Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Shark
Zaslal: út leden 23, 2007 18:37 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Silwerik napsal:
Chtěl jsem se zeptat na nějaké orientační plány na články do DD. Padlo tu už spoustu zajímavých nápadů (dokončení Khara nebo řádů, teď něco o Tarosu), ale co se asi skutečně objeví?


A kdypak napíšeš konečně něco ty Smile Smile Smile ?

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gwaihir
Zaslal: út leden 23, 2007 18:37 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Tažení proti svobodným městům se mělo zůčastnit nějakých 4 nebo 5 tisíc almendořanů. Tak kde by se jich vzalo 10000 u Canthie? Na západní dálavu útočil Zyl myslím snad s tisícovkou. Přitom západní dálava by měla podle toho, co jsi napsal cca 100 000. Jasně, že je rozdíl mezi vojákama a vesničanama, ale tohle je strašně vysokej poměr. Navíc si vem, že pokud průměrná vesnice má 50-100 lidí, tak by byla vesnička na každém metru. To platí i pro tu jižní dálavu s tím, že pobřeží není dvojrozměrný, takže je to ještě horší.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kibe
Zaslal: st leden 24, 2007 7:05 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
A nemohlo se stát, že se trochu zefektivnilo zemědělství a tím by ten poměr počtů vesnice X město nebyl o tolik mimo?(oni taky ve středověku neměli hodnou paní úrody Smile )

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: st leden 24, 2007 18:15 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Shark napsal:

A kdypak napíšeš konečně něco ty Smile Smile Smile ?


Embarassed Doufám, že nikdy!
A/ nemám vůli dotáhnout rozepsaný text do konce a časem od něj uteču
B/ když už něco vyplodím, tak kvalita určitě neopovídá očekávání - básník chtěl něco říci, ale úplně jinak
C/ potřeba psát se snižuje, když mám kolem sebe mnohem kvalitnější texty a co potřebuju, tak si domyslím

=> čili radši nepíšu a víc čtu Cool

Do ničeho vás neženu jestli se to zdá. Jen se jako nadšený fanda zajímám o budoucí vývoj..

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bliizard
Zaslal: čt leden 25, 2007 23:10 Citovat
Založen: 24.9.2003 Příspěvky: 75
už dlouho sem tu nic nenapsal ale tahle diskuze mě zaujala

no já si hodně upravuju a od mládí mi ubyla chut po přesnosti, ale u tažení zylova vojska sem měl taky problém

ve čtyřech knížectvích bylo řekněme dohromady 500 vojáků což by odpovídalo tak maximálně 20 000 obyvatel takže každý z těch čtyř tak 5000 obyvatel, to mi celkem přišlo rozumný

horní je miniatura s tak 2000 a Sinwarský sem dal nějakých 8000, v souhrnu mi to vychází na 30 000 a přijde mi to rozumný, uvědomte si že ta oblast je dost velká

Ve Východní dálavě sem měl problém, velikost je pokud se nepletu asi jak české království ale s dost oblastmi které nejsou skoro obydlené, tudíž mi nějakej půl meloun přijde přehnanej a proto sem to nechal na 200 000 s tím že dost těch rádoby měst je už v textu určeno jako velký vesnice a opravdových měst je poměrně málo a je to jiná oblast, sklizen dvakrát do roka je obrovská výhoda (jestli si to dobře pamatuju)

Erin sem nikdy moc neřešil ale ten počet na pobřeží mi přijde naprosto šílenej tam bych to viděl tak max na 20 000 a okolo erinu slabích 15 000


a vojáky sem už radši vůbec neřešil, stejně je to povšechně hráčům volný a sobě něco nalžu

_________________
Má víra v ALTAR se zase vytrácí. Zas ty prodlevy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bliizard
Zaslal: čt leden 25, 2007 23:16 Citovat
Založen: 24.9.2003 Příspěvky: 75
a moje představa bojů u Canthie byla tak 5000 almendořanů a 3000 pajzlů

Hevreni musely bejt už předtím dost rozmačkaný takže jich to bránilo tak 1000 což na kvalitních hradbách je dobrej fajt

a k Rilondu, vždycky se mi docela špatně skousávalo že stejně velká armáda dobyje město i když má větší kvalitu, proto u mě nechaly zamrznout řeku a jezero hned, protože přeci jen i malej klud sundá z hradeb chlapa když se k němu sápe po žebříku

