnost je dosti vseobecna a oslovuje prevazne mladsi generaci. Me mrzelo ,ze kdyz uz jsem si ji koupil a cekal jsem ,ze cerno bile stranky bude dech draka tak jsem byl zklaman tech stranem bylo sice hodne ,ale z DD mi pripadlo ,ze tam je vseho vsudy jen "tri" strany. Proto doufam, ze na webu to bude lepsi Very Happy


V silách našeho ,,teamu" by možná bylo naplnit za rok jeden asterionský speciál. Máme teď docela dost povídek. Otázkou je, jestli by byl zájem ho vydat a zda by měl úspěch. Nemáme totiž přesnou představu o tom, jak rozsáhlá je ,,Asterion komunita". To by se třeba hodilo i nakladateli sborníku povídek - aby si udělal přehled o tom, pro jak velkou skupinu lidí může být tato kniha zajímavá.
Na Pragoconu jsme vybrali zatím sedm textů a několik jich ještě přibude (např. povídku dodá i Vladimír Šlechta či Martin Antonín).
Velkou záhadou pro nás zatím je, zda čtenáři, kteří si kupují moduly, budou mít zájem i o povídkový sborník a naopak, zda čtenáři fantasy, kteří Asterion vůbec neznají nebo mají k RPG odstup, sáhnou po povídkách inspirovaných světem pro hry na hrdiny.
V každém případě to se sborníkem začíná vypadat velice dobřeSmile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: po únor 05, 2007 11:11 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
zeptám se oficiální cestou: máme jich tedy už sedm?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po únor 05, 2007 11:31 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
oggysu napsal:
zeptám se oficiální cestou: máme jich tedy už sedm?


Budu posílat všem autorům hodnocení, napíšu ti mail:) Ale jedna povídka od Oggysu mezi těmi vybranými je;)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blaza
Zaslal: po únor 05, 2007 15:17 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
Gilgalad napsal:
blaza napsal:
Dech draka nebyl hlavne jen o clancich a hrach na hrdiny. Byli tam jeskyne a to jak z prostredi Asterionu tak i takove ,ze se dali zasadit do jakeho koliv prostredi. Ano ,kazdy PJ ma svou vlastni predstavyvost a kazda hra je jina s ohledem na hrace a postavy. Pevnost je dosti vseobecna a oslovuje prevazne mladsi generaci. Me mrzelo ,ze kdyz uz jsem si ji koupil a cekal jsem ,ze cerno bile stranky bude dech draka tak jsem byl zklaman tech stranem bylo sice hodne ,ale z DD mi pripadlo ,ze tam je vseho vsudy jen "tri" strany. Proto doufam, ze na webu to bude lepsi Very Happy


V silách našeho ,,teamu" by možná bylo naplnit za rok jeden asterionský speciál. Máme teď docela dost povídek. Otázkou je, jestli by byl zájem ho vydat a zda by měl úspěch. Nemáme totiž přesnou představu o tom, jak rozsáhlá je ,,Asterion komunita". To by se třeba hodilo i nakladateli sborníku povídek - aby si udělal přehled o tom, pro jak velkou skupinu lidí může být tato kniha zajímavá.
Na Pragoconu jsme vybrali zatím sedm textů a několik jich ještě přibude (např. povídku dodá i Vladimír Šlechta či Martin Antonín).
Velkou záhadou pro nás zatím je, zda čtenáři, kteří si kupují moduly, budou mít zájem i o povídkový sborník a naopak, zda čtenáři fantasy, kteří Asterion vůbec neznají nebo mají k RPG odstup, sáhnou po povídkách inspirovaných světem pro hry na hrdiny.
V každém případě to se sborníkem začíná vypadat velice dobřeSmile



To chapu, ale jelikoz je uz nekolik modulu s X vytisky vyprodano ,mohla by byt nejaka hruba predstava o zakladne hracu. Je pravda ,ze vychazi spousta knih co jsou zamereny na PC hry a nemusi mit s dejem hry zas tak nic spolecneho. Pokud je roman ci jen povidka obsahove dobra tak si mysli, ze si ji koupi nejen hrac Asterionu ,ktery tak muze mit daleko lepsi predstavu jak to asi na svete chodi. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gowery
Zaslal: pá únor 09, 2007 19:50 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
blaza napsal:
To chapu, ale jelikoz je uz nekolik modulu s X vytisky vyprodano ,mohla by byt nejaka hruba predstava o zakladne hracu. Je pravda ,ze vychazi spousta knih co jsou zamereny na PC hry a nemusi mit s dejem hry zas tak nic spolecneho. Pokud je roman ci jen povidka obsahove dobra tak si mysli, ze si ji koupi nejen hrac Asterionu ,ktery tak muze mit daleko lepsi predstavu jak to asi na svete chodi. Wink

