Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  Rady začáteníkovi

oggysu
Zaslal: po říjen 16, 2006 14:53 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Nejsnažší bude mu ty blesky nepoolit (naučit se...). Z důvodů jako mistr, škola, původ, kodex...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: po říjen 16, 2006 16:39 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Nejlepší bude dávat jim dobrodružství ve vodě. Třeba v podmořské řiši...ať si tady zkusí seslat třeba černý blesk a všichni členové družiny mu buou určitě vděční. Laughing

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Bohdan
Zaslal: po říjen 16, 2006 18:15 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
No nevim ale myslim že černej blesk nemá s normálnim bleskem nic společnýho. Takže by mu to vadit nemuselo

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vieen
Zaslal: po říjen 16, 2006 18:52 Citovat
Založen: 10.10.2006 Příspěvky: 18
Zdravim všechny PJ.Zčínám řešit takový ty praktický věci a začnu od záladu,tedy hospody.Máte někdo nějak líp zpracovanej chlast?I když,zrovna koukám,tak něco je v pavučině..a co hazard,máte nějaký hazardní hry?a mechanismy k nim? on sice nebude asi všude povolenej ale v nějaký zaplivaný putice,no hrát o končetiny je asi dost drsný pro každýho...Drogy sou celkem jasný.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: st říjen 18, 2006 15:00 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Kouzelník a blesky: souhlasím s tím, že určitým kouzlům se dá bránit různými způsoby. Třeba "dračí přezka Ar Khenoru proti tomuhle typu magie", chodcův magický štít apod. Blesky mi (mj. z tohoto důvodu) ani nevadí, ale nesnáším nebezpečné ovoce- jediné kouzlo, o kterém jsem uvažoval, že bych ho zakázal.
Vieen: já tohle moc neřeším. Když už na to přijde, tak to řeším instinktivně. Ale pravda je, že kdyby tu někdo něco rozumného na tohle téma přednesl, tak to milerád k sobě zapracuju.
ZAJÍMAL BY MĚ ALE NÁZOR VÁS OSTATNÍCH PJ NA TUHLE OTÁZKU: mám hráče, který je elf válečník na 5.úrovni. Hraje s ním výborně, stal se relativně proslulým (v Rilondu) i trochu vlivným a docela dost lidí je mu zavázáno. Jenže právě způsobem co a jak hraje mu postava válečníka nevyhovuje. Silně váhá, že by se chtěl stát (pochopitelně SE STEJNOU POSTAVOU) kouzelníkem. Podotýkám, že samozřejmě na PRVNÍ(!) ÚROVNI (jinak bych se s ním o tom ani nebavil). Jinými slovy- elf válečník na páté úrovni by byl ochotný "sestoupit" na elfa kouzelníka na první úrovni. Co si o tom myslíte? Samozřejmě- jednou má nějaké povolání, na které jeho postava nějakým způsobem "studovala" a tak to nejde jen tak měnit. Na druhou stranu ale zase když je v rámci svojeho přání ochoten obětovat čtyři úrovně. Uvažuju něco v tom smyslu, že bych mu MOŽNÁ(!!!) mohl dovolit nějaký ten rok studovat na kouzelníka (vím, že by to mělo být pěkných pár let- ale zase nechci na Asterionu "ztrácet" tolik času), přičemž by samozřejmě "zapomněl" svoje válečnické dovednosti a mohl by pak hrát jako kouzelník. Pak je tu samozřejmě ještě otázka vlastností (jinak jeho IQ je 17). STRAŠNĚ BY MĚ ZAJÍMALO- CO BYSTE VY JAKO PJ UDĚLALI, KDYBY ZA VÁMI PŘIŠEL VÁŠ HRÁČ S TAKOVOUTO ŽÁDOSTÍ??? Prosím, napiště tady svůj názor. Very Happy

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: st říjen 18, 2006 15:14 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Pokud by hodně chtěl, dovolil bych mu to. Nechal bych mu životy, vlastnosti aj. dokonce bych mu dovolil si i ponechat možná některé válečnické dovednosti. Oproti ostatním by to asi nebyla taková výhoda, obouručák a plátovku by mít stejně nemohl... Jinak by podle mě nemusel ani tak dlouho studovat na ty tři kouzla; tak semestr, maximálně dva...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: st říjen 18, 2006 15:28 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
To Lamius: No tak to je zajímavé. Nejprve by měl hráč zdůvodnit proč se chce postava stát kouzelníkem, proč chce změnit svůj dosavadní život.
Ohledně pravidel je to už horší. Já osobně bych byl proti nějakému tomu, že se nemá hrát na dvě a více povolání a asi bych mu na příští postup počítal, že potřebuje tolik zkušeností jako kouzelník na 6.úroveň. Nechal bych mu všechny schopnosti válečníka, které získal do 5.úrovně a potom bych jel velice složitým způsobem 1.úroveň kouzelník = 6.úroveň zkušeností kouzelník, 2.úroveň = 7.úroveň kouzelník. Sice to není to co jsi chtěl a ještě k tomu to všichni odsuzují, ale logicky je to asi nejlepší řešení co mě zrovna napadá. Výhodu to má v tom, že mu zůstávají schopnosti a takové věci, má dvě povolání, ale zase veliká nevýhoda v tom, že musí získávat o hodně víc zkušeností.
Další možnost je vymýt mu mozek a pak může začít znovu Laughing , ale to by zase ztratil své já a jeho přátelé by již nebyli jeho přáteli.
Další možnost je něco jako že bude mít rozpolcenou osobnost a ta jeho kouzelnická půlka v něm zvítězí a tu starou válečnickou nahradí. Potom by mohl být kouzelník 1.úroveň a normálně postupovat podle pravidel.
Dále ohledně inteligence. Ta se dá zvýšit. Myslím že někde v pravidlech bylo napsáno něco jako: Jednotlivé vlastnosti se můžou zvyšovat, ale na úkor jiných, např. +1inteligence -1 síla (strávil delší dobu studiem a méně se věnoval fyzické aktivitě).
Nějaká originálnější řešení mě nenapadají. Snad ti to bude stát za to přečíst si to. Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
blaza
Zaslal: čt říjen 19, 2006 11:33 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
souhlasim s unnamedem. Byla by skoda zahodit to co se uz jako postava naucil a zacinat uplne znova. Co se tyce vlastnosti asi by mel mit nejakou dobu ty dosavadni a po nejake te urovni by se mu meli zmenit.