_________________
Má víra v ALTAR se zase vytrácí. Zas ty prodlevy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: út leden 30, 2007 12:43 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Ten počet u Rilondu se mi taky moc nezdá; asi ta čísla krapet zvýším... Ale musí se počítat s tím, že to jsou všichni ostřílení zabijáci (nemyslím obránce Cool ). Na druhou stranu nemají valné zkušenosti s obléháním měst. Takže co rozhodne nejvíce? Magie, magie, magie...
Skřítčí mágové mají takový potenciál (podle mě to jsou většinou už odrostlí chlapíci, jestli jsou to uprchlíci z občanské války... kdy se odehrávala? před padesáti lety??? Twisted Evil ) že ty počty celkem sednou, ale nemůžeme všechno nechat na chudácích skřítkách...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: út leden 30, 2007 12:50 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Ještě mam pár trapných otázek:
1. pokud si elf vybere ramawi za svoji rodovou zbraň, má na bonus plus 1 (jako s dl. lukem) a nebo má pouze uvedené výhody???
2. ad. ceník: jak je to s počítáním na váhu zlaťáků (např. 70% váhy zlatáků). jsem krapet matematický anbalfabet, takže prosím o vysvětlení (nejlépe s nějakým názornným příkladem...)
Děkuji!

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
unnamed
Zaslal: út leden 30, 2007 16:50 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Sice DrD1.6 už dávno nehraju, ale myslím, že rodový zbraně mají vždycky bonus +1. To se nijak neovlivní + lesní elf s ramawi má uvedené výhody. Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Cenis
Zaslal: út leden 30, 2007 19:27 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Sadaam napsal:
Ten počet u Rilondu se mi taky moc nezdá; asi ta čísla krapet zvýším... Ale musí se počítat s tím, že to jsou všichni ostřílení zabijáci (nemyslím obránce 8) ). Na druhou stranu nemají valné zkušenosti s obléháním měst. Takže co rozhodne nejvíce? Magie, magie, magie...
Skřítčí mágové mají takový potenciál (podle mě to jsou většinou už odrostlí chlapíci, jestli jsou to uprchlíci z občanské války... kdy se odehrávala? před padesáti lety??? :twisted: ) že ty počty celkem sednou, ale nemůžeme všechno nechat na chudácích skřítkách...


pisu ted clanek kde shrnu rilondskou kroniku a pocty skretu tam mirne navusuju, fakt je divne oblehnout mesto, kdyz je vas min nez obrancu. ale priklad toho kluka co z hradeb dycky trefi, tak to nevim, kdyz je nezkuseny, vydeseny a s lukem to moc neumi, tak toho moc netrefi, spis utece k mamce :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cenis
Zaslal: út leden 30, 2007 19:48 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Gwaihir a vsichni ostatni napsal:
Tažení proti svobodným městům se mělo zůčastnit nějakých 4 nebo 5 tisíc almendořanů. Tak kde by se jich vzalo 10000 u Canthie? Na západní dálavu útočil Zyl myslím snad s tisícovkou. Přitom západní dálava by měla podle toho, co jsi napsal cca 100 000. Jasně, že je rozdíl mezi vojákama a vesničanama, ale tohle je strašně vysokej poměr. Navíc si vem, že pokud průměrná vesnice má 50-100 lidí, tak by byla vesnička na každém metru. To platí i pro tu jižní dálavu s tím, že pobřeží není dvojrozměrný, takže je to ještě horší.


diky za reakce :o)

hm, ja nevim, my ty cisla nezname, ja to jen navrhnul k diskusi, hlavne ty pocty vojska. ono je to tezke resit...
asi bylo u canthie min vojaku, ale posily z lendoru prijely, takze tak 6-7-8000?? + trpaslici
pokud jde o jizni dalavu, tak ten vymyceny kruh okolo erinu si fakt predsavuju jako hodne osidleny, s tema 30 000 lidma. ma to polomer 50 km asi tam se tech lidi vleze dost. je to proste pole na poli, statek na statku...
v osadach na pobrezi: nikdo nevi kolik jich tam je, stovky? tisice? nevim co myslis tim ze neni dvourozmerne, ale 50 000 na takove plose mi neprijde moc, vzdyt je to sto osad po 500 lidech, na pasu pobrezi dlouhem 700 km...