Toť otázka. Samozřejmě, že by mě i Gila potěšilo, kdyby to byla pravda, ale skutečnost se často ukazuje jako úplně jiná. Důkazem budiž prodejnost románu Z Dob říše a povídkového sborníku Kostky jsou vrženy. Nicméně jsou tvůrci Asterionu pro své čtenáře ochotní a schopní spáchat ledasjaké harakiri, takže se dá očekávat, že i sborník nakonec spatří světlo světa Wink .

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Gowery
Zaslal: pá únor 09, 2007 20:04 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Sadaam napsal:

Samozřejmě kvalita zbytku časopisu je diskutabilní (ale dříve se v něm daly najít i kvalitní články, např. z historie... nemůžu to však tvrdit s jistotou, protože vlastním všehovšudy tři čísla z minulých ročníků...), ale přidáním Dechu draka se velmi zkvalitnil a prorokuji mu zdárnou budoucnost.

Na tohle má asi každý svůj názor a faktem bezpochyby zůstává, že nikdo se nemůže zavděčit všem. Například já jsem článkům o historii příliš neholdoval, takže mě nadchlo, jakmile z Pevnosti z většiny vymizely.
Pevnost je časopis s velkou čtenářskou základnou, který, pokud chce dále vycházet (každý vydavatel není tak štědrý jako Altar), si musí udržet většinové zaměření. To znamená hodně prostoru na články o filmech a aktuálních knihách. RPG, anime a historie jsou (bohužel) okrajové oblasti.
V každém případě mě hodně potěšilo, že Pevnost v posledních dvou letech převálcovala Ikarii (a to je sakra dobrý časopis Smile ) v cenách Akademie SFFH a získala ocenění za nejlepší sci-fi a fantasy časopis.

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Cenis
Zaslal: pá únor 09, 2007 20:22 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Gowery napsal:
Sadaam napsal:

Samozřejmě kvalita zbytku časopisu je diskutabilní (ale dříve se v něm daly najít i kvalitní články, např. z historie... nemůžu to však tvrdit s jistotou, protože vlastním všehovšudy tři čísla z minulých ročníků...), ale přidáním Dechu draka se velmi zkvalitnil a prorokuji mu zdárnou budoucnost.

Na tohle má asi každý svůj názor a faktem bezpochyby zůstává, že nikdo se nemůže zavděčit všem. Například já jsem článkům o historii příliš neholdoval, takže mě nadchlo, jakmile z Pevnosti z většiny vymizely.
Pevnost je časopis s velkou čtenářskou základnou, který, pokud chce dále vycházet (každý vydavatel není tak štědrý jako Altar), si musí udržet většinové zaměření. To znamená hodně prostoru na články o filmech a aktuálních knihách. RPG, anime a historie jsou (bohužel) okrajové oblasti.
V každém případě mě hodně potěšilo, že Pevnost v posledních dvou letech převálcovala Ikarii (a to je sakra dobrý časopis :) ) v cenách Akademie SFFH a získala ocenění za nejlepší sci-fi a fantasy časopis.


po nasi diskusi na pragoconu musim uznat, ze pevnost neni az tak zly casopis, jak jsem prezentoval pred casem v tehle mistnosti :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cenis
Zaslal: pá únor 09, 2007 20:29 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
blaza napsal:
Gilgalad napsal:
blaza napsal:
Dech draka nebyl hlavne jen o clancich a hrach na hrdiny. Byli tam jeskyne a to jak z prostredi Asterionu tak i takove ,ze se dali zasadit do jakeho koliv prostredi. Ano ,kazdy PJ ma svou vlastni predstavyvost a kazda hra je jina s ohledem na hrace a postavy. Pevnost je dosti vseobecna a oslovuje prevazne mladsi generaci. Me mrzelo ,ze kdyz uz jsem si ji koupil a cekal jsem ,ze cerno bile stranky bude dech draka tak jsem byl zklaman tech stranem bylo sice hodne ,ale z DD mi pripadlo ,ze tam je vseho vsudy jen "tri" strany. Proto doufam, ze na webu to bude lepsi :D