Mel jsem podobnou zkusenost a postavu hrace jsem po domluve nechal hrdine umrit a ona zacal sic novou ale na vyssi urovni.
je to taky moznaost ,ale pak musis taky prijit na to jak dat neve cleny druziny dohromady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berdyan
Zaslal: po říjen 23, 2006 7:07 Citovat
Založen: 11.5.2005 Příspěvky: 87
Lamius: zatím mě to v družině nepotkalo, tk jsem to neřešil, ale Unnamedův návrh zní dobře, asi bych to tak přijal.

_________________
Dokud žiješ, nemysli na smrt, protože až smrt přijde, nebudeš mít čas myslet na minulý život.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valek
Zaslal: po říjen 23, 2006 8:43 Citovat
Založen: 24.2.2005 Příspěvky: 41 Bydliště: Trebic
Unnamed to napsal dobre. Mozna bys do toho mohl zakombinovat zpusob expu u laickych povolani, takze by na prestup 1. kouzelní 5. válečník musel mít expy na 6. urovnen, plus nejaky bonus za univerzalnost podle tabulky v aplikacich modulu VTB.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: pá říjen 27, 2006 14:20 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Děkuju vám všem za názory. Unnamedova myšlenka s těma dvěma povoláními je zajímavá. Tohle mi však přijde trochu nevyvážené. Takhle u 5. úrovně to už třeba může být problém, ale na prvních úrovních těch zkušeností zapotřebí moc není a každý by si tak mohl přinejmenším částečně dělat postavy se dvěma povoláními. Navíc by tu byla oprávněná výtka, že když už by byla ta možnost, tak proč to neměli ostatní možnost udělat dřív. Dvě povolání by podle mě měly být vyhrazeny pro opravdu mimořádně talentované bytosti, kterými by postavy neměly být.
To ovšem nic nemění na tom, že jste mi napsali spoustu zajímavých myšlenek, které mě rozhodně inspirovaly. Takže moc děkuju. Wink

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blaza
Zaslal: pá říjen 27, 2006 14:40 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
V tom mas asi taky pravdu, jen si maslim ze pokud by se jednalo jen o prvni stupne tak by to tolik nevadilo a pak ta postava bude pokracovat jen v tom druhem povolani nikoli v tom prvmi i kdyz uz je na nejakem levlu.

Na druhou stranu "hrdinska" smrt ci odchod z druziny je taky reseni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: pá říjen 27, 2006 15:03 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
To Lamius: Ano je tu riziko zneužívání, ale pokud tomuto hráči věříš, že to nedělá jen proto aby měl co nejlepší postavu, nevidím důvod proč to zakázat, jen to bude muset náležitě podat. Nevyužívat tak moc schopností dřívějšího povolání... prostě aby schopnosti využíval přibližně v poměru 1:10 (válečník,kouzelník). Tady záleží hodně na tom, jaké máš hráče... pokud máš hráče co hrajou na postavu - snaží se z ní udělat osobnost, nebude to žádný problém, prostě se mu znechutilo používání těchto brutálních válečnických praktik nebo cokoliv jiného... schopnosti bude moct používat jak jen bude chtít, to by jsi mu neměl zakazovat, ale pokud je férovej, tak bude hrát postavu.
Snad chápeš jak to myslím. Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Lamius
Zaslal: čt listopad 09, 2006 15:20 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
unnamed napsal:
To Lamius: Ano je tu riziko zneužívání, ale pokud tomuto hráči věříš, že to nedělá jen proto aby měl co nejlepší postavu, nevidím důvod proč to zakázat, jen to bude muset náležitě podat. Nevyužívat tak moc schopností dřívějšího povolání... prostě aby schopnosti využíval přibližně v poměru 1:10 (válečník,kouzelník). Tady záleží hodně na tom, jaké máš hráče... pokud máš hráče co hrajou na postavu - snaží se z ní udělat osobnost, nebude to žádný problém, prostě se mu znechutilo používání těchto brutálních válečnických praktik nebo cokoliv jiného... schopnosti bude moct používat jak jen bude chtít, to by jsi mu neměl zakazovat, ale pokud je férovej, tak bude hrát postavu.
Snad chápeš jak to myslím. Wink

Chápu. Já mu to nechci zakazovat. Pouze jsem proti, aby měl dvě povolání. Nejde jen o jeden případ. Týká se to vůbec celého principu- když to jednou povolím, tak to budu muset povolit pokaždé. Nebo přinejmenším pokaždé za určitých podmínek. A to je to nebezpečí. Rolling Eyes

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: čt listopad 09, 2006 15:36 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Už vůbec žít je risk... a kdo neriskuje...nic sice neztratí, ale ani nezíská.
Neznám tvoje hráče, takže nevím, jak by to dopadlo. Surprised

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 8 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.