kdysi sem cetl kolik lidi je treba na uziveni vojaka (ne rytire) ve sluzbe, bohuzel si uz to nepamatuju :-( ale bylo to dost. jinak s poctem knizeci armady u Velkeho trhu: bylo jich malo, ale byli to jen vojaci z hradu, druzinici slechticu a zverbovani svobodni obyvatele a tech moc neni. V Danerii maji zazito ze nevolnikum zbrane do rukou nepatr (co kdyby je obratili proti svym panum) a tak je nevyzbrojuji, a nevolnici patri i v Porici Durenu mezi nejpocetnejsi slozku obyvatel...
mozna jsem to prepisk s 80 000 tisici, ale 20 000 je rozhodne malo, na tech 40 - 50 000 bych to prece jen videl. prece jen je Poric Dureno 400 x 100 km, kolik to je tretina republiky? a zadne moc puste mista. jo a rilond ma tak 12 000 to sem taky prehnal, myslel sem ze je vetsi, ale prece jen je v upadku...

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bliizard
Zaslal: út leden 30, 2007 20:25 Citovat
Založen: 24.9.2003 Příspěvky: 75
mno ale pak si nemyslím že by ti vojáci byly schopní uhlídat i neozbojoné vidláky, zas se mi nezdá že nevolníci budou hodní když nebudou cítit dozor vojáků, před jen tu žádnej kastovní systém není aby si myslely že to je jejich úděl

_________________
Má víra v ALTAR se zase vytrácí. Zas ty prodlevy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: út leden 30, 2007 23:34 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Bliizard napsal:
mno ale pak si nemyslím že by ti vojáci byly schopní uhlídat i neozbojoné vidláky, zas se mi nezdá že nevolníci budou hodní když nebudou cítit dozor vojáků, před jen tu žádnej kastovní systém není aby si myslely že to je jejich úděl


hm po cely stredovek to fungovalo, nejaka ta povstani zacla az hodne pozde, tak nevim proc by to nemohlo fungovat v danerii. pokud si vychivavan v tom ze si nevolnik, tvuj pan ma nad tebou veskerou moc, a vis ze stejne na tom byli tvi rodice i vsichni predci az kam si kdo pamatuje, nemas sanci opustit vlastni vesnici, ziskat vzdelani, rozhled, mas strach, obzivy mas akorat pro sebe zbytek odevzdas a cely den dres na poli tak ti nejaka vzpoura ani neprijde na mysl, jde o uplne jinou mentalitu, dneska ve stredni evrope tezko predstavitelnou.

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bliizard
Zaslal: st leden 31, 2007 0:12 Citovat
Založen: 24.9.2003 Příspěvky: 75
Cenis napsal:
Bliizard napsal:
mno ale pak si nemyslím že by ti vojáci byly schopní uhlídat i neozbojoné vidláky, zas se mi nezdá že nevolníci budou hodní když nebudou cítit dozor vojáků, před jen tu žádnej kastovní systém není aby si myslely že to je jejich úděl


hm po cely stredovek to fungovalo, nejaka ta povstani zacla az hodne pozde, tak nevim proc by to nemohlo fungovat v danerii. pokud si vychivavan v tom ze si nevolnik, tvuj pan ma nad tebou veskerou moc, a vis ze stejne na tom byli tvi rodice i vsichni predci az kam si kdo pamatuje, nemas sanci opustit vlastni vesnici, ziskat vzdelani, rozhled, mas strach, obzivy mas akorat pro sebe zbytek odevzdas a cely den dres na poli tak ti nejaka vzpoura ani neprijde na mysl, jde o uplne jinou mentalitu, dneska ve stredni evrope tezko predstavitelnou.



mno jo jenže tohle je svět ve kterým je mnohem větší pohyb lidí, když do takový vesnice přijdou dobrodruzi z jiný země a řeknou jim že sem sou všichni svobodný tak se myšlenky na rebélii rozlezou hodně snadno

nehledě na to že mi přijde že by to území neuhlídaly ani proti lapkům

_________________
Má víra v ALTAR se zase vytrácí. Zas ty prodlevy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: st leden 31, 2007 11:56 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Sadaam napsal:
Ještě mam pár trapných otázek:
1. pokud si elf vybere ramawi za svoji rodovou zbraň, má na bonus plus 1 (jako s dl. lukem) a nebo má pouze uvedené výhody???
2. ad. ceník: jak je to s počítáním na váhu zlaťáků (např. 70% váhy zlatáků). jsem krapet matematický anbalfabet, takže prosím o vysvětlení (nejlépe s nějakým názornným příkladem...)
Děkuji!


1. Místo standardního bonusu +1 má uvedené výhody. V principu to bylo zamýšleno tak, že výhody jsou celkově vyšší, ale nejsou k dispozici hned.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 56 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.