V silách našeho ,,teamu" by možná bylo naplnit za rok jeden asterionský speciál. Máme teď docela dost povídek. Otázkou je, jestli by byl zájem ho vydat a zda by měl úspěch. Nemáme totiž přesnou představu o tom, jak rozsáhlá je ,,Asterion komunita". To by se třeba hodilo i nakladateli sborníku povídek - aby si udělal přehled o tom, pro jak velkou skupinu lidí může být tato kniha zajímavá.
Na Pragoconu jsme vybrali zatím sedm textů a několik jich ještě přibude (např. povídku dodá i Vladimír Šlechta či Martin Antonín).
Velkou záhadou pro nás zatím je, zda čtenáři, kteří si kupují moduly, budou mít zájem i o povídkový sborník a naopak, zda čtenáři fantasy, kteří Asterion vůbec neznají nebo mají k RPG odstup, sáhnou po povídkách inspirovaných světem pro hry na hrdiny.
V každém případě to se sborníkem začíná vypadat velice dobře:)



To chapu, ale jelikoz je uz nekolik modulu s X vytisky vyprodano ,mohla by byt nejaka hruba predstava o zakladne hracu. Je pravda ,ze vychazi spousta knih co jsou zamereny na PC hry a nemusi mit s dejem hry zas tak nic spolecneho. Pokud je roman ci jen povidka obsahove dobra tak si mysli, ze si ji koupi nejen hrac Asterionu ,ktery tak muze mit daleko lepsi predstavu jak to asi na svete chodi. :wink:


problem je, ze moduly sou vyprodany jen dva, dalavy a nemrtvi, prvni vysel v roce 1999 druhy tusim v 2000, a dalavy se vyprodaly nekdy v roce 2005 (myslim) a nemrtvi vloni. To dela straslivych 5-6 let nez se proda cely naklad. a za tak dlouhe casove obdobi si rozhodne nelze udelat obrazek o ctenarske zakladne. Ten si muzeme spis, aspon castecne (protoze pujde jen o skalni asterionisty) udelat obrazek podle prodeje ZZS v prvnich nekolika mesicich, kdy si ho koupi ti, co asterion aktivne hrajou, nebo mu fandi. a to bude maximalne v radu stovek.

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sadaam
Zaslal: po únor 12, 2007 15:49 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Doufám, že se počet hráčů nebo alespoň majitelů Asterionu zvýší. Nejlepší by bylo všechno ostatní vyzmizíkovat, že (nic osobního proti Tarii ani např. Almiru!!!) Twisted Evil Snad se to i podaří díky existenci asterionských materiálů v Pevnosti (moc hezká je prezentace na celý Asterion v únorovém, tedy současném, čísle... Já neznát Asterion, tak do toho teď jdu. Fakt!).

Samozřejmě Pevnost se zavděčuje širším vrstvám milovníků fantastiky v jakékoliv formě. Navíc je moc dobrý (ale užitečný, i pro nepravidelné čtenáře) přehled o vycházejících knihách, ale i filmech. Ono nakonec nejde ani tak o samotný obsah či úroveň článků a recenzí (to ať si každý zhodnotí sám), ale také o to, že vůbec něco takového existuje. A nejed díky Pevnosti určitě není česká fantastika (fuj, tohle slovo nemam rád... Evil or Very Mad ) na tom tak bídně, jak je někdy možné slyšet od zlých jazyků... Rolling Eyes

Co však nemůžu nepochválit, jsou povídky z Pevnosti. Tím, že do ní přispívají pravidelně autoři, kteří mají (podle mě) dobrý styl, je z tohodle hlediska snad nenahraditelná (pokud si jednou dvakrát nekoupíte nějaký ten povídkový sborník).

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Bohdan
Zaslal: st únor 14, 2007 0:18 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
PS nevim co se říká ale já ty nemrtví a světlonoše vidim v prodeji furt
V Hradci králové ve Valhale maj ještě dva

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.